Wolisz miec w domu kota czy psa?

Dyskusje na temat typu 5

Jakie zwierze byloby fajnie trzymac w domu lub jakie juz masz za przyjaciela?

Preferuje kota od psa
79
56%
Mam kota na punkcie psow! Kolejny kociak nie wchodzilby w gre
22
16%
Obydwoje sa milusi. Mrrrr...
24
17%
Nie chcialbym miec zadnego domowego zwierzecia. Wrrr...
16
11%
 
Liczba głosów: 141

Wiadomość
Autor
bíumbíumbambaló
Posty: 882
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2007, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

#61 Post autor: bíumbíumbambaló » sobota, 16 maja 2009, 21:10

Gudrun pisze:Patrzą patrzą. Jednym spojrzeniem mogą wyrazić emocje, czy to będzie miłość, przywiązanie, chęć zabawy, duma, złość. Jedno spojrzenie tych kochanych oczu i zrobi się dla niego wszystko. A one dobrze wiedzą jak zagrać żeby dostać to co chcą hehe.
Mój był w tym mistrzem. ^^
irrealny pisze:
bíumbíumbambaló pisze:Fantastyczna wypowiedź. Szkoda tylko, że w każdym zdaniu odczuwam aluzję na temat tego jakie te "głupie i wkurzające psy" nie są.
Dobra, już się w ogóle nie będę odzywał. Nie mam problemu do psów. Może robię wrażenie dwulicowej świni a może taki wlaśnie jestem. Przepraszam, już się nie będę odzywał, w ogóle kurde :?
:lol:



Awatar użytkownika
elen
Posty: 26
Rejestracja: sobota, 2 maja 2009, 22:21

#62 Post autor: elen » środa, 27 maja 2009, 11:30

Bardzo lubię psy, duże, inteligentne, nie znosze tych małych jazgotliwych. Ale nie chciałabym miec psa, pies to członek rodziny, potrzebuje dużo uwagi, miłości, na razie nie czuję się na siłach, żeby poświęcić się psu, nie mam tez warunków mieszkaniowych.
Uwielbiam koty, w poprzednim wcieleniu musiałam być kotem, mam taką samą naturę. Uwielbiam niezależność, ciepło, przychodzę wtedy, kiedy mam ochotę, nie lubię głaskania pod włos i uwielbiam święty spokój.
Miałam sporo kotów, będę mieć pewnie jeszcze sporo, w tej chwili nie mam żadnego zwierzęcia i na razie niech tak zostanie.
5w6

Awatar użytkownika
szyszka
Posty: 44
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2009, 19:45
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pod kocem

#63 Post autor: szyszka » środa, 27 maja 2009, 21:35

Patrząc na moje rodzeństwo mam dość wszystkich zwierząt.

Awatar użytkownika
isla7
Posty: 165
Rejestracja: wtorek, 17 marca 2009, 15:00

#64 Post autor: isla7 » sobota, 30 maja 2009, 23:58

A może by taki mały zwierzyniec stworzyć?

Mieszkać w domku z jako takim ogrodem i hodować kotki i pieski do woli. Akurat przydarzyło mi się, że mój dom rodzinny taki właśnie jest....i były w nim koty i psy :)

A co do osobistych preferencji, to już nie mogę się doczekać kiedy będę mieć kotecka. Dlaczego?...koty fajnie mruczą, śpią przy głowie, potrafią zaskoczyć, tak fajnie pomachać ogonem przy nóżce...są mięciutkie w dotyku, szybko się uczą, chadzają własnymi ścieżkami :]...i można by tak wymieniać, i wymieniać...
5w4.

Awatar użytkownika
fin
Posty: 27
Rejestracja: wtorek, 2 czerwca 2009, 22:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Gda

#65 Post autor: fin » sobota, 6 czerwca 2009, 20:52

Zawsze koty. Mój ostatni nawet się o mnie troszczył. Gdy kończył czyścić futerko a ja byłam w pobliżu, to mościł się na moich kolanach i zabierał się za wylizywanie mi rąk. Przynosił mi też czasem zdechłe żaby, albo jeszcze żywe myszy, żeby pokazać, jaki jest fajny :D Przytargał taką w pyszczku, wypuszczał gdy zwróciłam na niego uwagę i robił popisowe polowanie.
Psy też lubię, ale nie umiałabym być dla takiego psiaka panem- a czasem ba, całym światem, one się za bardzo przywiązują jak na moje standardy emocjonalne. ;) Bawić się przez parę godzin z psem koleżanki (samoyedem) bardzo lubię, ale nie wyobrażam go sobie na stałe. Koty nie potrzebują tyle uwagi.

Awatar użytkownika
Aleksandrowa
Moderator
Moderator
Posty: 1452
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 20:01
Enneatyp: Zdobywca

#66 Post autor: Aleksandrowa » niedziela, 7 czerwca 2009, 11:03

Mam owczarka środkowoazjatyckiego. Wabi się Czan. Jestem do Niego przywiązana, ale czasami mnie denerwuje...kiedyś obudził mnie wyciem do ucha o 5 nad ranem, bo karetka przejeżdżała i spadłam z łóżka aż..

Ale mam kota na punkcie kotów. Tylko że mój piec ich nie toleruje. Kiedyś prawie jednego zagryzł, ledwo go odciągnęłąm ( te psy są strasznie duże i ciężkie:P). Także o kota w domu bym się bała.

