Piątkowa Grupa Wsparcia

Dyskusje na temat typu 5
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
julita7
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 1 lipca 2011, 01:18
Enneatyp: Mediator

Re: Piątkowa Grupa Wsparcia

#106 Post autor: julita7 » wtorek, 12 lipca 2011, 16:30

Jak myślicie, warto?
Warto. Socjologia na AGH to jedna z lepszych socjologii w Krakowie.


9w1

Awatar użytkownika
P4T0R
Posty: 74
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2011, 13:31
Enneatyp: Obserwator

Re: Piątkowa Grupa Wsparcia

#107 Post autor: P4T0R » piątek, 22 lipca 2011, 18:44

Jestem 5w4. Po coś się na tym forum zarejestrowałem w końcu. Teraz są wakacje, zabijam czas grając w gry komputerowe. Lat siedemnaście. Gdy kładę się spać nie mogę usnąć. Ciągle myślę, popadam w depresję. Natłok myśli mnie wykańcza. Patrzę w sufit, słucham muzyki, próbuję to zagłuszyć bezskutecznie. Całą noc nie śpię. Kręcę się po domu. Robię różne rzeczy. Pompki, bije pięściami po ścianach. Nie jestem w ogóle zmęczony, ciągle myślę, zastanawiam się. Na prawdę mam tego dość. Czasem wejdę na kompa przelać swoje myśli. Piszę teksty/wiersze jak mnie coś tchnie, ale usnąć nie dam rady.
Obrazek "Wyluzuj. Zabaw się. To uczyni cię tym kim jesteś.
Uczyni cię czym jesteś."
John Gotti
Pamiętaj, że serce to tylko narząd.

Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 1024
Rejestracja: sobota, 27 września 2008, 16:42
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Re: Piątkowa Grupa Wsparcia

#108 Post autor: Piotr » sobota, 23 lipca 2011, 00:14

Wstawaj codziennie o 6:00 rano, wspomóż się budzikiem. Młody jesteś to dasz radę. W ten sposób przestawisz się z powrotem na spanie w nocy. Wnieś do swojego życia trochę akcji. Ustaw sobie limit na granie, np. 3 godzinny dziennie, a pozostały czas jakoś zagospodaruj najlepiej czymś co wymaga skupienia albo w inny sposób nie pozwala za wiele myśleć (np. jakiś sport który wymagałby szybkiego reagowania i podejmowania decyzji), skoro wkurza Cię natłok myśli. Możesz też popróbować medytacji, w sensie aktywnego niemyślenia.

Awatar użytkownika
P4T0R
Posty: 74
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2011, 13:31
Enneatyp: Obserwator

Re: Piątkowa Grupa Wsparcia

#109 Post autor: P4T0R » sobota, 23 lipca 2011, 10:46

Mam inny sposób. Nie śpię jeżeli myśli mnie nachodzą. Potem organizm sam się wyczerpuję i jedyne czego chcę to sen. Kiedy rok szkolny się zacznie pewnie też będę to miewał, ale wtedy to już bez żartów będę musiał próbować usnąć. O szukaniu jakiegoś aktywnego zajęcie mogę zapomnieć. Hobby? Wolne żarty. Sam jeszcze nie wiem co bym chciał w życiu robić, poszedłem tam gdzie jestem bo gdzieś trzeba. Mógłbym nie grać, ale nie mam co ze sobą zrobić, jak już pisałem wcześniej. Natłok myśli mnie denerwuję bo są one różne, to jest depresja (Ja tak myślę), wychodzę na balkon w nocy i myślę sobie pierwsze piętro to za nisko.
Obrazek "Wyluzuj. Zabaw się. To uczyni cię tym kim jesteś.
Uczyni cię czym jesteś."
John Gotti
Pamiętaj, że serce to tylko narząd.

