Emocjonalny Offtop

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Molik
Posty: 239
Rejestracja: poniedziałek, 5 stycznia 2015, 18:15
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Rozproszona

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#436 Post autor: Molik » wtorek, 3 maja 2016, 18:20

infinity pisze:Mam takie dziwne pytanie,
jakbyście się czuli, gdybyście nie zdali matury w pierwszym terminie?
Jak zobaczyłam, że mój wynik matury z rozszerzonego polskiego jest znacznie niższy (ale i tak stosunkowo wysoki) niż z większości matur próbnych, to czułam się źle (jakbym zawiodła siebie samą, nauczycielkę, która mnie przygotowywała i szkolną bibliotekarkę), ale tylko przez jakiś czas (mniej więcej dwa miesiące), bo i tak wiedziałam, że dostanę się na to co chcę i gdzie chcę. A zawód był dlatego, bo język polski od 5 klasy podstawówki był moim ulubionym przedmiotem i dziedziną, w której się wyróżniałam i przez kilka lat odnosiłam sukcesy.

Podejrzewam, że gdybym z czegokolwiek nie zdała matury, to byłoby znacznie gorzej - przez uwarunkowania społeczne.


Każda prawda jest prawdziwa tylko do pewnego stopnia. Jeżeli przekracza granice, pojawia się kontrapunkt i przestaje być prawdą.

Kierkegaard

infinity
Posty: 72
Rejestracja: niedziela, 20 marca 2016, 11:44

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#437 Post autor: infinity » wtorek, 3 maja 2016, 20:21

Moje otoczenie twierdzi, że mój lęk jest irracjonalny. Ale... i tak chce mi się rzygać.

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#438 Post autor: chokureika » środa, 4 maja 2016, 00:12

Nie wiem jak się wydostać z poziomu piątego. Mam wrażenie, ze wszystkie te zahamowania i lęki już wrosły mi w kręgosłup.
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Diamentowy Kruk
Posty: 206
Rejestracja: wtorek, 6 października 2015, 16:16

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#439 Post autor: Diamentowy Kruk » środa, 4 maja 2016, 01:07

chokureika pisze:Nie wiem jak się wydostać z poziomu piątego. Mam wrażenie, ze wszystkie te zahamowania i lęki już wrosły mi w kręgosłup.
Nigdy nie byłam dobra w pocieszaniu, ale spróbuję.
Wygrywasz póki walczysz ze sobą, z mechanizmami obronnymi, nawet jeśli stanęłaś w miejscu i wydaje się to Tobie kompletnie bezsensowne, ale mimo to próbujesz to wygrywasz. Wygrywasz ponieważ szukasz, walczysz sama ze sobą (a to nie łatwa sztuka) i nie poddajesz się. Wygrywasz, póki się nie cofasz, wygrywasz póki nie opuszczasz tego poligonu, mimo że może nie widzisz sensu, wygrywasz, ponieważ nie odpuściłaś. Łatwo jest przeciwstawiać się własnym słabościom, kiedy widzimy wyraźne efekty, trudniejsze to trzymać się swego, mimo ich braków, ale tylko przejście przez ten stan i przetrwanie, sprawi że wzbijesz się wyżej, a gdy już to osiągniesz, to.... sama wiesz najlepiej co, po coś w końcu walczysz. Te zmory znikną, a ty zahartowana będziesz mogła spokojniej kroczyć przez życie.

Mam nadzieję, że w miarę pomogłam, starałam się , ale nie nadaję się chyba do pocieszania. W każdym razie trzymam kciuki :hug:
Ja aktualnie też się morduję z 5 od dłuższego czasu...

infinity
Posty: 72
Rejestracja: niedziela, 20 marca 2016, 11:44

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#440 Post autor: infinity » czwartek, 5 maja 2016, 22:19

A ja się cieszyłam, że przeskoczyłam z 8 poziomu na 5… :oops:

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#441 Post autor: chokureika » czwartek, 5 maja 2016, 22:33

infinity pisze:A ja się cieszyłam, że przeskoczyłam z 8 poziomu na 5… :oops:
To cudownie, że wyskoczyłaś z 8 pro! :hug: dobrze pamiętam jaki to okropny stan.
Mnie męczy głównie to, że siedzę na 5 już rok (od zapoznania się z systemem, wygrzebania się z dołka i przechodzeniu powoli przez kolejne poziomy w górę) i mimo, że pracuję nad sobą i stałam się trochę bardziej poukładana, to przeskoczenie tych wszystkich barier, które poziom 5 tak dobrze opisuje wydaje mi się niemal niemożliwe. Zupełnie jakby były to cechy mojego charakteru, z którymi weszłam w dorosłość. Czuję się zablokowana, gdyż nie wiem jakie działania powinnam podjąć, by dostać się wyżej.

