Jak poderwać 5?

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
10000days
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 3 kwietnia 2012, 15:24
Enneatyp: Obserwator

Re: Jak poderwać 5?

#286 Post autor: 10000days » wtorek, 3 kwietnia 2012, 16:36

Po przeczytaniu waszych postów, mam wrażenie, że Piątki szukają osoby, która byłaby pewna siebie, ale nie nachalna,
inteligentna, ale nie bardziej niż ona sama,
wykazująca inicjatywę, ale nie czepliwie,
okazująca zainteresowanie, ale w detalach,
naturalna, dyskretna, subtelna, ale też wiedząca czego chce i konsekwentnie się tego trzymająca.

No, to kto się wpisuje w powyższe ramy? :lol:


5w6

Awatar użytkownika
Szej-Hulud
Posty: 183
Rejestracja: niedziela, 29 maja 2011, 11:54

Re: Jak poderwać 5?

#287 Post autor: Szej-Hulud » wtorek, 3 kwietnia 2012, 18:49

No, człowiek-ideał?
5w4,
ENTp-Don Kichot

Ludzie, którym się spełnia życzenia, często okazują się nie całkiem mili. Czy więc powinno się im dać to, czego chcą, czy raczej to, czego potrzebują?

Beneath the rule of men entirely great
The pen is mightier than the sword.

Awatar użytkownika
10000days
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 3 kwietnia 2012, 15:24
Enneatyp: Obserwator

Re: Jak poderwać 5?

#288 Post autor: 10000days » wtorek, 3 kwietnia 2012, 19:06

To było retoryczne pytanie, ale odpowiedź prawidłowa.
5w6

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jak poderwać 5?

#289 Post autor: Cotta » wtorek, 3 kwietnia 2012, 19:10

Ja bym jeszcze dorzuciła, żeby dobrze gotował. Obrazek
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Timid
Posty: 17
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2011, 16:56

Re: Jak poderwać 5?

#290 Post autor: Timid » wtorek, 3 kwietnia 2012, 19:13

10000days pisze:Po przeczytaniu waszych postów, mam wrażenie, że Piątki szukają osoby, która byłaby pewna siebie, ale nie nachalna,
inteligentna, ale nie bardziej niż ona sama,
wykazująca inicjatywę, ale nie czepliwie,
okazująca zainteresowanie, ale w detalach,
naturalna, dyskretna, subtelna, ale też wiedząca czego chce i konsekwentnie się tego trzymająca.

No, to kto się wpisuje w powyższe ramy? :lol:
Wszystko się zgadza:)
Raz poznałem taką dziewczynę, ale ja nie spełniałem jej kryteriów. I pewnie kolejnej "idealnej" już nie poznam.
"Oto trzy pytania, które powinieneś sobie zadać, by rozwiązać dowolny problem: Po pierwsze - co mógłbym zrobić? Po drugie - co mógłbym przeczytać? I po trzecie - kogo mógłbym zapytać?" ~ Jim Rohn
5w4

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Jak poderwać 5?

#291 Post autor: Elkora » wtorek, 3 kwietnia 2012, 19:26

10000days pisze:Po przeczytaniu waszych postów, mam wrażenie, że Piątki szukają osoby, która byłaby pewna siebie, ale nie nachalna,
inteligentna, ale nie bardziej niż ona sama,
wykazująca inicjatywę, ale nie czepliwie,
okazująca zainteresowanie, ale w detalach,
naturalna, dyskretna, subtelna, ale też wiedząca czego chce i konsekwentnie się tego trzymająca.

No, to kto się wpisuje w powyższe ramy? :lol:
Może to dziwne ale nie znam zbyt wielu osób poszukujących upierdliwego czepliwego partnera bez wyczucia. Nie wiem kto pisał o inteligencji. Pragnienie kogoś kto jest pewny siebie i wie czego chce jest prawdopodobnie odpowiedzią na 5 wady takie poszukiwanie równowagi czy coś :roll:
Obrazek

Timid
Posty: 17
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2011, 16:56

Re: Jak poderwać 5?

