Muzyka

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Muzyka

#1306 Post autor: atis » czwartek, 20 października 2011, 16:14

Nasza Klasa jest przeraźliwie przygnębiająca, i tekstowo i muzycznie. Zdecydowanie wolę jego bardziej skoczne i zabawne utwory, spośród których pierwsze miejscca to Metamorfozy sentymentalne i Sen katarzyny II.


xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
Aske
Posty: 43
Rejestracja: czwartek, 13 października 2011, 21:45
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Wielka Brytania

Re: Muzyka

#1307 Post autor: Aske » czwartek, 20 października 2011, 17:57

Rilla pisze:
Aske pisze:http://www.lastfm.pl/user/Bombina_bombina
A to ja, last to całkiem niezła wykładnia, w sumie nie pamiętam które to już konto na tym serwisie w mojej "karierze".
Poezja w wykonaniu Kaczmarskiego i Gintrowskiego- widzę. Lubię Kaczmarskiego, ale dla mnie nieco za ostry, przez co rzadko mam na niego nastrój. Moim ulubionym jego utworem jest "Nasza klasa". Dziwnie się czuję, gdy go słucham. Ma w sobie coś niepokojącego i głęboko smutnego zarazem.

A Uriah Heep znam tylko jedną piosenkę "Lady in Black". Uwielbiam ją za całokształt.
Kaczmarski i Gintrowski zawsze :) Twórczość panów poznana jeszcze w jakiejś 8 podstawówki, Cohen w liceum, Almond i Hammill to już studia i tak jakoś ta czołówka poetów/wokalistów się u mnie określiła i trwa tyle lat. "Nasza klasa" to chyba jeden z najbardziej znanych i rozpoznawalnych kawałków Kaczmarskiego. W odróżnieniu od "Obławy" utwór autorski i deklasujący ową "Obławę" w przedbiegach. Polecam płytę Kaczmarskiego "Kosmopolak" jeśli lubisz takie klimaty u niego. A co Uriah Heep, jakoś tak kiedyś się przyczepili i zostali. Kawał zacnej muzy. Jeśli chcesz poznać drugi kawałek Jurajów to polecam "July Morning" (płyta Look At Yourself), tylko błagam w jakiejś dobrej wersji i na słuchawkach, albo się w tym zakochasz, albo się nie znam na muzyce. :wink:
atis pisze:Nasza Klasa jest przeraźliwie przygnębiająca, i tekstowo i muzycznie. Zdecydowanie wolę jego bardziej skoczne i zabawne utwory, spośród których pierwsze miejscca to Metamorfozy sentymentalne i Sen katarzyny II.
Oj tam, prawdziwa jest. Ale jak lubisz lżejsze rzeczy Kaczmarskiego to płyty "Bankiet" i "Pochwała Łotrostwa" są dla Ciebie.
4w3

muzyk
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 21 października 2011, 01:10
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muzyka

#1308 Post autor: muzyk » piątek, 21 października 2011, 19:37

Mnie w zasadzie można uznać, za wielkiego fana Radiohead. Jeśli chodzi o muzykę jak i o teksty. Ostatnimi dniami dowiedziałem się, że muzykę do filmu Norwegian Wood (na podstawie książki Murakamiego, warto przeczytać!) skomponował Jonny Greenwood, właśnie z Radiogłowych.

A co poza tym? Z ojczystych zespołów: Myslovitz, Pustki, Coma, Negatyw, Smolik, Fisz&Emade (za niekonwencjonalne podejście do muzyki) i z pewnością wiele innych, które przyjdzie mi pewnie jeszcze poznać. Z zagranicznych wyszłaby tutaj ściana tekstu wymieniając konkretne zespoły. Ostatnio jednak osłuchuje się z Air (Francja), Mum (Islandia) i Lou Rhodes (UK).

Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1855
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

Re: Muzyka

#1309 Post autor: Zielony smok » sobota, 29 października 2011, 18:42

Piosenka dla depresyjnych Czwórek
Marek Dyjak gra stary kawałek Tomka Wachnowskiego
http://www.youtube.com/watch?v=vPnZUddc ... 374A37339F
9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

Awatar użytkownika
kangur
Posty: 547
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 19:38

Re: Muzyka

#1310 Post autor: kangur » wtorek, 29 listopada 2011, 19:35

This body, this body holding me, feeling eternal
All this pain is an illusion.
Tool-Parabola

maj
Posty: 130
Rejestracja: piątek, 5 sierpnia 2011, 21:28
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

Re: Muzyka

#1311 Post autor: maj » poniedziałek, 2 stycznia 2012, 15:23

kangur pisze:This body, this body holding me, feeling eternal
All this pain is an illusion.
Tool-Parabola
kiedyś chciałam sobie namalować na ścianie parabolę, żeby przypominała mi własnie: "all this pain is an illusion"

Brandon
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 22 kwietnia 2012, 23:12

Re: Muzyka

#1312 Post autor: Brandon » niedziela, 22 kwietnia 2012, 23:17

U mnie króluje punk rock, rock, czasem metal, w zależności od nastroju zahaczam o blues i dźwięki gitarowe.

Witajcie, mój pierwszy post.
4w5

dannbart
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2012, 01:11
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Muzyka

#1313 Post autor: dannbart » środa, 25 kwietnia 2012, 01:31

Słucham wszystkiego , choc nie każdemu wpada w ucho , to mój własny muzyczny świat , lubie jak ktos do niego zagląda:) ostatnio: Lana del rey , Grims , Florence+ the machines , gooral, Julia marcell i soundtrack Amelii , raczej synthpop, rock , czasem poezja spiewana ale nie zamykam się w tych nurtach. Sam w chórze spiewam:)
4 stripsy bez wingsów poproszę

blueveins
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 12 czerwca 2010, 11:55

Re: Muzyka

#1314 Post autor: blueveins » środa, 13 czerwca 2012, 22:04

Nie słucham gatunku/gatunków, nawet ich dobrze nie rozróżniam, słucham po prostu muzyki. Dużo poszukuję. Ale jeśli miałabym wskazać na to, w czym najczęściej odnajduję piosenki dla siebie, no to alternatywna, indie, indie rock, rock, folk, ale jestem otwarta na prawie wszystko.
Łatwiej byłoby mi wymienić ulubione piosenki niż zespoły, bo nie ma żadnego zespołu, który bym lubiła za całokształt i który potrafiłabym słuchać ciągle i uznawała się za jego fankę. Ale najczęściej słuchani (posłużę się lastem) to Florence + the Machine, Coldplay, Angus & Julia Stone, Adele, Bright Eyes, Snow Patrol, Soap&Skin, Mumford&Sons, Radiohead, Myslovitz, Regina Spektor, i faktycznie często do nich wracam.

Awatar użytkownika
sexta_espada
Posty: 131
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2012, 13:02
Enneatyp: Indywidualista

Re: Muzyka

#1315 Post autor: sexta_espada » piątek, 29 czerwca 2012, 10:58

Dla mnie muzyka to coś więcej. Nie wiem, jakim cudem, ale tylko bodźce dźwiękowe tak na mnie działają. Poza tym, nawet jeśli czegoś nie słucham, to i tak muszę wiedzieć, co i jak, gatunek itp. Lubię się dokształcać pod tym względem. :P
...It can't rain all the time...

Awatar użytkownika
HiperTroll
Posty: 10
Rejestracja: sobota, 7 lipca 2012, 18:35

Re: Muzyka

#1316 Post autor: HiperTroll » sobota, 7 lipca 2012, 20:15

No to tak :) :

-Depeche Mode
-John Lennon
-Pink Floyd
-The Cure
-Xymox
-Calexico
-Ringo Starr
-Eric Clapton
-Jimi Hendrix
-Elvis Presley (nie wszystko, po prostu za wokal i sposób śpiewania)
-The Beatles
-The Rolling Stones
-Deine Lakaien
-Peter Nooten
-Led Zeppelin
-Piersi
-Recoil
-The Stone Roses

Muzyka musi mieć sens, musi być o czymś, o czymś mądrym, ew dziwnym. Trzeba czuć ją całym ciałem. Muzyka z lat 60, 70, 80 i może początku lat 90 często to ma. Bardziej współczesna już to zatraciła.