@Diamentowy Kruk - Dzięki :hug:
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Diamentowy Kruk
Posty: 206
Rejestracja: wtorek, 6 października 2015, 16:16

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#442 Post autor: Diamentowy Kruk » czwartek, 5 maja 2016, 23:14

infinity pisze:A ja się cieszyłam, że przeskoczyłam z 8 poziomu na 5… :oops:

Ej ej ej ja z 8 też się wcześniej wygrzebywałam :P
Tak na pocieszenie to każdy ma swoje zmory. Ja jak zobaczyłam swój wynik na nerwicę w tym teście co miał 90 pytań, to chciałam skakać ze szczęścia pod sufit, bo tyle w to pracy włożyłam, a w porównaniu z twoimi są i tak kiepskie :twisted:

Chokureika co do 5 poziomu zdrowia to mam takie same odczucia, nie widzę siebie w ogóle na 4. :facepalm:

Awatar użytkownika
R25
Posty: 238
Rejestracja: środa, 27 maja 2015, 14:12
Enneatyp: Mediator

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#443 Post autor: R25 » czwartek, 5 maja 2016, 23:49

Diamentowy Kruk pisze:
infinity pisze:A ja się cieszyłam, że przeskoczyłam z 8 poziomu na 5… :oops:
Chokureika co do 5 poziomu zdrowia to mam takie same odczucia, nie widzę siebie w ogóle na 4. :facepalm:
(bardzo subiektywnie)
Na 4pro chyba trzeba zebrać trochę lat doświadczeń w sferach, które się nie docenia :scratch: dla 5 stosunkowo łatwo znaleźć tę sferę (nie jest wielkim problemem "wiedzieć" co trzeba zrobić, gorzej wprowadzić to w życie)("Bardziej zaabsorbowane własnymi wizjami i interpretacjami niż otoczeniem">bardziej zainteresować się otoczeniem niż wizjami i wyobrażeniami na jego temat) Problematyczne jest tu przełamanie lęków, które uniemożliwiają "wyjście do ludzi/świata". Pomocne może być stawianie siebie pod ścianą "albo pójdę do sklepu po bułki, albo umrę z głodu" itp. U mnie ten proces (stopniowo) zajął kilka lat by wejść na 4pro.

W skrócie, polega ono na przełamaniu (lub przełamywaniu) się i mniej lub bardziej aktywnym kontaktowaniu z innymi (zaczynając od zwykłych "rozmów" jak np. w sklepie przy kasach) by wymieniać się swoimi doświadczeniami i czerpać wiedzę z doświadczeń innych, nie ograniczać się tylko do tego, co się myśli samemu, mając w poważaniu (prawie) całą resztę. 5 na 4pro może przypominać towarzyskiego mruka, który siedzi i milczy całą imprezę (w gronie "zaufanych osób"), dopóki ktoś go nie zagada na interesujący temat, taki w którym może się podzielić swoją wiedzę, albo rozmowa sama zejdzie na takie tory, ułatwiając włączenie się w dyskusje. Do rozmowy nie trzeba zachęcać i nie jest ona odbierana jako "przymus" mówienia w towarzystwie. Jeśli nie poczuje się chęci do wypowiadania (na wybrane przez siebie, dobrze poznane tematy) raczej nie ma co myśleć o wejściu na 4pro, bo do tego trzeba w jakiś sposób dojrzeć :D

Drobny problem będzie z 3 pro, bo za bardzo skupiam się na zbieractwie informacji, książek, serii anime itp., ale tu chyba wystarczy, że znajdę siłę i wolę, by przekuwać swoje pomysły w czyn. Od czasu do czasu mi się to udaje. Obecnie częściej, ale sugerując się że PRO to stan/reakcje itp. jaki jest w chwilach słabości, jeszcze mi do tego brakuje paru lat (nadal nie czuję gotowości, by pare pomysł teraz wcielać w życie, "ale mam plan/y" :D)

Nie wiem co miała by zrobić 4, ale tak myślę, że może ogarnąć swoje zewnętrzne życie, zaprowadzić ład i porządek, w jakim czuje się faktycznie dobrze, a nie tylko możliwie wygodnie przebywa :what:
9 z PRO8, przez PRO7 na PRO6 sx/sp EII INFP

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#444 Post autor: Ael » piątek, 6 maja 2016, 00:17