#292 Post autor: Timid » wtorek, 3 kwietnia 2012, 19:36

Elkora pisze: Może to dziwne ale nie znam zbyt wielu osób poszukujących upierdliwego czepliwego partnera bez wyczucia.Nie wiem kto pisał o inteligencji. Pragnienie kogoś kto jest pewny siebie i wie czego chce jest prawdopodobnie odpowiedzią na 5 wady takie poszukiwanie równowagi czy coś :roll:
Nie ma słowa o upierdliwym, czepliwym:)
10000days pisze: wykazująca inicjatywę, ale nie czepliwie,
A inteligencja jest wskazana. Na swoim przykładzie wiem, że bardzo łatwo wyłapuję nie logiczne wypowiedzi i mogę za często zwracać uwagę.
"Oto trzy pytania, które powinieneś sobie zadać, by rozwiązać dowolny problem: Po pierwsze - co mógłbym zrobić? Po drugie - co mógłbym przeczytać? I po trzecie - kogo mógłbym zapytać?" ~ Jim Rohn
5w4

Awatar użytkownika
10000days
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 3 kwietnia 2012, 15:24
Enneatyp: Obserwator

Re: Jak poderwać 5?

#293 Post autor: 10000days » wtorek, 3 kwietnia 2012, 19:49

Elkora pisze:Może to dziwne ale nie znam zbyt wielu osób poszukujących upierdliwego czepliwego partnera bez wyczucia.
Nie dziwne, po prostu przeszłaś w skrajność. Wcale nie musi ktoś takim być. Tu chodzi o to, że czasem wystarczy jeden zły ruch, żeby spłoszyć niejedną Piątkę.
A fragment o inteligencji dodałam sama od siebie, choć z doświadczeń. :wink:
5w6

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Jak poderwać 5?

#294 Post autor: Elkora » wtorek, 3 kwietnia 2012, 20:26

Ludzie nachalni i czepliwi są upierdliwi. A o tym że inteligencja jest nie wskazana pisała 10000days
Obrazek

muahahaha
Posty: 365
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2011, 18:27

Re: Jak poderwać 5?

#295 Post autor: muahahaha » wtorek, 3 kwietnia 2012, 21:34

10000days pisze: inteligentna, ale nie bardziej niż ona sama,
Tutaj się nie zgodzę, bo to może być osoba bardziej inteligentna (ale także mądra), która jest taktowna i wyrozumiała dla 'głupszych', nie dająca im odczuć, że są w czymś gorsi (bo nie są, jedna osoba jest lepsza w tym, a inna w tamtym).

Co rozumiesz przez 'inteligentna'. Dla mnie osoba inteligentna, to taka, która ma wiedzę, ale jest także 'mądra życiowo' - wie jak się zachować w danej sytuacji i w stosunku do innych osób, nie wywyższa się ( bo nie musi, zna swoją wartość). Potrafi sprawić, że inni też będą czuli się docenieni.

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Jak poderwać 5?

#296 Post autor: Kapar » środa, 4 kwietnia 2012, 02:48

Timid pisze:
10000days pisze: wykazująca inicjatywę, ale nie czepliwie,
A inteligencja jest wskazana. Na swoim przykładzie wiem, że bardzo łatwo wyłapuję nie logiczne wypowiedzi i mogę za często zwracać uwagę.
O to to! Nie chodzi tu tylko o nielogiczne wypowiedzi ale w oczach Piatki niespojne. Jak mi Piatka wyjezdza z tekstem "ale tydzien temu powiedziales cos innego" i mi wytyka ze jedna moja wypowiedz przeczy drugiej, do tego mowi to jakby byla jakis ekspertem w sprawie albo i sedzia - wiedziala wiecej ode mnie co sie we mnie w srodku gotuje, to ja pierdole, do widzenia i omijaj mnie Piatko szerokim lukiem :evil:
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
10000days
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 3 kwietnia 2012, 15:24
Enneatyp: Obserwator

Re: Jak poderwać 5?

#297 Post autor: 10000days » środa, 4 kwietnia 2012, 02:56

muahahaha, twój opis między innymi także pasuje do mojego rozumienia człowieka inteligentnego (choć to tak rozległy temat... :roll:), jednak chodziło tu o przytłoczenie ową "wyższością" drugiej osoby.
Poza tym ten post był pół-serio, ale chyba tylko Cotta podchwyciła jego (nie)powagę :lol:
5w6

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Jak poderwać 5?

