Muzyka

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
one_black_rose
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 18:20
Lokalizacja: z psychiatryka...xD

#421 Post autor: one_black_rose » czwartek, 3 stycznia 2008, 19:25

Alez wcale nie jest straszne :D Jakże wspaniałe xD
Twoja była dziewczyna miala dobry gust.

Yaoi...i yuri :)


4w5

"Będąc dzieckiem pragnień nadzieją zabarwiasz złe sny"
[Hunter]

Awatar użytkownika
Seiren
Posty: 279
Rejestracja: niedziela, 18 listopada 2007, 21:34
Lokalizacja: Łódź

#422 Post autor: Seiren » czwartek, 3 stycznia 2008, 20:46

one_black_rose pisze: No i legendy - X Japan i mój idol hide (Hideto Matsumoto)
<3
<wzdech i omdlenie>
I Dir en Grey też lubimy. I to bardzo.
O, i jeszcze Malice Mizer - nie tylko za muzykę, ale i za image :D
4w5
INFp/j
Życie nie ustaje w zadziwianiu nas ironią.

Marek
VIP
VIP
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 grudnia 2006, 21:59
Lokalizacja: nibylandia

#423 Post autor: Marek » czwartek, 3 stycznia 2008, 22:15

Induktor pisze:Czy ktoś mi powie, co to jest muzyka alternatywna i kto to do jasnej ch... wymyślił to określenie :?:
W moim mniemaniu muzyka alternatywna, to taka, której nie da się zaszufladkować do konkretnego rodzaju muzycznego.

Awatar użytkownika
Vix
Posty: 22
Rejestracja: piątek, 4 stycznia 2008, 17:14
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#424 Post autor: Vix » piątek, 4 stycznia 2008, 17:20

<3
<wzdech i omdlenie>
I Dir en Grey też lubimy. I to bardzo.
O, i jeszcze Malice Mizer - nie tylko za muzykę, ale i za image
No to będzie mi tu dobrze.
Tyle, że ja nie lubie, ja kocham Diru *__*
I w ogóle jrock. Malize Mizer nie słuchałam, konieznie musze ale jakoś tak nie moge sie zabrać. Na razie molestuje Dio.
No i legendy - X Japan i mój idol hide (Hideto Matsumoto)
Tak.. legenda wiecznie zywą pozostanie

Awatar użytkownika
Shirubia
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 4 stycznia 2008, 22:32

#425 Post autor: Shirubia » piątek, 4 stycznia 2008, 23:45

jak dobrze że tu są fani jrocka! ^^
moją miłością są jednak +D'espairs Ray+
zespół szanuje i cenie naprawdę bardzo, bo ta muzyka nieraz mi pomagała.

oprócz tego trochę punka i grunge.
stara dobra Nirvana, Sex pistols...
z takich legend to..hm...Queen, bo odczuwam wielki szacunek do Freddiego Mercury'ego i tej muzyki. Show must go on! ;]

ostatnio zakochałam się też w Muse (zboczenie do brytyjskich wykonawcow) i bardzo ich polecam!

a z jrocka to wiadomo...despa, gazetto, diru, girugamesh, x japan ;]

