Piątka lepsza od innych?

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#46 Post autor: Eruantalon » poniedziałek, 23 czerwca 2008, 20:56

Super, popisałaś sie swoim dowcipem, a teraz wracaj do piaskownicy.


Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#47 Post autor: Emjotka » poniedziałek, 23 czerwca 2008, 21:54

To niestety nie był dowcip, tylko stwierdzenie faktu, którego jesteś żywym dowodem.
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#48 Post autor: Eruantalon » poniedziałek, 23 czerwca 2008, 22:28

No już, zerwałem sobie boki, przejąłem się i w ogóle wszystko. A teraz spierniczaj z merytorycznego tematu, idź trollować gdzie indziej.
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Awatar użytkownika
Armand
Posty: 185
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 22:48
Lokalizacja: Kraków

#49 Post autor: Armand » wtorek, 24 czerwca 2008, 01:23

Eruantalon pisze:
Oraz dla tych, którzy chcą mi odebrać moją własność. W tym przypadku - intelektualną.
Nie istnieje "Własność intelektualna".
Oczywiście, że istnieje własność intelektualna. Czym innym jest prawo autorskie do odkrycia, czy teorii w nauce?

Nie chce mi się analizować, czy w przypadku poprawnie rozwiązanych ćwiczeń z matematyki można mówić o własności intelektualnej, ale wypracowanie, czy esej z pewnością już są własnoscią intelektualną autora i podlegają jego prawu autorskiemu (nie licząc poważniejszych dokonań w trakcie studiów - bo później chyba nie ma już problemu "odpisywania").
5w4/INTP/ sp/sx/so

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#50 Post autor: Eruantalon » wtorek, 24 czerwca 2008, 08:07

Oczywiście, że istnieje własność intelektualna. Czym innym jest prawo autorskie do odkrycia, czy teorii w nauce?
Nie jest przedmiotem praw Własności.

http://liberalis.pl/2007/09/14/stephan- ... darowania/

Przeczytaj i powiedz mi, czy czujesz się przekonany ; ]
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Slavomir
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek, 2 czerwca 2008, 23:39

#51 Post autor: Slavomir » wtorek, 24 czerwca 2008, 12:24

W mega-skrócie , jeśli A ma pióro i papier to może ich używać jak chce, bowiem to, że B napisał oryginalną książkę nie daje mu prawa do rozporządzania piórem i atramentem A + to, że nawet jeśli A powieli myśli B to przecież B nie zostanie tych myśli pozbawiony.
Ja się czuję przekonany, choć przydałyby się argumenty z utylitarystycznej pozycji : P

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#52 Post autor: Miltado » wtorek, 24 czerwca 2008, 14:08

Hmm jaki życiowy temat ;) Znam osobiście pewną 5 i jeżeli dobrze pamiętam to nawet 5w4. Bardzo interesujący typ. Popisujący się widzą na każdym kroku, szkoda tylko, że ta wiedza często jest tyle warta co nic. Choć posiadacie wspaniałą wiedzę często nie potraficie jej wykorzystać w prawdziwym życiu w momencie gdy potrzeba działania, a nie naukowej debaty. Jak wiadomo praktyka i doświadczenie nie równa się teorii, ale wy wiecie lepiej. Kocham waszą wspaniałą krytykę w momencie gdy wy często nie dokonaliście niczego lepszego. Nie rozumiem wcześniejszego ataku na snufkina, czyżby wasz typ nie lubił za bardzo indywidualistów? No ale cóż mam nadzieję, że moja subiektywna krytyka spotka się z obiektywnym odbiorcą.
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
sledz
Posty: 848
Rejestracja: wtorek, 13 maja 2008, 22:49
Kontakt:

#53 Post autor: sledz » wtorek, 24 czerwca 2008, 18:46

Bo jak jest przyzwolenie społeczne na to, żeby się chυjnia działa, to tak się właśnie dzieje.
Ostatnio zmieniony czwartek, 21 października 2010, 22:59 przez sledz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Bo jak jest przyzwolenie społeczne na to, żeby się chυjnia działa, to tak się właśnie dzieje.