#298 Post autor: Elkora » środa, 4 kwietnia 2012, 15:05

baby_kapar pisze:O to to! Nie chodzi tu tylko o nielogiczne wypowiedzi ale w oczach Piatki niespojne. Jak mi Piatka wyjezdza z tekstem "ale tydzien temu powiedziales cos innego" i mi wytyka ze jedna moja wypowiedz przeczy drugiej, do tego mowi to jakby byla jakis ekspertem w sprawie albo i sedzia - wiedziala wiecej ode mnie co sie we mnie w srodku gotuje, to ja pierdole, do widzenia i omijaj mnie Piatko szerokim lukiem :evil:
Zależy jeszcze czego to dotyczy. Jak np mówisz o emocjach to one mogą być niespójne i mieszane, można też z czasem rożnie odbierać daną sytuacje, ale jeśli coś opowiadasz konkretnego i jest to sprzeczne samo w sobie to twoja opowieść ewidentnie śmierdzi. Ja o ile nie mam właśnie sadystycznego nastroju to zwykle olewam, większość słyszanych rzeczy nie ma i tak wielkiego znaczenia. Jak ktoś dopytuje to jednak dowodzi ze cie słucha i może nie koniecznie chodzi mu o przypieprzenie się do czegoś tylko o ujednolicenie swojej wizji, zdobycie odpowiedniej ilości informacji, taki komunikat że wbrew powszechnej modzie nie ma w dupie tego co mówisz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jak poderwać 5?

#299 Post autor: Cotta » środa, 4 kwietnia 2012, 15:43

Kapar, ale wczuj się w drugą stronę - jeżeli faktycznie informacje są sprzeczne, to mózg 5 otrzymując takie dane wyrzuca 'error'. Fakt, że też bym się wkurzyła, gdyby ton zwracającego mi uwagę był protekcjonalny czy oskarżycielski, ale co do samej merytoryczności zarzutu - jak najpierw mówisz jedno, potem coś innego, to pojawia się chaos informacyjny. Jak to błaha sprawa, to nie ma o co się czepiać, ale jeżeli w jakiś sposób istotna, to się nie dziwię, że 5 dąży do ustalenia, która wersja jest poprawna. Lubimy mieć porządek w danych, inaczej trudno jest wyciągać wnioski, przewidywania, oceny itd.
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
nickt
Posty: 21
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2012, 18:30
Enneatyp: Obserwator

Re: Jak poderwać 5?

#300 Post autor: nickt » czwartek, 5 kwietnia 2012, 18:48

muahahaha pisze:
10000days pisze: inteligentna, ale nie bardziej niż ona sama,
Tutaj się nie zgodzę, bo to może być osoba bardziej inteligentna (ale także mądra), która jest taktowna i wyrozumiała dla 'głupszych', nie dająca im odczuć, że są w czymś gorsi (bo nie są, jedna osoba jest lepsza w tym, a inna w tamtym).

Co rozumiesz przez 'inteligentna'. Dla mnie osoba inteligentna, to taka, która ma wiedzę, ale jest także 'mądra życiowo' - wie jak się zachować w danej sytuacji i w stosunku do innych osób, nie wywyższa się ( bo nie musi, zna swoją wartość). Potrafi sprawić, że inni też będą czuli się docenieni.
Myślę, że z tą inteligencją jest tak, że ta osoba nie może posiadać lepszych zdolności logicznego myślenia niż piątka, która nie zniosłaby faktu, że jej druga połówka jest w stanie zauważyć ewentualny brak logiki w toku myślenia piątki. To piątka jest tu od znajdywania sprzeczności, a jeśli chodzi o pozostałe interpretacje inteligencji to partner(ka) piątki może być bardziej inteligentną osobą w związku i nie powinno to robić dla piątki dużej różnicy. Co do mądrości, to zawsze znajdzie się jakaś dziedzina, w której 5 będzie posiadać większą wiedzę. Najważniejsze jest to, aby piątka odczuwała przewagę w logice myślenia, w przeciwnym wypadku traci swoją największą zaletę i może czuć się bezużyteczna w związku.
Zdrowy na ciele i umyśle

ODPOWIEDZ