Piątki a teorie spiskowe

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
gidran
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 27 lipca 2009, 20:24

Piątki a teorie spiskowe

#1 Post autor: gidran » wtorek, 8 grudnia 2009, 14:05

Witam!
Co piątki sądzą o powszechnych teraz w internecie teoriach spiskowych? Czy interesuje was także takie diametralnie różne od tego medialnego spojrzenie na świat? A może macie gdzieś domysły na temat mechanizmów rządzących światem i wolicie skupić się na sobie. Bardzo proszę o poważne odpowiedzi :-)


5in4

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Piątki a teorie spiskowe

#2 Post autor: SuperDurson » wtorek, 8 grudnia 2009, 14:10

To chyba raczej szóstki..
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Piątki a teorie spiskowe

#3 Post autor: Snufkin » wtorek, 8 grudnia 2009, 15:06

.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 29 marca 2010, 18:41 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

bruno dievs
Posty: 796
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 00:58

Re: Piątki a teorie spiskowe

#4 Post autor: bruno dievs » wtorek, 8 grudnia 2009, 19:00

czasami w ramach rozrywki jak ktoś już mi podeśle link to obejrzę filmik z youtuba na spiskowy temat, ale zwykle szkoda mi czasu na zawracanie sobie głowy teoriami spiskowymi
639f3d3b99876f1c9f27f68ea08dcbb8

NoLeader
Posty: 783
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 01:50

Re: Piątki a teorie spiskowe

#5 Post autor: NoLeader » środa, 9 grudnia 2009, 01:03

Nie przepadam, żenuje mnie forma tych przekazów. Na to co trafiłem przypomina w swoim przekazie sekciarstwo, w chxx tendencyjne - a ja od razu na coś takiego rzygam.

Przy tym w większości przypadków nie potrzebuję szukać ukrytych motywów, interesuje mnie fakt zaistnienia. Drenaż podatkowy ludności, przekręty rządów, kłamstwa - takie rzeczy wychodzą na wierzch i bez całej tej śmiesznej otoczki spiskowej. Innymi słowy jeśli dla przykładu rząd podnosi podatki, albo napierdala pałą ludzi za poglądy to mnie to już nie obchodzi czy on chce stworzyć nowy Babilon, New World Order, czy coś w tym stylu. chxx fakt jest faktem i to mi wystarcza, żeby uznać jego działania za coś nie ok.

Jednak dostrzegam plus całej tej mody na teorie spiskowe. Być może dość prymitywnie, ale wrzuca tak czy inaczej kolejne ziarna do spadku zaufania ludzi do rządzących.

Awatar użytkownika
Gudrun
Posty: 932
Rejestracja: wtorek, 4 listopada 2008, 11:08
Enneatyp: Obserwator

Re: Piątki a teorie spiskowe

#6 Post autor: Gudrun » środa, 9 grudnia 2009, 13:26

W ogóle mnie to nie interesuje :P

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Piątki a teorie spiskowe

#7 Post autor: SuperDurson » środa, 9 grudnia 2009, 17:05

Ja czasami się zainteresuję, ale zazwyczaj wyławiam z tego tylko te kilka promili prawdy na której to musi się opierać, aby w ogóle trzymało się jakoś kupy, a resztę zlewam..

Takie teorie w ciekawy sposób ilustrują MOŻLIWOŚCI globalnych zmian.
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Chinook
Posty: 1122
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 23:30

Re: Piątki a teorie spiskowe

#8 Post autor: Chinook » środa, 9 grudnia 2009, 18:17

SuperDurson pisze: Takie teorie w ciekawy sposób ilustrują MOŻLIWOŚCI globalnych zmian.
+1

Z prawie każdej bajki jest jakiś morał, w wielu kłamstwach jakiś procent prawdy.

Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 1024
Rejestracja: sobota, 27 września 2008, 16:42
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Re: Piątki a teorie spiskowe

#9 Post autor: Piotr » środa, 9 grudnia 2009, 22:01

Nie interesuje się, a jak już mam do czynienia to podchodzę sceptycznie.

bruno dievs
Posty: 796
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 00:58

Re: Piątki a teorie spiskowe

#10 Post autor: bruno dievs » piątek, 11 grudnia 2009, 01:35

Chinook pisze:Z prawie każdej bajki jest jakiś morał, w wielu kłamstwach jakiś procent prawdy.
W niektórych znaleźć ten procent prawdy jest bardzo ciężko. Ostatnio ktoś mi podesłał jakiś film o Obamie - tak tendencyjny i perswazyjny, że mnie zmógł i nie dałem rady obejrzeć do końca.
639f3d3b99876f1c9f27f68ea08dcbb8

Akagi_Ryu
Posty: 66
Rejestracja: środa, 9 grudnia 2009, 20:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piątki a teorie spiskowe

#11 Post autor: Akagi_Ryu » sobota, 12 grudnia 2009, 00:58

Mam zbyt wiele problemów na głowie żeby jeszcze zamartwiać się jakimiś wykrzykiwanymi fanaberiami.

bruno dievs
Posty: 796
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 00:58

