Emocjonalny Offtop

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Molik
Posty: 239
Rejestracja: poniedziałek, 5 stycznia 2015, 18:15
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Rozproszona

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#316 Post autor: Molik » piątek, 4 marca 2016, 20:21

1. Trudne kolokwium z gramatyki. Za mną siedzi jedno z kółek wzajemnej adoracji i półgłosem rozwiązuje zadania - w dodatku błędnie. Prowadząca widzi i reaguje jedynie prosząc o ciszę. Przez resztę zajęć (wliczając test prawie 5 godzin) też mnie rozpraszały, wymieniając się opiniami na temat butów z jakiegoś tam internetowego sklepu i chichocząc, gdy ktoś się pomylił podczas odczytywania przykładu. Na uwagi lektorki nie reagowały. Arogancja i brak szacunku do nauczyciela, który i tak charakteryzuje się wielką wyrozumiałością i sympatycznością.

2. Pokaleczyłam sobie dłonie. Kartkami książki beletrystycznej.


Każda prawda jest prawdziwa tylko do pewnego stopnia. Jeżeli przekracza granice, pojawia się kontrapunkt i przestaje być prawdą.

Kierkegaard

Awatar użytkownika
Marcin_Zaba
Posty: 18
Rejestracja: czwartek, 31 grudnia 2015, 01:48
Enneatyp: Indywidualista

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#317 Post autor: Marcin_Zaba » piątek, 4 marca 2016, 20:46

Takie kółka wzajemnej adoracji są chyba wszędzie - niestety. U mnie koleżanki regularnie utrudniają prowadzenie jakichkolwiek lektoratów, po prostu uwagi co kilka minut to norma.
Green frog,
Is your body also
freshly painted?
Ryūnosuke A.

Awatar użytkownika
Szyszek
Posty: 151
Rejestracja: czwartek, 27 sierpnia 2015, 14:46
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#318 Post autor: Szyszek » sobota, 5 marca 2016, 00:50

Nikt mi nie składał życzeń na Fejsie. Myślałem, że jestem aż tak nielubiany i samotny. A okazuje się, że miałem ustawioną widoczność urodzin na "tylko ja". :facepalm: :facepalm: :facepalm: xDDDD

Awatar użytkownika
Szyszek
Posty: 151
Rejestracja: czwartek, 27 sierpnia 2015, 14:46
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#319 Post autor: Szyszek » wtorek, 8 marca 2016, 19:33

"Nawet jeśli czasem trochę się skarżę – mówiło serce – to tylko dlatego, że jestem sercem ludzkim, a one właśnie są takie. Obawiają się sięgnąć po swoje największe marzenia, ponieważ wydaje im się, że nie są ich godne, albo, że nigdy im się to nie uda. My, serca, umieramy na samą myśl o miłościach, które przepadły na zawsze, o chwilach, które mogły być piękne, a nie były, o skarbach, które mogły być odkryte, ale pozostały na zawsze niewidoczne pod piaskiem. Gdy tak się dzieje, zawsze na koniec cierpimy straszliwe męki."

Paulo Coelho, "Alchemik"

Awatar użytkownika
ein
Posty: 1168
Rejestracja: sobota, 16 czerwca 2007, 20:32

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#320 Post autor: ein » piątek, 25 marca 2016, 18:28

Obrazek

Awatar użytkownika
Arisa
Posty: 57
Rejestracja: niedziela, 12 stycznia 2014, 00:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#321 Post autor: Arisa » sobota, 2 kwietnia 2016, 02:47

Robiłam dziś test MMPI i z niecierpliwością czekam na diagnozę. Z tego co zdążyłam podejrzeć to mam wysoki procent hipohondri no i myśli samobójcze... zobaczymy co mi terapeutka na to powie
"Powód, dla którego uważamy kwiaty nad przepaścią za piękne, to to, że sami stojąc nad przepaścią, nie wychylimy się poza krawędź jak te nieustraszone kwiaty." - Bleach / ISFP sp/so

Awatar użytkownika
aflol
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 3 kwietnia 2016, 23:53
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#322 Post autor: aflol » poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 00:00

Ja na dniach zdałem sobie sprawę z tego, że muszę przestać walczyć o mężczyznę (wciąż wydaje mi się) mojego życia.

Awatar użytkownika
Szyszek
Posty: 151
Rejestracja: czwartek, 27 sierpnia 2015, 14:46
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#323 Post autor: Szyszek » piątek, 8 kwietnia 2016, 16:02

Jak czasami słucham cudzych wywodów o depresji, to mnie naprawdę skręca. Wszyscy uważają się za lekarzy, nie zdając sobie sprawy, jaką krzywdę robią naprawdę potrzebującym. :wall: :wall: :wall:

Ludzie mają depresję, bo jest modna? Modna to jest co najwyżej ignorancja. Facepalm. Albo to gadanie, że ludzie zapowiadający samobójstwo tylko straszą.

Wszystkie wypowiedzi o samobójstwie traktuj z powagą. Nie jest prawdą, że jeśli ktoś mówi o samobójstwie, to go nie popełni. Statystyki mówią, że 80% osób, które popełniło samobójstwo, mówiło o takich planach w swoim otoczeniu. - http://www.stopdepresji.pl/gdybliski

Boom.

Być może zauważyliście, że z mojego podpisu zniknęły informacje o enneagramie i socjonice. Osobiście uważam, że te systemy w dużej mierze namieszały mi w głowie i ogólnie czuję do nich ostatnio pewną niechęć.

