Ciekawa książka

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
bruno dievs
Posty: 796
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 00:58

Re: Ciekawa książka

#301 Post autor: bruno dievs » niedziela, 28 sierpnia 2016, 15:03

silver_bullet pisze:Ostatnio wpadla mi w rece pozycja kolejnego ruska, Yeskova pt. Ostatni wladca pierscienia ktory opowiada historie walki o pierscien i srodziemie znana nam z sagi Wladcy Pierscieni z "tej drugiej" perspektywy.
Nie wiem czemu wcześniej nie zwróciłem na ten post uwagi, bo opis książki brzmi całkiem zachęcająco. :shock:

Ja skończyłem niedawno czytać "GRU" Wiktora Suworowa. Autor był oficerem radzieckiego wywiadu wojskowego, który zbiegł na zachód i przeszedł na stronę USA.


639f3d3b99876f1c9f27f68ea08dcbb8

Reszka
Moderator
Posty: 116
Rejestracja: wtorek, 19 kwietnia 2016, 13:48
Enneatyp: Zdobywca
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Ciekawa książka

#302 Post autor: Reszka » niedziela, 28 sierpnia 2016, 17:04

bruno dievs pisze:Ja skończyłem niedawno czytać "GRU" Wiktora Suworowa. Autor był oficerem radzieckiego wywiadu wojskowego, który zbiegł na zachód i przeszedł na stronę USA.
W takim wypadku na pewno polecam "Kontrolę" tego samego autora jeśli jeszcze nie czytałeś :p. Bardzo fajna książka, dobitnie pokazuje jak szybko system obrócić się może nawet przeciw swym najgorliwszym "wyznawcom".
3w4 sp/soc, LSE

Prawdziwie wielcy ludzie wywołują w nas poczucie, że sami możemy się stać wielcy. ~ Mark Twain

bruno dievs
Posty: 796
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 00:58

Re: Ciekawa książka

#303 Post autor: bruno dievs » niedziela, 28 sierpnia 2016, 19:40

Innych jeszcze nie czytałem, ale w przyszłości zamierzam to zrobić. Ostatnio też uzupełniam sobie luki w wiedzy o historii XX wieku - trochę o I i II wojnie światowej, o rewolucji bolszewickiej i już na sporo przykładów tego o czym mówisz natrafiłem. Nawet w samym GRU dobrze było opisane, jak regularnie na szczytach władzy odbywały się czystki.
639f3d3b99876f1c9f27f68ea08dcbb8

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Ciekawa książka

#304 Post autor: Snufkin » niedziela, 28 sierpnia 2016, 19:41

Nie czytałem Suworowa (ponoć świetny w swoim gatunku) ale generalnie jest o nim opinia, że pisze bajki dla dorosłych, ewentualnie mocno ubarwia fakty.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
awesome_anteros
Posty: 88
Rejestracja: piątek, 5 sierpnia 2016, 08:40
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Walhalla

Re: Ciekawa książka

#305 Post autor: awesome_anteros » niedziela, 28 sierpnia 2016, 20:22

Jeśli chcesz Bruno coś z tematyki drugiej wojny światowej to możesz przeczytać „Europa walczy 1939-1945.Nie takie proste zwycięstwo.”(Swego czasu na chomikuj znajdowało się audiobook) Davisa(chyba, że już czytałeś tego autora podobno jest on jednym z bardziej znanych, jeśli chodzi o tematykę związaną z polską historią) ten sam autor opisuje w książce „ Powstanie 44”powstanie warszawskie jeszcze spotkałem się u tego autora z przebiegiem wojny bolszewickiej, ale ten tytuł, co dopiero będę czytał, więc nie wiem, co o tej książce powiedzieć chyba, że chodzi ci tylko o książki typu wywiady w sowieckiej Rosji czy Trzeciej Rzeszy nawet spotkałem się z książką o tytule „gestapo” Butlera, ale tego autora nie polecam. Chyba jest jeszcze taka książka gułag, ale tego nie jestem pewien(musisz wiedzieć, że o drugiej wojnie czytałem jakieś 2 lata temu).
poziom merytoryczny forum xD :| 9w1
► Pokaż Spoiler
sp/sx
Socjonika: nietypowy