Re: Piątki a teorie spiskowe

#12 Post autor: bruno dievs » poniedziałek, 21 grudnia 2009, 01:04

639f3d3b99876f1c9f27f68ea08dcbb8

Awatar użytkownika
Nate
Posty: 45
Rejestracja: środa, 12 sierpnia 2009, 00:25
Lokalizacja: Szczecin

Re: Piątki a teorie spiskowe

#13 Post autor: Nate » poniedziałek, 21 grudnia 2009, 05:00

Szanowni Państwo,
pogódźmy się z faktem, że światem rządzą zmutowane ogórki - karabinierzy, którzy spiskują z pryszczatymi sklepowymi w osiedlowych "Społem".
5w4, INTJ. AZ.
"Work smart, not hard. That's my philosophy, boss."
Nie wierzę w ideały - są tylko wyjątki...

Awatar użytkownika
Vatican Assassin
Posty: 608
Rejestracja: czwartek, 14 sierpnia 2008, 16:54

Re: Piątki a teorie spiskowe

#14 Post autor: Vatican Assassin » poniedziałek, 21 grudnia 2009, 11:25

Bardzo interesuje mnie ten temat, aczkolwiek nie jestem wyznawcą szeroko pojętych teorii spiskowych, jak niekiedy niektórzy, także poza forum próbują mi to wmówić. :)
Sporą część tez, które owe teorie forsują można do pewnego pułapu zweryfikować samodzielnie i poprzez to oddzielam ziarno od plew, również forma materiałów przedstawiających rozmaite teorie ma istotne znaczenie, bo ludzie jakby mimowolnie kojarzą spiski z obecnym wysypem filmów na ten temat, które często poza istotnymi informacjami nasycone są socjotechniką/farsą, zapominając choćby o fakcie istnienia objętych informacyjnym embargiem książek, niekiedy sprzed kilkunastu lat, kiedy to mało kto kojarzył obecnie mającą pejoratywne znaczenie, frazę - "teoria spiskowa"
Osobiście nie jestem zwolennikiem "teorii przypadków" choć dla wielu, niektóre sprawy widziane poprzez inny pryzmat jak np. 9-11 czy MK-ULTRA będą zawsze urojeniami, cóż, nie mnie nikogo do czegokolwiek przekonywać, choć niegdyś molestowałem otoczenie, aby zainteresowało się pewnymi sprawami. Obecnie jednak zmieniłem taktykę i nie eksportuje swoich konkluzji bądź urojeń na zewnątrz, zważywszy także na obecną falę/modę na rozmaite teorie spiskowe, co tworzy informacyjny burdel i prędzej skutecznie ośmiesza cały temat. Teraz pod każdym newsem na temat geopolityki, instnieje ~75% szans na upierdliwy/infantylny komentarz o NWO, nie dziwota zatem, że niektórzy mają alergię na teorie spiskowe, choć niektóre słuszne wersje są dość zjawiskowe (post wyżej)

Zawsze interesowały mnie rozmaite zagadki starożytności, tajemnice kosmosu, ogólnie wszystko to co ukryte/wyklęte oraz w skrócie - inne tego typu fanaberie (i zapewne ma to związek z ennagramowym typem osobowosci), więc nie mogło także obejść się bez zainteresowania teoriami spiskowymi <3
Natomiast z socjologicznego punktu widzenia, niektórzy dopatrują się w tym pewnego uśpionego ludzkiego romantyzmu, który podświadomie w stylu jungowskich archetypów tworzy alternatywne wizje/teorie w odniesieniu do relatywnie schematycznego i pozbawionego tajemnic życia doczesnego.
W każdym razie - "The Truth Is Out There" :)

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Piątki a teorie spiskowe

#15 Post autor: SuperDurson » poniedziałek, 21 grudnia 2009, 12:23

Ktoś to gdzieś ładnie napisał, a ja nie pamiętam dokładnego brzmienia, tylko sens:
"Jeżeli istnieją sposoby kontrolowania całych mas ludzi, a z pewnością istnieją bo wiemy że istnieją, to dlaczego miałyby być niewykorzystywane? Napewno nie dlatego, że brakuje ludzi bez skrupułów. Doskonale wiadomo, że spisek od zawsze był i nadal jest naturalną, prostą i skuteczną metodą przejęcia kontroli. Każdy manipulat opętany rządzą olbrzymich pieniędzy tylko marzy o skutecznym, cichym spisku, przejęciu władzy i kontroli mas.. Więc.. jeżeli nie ma spisku, to DLACZEGO JESZCZE NIE MA SPISKU!?"

Prosta dedukcja nakazuje wierzyć, że on powinien być.

A jeśli takowy spisek by istniał, to czy zamieszanym w niego zależałoby na ujawnieniu swojej działaności? Czy może bardziej zależałoby im na zdysredytowaniu tych, którzy są na właściwym tropie!? Może zależałoby im na zaśmiecaniu faktów ewidentymi bzdurami, promowaniu różnych psycholi gadających od rzeczy i na dezinformacji - wręcz wyśmiewaniu zgeneralizowanych już niespójności, w celowo odrealnionych materiałach!?

Co by się im opłacało..?
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

ODPOWIEDZ