No na szczescie mieszkam w domu jednorodzinnym z ogrodkiem, zeby nie bylo, ze w bloku trzymam takie duze zwierze ;)
Did you see SEE se?

Trójkowdwójkę

Człowiek rzadko myli się dwa razy – na ogół TRZY lub więcej.

John Perry Barlow

Awatar użytkownika
ejsz
Posty: 12
Rejestracja: środa, 1 lipca 2009, 14:46
Lokalizacja: jajecznica z kiwi
Kontakt:

#67 Post autor: ejsz » środa, 1 lipca 2009, 23:46

Nie lubię kotów.
Nie wyobrażam sobie, żebym ogarnęła jakiegoś kociaka [obojętnie czy duży, czy 'słodziutki-malutki'] i zamieszkała z nim pod jednym dachem.
Jak jestem u znajomych, którzy kocura posiadają, czasem go dotknę, podrapię za uchem, ale generalnie wolę, gdy jest za oknem i chodzi po dachu, albo w drugim pokoju.

Pies lepszy niż kot. Nieporównywalnie. Jak między niebem, a ziemią.
reggaejunglist z sąsiedztwa.


(5w6 i 7w6 w jednym...)

Awatar użytkownika
Lynx
Posty: 73
Rejestracja: niedziela, 28 czerwca 2009, 12:28
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: wszechświat

#68 Post autor: Lynx » czwartek, 2 lipca 2009, 13:35

Koty to najcudowniejsze stworzenia (mam piątkę) a psy najlepsi przyjaciele (2)

Awatar użytkownika
sledz
Posty: 848
Rejestracja: wtorek, 13 maja 2008, 22:49
Kontakt:

#69 Post autor: sledz » czwartek, 2 lipca 2009, 13:46

Bo jak jest przyzwolenie społeczne na to, żeby się chυjnia działa, to tak się właśnie dzieje.
Ostatnio zmieniony piątek, 22 października 2010, 19:09 przez sledz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Bo jak jest przyzwolenie społeczne na to, żeby się chυjnia działa, to tak się właśnie dzieje.

Awatar użytkownika
Henry Lee
Posty: 28
Rejestracja: piątek, 3 lipca 2009, 01:55

#70 Post autor: Henry Lee » piątek, 3 lipca 2009, 02:39

Mam alergie na koty, a mój pies mnie irytuje. Więc zwierzątkom mówie
grzecznie: wą. Są super, ale z dala odemnie.
Warm beer and cold women

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

#71 Post autor: Kapar » poniedziałek, 6 lipca 2009, 06:50

Znalazlem cos a propos pytania z ankiety
Obrazek


hehe :D
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Shirayo
Posty: 625
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2011, 11:40
Enneatyp: Obserwator

Re: Wolisz miec w domu kota czy psa?

#72 Post autor: Shirayo » poniedziałek, 22 sierpnia 2011, 13:36

Koty górą.

Awatar użytkownika
Yarren
Posty: 603
Rejestracja: piątek, 11 lutego 2011, 23:18
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Ząbki

Re: Wolisz miec w domu kota czy psa?

#73 Post autor: Yarren » poniedziałek, 22 sierpnia 2011, 13:41

j.w.
Wróblowa Papuga na 5erniku Za9łady! Arrrr!
Fragment Zaocznego Kolektywnego kapitana Rotacyjnego.

Nie tłumacz sobie swojego zachowania enneatypem. To jak usprawiedliwianie błędów dysleksją.
"A zasłanianie się dysleksją to jak szpanowanie małym fiutkiem"

Awatar użytkownika
runeii
Posty: 138
Rejestracja: sobota, 27 lutego 2010, 21:09
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Re: Wolisz miec w domu kota czy psa?

#74 Post autor: runeii » poniedziałek, 22 sierpnia 2011, 15:08

W moim rodzinnym domu zawsze był pies rasy mieszanej, najpierw mały spryciarz-indywidualista z atakami serdeczności, teraz trochę nieprzewidywalny uparciuch, podobno z charakteru przypominający kota. Psy zawsze mnie rozczulają i chętnie (a także nietaktownie) mogę "zaprzyjaźniać się" z obcymi, choćby na ulicy. Jeśli kiedyś będę miała możliwość posiadania własnego, chcę, żeby był taki:
http://i65.photobucket.com/albums/h212/ ... G_4144.jpg
Z kotami zaś nie mam styczności bliższej niż podczas u wizyt u jakichś kociarzy. Lubię wszystkie zwierzęta, często bardziej niż ludzi, ale nie rzucam się na kociaka z okrzykiem "ooooo! kiciuuuś!", a raczej traktuję je z dystansem. Koty w zamian zdają się łaskawie okazywać mi swą sympatię (to prawda! nawet te rzekomo nieufne od razu pakują mi się na kolana i zostawiają wszędzie sierść), zupełnie nie rozumiejąc, że ja wolę psy.
Odkryj wszystkie sprzeczności w poniższym zestawieniu:
5w4
MBTI: ENFP
Socjonicznie: Ni-EIE lub Ni-LIE.

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Wolisz miec w domu kota czy psa?

#75 Post autor: Elkora » poniedziałek, 22 sierpnia 2011, 21:48

psy są też są spoko, ale raczej te większe, nie mają takich *** piskliwych głosików trzęsących się ciałek i "gówno dalej od serca" jak to ojciec mawia to i porządniejsze od razu :lol: Lubie te wilkowate
Obrazek

ODPOWIEDZ