Awatar użytkownika
M.
Posty: 1196
Rejestracja: czwartek, 31 stycznia 2008, 20:31
Kontakt:

#54 Post autor: M. » wtorek, 24 czerwca 2008, 18:56

Też nie lubię jak ktoś odpowiada na pytania. Mój ojciec jak ogląda Milionerów to ma manię- byle szybciej powiedzieć i oświecić innych w tym samym pokoju. A ja sobie milczę, bo przecież każdy może mieć ochotę zmierzyć się z pytaniem/zagadką samemu i mieć satysfakcję jeśli zna odpowiedź.
5w4, sp/sx
EII

Awatar użytkownika
sledz
Posty: 848
Rejestracja: wtorek, 13 maja 2008, 22:49
Kontakt:

#55 Post autor: sledz » wtorek, 24 czerwca 2008, 19:00

Bo jak jest przyzwolenie społeczne na to, żeby się chυjnia działa, to tak się właśnie dzieje.
Ostatnio zmieniony czwartek, 21 października 2010, 22:59 przez sledz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Bo jak jest przyzwolenie społeczne na to, żeby się chυjnia działa, to tak się właśnie dzieje.

Awatar użytkownika
M.
Posty: 1196
Rejestracja: czwartek, 31 stycznia 2008, 20:31
Kontakt:

#56 Post autor: M. » wtorek, 24 czerwca 2008, 19:04

Myślałam o 8, ale on nie jest głośny. Z siódemki nie ma nic. Podejrzewam 1, ale nie wiem jakie skrzydło. Może 1w2.
5w4, sp/sx
EII

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#57 Post autor: Miltado » wtorek, 24 czerwca 2008, 19:11

Sledz czy więc lepiej pozostać zarozumiałym i nie potrafić zrobić nic?

Zasłużona krytyka jest ok, ale co jeśli oboje pisalibyśmy ten test i ja bym go zdał na te 60% a ty na 30%? O ten typ krytyki mi chodzi.

Co ma to wspólnego z dzieciakami z klasą, czy milionerami, a dodawaniem komentarzy do nich :P Rozbawiło mnie to nawet :lol: Teraz wiem skąd tyle u was postów :P
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
M.
Posty: 1196
Rejestracja: czwartek, 31 stycznia 2008, 20:31
Kontakt:

#58 Post autor: M. » wtorek, 24 czerwca 2008, 19:16

Miltado pisze:Sledz czy więc lepiej pozostać zarozumiałym i nie potrafić zrobić nic?

Zasłużona krytyka jest ok, ale co jeśli oboje pisalibyśmy ten test i ja bym go zdał na te 60% a ty na 30%? O ten typ krytyki mi chodzi.

Co ma to wspólnego z dzieciakami z klasą, czy milionerami, a dodawaniem komentarzy do nich :P Rozbawiło mnie to nawet
To jest właśnie przykład przechwalania się własną wiedzą, obca piątkom.

Typ krytyki, o którym piszesz jest niestosowany przez nas. W każdym razie nie przeze mnie.
5w4, sp/sx
EII

Awatar użytkownika
sledz
Posty: 848
Rejestracja: wtorek, 13 maja 2008, 22:49
Kontakt:

#59 Post autor: sledz » wtorek, 24 czerwca 2008, 21:36

Bo jak jest przyzwolenie społeczne na to, żeby się chυjnia działa, to tak się właśnie dzieje.
Ostatnio zmieniony czwartek, 21 października 2010, 22:58 przez sledz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Bo jak jest przyzwolenie społeczne na to, żeby się chυjnia działa, to tak się właśnie dzieje.

Awatar użytkownika
Armand
Posty: 185
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 22:48
Lokalizacja: Kraków

#60 Post autor: Armand » środa, 25 czerwca 2008, 08:19

Eruantalon pisze:
Oczywiście, że istnieje własność intelektualna. Czym innym jest prawo autorskie do odkrycia, czy teorii w nauce?
Nie jest przedmiotem praw Własności.

http://liberalis.pl/2007/09/14/stephan- ... darowania/

Przeczytaj i powiedz mi, czy czujesz się przekonany ; ]
Nie czuję się przekonany, bo ten tekst nie odnosi się w cale do praw autorskich pomysłu, tylko de facto do praw patentowych. Celowo dałem przykład odkryć naukowych, ponieważ są one bliższe tematowi podpowiedzi i odpisywania (żeby nie offtopicować za bardzo), a przy tym zwykle nie przekładają się na własność materialną.

Możesz w swojej pracy użyć fragmentów, które ułożył/wymyślił/odkrył kto inny, ale musisz zaznaczyć, że nie Jesteś autorem tych idei (inaczej jest to złamianie praw autorskich - podpisujesz się pod nie swoimi dokonaniami, a to jest nie moralne i nieuczciwe). W tym wymiarze prawa własności intelektualnej są raczej jasne i jednoznaczne (w nauce możesz używać każdego pomysłu, jeśli tylko powołasz się na jego autora, więc prawo autorskie Cię nie ogranicza).

A teraz może wróćmy ostatecznie do tematu, bo nas jakiś admin zacznie prześladować.
5w4/INTP/ sp/sx/so

ODPOWIEDZ