Witam na forum

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kuroniow1987
Posty: 8
Rejestracja: środa, 8 lipca 2015, 08:06
Enneatyp: Indywidualista

Re: Witam na forum

#1546 Post autor: kuroniow1987 » środa, 8 lipca 2015, 16:58

wykonałem go trzy razy ( ten drugi się słabo liczy). Czytałem o 3,4,5, plus jakieś kawałeczki o innych. Subiektywnie (obiektywizm jest mało prawdopodobny) wychodzi mi że zgadza się w 90% gdyby nie jeden szczegół. Kilku kilku ludzi też jakoś specjalnie po przeczytaniu co to za dziwo specjalnie się jakoś nie zdziwiło. Znajoma co się tym interesuje przed podsunięciem mi ostatnio kolejnego testu określiła mnie jako czwórkę. Sama z tego co mówi jest piątką. ( tego ostatniego argumentu nie biorę jakoś pod wagę bo ślepy traf i tak dalej)


4w5? za co mnie to spotkało? :)

Awatar użytkownika
Ace
Posty: 214
Rejestracja: piątek, 27 lutego 2015, 17:28
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Witam na forum

#1547 Post autor: Ace » środa, 8 lipca 2015, 17:07

Niestety, to nie jest takie proste i pewne, można sobie wykonywać testy w kółko, ale dopóki nie znajdzie to odwzorowania w rzeczywistości to bezsensowna robota. Może być tak, że odpowiadamy w teście tendencyjnie, sprawiając wrażenie osoby, którą nie jesteśmy. Może okazać się, że pierwotna motywacja jest zupełnie inna niż to co nam się wydaje. Przy gorszym zdrowiu może okazać się, że zupełnie inaczej reagujemy. Nie ma co przesądzać z góry o bezwarunkowej przynależności do danego typu. Co nie zmienia faktu, że możesz być czwórką, nikt Ci tego nie broni, tylko że warto po prostu czytać materiały dostępne na forum i nie zamykać się w obrębie jednego wyobrażenia.
Ennea to nie zabawa w testy, można wytypować się bez tego, to jedynie pomoc, sugestia.
7w6 EIE sx/so

"Piszmy na murach, stropach i rurach
Znakami, których nie da się zmyć
Napisy własne, prywatne hasła
Każdy jest inny - dajcie nam być!"


"Well done is better than well said" Benjamin Franklin

Awatar użytkownika
sjofh_ystad
Posty: 620
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 23:44
Lokalizacja: Nowhere dense ideal / Heart of Darkness

Re: Witam na forum

#1548 Post autor: sjofh_ystad » środa, 8 lipca 2015, 17:13

Polać panu wyżej.

Awatar użytkownika
kuroniow1987
Posty: 8
Rejestracja: środa, 8 lipca 2015, 08:06
Enneatyp: Indywidualista

Re: Witam na forum

#1549 Post autor: kuroniow1987 » środa, 8 lipca 2015, 17:59

więc jakie środki trzeba zachować by zostać 3,4,5,6, no i powiedzmy 9? To nie jest tak że obudziłem się przed wczoraj i pomyślałem " hej zrobie sobie test". Pierwszy raz z usłyszałem o czymś takim ja enneagram chyba w czasach liceum, zrobiłem sobie test i pamiętam że była czwóreczka. potem już po studiach ( to ten drugi raz który ciężko mi wziąść na poważnie bo po takiej ilości powiedzmy że herbatki ciężko cokolwiek brać na poważnie) a ostatnio jakiś miesiąc temu stara znajoma która ma świra na tym punkcie kompletnie mi wytłumaczyła co je się z czym w jaki sposób spamując mi przy okazji skrzynkę z różnymi linkami wiec mimo że nielubie być szufladkowany, zrobiłem ten test, poczytałem porównałem, i tak dalej. Zapytałem się kumpla i jego dziewczyny, potwierdzili że pasuje. Nie chce mi się po raz kolejny zdawać tego testu bo jeśli chodzi o czytanie na temat zagadnienia mnie wciągneło. Fakt filmików na youtubie nie oglądałem. Forum to czytam od jakiegoś czasu mniej wiecej od dwóch tygodni, i czasem aż mnie wali w twarz jak bardzo niektórzy piszą dokładnie co ja sam bym napisał. Z jednej strony to czy jestem czwórką czy piątką jedynką nie powinno na mnie jakoś rzutować i jeśli lista czwórek jest jakoś specjalnie limitowania to ok, zaraz sobie zmienię na 9 czy co polecacie:). Jednak paradoksalnie odkąd zacząłem to czytać ( nie tylko to mi pomogło)wyszedłem z pewnego marazmu w którym siedziałem chyba... bardzo bardzo długo na tyle by zapomnieć na czym polega uśmiech. Udało mi się schować myślenie o tym co było co zrobiłem albo nie zrobiłem. Udało mi się znaleźć sposób jak to o czym marze móc wprowadzić powolną ale jednak realizacje ( akurat w tym przypadku pomogło mi bardzo przeczytanie informacji na ten temat) Swoją droga to nawet zabawne jak człowiek który uważał się przez całe swoje życie za wielkiego pokrzywdzonego przez ten zły świat z powodu swojej inności oraz stroniący od ludzi bo ci go nie-rozumieli naglę okazał sie być bardzo standardowy w swym indywidualizmie. No ale jeśli mam jeszcze raz zrobić ten test i potem poczytać opisy by odpowiednio zmienić się pod dany typ ( przy 28 latach wiecznego niezmiennego ja bedzie trudno ale co mi tam) to potrzebowałbym tylko jakiegoś klucza odpowiedzi by mieć później usprawiedliwienie na możliwość by się nachlać:)
4w5? za co mnie to spotkało? :)