Awatar użytkownika
Fenol
Posty: 501
Rejestracja: niedziela, 28 grudnia 2008, 00:23
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: bananolandia

Re: Piątkowa Grupa Wsparcia

#110 Post autor: Fenol » sobota, 23 lipca 2011, 23:57

P4T0R pisze:O szukaniu jakiegoś aktywnego zajęcie mogę zapomnieć.
Dlaczego?
P4T0R pisze:Hobby? Wolne żarty.
Dlaczego?
P4T0R pisze:Sam jeszcze nie wiem co bym chciał w życiu robić, poszedłem tam gdzie jestem bo gdzieś trzeba.
Ja do dzisiaj nie wiem tego dokładnie. Efekt? Robię to co w danej chwili uznam, że sprawi mi przyjemność. Próbuję różnej formy aktywności, różnych zajęć. Jak jedno mi się znudzi, uznam, że nie warto się więcej męczyć, bo nie przynosi zamierzonych efektów - zmieniam zajęcie. Jest tyle opcji, że zawsze jest co wybrać. W ten sposób można znaleźć, to co najbardziej danej osobie pasuje. I przy okazji poszerzać horyzonty.
P4T0R pisze:Mógłbym nie grać, ale nie mam co ze sobą zrobić, jak już pisałem wcześniej.
Granie jest bardzo wyniszczające - szczególnie takie non-stop. Sam byłem kiedyś graczem, a teraz na gry nawet patrzeć nie mogę ;) spróbuj je czymś zastąpić. (nikt Ci nie każe z nich całkiem zrezygnować).
P4T0R pisze:Natłok myśli mnie denerwuję bo są one różne
Z natłokiem myśli trzeba się pogodzić i nauczyć się ukierunkowywać je na jakiś konkretny tor :wink:
6w5

Członek - choć pewnie zostanę wkrótce wykopany na zbity pysk - UPS - Unia Piątkowo - Siódemkowa

Awatar użytkownika
P4T0R
Posty: 74
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2011, 13:31
Enneatyp: Obserwator

Re: Piątkowa Grupa Wsparcia

#111 Post autor: P4T0R » niedziela, 24 lipca 2011, 00:03

@UP
Po prostu, nie mam motywacji, chęci, nic. Nie chcę mi się szukać, robić czegokolwiek i wszystko mnie odrzuca. Mam to gdzieś. Z góry wszystko zakładam, ale takie moje podejście.
Obrazek "Wyluzuj. Zabaw się. To uczyni cię tym kim jesteś.
Uczyni cię czym jesteś."
John Gotti
Pamiętaj, że serce to tylko narząd.

Awatar użytkownika
Lynx
Posty: 73
Rejestracja: niedziela, 28 czerwca 2009, 12:28
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: wszechświat

Re: Piątkowa Grupa Wsparcia

#112 Post autor: Lynx » środa, 27 lipca 2011, 10:18

P4T0R - Piotr w skondensowany sposób dał Ci receptę. Musisz być autorem swego życia.
Często żyjemy w taki stanie, że nie wiemy w którą stronę ruszyć. A tak naprawdę odpowiedź na pytanie czego chcemy mamy w sobie. Tylko trzeba odwagi i chęci aby się w siebie wsłuchać. Ale to wszystko wymaga jednak trochę wysiłku. I pewnej dyscypliny, aby wyrobić sobie określone nawyki. Przecież gdy jesteś głodny jedzenie wprowadzasz do ust a nie np. do szyi. Czyli każe Twoje działanie musi być w jakim stopniu celowe, a poprzez wyuczenie będzie łatwiejsze.

