Brak zaangażowania

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bloodwyn
Posty: 53
Rejestracja: wtorek, 25 grudnia 2012, 20:52
Enneatyp: Obserwator

Brak zaangażowania

#1 Post autor: Bloodwyn » wtorek, 5 sierpnia 2014, 23:07

Witam
Tutaj 5w4 (prawdopodobnie)
Od 5 miesięcy jestem w związku z dziewczyną 4w5.(tak wynika z testu)
Dodam, że od początku nie widywaliśmy się często i głównie to ja byłem inicjatorem spotkań.
Ale od jakiegoś czasu doskwiera mi ten brak zaangażowania z jej strony. Po prostu czuje się komfortowo wiedząc, że jestem kochany i nie tylko mi zależy. Mówi mi co jakiś czas, że mnie kocha ale raczej bardziej oczekuje by wyrażała to nie tylko słowami. Rozmawiałem z nią o tym, płakała i powiedziała, że nie umie inaczej i nie wie dlaczego tak się dzieje. Może sobie wmawiam? Może oddaliliśmy się troszkę od siebie w trakcie wakacji( nie widzieliśmy się ponad tydzień). Sam nie wiem co o tym myślec. Czy czwórki potrzebują dużo swobody? Czy maja jakies lęki z otwieraniem się? A może test kłamie i nasze typy są nieprawidłowe? Staram się odnaleźc swój dawny spokój i pewnośc trwałości związku, bezpieczeństwo.



Awatar użytkownika
winterbreak
Posty: 267
Rejestracja: sobota, 13 października 2012, 23:49
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Re: Brak zaangażowania

#2 Post autor: winterbreak » wtorek, 5 sierpnia 2014, 23:16

To nie wygląda dobrze, jeśli mam być szczera. Czwórki jak najbardziej wyrażają uczucia, a jeśli kochają, to na zabój. Albo twoja dziewczyna nie jest wcale 4 (tak się składa, że typ 4w5 wychodzi ludziom najczęściej - wiem z doświadczenia, bo testowałam wielu znajomych :) ), albo nie jest zaangażowana emocjonalnie. Wiem że moja bezpośredniość jest okrutna, ale widziałam, jak wygląda kochająca czwórka i co do jej uczuć nie da się mieć wątpliwości.

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Brak zaangażowania

#3 Post autor: Irranea » wtorek, 5 sierpnia 2014, 23:20

Po pierwsze, brzmisz, jakbyś był z triady emocji. Po drugie, zastanawiam się, czy Twoja dziewczyna nie jest z triady lęku. Po trzecie test nie daje stuprocentowo pewnego wyniku. Dlatego polecam poczytać teorię. 4w5 to jeden z najczęściej wychodzących mylnych wyników w teście.

Awatar użytkownika
winterbreak
Posty: 267
Rejestracja: sobota, 13 października 2012, 23:49
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Re: Brak zaangażowania

#4 Post autor: winterbreak » wtorek, 5 sierpnia 2014, 23:25

Tak na podstawie tego jednego postu to bym powiedziała, że wam wyszły wyniki na krzyż, ty jesteś 4 a ona 5, to by miało sens. :D

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Brak zaangażowania

#5 Post autor: Irranea » wtorek, 5 sierpnia 2014, 23:32

Prócz 4, myślałam jeszcze o 2. A prócz 5 myślałam też o 6.

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Brak zaangażowania

#6 Post autor: Ael » środa, 6 sierpnia 2014, 00:10

Na własnym przykładzie mogę powiedzieć, że Czwórce całkiem nieźle idzie przywiązywanie się/udawanie, ze kogoś kocha, ale do prawdziwej miłości ma sie to jak igła do szpady...Sorry. Jeśli twoja luba jest Czwórką, to ja tego nie widzę dobrze.

