Witam na forum

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
sjofh_ystad
Posty: 620
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 23:44
Lokalizacja: Nowhere dense ideal / Heart of Darkness

Re: Witam na forum

#1636 Post autor: sjofh_ystad » środa, 16 listopada 2016, 16:24

IrekTki pisze:Witam, 4w5 i tylko dlatego tu trafiłem. Trudny typ, nałogi, już sie logowalem na forum alkoholików pare lat temu, obecnie wychodze z tego, ale potrafie być agresyny i nie chciałbym tu robić
zadymy, bo robiłem na innych forach. Obecnie już jestem starszy, kiedyś dołowałem sie Tiamatem, MDB czy Katem jak byłem w naprawde czarnej dupie. Czas jednak robi swoje, bogatszy o wiedze z zakresu osobowości nie mam mega dołów. Pałam też bardzo trudnym uczuciem do 7-mki niestety, bo to absolutne przeciwieństwa. Jestem na strasznej huśtawce nastrojów ostatnio, zakochany, dostałem potężnego ataku stresu przez co znowu wylądowałem na tej stronie w poszukiwaniu odpowiedzi jak znowu nie znaleźć sie w czarnej dupie z butelką wódki jako przyjaciółką.
Oby to był ostatni wpis, sory za język ale bycie na dnie pozbawiło mnie zachamowań i musze na nowo odbudowywać swoją dobrą stronę.
Myśle że jestem w stanie równowagi, wóda odstawiona 2 lata temu, płyty Kata dawno sprzedane. Najważniejsze to wrócić na jasną stronę mocy, czarną już znam i nie podobało mi sie, głównie z tego że byłem bardzo agresywny i straciłem szacunek do siebie. Pamiętam swój wpis na alko, to był naprawde upadek, jakimś cudem ograniczyłem nałóg, ale ulge mi przyniesie dopiero całkowite odstawienie browarów.
Cześć. Życzę powodzenia w walce z uzależnieniami, ale też spokoju. Mam też nadzieję, że będziesz kochał drugą istotę za to jaka jest, a nie za falę uczuć jaką w tobie wzbudziła. Niby podobne, ale istotne na czym się bardziej skupisz, wielka fala uczuć jest nieprzewidywalna. Jak się przesadnie nakręcisz, ale tak naprawdę przesadnie (wiesz o czym mówię) lub ciągle będziesz sobie coś wyobrażał, to zrobią ci się takie wiry w środku że będzie po relacji i sobie samemu zaszkodzisz. Tak samo w przypadku agresji do świata.
Ale mam nadzieję, że będzie dobrze! I kochaj sam siebie za to że się zmieniasz na lepsze!

Jeśli chodzi o muzę (odpowiadam też Kaparowi) to każdej można słuchać na spokojnie, nawet DSBM, ale bywa to ryzykowne. Natomiast jeśli dana muza uzyskała w twojej głowie mocną konotację z deprechą, a właśnie niepokojący stan nadciąga, to niezależnie od tego, jak śliczne "obiektywnie" nie są pewne płytki (1, 2, 3), lepiej sobie dać z nimi spokój do czasu aż i dusza ci się uspokoi, bo znowu - tylko sobie zaszkodzisz, pewnych zastygłych połączeń w głowie nie można ignorować. W przypadku doła człowiek ma tendencję do wracania do kojarzącej się z tym muzyki, ale trzeba to zwalczać, a nie tłumaczyć że ona "odzwierciedla mój nastrój". Sprzedaż płytek była pewnie dobrym krokiem. Zmiana na pozytywny nastrój muzyką jak najbardziej możliwa, często używałem w tym celu Stratovariusa <3 a do spokoju - paanie, tyle folku i ambientu na świecie.



Awatar użytkownika
tapki
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 6 stycznia 2017, 00:30

Re: Witam na forum

#1637 Post autor: tapki » sobota, 7 stycznia 2017, 06:15

Czesc, jestem 4w5. Tak mi wyszlo w tescie i sie z tym zgadzam. Opis to potwierdzil. Czytalam go jakby mi ktos wejrzal prosto w dusze i serce. Dlatego chce dowiedziec sie wiecej o enneagramie. Mam nadzieje ze tu mi sie uda.
"W którym mo­men­cie pęka niebo? W tym, w którym przes­ta­jesz czuć siebie w sobie."

Awatar użytkownika
Eol
Posty: 581
Rejestracja: środa, 28 listopada 2007, 19:14
Enneatyp: Obserwator

Re: Witam na forum

#1638 Post autor: Eol » sobota, 7 stycznia 2017, 22:01

To najlepsze miejsce na wgłębienie się w szczegóły :)
Witam, witam i owocnych poszukiwań :)
5w4 so/sx INTj - LII
... tysiąc dni nie dowiedzie, że mamy rację, za to jeden dzień może dowieść, że się mylimy.