Diamentowy Kruk
Posty: 206
Rejestracja: wtorek, 6 października 2015, 16:16

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#324 Post autor: Diamentowy Kruk » piątek, 8 kwietnia 2016, 18:08

Nie wiem czy mogę tu pytać, ale jestem ciekawa , jak konkretnie "namieszały Tobie w głowie" owe systemy. Chyba, że nie chcesz pisać, no to wiadomo, nie ma sprawy. :mrgreen:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#325 Post autor: chokureika » sobota, 9 kwietnia 2016, 09:54

Moim zdaniem dobrze mieszają, bo pozwalają odkryć rzeczy, których nie do końca byliśmy świadomi i skupić się na nich. W gorszych chwilach pomaga mi zerknięcie na opisy stanów zdrowia - na mój i na poziomy wyżej oraz na transformacje. Przypominam sobie wtedy, że to nie ja jestem zepsuta tylko "ten typ tak ma" ale może też stać się lepszy i wiem w którym kierunku.
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Awatar użytkownika
Molik
Posty: 239
Rejestracja: poniedziałek, 5 stycznia 2015, 18:15
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Rozproszona

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#326 Post autor: Molik » sobota, 9 kwietnia 2016, 16:03

Źle pomieszać mogą (ale nie muszą) na początku, gdy człowiek jeszcze nie wie, o co w tym wszystkim chodzi. Jeśli uda się odkryć, co jest istotne i co nie jest, stają się przydatne.
chokureika pisze:Moim zdaniem dobrze mieszają, bo pozwalają odkryć rzeczy, których nie do końca byliśmy świadomi i skupić się na nich. W gorszych chwilach pomaga mi zerknięcie na opisy stanów zdrowia - na mój i na poziomy wyżej oraz na transformacje. Przypominam sobie wtedy, że to nie ja jestem zepsuta tylko "ten typ tak ma" ale może też stać się lepszy i wiem w którym kierunku.
Podobnie robię! Tylko rozszerzam to na innych ludzi i to się poniekąd przyczyniło do naprawienia relacji z bliźniaczą.
Każda prawda jest prawdziwa tylko do pewnego stopnia. Jeżeli przekracza granice, pojawia się kontrapunkt i przestaje być prawdą.

Kierkegaard

Awatar użytkownika
Szyszek
Posty: 151
Rejestracja: czwartek, 27 sierpnia 2015, 14:46
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#327 Post autor: Szyszek » niedziela, 10 kwietnia 2016, 19:44

Nie przeczę, że te systemy w pewnych kwestiach są błyskotliwe i pomagają lepiej zrozumieć ludzi "nadających na innych falach". Jak nieco ochłonąłem, to doszedłem do wniosku, że może problemem nie są systemy same w sobie, tylko fakt, że trafiłem na nie w rozwijającej się depresji i wszystko interpretowałem w czarnych barwach.

Podstawowym problemem jest chyba to, że wpadłem w koszmarną introspekcję. Ojoj. Jestem czwórką. Ja biedny delikatny, ciągle mam doły. Przez to długi czas odrzucałem myśl, że mam depresję i potrzebuję fachowej pomocy. - "Oj tam. Dołki są normalne w moim enneatypie."

Ale prawdziwą masakrą była socjonika. Jak wiecie - miałem koszmarne kompleksy związane z moimi tikami. I co mi mówi socjonika? Że nie umiem ukrywać emocji. Dowiedziałem się też, że jestem mało praktyczny, mam problemy w załatwianiu codziennych spraw. To była wyśmienita pożywka dla depresji, która tylko czekała na czarne myśli. Pesymizm i negatywne interpretowanie codziennych zdarzeń rosło na sile, coraz bardziej siebie nienawidziłem.

A psychoterapia pokazała mi, że umiem wiele spraw załatwić, a moja wola walki potrafi być bardzo silna (Se polar hę?). Od jakiegoś czasu już właściwie nie zdarza mi się "czwórkować". Być może pewne rzeczy w tych systemach interpretuję źle. Ale faktu to nie zmienia, że depresja je pokochała. Ja niezbyt.

Dlatego ja raczej polecam linki z mojego podpisu, jeśli szukacie pomocy.

Awatar użytkownika
Ace
Posty: 214
Rejestracja: piątek, 27 lutego 2015, 17:28
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#328 Post autor: Ace » niedziela, 10 kwietnia 2016, 20:32

Nie ma co demonizować typologii, osobiście uważam, ze bardziej niż samo wytypowanie pomogła mi właśnie introspekcja i szukanie własnego ja. Nie wczuwanie się w opisy, ale poszukiwanie tego co jest istotne. Kto pamięta moje typowanie siebie na intro? :D
Żadne typowanie nie jest wyrokiem. Zgodnie z podpisem Irki nie ma typów lepszych czy gorszych i to jak siebie postrzegamy zależy od nas, a nie od typu.
7w6 EIE sx/so

"Piszmy na murach, stropach i rurach
Znakami, których nie da się zmyć
Napisy własne, prywatne hasła
Każdy jest inny - dajcie nam być!"


"Well done is better than well said" Benjamin Franklin

Awatar użytkownika
R25
Posty: 238
Rejestracja: środa, 27 maja 2015, 14:12
Enneatyp: Mediator

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#329 Post autor: R25 » niedziela, 10 kwietnia 2016, 21:31

"Wola walki" nie jest zależna od Se. Od Se jest prędzej zależna "wola bitki". Ja mam bardzo silną wolę, mimo iż mam niewielkie ambicje i potrzeby 8-)
9 z PRO8, przez PRO7 na PRO6 sx/sp EII INFP

Awatar użytkownika
Catalyst
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 12 kwietnia 2016, 20:28
Enneatyp: Indywidualista

Re: Emocjonalny Offtop - płaczmy na dowolny temat

#330 Post autor: Catalyst » wtorek, 12 kwietnia 2016, 20:58

Płaczę nad tym, jak strasznie jestem samotna.

ODPOWIEDZ