Awatar użytkownika
Ketchup_suicide
Posty: 149
Rejestracja: środa, 4 kwietnia 2007, 21:33
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Tauzen

Re: Brak zaangażowania

#7 Post autor: Ketchup_suicide » środa, 6 sierpnia 2014, 01:43

Hej, nie przekreślajmy tej relacji. Może ma w sobie więcej piątki niż przypuszczamy i się najzwyczajniej w świecie boi ciepłych uczuć ze strony innych.
Ale nie spuszczaj z niej oka i obserwuj, czy wciąż jest zainteresowana rozmowami z Tobą.

Bo niestety jest faktycznie szansa, że zajmuje się właśnie ubieraniem w eufemizmy słów rozstania związanych z 'to chyba nie tym'.
Czwórka z trzema skrzydłami.
MTBI: ENTP
Socjo: IEE
sx/sp/so

Awatar użytkownika
Bloodwyn
Posty: 53
Rejestracja: wtorek, 25 grudnia 2012, 20:52
Enneatyp: Obserwator

Re: Brak zaangażowania

#8 Post autor: Bloodwyn » środa, 6 sierpnia 2014, 09:16

ja mysle, ze mimo wszystko ona nie jest 4 poniewaz ma problemy z wyrazaniem emocji i to nie tylko w stosunku do mnie. Jej relacja z najlepsza przyjaciolka tez na to wskazuje. Wiele razy opowiadala mi, ze mimo iz przyjaznia sie od dziecka to nigdy nie powiedzialy sobie otwarcie, ze sa dla siebie wazne. Pare razy( po godzinnym przytulaniu i dostarczaniu jej zrozumienia i ciepla) otwierala sie przede mna, jej cynizm i skorupa obronna znikaly a po wszystkim mowila, ze czuje ulge i cieszy sie, ze jej sie udalo. Dodam tez, ze jest strasznie zakompleksiona i uwaza, ze jestem dla niej za przystojny i czuje sie gorsza.

Awatar użytkownika
winterbreak
Posty: 267
Rejestracja: sobota, 13 października 2012, 23:49
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Re: Brak zaangażowania

#9 Post autor: winterbreak » środa, 6 sierpnia 2014, 10:05

Nie ma szans, to nie jest czwórka :) Spróbuj dojść do tego, jaki to jest typ enneagramu, może jeden z sugrowanych: 5 lub 6... Ale nie obiecuję, że to pomoże waszej relacji, bo to będzie tylko dorobienie etykiety.

Jeśli mogę zapytać, w jakim wieku jest dziewczyna? Jeśli to nastolatka, to kompleksy są całkiem normalne i właściwie nie mówią dużo o jej charakterze :P

Awatar użytkownika
Bloodwyn
Posty: 53
Rejestracja: wtorek, 25 grudnia 2012, 20:52
Enneatyp: Obserwator

Re: Brak zaangażowania

#10 Post autor: Bloodwyn » środa, 6 sierpnia 2014, 10:31

Ma 17 lat.
Robiac maly offtop pogubilem sie troche ze swoim typem. Zaleznie od nastroju i etapu w zyciu wychodzilo mi: 4w5, 5w4,5w6,6w5. I w sumie mam jakies cechy z zakresu tych trzech grup.
Z 5. Jestem dobrym obserwatorem, analizuje wszystko po pare razy. Najczesciej gdy pali mi sie grunt pod nogami. Czesto sie izoluje i nie lubie mowic o sobie ( nie wliczajac w to 3 osob ktorym ufam). Nie lubie byc w cetrum uwagi.
Z 6. Dobieram sobie ludzi na jakosc nie na ilosc i jestem wobec nich lojalny. Moglbym z jedna osoba spedzic cale zycie i oie robiloby to problemu, najwazniejsza jest dla mnie stabilizacja i bezpieczenstwo. Bywam ulegly.
Z 4. Mam sklonnosci buntownicze i zmienne nastroje. Bywam egoista.
Moze jestem 5 z dwoma mocnymi skrzydlami. Mozliwe to? :D