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Piątkowa Grupa Wsparcia

#113 Post autor: Pierzasta » piątek, 26 sierpnia 2011, 23:39

P4T0R pisze:Mam inny sposób. Nie śpię jeżeli myśli mnie nachodzą. Potem organizm sam się wyczerpuję i jedyne czego chcę to sen. Kiedy rok szkolny się zacznie pewnie też będę to miewał, ale wtedy to już bez żartów będę musiał próbować usnąć. O szukaniu jakiegoś aktywnego zajęcie mogę zapomnieć. Hobby? Wolne żarty. Sam jeszcze nie wiem co bym chciał w życiu robić, poszedłem tam gdzie jestem bo gdzieś trzeba. Mógłbym nie grać, ale nie mam co ze sobą zrobić, jak już pisałem wcześniej. Natłok myśli mnie denerwuję bo są one różne, to jest depresja (Ja tak myślę), wychodzę na balkon w nocy i myślę sobie pierwsze piętro to za nisko.
Ostatnia klasa szkoły średniej przed tobą? Nie martw się, to klasyczny "dołek pośrodku", zresztą w ogółe w takim wieku można popaśćw takie nastroje, bo tak jakoś rzeczywistość uderza, i pewnie hormony tez robią swoje, ale naprawdę robi się lepiej później. Najgorzej chyba jest nakręcać błędne koło, przez myśłenie o tym w kółko, że jest niefajnie, nie ma się energii, nie ma motywacji, ple ple.... tak naprawdę pewnie i tak nie masz w tej chwili niczego interesującego do zrobienia, więc nic dziwnego że ci się nie chce. Jak będziesz miał jakieś fajne okazje, a nie będzie ci się chciało, to wtedy możesz zacząć się martwić.
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

Perwik
Posty: 3600
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 23:08

Re: Piątkowa Grupa Wsparcia

#114 Post autor: Perwik » piątek, 26 sierpnia 2011, 23:43

Pierzasta, piszesz do kolesia, który już nie istnieje :mrgreen:

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Piątkowa Grupa Wsparcia

#115 Post autor: Pierzasta » sobota, 27 sierpnia 2011, 00:41

Faktycznie :D No cóż, to zostanie innym ku pouczeniu... serio, naprawdę w okresie dorastania to się ludzie czują róznie, rożniście, najczęściej dziwnie. Najważniejsze to mieć na to wyjebane. 8)
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

Awatar użytkownika
Tyyr
Posty: 24
Rejestracja: piątek, 3 lutego 2012, 23:36
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków

Re: Piątkowa Grupa Wsparcia

#116 Post autor: Tyyr » czwartek, 23 lutego 2012, 19:10

Jak odnaleźć miłość?
5w4
INTJ

Awatar użytkownika
Hunter
Posty: 29
Rejestracja: poniedziałek, 20 lutego 2012, 22:59

Re: Piątkowa Grupa Wsparcia

#117 Post autor: Hunter » czwartek, 23 lutego 2012, 20:24

rozglądaj się w koło miej otwarte oczy a miłość sama Cię znajdzie ...
podobno :wink:
ale tak naprawdę to nikt tego nie wie
5v4 (zdrowy ? -myślę że jak najbardziej:D )
(ENTj na 90% według socjoniki)
-zdziwiony ?
-ja też :D

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Piątkowa Grupa Wsparcia

#118 Post autor: Elkora » czwartek, 23 lutego 2012, 20:26

módl się do jezuska
Obrazek

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Piątkowa Grupa Wsparcia

#119 Post autor: Pierzasta » czwartek, 23 lutego 2012, 20:31

Tyyr pisze:Jak odnaleźć miłość?
A co, zgubiłeś?
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

Awatar użytkownika
Hunter
Posty: 29
Rejestracja: poniedziałek, 20 lutego 2012, 22:59

Re: Piątkowa Grupa Wsparcia

#120 Post autor: Hunter » czwartek, 23 lutego 2012, 20:36

Ale tak na serio :D
To myślę że miłości nie można odnaleźć, można nią za to kogoś obdarować , otrzymać ją od kogoś

ale wiesz :
"szukajcie a znajdziecie " 8-)
5v4 (zdrowy ? -myślę że jak najbardziej:D )
(ENTj na 90% według socjoniki)
-zdziwiony ?
-ja też :D

ODPOWIEDZ