Harth
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 13 maja 2017, 21:47

Re: Witam na forum

#1639 Post autor: Harth » sobota, 13 maja 2017, 21:51

4w5 melduje się. Robię test któryś raz i zawsze wydaje mi się że tym razem wyjdzie mi coś innego, ale zawsze nieodmiennie wychodzi 4w5. W sumie to mi się to podoba. Ale przydałoby się mieć wokół siebie więcej ludzi - a nie mam nic wspólnego z 99% populacji.

A, zapomniałem: MBTI mówi że jestem ENFP. Robiłęm parę lat temu to wyszło mi INFP, a mi się jeszcze podoba INTP. Gdzieś słyszałem że możemy mieć 3 typy enneagramu, to może i 3 typy MBTI?

Awatar użytkownika
IrekTki
Posty: 100
Rejestracja: środa, 16 listopada 2016, 12:29
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kielce

Re: Witam na forum

#1640 Post autor: IrekTki » sobota, 13 maja 2017, 22:20

Harth pisze:4w5 melduje się. Robię test któryś raz i zawsze wydaje mi się że tym razem wyjdzie mi coś innego, ale zawsze nieodmiennie wychodzi 4w5. W sumie to mi się to podoba. Ale przydałoby się mieć wokół siebie więcej ludzi - a nie mam nic wspólnego z 99% populacji.
Początki są najlepsze. Witaj i korzystaj z wiedzy, mam nadzieje że sie otypowałeś celnie, test może przekłamywać więc jeszcze bym to sprawdził w dziale 4 w opisach Riso, Palmer porównując z innymi podobnymi typami jak np 5 czy introwertyczne 6 a także poczytaj o instynktach aby sie upewnić. Opisy są nadzwyczaj celne i pierwsze typowanie często jest jednak właściwe.
inkwizycja i gestapo w jednym

Harth
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 13 maja 2017, 21:47

Re: Witam na forum

#1641 Post autor: Harth » wtorek, 16 maja 2017, 18:34

Myślę, że na pewno jestem 4w5. Nic innego do mnie nie pasuje.

Awatar użytkownika
tuzu
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 19 lutego 2015, 20:27
Enneatyp: Indywidualista

Re: Witam na forum

#1642 Post autor: tuzu » czwartek, 8 czerwca 2017, 21:33

Hej wszystkim, kiedyś już się tu przedstawiałam ale było to kilka lat temu i z tego co widzę i tak nic o sobie nawet nie powiedziałam, nie dodałam nawet więcej postów. Ostatnio znowu zainteresowałam się enneagramem, tym razem zagłębiłam się też w charakterystykę innych typów i jestem tym coraz bardziej zaintrygowana. Czy forum jest aktywne czy powinnam przybrać postawę bierną i tylko czytać co już zostało kiedyś napisane? :) Proszę o niezwłoczne sprostowanie mnie w tej sprawie!!

Jestem 4w5, nie zmieniło się to. Wiecie, co enneagram o mnie mówi, ale mogę wam jeszcze dodać co ja sądzę o sobie :) smutny człowiek, lubię czytać i pisać, kocham uczyć się języków, uwielbiam słuchać muzyki, ale do tworzenia jakiejś juz talentu nie mam za grosz :) rysuję, podziwiam sztukę, kocham podróże, nie zarabiam pieniędzy by żyć tylko żeby podróżować i chodzić do galerii sztuki we wszystkich odwiedzanych miastach :D próbuję zaufać ludziom, bo jestem smutnym samotnikiem.

Cześć jeszcze raz, spróbuję się rozgościć i zagościć aktywniej tym razem, może.
4w5, infj
Yo no aprendí a soltar amores
Yo no aprendí a dejarte ir

Awatar użytkownika
Ocenzurowana
Posty: 56
Rejestracja: sobota, 23 lipca 2016, 18:28
Enneatyp: Dawca

Re: Witam na forum

#1643 Post autor: Ocenzurowana » czwartek, 8 czerwca 2017, 21:39

Hey :3

Nie no, forum jest aktywne, jednak większa część aktywności forumowiczów ma miejsce na enneagramowym chacie, nad czym ubolewają co poniektórzy, prawdopodobnie słusznie. W każdym razie enneaforum póki co nie umarło, miło Cię poznać :)
Obrazek
błogosławieni zdystansowani, albowiem oni bólu dupy mieć nie będą
2w1. Rasowy ambiwertyk. Osobowość androgyniczna. Miło poznać.
IrekTki pisze:twoje wpisy na czacie są jak powiew świeżego wiatru na pustej gorącej pustyni