Awatar użytkownika
Induktor
Posty: 25
Rejestracja: środa, 19 grudnia 2007, 21:19

#426 Post autor: Induktor » sobota, 5 stycznia 2008, 00:49

Co do mojej muzyki - to dla mnie sfera osobista. Trochę jej już poznałem, to ważna część mojego życia. Po trosze określa kim jestem i pozwala poznać ludzi o podobnej wrażliwości, guście i zainteresowaniach, choć rzadko z tego korzystam. Nie wytłumaczę, dlaczego łączę gatunki, może staram się nie ograniczać, może prościej powiedzieć, że dla mnie istnieje prosty podział - muzyka jest dobra lub zła. Gdy jest zła - tak jakby nie istniała, mimo częstych frontalnych ataków na moje uszy zewsząd. Czerpię zarówno z jazzu (yassu), muzyki klasycznej, starego dobrego funky, jak i hard rocka. Ogromnym szacunkiem darze ludzi, którzy wnieśli coś przełomowego do muzyki (jak nie kochać np. Beatlesów?). Dlatego zgłębiając gatunek zaczynam od korzeni. Bo to one oddają całego ducha i przechowują całą słodycz, mimo (częstokroć) pozornej rustykalności. Siła tkwi w prostocie. Uwielbiam gdy muzyk przekazuje to co chce jedynie przez dźwięk, w ten sposób można wyrazić tyle stanów łącząc się na wyższym duchowym levelu... Tekst tylko pomaga. Popularna muzyka traktuje o banałach, ja tego nie czuję. Pragnę zakończyć staropolskim "Ajajaj, co za ludzie, co za kraj!" autorstwa największego barda Solidarności okresu transformacji - Stachurskiego.
4w5

Bywam frajerem. Bywam geniuszem. Dziś jestem śledzioną Piotra Rubika.

Awatar użytkownika
Vix
Posty: 22
Rejestracja: piątek, 4 stycznia 2008, 17:14
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#427 Post autor: Vix » sobota, 5 stycznia 2008, 12:43

Co do mojej muzyki - to dla mnie sfera osobista. Trochę jej już poznałem, to ważna część mojego życia. Po trosze określa kim jestem i pozwala poznać ludzi o podobnej wrażliwości, guście i zainteresowaniach, choć rzadko z tego korzystam. Nie wytłumaczę, dlaczego łączę gatunki, może staram się nie ograniczać, może prościej powiedzieć, że dla mnie istnieje prosty podział - muzyka jest dobra lub zła. Gdy jest zła - tak jakby nie istniała, mimo częstych frontalnych ataków na moje uszy zewsząd. Czerpię zarówno z jazzu (yassu), muzyki klasycznej, starego dobrego funky, jak i hard rocka. Ogromnym szacunkiem darze ludzi, którzy wnieśli coś przełomowego do muzyki (jak nie kochać np. Beatlesów?). Dlatego zgłębiając gatunek zaczynam od korzeni. Bo to one oddają całego ducha i przechowują całą słodycz, mimo (częstokroć) pozornej rustykalności. Siła tkwi w prostocie. Uwielbiam gdy muzyk przekazuje to co chce jedynie przez dźwięk, w ten sposób można wyrazić tyle stanów łącząc się na wyższym duchowym levelu... Tekst tylko pomaga. Popularna muzyka traktuje o banałach, ja tego nie czuję. Pragnę zakończyć staropolskim "Ajajaj, co za ludzie, co za kraj!" autorstwa największego barda Solidarności okresu transformacji - Stachurskiego.
Gdyby wszyscy mieli takie podejście do muzyki jak Ty, to dziś na świecie nie było by takich chodzących beztalenć ze świata muzyki. Nazw gróp i imion nie pomnę, ponieważ ktoś może tu tego słuchać, a moim celem nie jest obrażanie kogoś. De gustuibus nom est dispundantum.
4w3

"nadarakana oka no ue yuruyaka ni yuki ga furu todokanai to wakatte mo
kimi no heya ni hitotsu daisuki datta hana wo ima" Ain't afraid to Die

Awatar użytkownika
Shirubia
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 4 stycznia 2008, 22:32

#428 Post autor: Shirubia » sobota, 5 stycznia 2008, 14:30

Popieram Vix i Induktora ;]

szczerze mówiąc mam dość pseudo fanów, chyba wiecie o co mi chodzi.
a muzykę przeciez pojmuje sie duchowo ;] wygląd danego wokalisty moze i zachwyca, ale liczy sie glos ;]

Awatar użytkownika
Revania
Posty: 522
Rejestracja: poniedziałek, 25 czerwca 2007, 18:49
Lokalizacja: przed monitorem
Kontakt:

#429 Post autor: Revania » sobota, 5 stycznia 2008, 16:08

Skąd tu nagle wzięło się tyle fanek jrocka? (wybaczcie, że piszę na forum dla czwórek, ale jak widzę słowo 'jrock', to nie mogę się powstrzymać) Ja ostatnio wolę indiesy, te mniej znane. Z tych bardziej znanych, słucham Lolity23q ;D
wygląd danego wokalisty moze i zachwyca, ale liczy sie glos ;]
W wielu indiesach wokalista wyje, ale piosenka może być fajna. Nie potępiam ich za to, bo są to zespoły amatorskie, porównując do naszego rynku muzycznego. Dopiero jak coś jest major, to wypadałoby, żeby było to już nieskazitelne technicznie.
Ostatnio w teście wyszła mi czysta 1, wcześniej 1w2

Awatar użytkownika
Vix
Posty: 22
Rejestracja: piątek, 4 stycznia 2008, 17:14
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#430 Post autor: Vix » sobota, 5 stycznia 2008, 16:26

Hej, miło Cie tu wiedzieć :)
Ze slowem major, pierwsze skojarzenie jakie mam to Dir en Grey xD ale ja, to juz mam totalnego świra.
A Lolita23q też jest niezła, podoba mi sie.
Ostatnio mam faze na słuchanie tych mocniejszych brzmień np. Dio.
Ostatnio zmieniony sobota, 5 stycznia 2008, 17:54 przez Vix, łącznie zmieniany 1 raz.
4w3

"nadarakana oka no ue yuruyaka ni yuki ga furu todokanai to wakatte mo
kimi no heya ni hitotsu daisuki datta hana wo ima" Ain't afraid to Die

Awatar użytkownika
Revania
Posty: 522
Rejestracja: poniedziałek, 25 czerwca 2007, 18:49
Lokalizacja: przed monitorem
Kontakt:

#431 Post autor: Revania » sobota, 5 stycznia 2008, 17:17

Ja Dio kiedyś próbowałam przesłuchać, ale chyba nie podobało mi się... Z takich mocniejszym fajny jest utwór D&L "Shrive" na przykład ;). Lolita też bywa mocna, np utwór "888 ~kohakutou no Shojou~", jest świetny.
Ostatnio w teście wyszła mi czysta 1, wcześniej 1w2

Perwik
Posty: 3600
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 23:08

#432 Post autor: Perwik » sobota, 5 stycznia 2008, 22:04

Muzyka jest moim życiem, opisuje je, kreuje mój nastrój. Słucham: Rapu - polskiego, Jazzu, Klasyki, Rocka, Ilustracyjnej-instrumentalnej, muzyki typu Bjork, Dead Can Dance - wie ktoś w ogóle co to za gatunki ? :P Także trochę tanecznej, techno, dobrego Popu, zazwyczaj z lat 80-90' Muzyka to moja Bogini :)

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#433 Post autor: Eruantalon » sobota, 5 stycznia 2008, 23:09

Dio to Bóg w jednej osobie, mam w domu oltarz ku Jego czci \m/.
Słucham: Rapu - polskiego
Mozesz polecic cos w stylu Łony?
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Awatar użytkownika
Shirubia
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 4 stycznia 2008, 22:32

#434 Post autor: Shirubia » niedziela, 6 stycznia 2008, 13:27

co ja widze, tutaj cala ekipa sie zbiera xD Vix, Rose i Lejdi xD

Awatar użytkownika
Vix
Posty: 22
Rejestracja: piątek, 4 stycznia 2008, 17:14
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#435 Post autor: Vix » niedziela, 6 stycznia 2008, 14:06

No jasne Shiz..ee..to znaczy Shiru xD
Gdzie my tam reszta i jakoś mi z tym dobrze.
Wracając do tematu:
Dio to Bóg w jednej osobie, mam w domu oltarz ku Jego czci


To wspaniale, ale my chyba nie mówimy o tym samym Dio xD Niedawno dowiedziałam się, że inny zespoł ma tą samą nazwe czyli są dwa Dio. Japoński i ten drugi, którego nie słucham. Ale jeśli chodziło Ci o japońskiego Dio to gome, zwracam honor :)
4w3

"nadarakana oka no ue yuruyaka ni yuki ga furu todokanai to wakatte mo
kimi no heya ni hitotsu daisuki datta hana wo ima" Ain't afraid to Die

ODPOWIEDZ