Awatar użytkownika
Eol
Posty: 581
Rejestracja: środa, 28 listopada 2007, 19:14
Enneatyp: Obserwator

Re: Ciekawa książka

#306 Post autor: Eol » niedziela, 28 sierpnia 2016, 23:04

Mnie osobiście bardzo dała do myślenia książka Rafała Ziemkiewicza "Jakie piękne samobójstwo". Uważam wręcz, że powinna ona znaleźć się w spisie lektur szkolnych.
5w4 so/sx INTj - LII
... tysiąc dni nie dowiedzie, że mamy rację, za to jeden dzień może dowieść, że się mylimy.

bruno dievs
Posty: 796
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 00:58

Re: Ciekawa książka

#307 Post autor: bruno dievs » poniedziałek, 29 sierpnia 2016, 21:07

Eol, nie znoszę Ziemkiewicza, więc nie mogę obiecać, że przeczytam tę książkę ;)

awesome_anteros, "Powstanie 44" N.Davies'a to nawet mam na półce, ale jeszcze się nie zebrałem, żeby przeczytać. Poza tym najpierw planuję ogólnie przelecieć cały XX wiek, a potem zgłębiać się w poszczególne okresy.
Chyba jest jeszcze taka książka gułag, ale tego nie jestem pewien
Może chodziło ci o "Archipelag Gułag" Sołżenicyna?
Snufkin pisze:Nie czytałem Suworowa (ponoć świetny w swoim gatunku) ale generalnie jest o nim opinia, że pisze bajki dla dorosłych, ewentualnie mocno ubarwia fakty.
Snufkin, część książek Suworowa to powieści i są po prostu fikcją (np Akwarium oraz zdaje się, że wspomniana "Kontrola"), część jest popularnonaukowych, tak jak GRU. Ile naściemniał, a ile powiedział prawdy, chust go tam wie.

A "Ostatni wladca pierscienia" to całkiem ciekawy eksperyment myślowy. Moja dziewczyna jest fanem trylogii i jak jej opowiadam fabułę tej ksiażki to się wkurza i twierdzi, że to profanacja ;P Wojnę sprowokował Gandalf, Denethorowi udało się wynegocjować sensowny pokój z Sauronem, ale został skrytobójczo zamordowany (w domyśle przez hobbita), orkowie tworzą całkiem zorganizowaną cywilizację, mają uczelnię i specjalizują się w chemii i metarulgii :P
639f3d3b99876f1c9f27f68ea08dcbb8

Awatar użytkownika
awesome_anteros
Posty: 88
Rejestracja: piątek, 5 sierpnia 2016, 08:40
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Walhalla

Re: Ciekawa książka

#308 Post autor: awesome_anteros » wtorek, 30 sierpnia 2016, 17:23

Ta rzeczywiście chodziło mi o książkę Sołżenicyna jedna z lepszych, jakie przeczytałem. Ciekawą książką czysto fabularną o tle historycznym jest książka „chłopiec w pasiastej piżamie” powstał też film(nie zbyt porywające dzieło) na podstawie tej książki produkcji niemieckiej książka opisuje perypetie dwóch chłopców niemieckiego (Bruna syna niemieckiego dowódcy, który jest główny dowodzącym w obozie koncentracyjnym) oraz żydowskiego chłopca (Szmula bodajże), który przebywa w obozie te dwa światy pewnego dnia się spotykają, co będzie dalej możecie przeczytać w książce i ta właśnie książka powinna stać się jedną z lektur. :D
poziom merytoryczny forum xD :| 9w1
► Pokaż Spoiler
sp/sx
Socjonika: nietypowy

ODPOWIEDZ