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Brak zaangażowania

#11 Post autor: Irranea » środa, 6 sierpnia 2014, 10:58

Piątki też dobierają sobie znajomych na jakoś a nie na ilość i są lojalne. Szóstki nie mają monopolu na lojalność.
Enneagram mówi o strefach komfortu i o motywacjach jakie mają typy. Cechy charakteru ten sam typ może mieć różne, ale motywacja jest ta sama. Poczytaj opisy innych typów. Na każdym podforum masz przyklejone fragmenty książek, np. Helen Palmer. Poczytaj o każdym typie i się zastanów, jaka jest Twoja motywacja.

Jak Twoja dziewczyna ma 17 lat, to nic dziwnego, że wyszło jej 4w5, to bardzo popularny wynik testów dla nastolatków. Ale błędny.

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Brak zaangażowania

#12 Post autor: Cotta » środa, 6 sierpnia 2014, 11:42

Poza tym nie wszystkie 6 dobierają znajomych na jakość a nie ilość. 6 z rozwiniętym instynktem so mogą mieć dużo powierzchownych znajomości.
Pomyśl może na początek, czy jesteś z triady lęku czy emocji.

Co do 4, to jeżeli nie okazuje zaangażowania, to najprawdopodobniej po prostu nie jest zaangażowana. Ale jak wyżej - to pewnie nie 4.
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
Bloodwyn
Posty: 53
Rejestracja: wtorek, 25 grudnia 2012, 20:52
Enneatyp: Obserwator

Re: Brak zaangażowania

#13 Post autor: Bloodwyn » środa, 6 sierpnia 2014, 12:29

triada leku i emocji? Nie wiele mi to mowi

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Brak zaangażowania

#14 Post autor: Irranea » środa, 6 sierpnia 2014, 12:39

Dlatego sugerujemy Ci poczytać o teorii. W Enneagramie są trzy triady: gniewu (8,9,1), emocji (2,3,4) i lęku (5,6,7).

Awatar użytkownika
Bloodwyn
Posty: 53
Rejestracja: wtorek, 25 grudnia 2012, 20:52
Enneatyp: Obserwator

Re: Brak zaangażowania

#15 Post autor: Bloodwyn » środa, 6 sierpnia 2014, 19:35

W internecie znalazłem ledwie strzępki informacji na temat triad.
Myśle, że jednak jestem z triady lęku.
Często doznaje silnych emocji ale wyrzucam je z siebie w nietypowy sposób. :)
Otóż np. wyobrażam sobie różne rzeczy, czasem bywam seryjnym mordercą :D.
No i ogólnie pozwala mi się to uspokoic. Decyzje raczej podejmuje na spokojnie,
boję się nieznanego.
Na niskim stanie zdrowia często idealizuje przeszłośc i nie potrafie cieszyc sie teraźniejszością.
Na normalnym stanie zdrowia skupiam się na przyszłości i czasami czerpię z tego ekscytacje.
Mam mentalnośc zbieracza, nie potrafie zaakceptowac strat i strasznie je przeżywam. Ale nie sprawia mi problemu zaakceptowanie tego, że nie dostanę czegoś nowego.
Wobec znajomych i obcych zachowuję się jak typowa piątka, ignoruje, izoluje (czasami gdy juz sie naładują bateryjki to wyjdę do ludzi).
Ale wobec najbliższego wąskiego grona ludzi bywam nawet czasem natrętny, strasznie się przywiązuje).
Na dobrym stanie zdrowia wizualizuje sobie przyszłośc, planuje.
Zburzenie przez kogos planu doprowadza mnie do kurwicy.


Jak sobie coś przypomnę to dopisze, może jakiś znawca zdiagnozuje mój typ osobowości :D
I tutaj wychodzi moja kolejna cecha - nie umiem oceniać siebie.

ODPOWIEDZ