A u mnie przeskoczenie z poziomu 5 na 4 wiązało sie z tym, że przynajmniej częściowo byłam w stanie polubić i zaakceptować siebie. Taką, jaka jestem, a nie swój obraz w głowie.
Ale na trójkę wciąż nie przeskoczyłam do końca, coś mnie blokuje :(

infinity
Posty: 72
Rejestracja: niedziela, 20 marca 2016, 11:44

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#445 Post autor: infinity » piątek, 6 maja 2016, 06:32

chokureika pisze:To cudownie, że wyskoczyłaś z 8 pro! :hug: dobrze pamiętam jaki to okropny stan.
:hug:
Diamentowy Kruk pisze: Ej ej ej ja z 8 też się wcześniej wygrzebywałam :P
Tak na pocieszenie to każdy ma swoje zmory. Ja jak zobaczyłam swój wynik na nerwicę w tym teście co miał 90 pytań, to chciałam skakać ze szczęścia pod sufit, bo tyle w to pracy włożyłam, a w porównaniu z twoimi są i tak kiepskie :twisted:
:hug:
Kiedyś w tym teście miałam prawie wszystkie (bo fobie na niskim? przeciętnym?) wyniki bardzo wysokie ;x Niby zrobiłam duży postęp, niby gdzieś w środku się cieszę, ale to wiecznie za mało. Ja chcę więcej, wkurza mnie to, że ciągle nie jest idealnie. Chyba to połączenie z jedynką? Nie wiem. Niby czwórka integruje się w stronę jedynki, a w moim przypadku to bardziej negatywne. Na ów 8 poziomie to było jeszcze widoczniejsze.

BTW co do swoich wcześniejszych postów, matura z matematyki napisana na 40-50%Czyli wszystko da się zrobić i zmienić na lepsze :)

Diamentowy Kruk
Posty: 206
Rejestracja: wtorek, 6 października 2015, 16:16

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#446 Post autor: Diamentowy Kruk » piątek, 6 maja 2016, 15:20

infinity pisze:BTW co do swoich wcześniejszych postów, matura z matematyki napisana na 40-50%Czyli wszystko da się zrobić i zmienić na lepsze :)
A widzisz nie jest tak źle :twisted:
R25 wielkie dzięki za rady :D Ja co prawda kontakt jakiś nawiążę, ale z podtrzymaniem relacji to lipnie, no ale wszystko da się zmienić, trzeba tylko trochę pracy i czasu :D

Awatar użytkownika
Shavira
Posty: 184
Rejestracja: wtorek, 5 stycznia 2016, 23:41
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Wrocław

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#447 Post autor: Shavira » sobota, 7 maja 2016, 09:04

Jak zaczęliście swoją pracę nad przejściem z niskich pro na wyższe?
Nigdy wcześniej się nad tym nie zastanawiałam, jak już się wygrzebałam z dna to utrzymywałam się dość stabilnie na poziomie czwartym (jakoś bez ambicji, jeśli chodzi o osiągnięcie 1-3), ale ostatnio zdarzają mi się nawet zjazdy na szósty i doszłam do wniosku, że przydałoby się to ogarnąć.
6w7 sx/sp
IEE-Fi

Do you want peace or you wanna piece of me?

infinity
Posty: 72
Rejestracja: niedziela, 20 marca 2016, 11:44

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#448 Post autor: infinity » sobota, 7 maja 2016, 20:28

Na już 7 pro przełomowym momentem było zerwanie z baaaardzo chorym chłopakiem -> też uznałam, że na pewien czas zerwę znajomości z osobami, które w tym czasie mogłyby mi namieszać w głowie, głównie przez imprezy. Na samym początku dałam sobie spokój ze wszystkimi. Miałam czas (i trzeźwy umysł) do zastanowienia się nad tym po co to wszystko, czy chcę tak żyć, zamiast naprzemiennie uciekać od bólu i się w nim taplać. Wcześniej w różnych odstępach czasu brałam antydepresanty i je rzuciłam, żeby samemu nauczyć się tej stabilności. Paradoksalnie samotność mi bardzo pomogła, choć kiedyś mnie niszczyła. Nie było tak 8 poziom ->7 i to co wypisałam, w miedzy czasie się dużo działo i zmieniło również we mnie, przestałam tak sztywno patrzeć na wieele rzeczy i zaczęłam iść w drugą skrajność i właściwie dalej, choć mniej borykam się z tymi dwoma biegunami.
W tym czasie nie pamiętałam o istnieniu enneagramu. Choć moja sytuacja to też pewnie kwestia rozbuchanych nastoletnich hormonów :what: przez co ten post może być dla kogoś innego gxxxx warty.

infinity
Posty: 72
Rejestracja: niedziela, 20 marca 2016, 11:44

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#449 Post autor: infinity » sobota, 7 maja 2016, 21:46

Nie wiem co mi odbiło z połączeniem z 1, najslabszy trop jaki mogłam podjąć xd

Awatar użytkownika
Faral
Posty: 102
Rejestracja: środa, 13 sierpnia 2014, 23:20
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Północ

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#450 Post autor: Faral » wtorek, 10 maja 2016, 22:05

Nie wzięli mnie na praktyki, na które bardzo chciałem iść. Jest mi teraz tak bardzo źle :(
"Kto nie rozumie, musi myśleć.
Jest katorżnikiem myślenia"


4wing5

ODPOWIEDZ