Awatar użytkownika
And
Posty: 551
Rejestracja: sobota, 1 maja 2010, 21:51
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Andaluzja

Re: Witam na forum

#1644 Post autor: And » czwartek, 8 czerwca 2017, 22:16

tuzu pisze:Czy forum jest aktywne czy powinnam przybrać postawę bierną i tylko czytać co już zostało kiedyś napisane? :)
Generalnie jest tu garstka aktywnych użytkowników. Mało piszą, bo większość tego, co można było napisać o enneagramie, już zostało na tym forum przewałkowane. Ale jeśli się zada dobre pytanie albo poruszy jakąś ciekawą kwestię, to jest spora szansa, że ktoś z tej garstki odpowie.

Awatar użytkownika
tuzu
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 19 lutego 2015, 20:27
Enneatyp: Indywidualista

Re: Witam na forum

#1645 Post autor: tuzu » czwartek, 8 czerwca 2017, 22:18

And pisze:
tuzu pisze:Czy forum jest aktywne czy powinnam przybrać postawę bierną i tylko czytać co już zostało kiedyś napisane? :)
Generalnie jest tu garstka aktywnych użytkowników. Mało piszą, bo większość tego, co można było napisać o enneagramie, już zostało na tym forum przewałkowane. Ale jeśli się zada dobre pytanie albo poruszy jakąś ciekawą kwestię, to jest spora szansa, że ktoś z tej garstki odpowie.
super! brzmi jak wyzwanie :')
Ocenzurowana pisze:Hey :3

Nie no, forum jest aktywne, jednak większa część aktywności forumowiczów ma miejsce na enneagramowym chacie, nad czym ubolewają co poniektórzy, prawdopodobnie słusznie. W każdym razie enneaforum póki co nie umarło, miło Cię poznać :)
również miło! to ja spróbuję coś zrobić z brakiem dialogu w postach:))
4w5, infj
Yo no aprendí a soltar amores
Yo no aprendí a dejarte ir

Awatar użytkownika
Karmi
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 17 czerwca 2017, 22:05
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: karton po lodówce

Re: Witam na forum

#1646 Post autor: Karmi » wtorek, 20 czerwca 2017, 19:18

Elo
Enneagram oczarował mnie już dobry czas temu, ale dopiero niedawno, kiedy przypomniało mi się o enneartykułach, postanowiłam zajrzeć i tutaj. W sumie bardziej z ciekawości niż niczego innego, ale mam nadzieję poznać tu fajnych ludzi :grumpy:
O, mój typ to 4w5.

Pozdrawiam
Pociesz się, nie szukałbyś mnie, gdybyś mnie znalazł.

Awatar użytkownika
Vincent
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 6 sierpnia 2017, 14:23
Enneatyp: Indywidualista

Re: Witam na forum

#1647 Post autor: Vincent » niedziela, 6 sierpnia 2017, 18:47

Enneagram odkryłam już dawno, test robiłam kilka razy z rożnymi odstępami czasu. Za każdym razem 4w5.
Na forum trafiam dopiero teraz, szkoda że wieje pustką.
INFP

Awatar użytkownika
Ocenzurowana
Posty: 56
Rejestracja: sobota, 23 lipca 2016, 18:28
Enneatyp: Dawca

Re: Witam na forum

#1648 Post autor: Ocenzurowana » niedziela, 6 sierpnia 2017, 19:17

Hey, miło poznać :)
Obrazek
błogosławieni zdystansowani, albowiem oni bólu dupy mieć nie będą
2w1. Rasowy ambiwertyk. Osobowość androgyniczna. Miło poznać.
IrekTki pisze:twoje wpisy na czacie są jak powiew świeżego wiatru na pustej gorącej pustyni

Awatar użytkownika
Vincent
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 6 sierpnia 2017, 14:23
Enneatyp: Indywidualista

Re: Witam na forum

#1649 Post autor: Vincent » niedziela, 6 sierpnia 2017, 21:46

Jednak ktoś tu jest... Jak miło. :D
INFP

Reszka
Moderator
Posty: 116
Rejestracja: wtorek, 19 kwietnia 2016, 13:48
Enneatyp: Zdobywca
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Witam na forum

#1650 Post autor: Reszka » niedziela, 6 sierpnia 2017, 21:47

W zasadzie jest tu dość sporo osób, ale większość siedzi na czacie
3w4 sp/soc, LSE

Prawdziwie wielcy ludzie wywołują w nas poczucie, że sami możemy się stać wielcy. ~ Mark Twain

ODPOWIEDZ