Nikt
Posty: 122
Rejestracja: sobota, 19 maja 2012, 11:00
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Łódź

Re: Muzyka

#1317 Post autor: Nikt » sobota, 7 lipca 2012, 22:21

HiperTroll pisze:Muzyka musi mieć sens, musi być o czymś, o czymś mądrym, ew dziwnym. Trzeba czuć ją całym ciałem. Muzyka z lat 60, 70, 80 i może początku lat 90 często to ma. Bardziej współczesna już to zatraciła.
Nic nie zatraciła. Pamiętaj o gustach ;)
4wu5.

Awatar użytkownika
SOS
Posty: 180
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2012, 15:28
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Muzyka

#1318 Post autor: SOS » niedziela, 8 lipca 2012, 15:31

I o tym, że chłam szybko idzie w zapomnienie, a dobra muzyka jest pamiętana (i słuchana) długo. To też jest powód dla którego odnosimy wrażenie, że "kiedyś to było, a teraz...".
Ja jestem Ja.


One Legged Sam knows what you've been through
A journey of madness 'till the "The Drift" found you too

Awatar użytkownika
Litowojonow
Posty: 525
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2012, 19:17
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: punkt orientacyjny Lloyda

Re: Muzyka

#1319 Post autor: Litowojonow » niedziela, 8 lipca 2012, 16:13

HiperTroll pisze:Muzyka z lat 60, 70, 80 i może początku lat 90 często to ma. Bardziej współczesna już to zatraciła.
Bawią mnie takie stwierdzenia. Po pierwsze (jak już napisał Nikt), to kwestia gustu, mnie by pewnie większość tamtej muzyki nie ruszyła. Nie sądzę też, żeby tamte teksty były jakieś wybitnie mądre, chyba że jako odnośnik weźmie się "Frajdej". Nie siedzę w temacie, ale na pierwszy rzut oka większość jest przeciętna. Po drugie, to kwestia popularności jakiegoś rodzaju muzyki w danym okresie czasu. Ludzie tworzą bardzo różną muzykę przez cały czas, ale nie każda ma szanse się w danym czasie wybić. Obecnie mamy to szczęście jakim jest internet, każdy może zamieścić swoje muzyczne dokonania, wystarczy chwilę poszukać i każdy znajdzie coś dla siebie. Stąd też ciężko mi sobie wyobrazić "lepsze muzycznie" czasy od obecnych.
Dużo jest w tym prawdy, ale przeważa nieprawda.

Awatar użytkownika
HiperTroll
Posty: 10
Rejestracja: sobota, 7 lipca 2012, 18:35

Re: Muzyka

#1320 Post autor: HiperTroll » poniedziałek, 9 lipca 2012, 14:22

Muzyka? Hmm, nie ukrywam, że ważne są dla mnie słowa. Muzyka musi być o czymś, a nie o niczym (np techno). Lubię bardzo rock (różne odmiany, oprócz tych najostrzejszych, ale eksperymentalne, indie, alternatywne itp bardzo lubię), dobry pop także jak najbardziej mi odpowiada, ale nie takie komercyjne 'cosie' z telewizji :D
Nie wierzę, że ludzie wyszukują sobie muzycznych perełek w internecie, raczej siedzą przed VIVĄ i tyją. Dlatego nie są to dobre czasy, dla muzyki. Ostatnio przed klubem leciało umcyk umcyk składające się dokładnie z dwóch dźwięków i jakiegoś pierdzenia, jakiś koleś stwierdził "ale dziś dobra muza, nie?". To nie są dobre czasy dla muzyki.

ODPOWIEDZ