Awatar użytkownika
Ace
Posty: 214
Rejestracja: piątek, 27 lutego 2015, 17:28
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Witam na forum

#1550 Post autor: Ace » środa, 8 lipca 2015, 18:37

Spokojnie, nikt na Ciebie nie najeżdża ani nie strzeże dostępu do świata czwórek. Tak samo nikt nie proponuje Ci robienia po raz kolejny testu, tym bardziej, że myślę, ze nadal wyjdzie Ci 4. Radzę jedynie nie zamykać się na wątpliwość, która koniec końców może utwierdzić Cię w przekonaniu, że jesteś czwórką.
7w6 EIE sx/so

"Piszmy na murach, stropach i rurach
Znakami, których nie da się zmyć
Napisy własne, prywatne hasła
Każdy jest inny - dajcie nam być!"


"Well done is better than well said" Benjamin Franklin

Awatar użytkownika
kuroniow1987
Posty: 8
Rejestracja: środa, 8 lipca 2015, 08:06
Enneatyp: Indywidualista

Re: Witam na forum

#1551 Post autor: kuroniow1987 » czwartek, 9 lipca 2015, 00:03

spoko :) wiem, ja poprostu tak już mam że jak coś piszę / mówię to wszyscy biorą to za atak czy coś tam. Ba, czasem nawet niewinny tekst jest odbierany jako obraza. przykład z życia
ja: Pakujesz się z koncentracją naćpanego jeża
ta druga osoba: Nie nazywaj mnie suką.
na szczęście obok byli świadkowie :)
4w5? za co mnie to spotkało? :)

Estera05
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 29 czerwca 2015, 08:08

Re: Witam na forum

#1552 Post autor: Estera05 » piątek, 21 sierpnia 2015, 16:27

Witam Was serdecznie, jestem nowa na forum. Mam 25 lat, jestem z Wrocławia i cieszę się ,że mogę tutaj poznać osoby podobne do mnie. Jestem 4w5 i zastanawia mnie analogia ennegramu ze znakiem zodiaku ; czy 4ki to zazwyczaj wodnicy/ryby ?? Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: Witam na forum

#1553 Post autor: Intan » piątek, 21 sierpnia 2015, 16:51

dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

Estera05
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 29 czerwca 2015, 08:08

Re: Witam na forum

#1554 Post autor: Estera05 » piątek, 21 sierpnia 2015, 18:44

Dzieki Intan :)

Awatar użytkownika
fossa
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 21 września 2015, 19:08

Re: Witam na forum

#1555 Post autor: fossa » wtorek, 22 września 2015, 22:43

Witam wszystkie czwóreczki :D cieszę się, że znalazłam forum, gdzie można wymieniać się refleksjami na tematy związane z analizowaniem i diagnozowaniem osobowości. Od dawna mnie to interesuje, a nie znam zbyt wielu osób, które zajmowałoby to w równym stopniu co mnie
INFP
ENFj

Awatar użytkownika
Sallvador
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek, 28 września 2015, 21:09
Enneatyp: Indywidualista

Re: Witam na forum

#1556 Post autor: Sallvador » poniedziałek, 28 września 2015, 21:40

Cześć, czołem. :)

Zwą mnie Robert, Sallvador, Sall, Misiek. Do wyboru. Wpadłem tu w celu poczytania o czwórkach, poznania ludzi. No i w sumie po kilku postach i zdaniach jakie tu wyczytałem napadła mnie myśl "jestem w domu".

Za wszelkie błędy z mej strony przepraszam. Dodam, iż nie jestem osobą konfliktową, a otwartą na znajomości.

To chyba tyle... Miłego. Pozdrawiam!
Cześć!
4w5 || INFJ


Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Witam na forum

#1558 Post autor: Irranea » poniedziałek, 28 września 2015, 23:40

Cześć!
+znaki

Awatar użytkownika
Eol
Posty: 581
Rejestracja: środa, 28 listopada 2007, 19:14
Enneatyp: Obserwator

Re: Witam na forum

#1559 Post autor: Eol » wtorek, 29 września 2015, 00:22

Czemu same piątki witają czwórkę? :D Witam, witam nowy :wink:
5w4 so/sx INTj - LII
... tysiąc dni nie dowiedzie, że mamy rację, za to jeden dzień może dowieść, że się mylimy.

Awatar użytkownika
Molik
Posty: 239
Rejestracja: poniedziałek, 5 stycznia 2015, 18:15
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Rozproszona

Re: Witam na forum

#1560 Post autor: Molik » wtorek, 29 września 2015, 02:19

Eol pisze:Czemu same piątki witają czwórkę? :D Witam, witam nowy :wink:
Powita Czworkopiatka lub Piatkoczworka.

Cześć, Czwórki.
Każda prawda jest prawdziwa tylko do pewnego stopnia. Jeżeli przekracza granice, pojawia się kontrapunkt i przestaje być prawdą.

Kierkegaard

ODPOWIEDZ