Witam na forum

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Nifredou
Posty: 98
Rejestracja: niedziela, 6 marca 2011, 13:08
Enneatyp: Indywidualista

Re: Witam na forum

#1171 Post autor: Nifredou » niedziela, 6 marca 2011, 13:56

Bry, Szanowni Państwo!
Test robiłam już kiedyś, bardzo dawno. Dzisiaj przypadkiem znalazłam info o Enneagramie i postanowiłam wykonać test jeszcze raz. I zarejestrować się tym razem na forum.
Typowa 4w5. Opis pasuje kropka w kropkę, niestety. A może i dobrze, że tak? Nie wiem właściwie, ale z pewnością będę tu w miarę możliwości wpadać.


zdrowe 4w5, chociaż ostatnio się waham.

Śmierć chroni od miłości, a miłość od śmierci - Jan Lechoń

Arturr
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 11 marca 2011, 22:57
Enneatyp: Indywidualista

Re: Witam na forum

#1172 Post autor: Arturr » piątek, 11 marca 2011, 23:00

Witam serdecznie jako kolejny z "wyjątkowych" 4w5. Zauważyliście, że w sumie objętościowo tworzymy więcej niż wszystkie inne typy? Jakoś się nie zdziwiłem, jak to zobaczyłem :?

A, właśnie! Tak strasznie dużo tutaj do czytania, i w ogóle was tak dużo, coś czuję, że zostanę tu na dłużej w celu doedukowania się pod względem osobowościowym i personalnym :) Jak jest ogólnie na forum? Jesteście w stanie jakoś przybliżyć atmosferę?

Awatar użytkownika
bodzios
Posty: 695
Rejestracja: poniedziałek, 18 stycznia 2010, 23:06
Enneatyp: Obserwator

Re: Witam na forum

#1173 Post autor: bodzios » niedziela, 13 marca 2011, 00:39

Arturr pisze:Jesteście w stanie jakoś przybliżyć atmosferę?
Tak.
Większość "Czwórek" nie jest Czwórkami, a innymi typami. Najbardziej żywymi spośród działów enneagramowych, pomijając Czwórkowo, gdzie pisze większe pół forum*, są działy o cichych 5 i 9, choć tak naprawdę 3/4 życia forum to Hyde Park. Ogólnie jest zabawnie (szczególnie w Siódemkowie) i dziko (u Ósemek), ale porządek też panuje (u Jedynek). Gdy nie masz nic do powiedzenia, to piszesz w dziale ogólnym lub w HP. Ciekawą sprawą jest rozrzut wiekowy: od nastolatków do ludzi gruuubo po trzydziestce, co daje przynajmniej pozory sprawdzania ennegramowej wiedzy w życiu.
Jest fajnie. :)

* - Pani od matematyki mówiła, że nie ma mniejszej i większej połowy, niestety większa połowa z nas tego nie rozumiała
No UPS - no party. :(

Awatar użytkownika
CanducusA
Posty: 41
Rejestracja: niedziela, 6 marca 2011, 10:51
Enneatyp: Indywidualista

Re: Witam na forum

#1174 Post autor: CanducusA » niedziela, 13 marca 2011, 13:38

bodzios pisze: Większość "Czwórek" nie jest Czwórkami, a innymi typami.
Ja tam wierze w swoją "czwórkę" normalnie czytam jej opis i jak troche tak jakbym czytała własny życiorys. I nie zależy to raczej od obecnego marnego humoru gdyż mój humor zawsze jest podobny :D
"Bo w oczach tkwi siła duszy"
Paulo Coelho

Awatar użytkownika
LaDyrade
Posty: 20
Rejestracja: wtorek, 15 marca 2011, 00:00

Re: Witam na forum

#1175 Post autor: LaDyrade » wtorek, 15 marca 2011, 00:20

No, cześć

Enneagram zrobiłam jakieś dwa lata temu, kiedy przeczytałam książkę Helen Palmer wkręciłam się w to wszystko jeszcze bardziej (co nie było fajne, uwierzcie). Teraz (już dawno przestałam się tym interesować), powracam zupełnie przypadkowo, ale znowu z tą samą ochotą na poznawanie siebie i innych
4w5

Perwik
Posty: 3600
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 23:08

Re: Witam na forum

#1176 Post autor: Perwik » sobota, 26 marca 2011, 12:33

Wow ! Mamy na forum twórczynię enneagramu ! Bezcenny nabytek. Powiedz mi, kochanie, co takiego sprawiło, że wymyślasz te bzdury o 9 typach ? Przecież to wszystko kupy się nie trzyma :D


edit:

Czekam na jakąś fajną ripostę. Bardziej złożoną niż "kupy się nie trzyma, bo enneagram to nie mucha ani klozet"...

Awatar użytkownika
LaDyrade
Posty: 20
Rejestracja: wtorek, 15 marca 2011, 00:00

Re: Witam na forum

#1177 Post autor: LaDyrade » sobota, 26 marca 2011, 21:56

Tak bardzo Ci się nudzi,że łapiesz za słowa?
4w5

Awatar użytkownika
Muczy
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 12:16
Enneatyp: Indywidualista

Re: Witam na forum

#1178 Post autor: Muczy » niedziela, 27 marca 2011, 12:22

Cześć!
Jakiś czas temu zrobiłam test. Wyszło, że jestem 4w5.
Zarejestrowałam się na forum, aby bardziej poznać wszystkie czwórki i trochę z Wami pogadać :)

Awatar użytkownika
IstariDreamer
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 25 stycznia 2011, 12:10
Lokalizacja: Right here

Re: Witam na forum

#1179 Post autor: IstariDreamer » piątek, 8 kwietnia 2011, 12:20

Witam.

Na forum jestem już od jakiegoś czasu, a o enneagramie dowiedziałem się jeszcze nieco wcześniej.
W teście wyszło mi 5w4, w czego słuszność bez problemu uwierzyłem. Potem, w miarę, jak poszerzałem swoją wiedzę na temat enneagramu zacząłem wątpić w skuteczność typowania się za pomocą testu.
Przez jakiś czas podejrzewałem się o bycie 6w5, potem 9w1, a teraz jestem pewien, że najbardziej pasuje do mnie obraz czwórki z mocnym skrzydłem pięć. Wiem, gdzie popełniłem błąd. Podczas wypełniania testu dostosowywałem odpowiedzi do tego, jaki chciałbym być, zamiast do tego jaki jestem.

Nie ufam niczemu, co może mieć na mnie duży wpływ, a czego pochodzenia, celu i sposobu działania nie znam w stu procentach. Tak samo traktuję enneagram. Wezmę z niego tylko to, co pomoże mi w osiągnięciu tego, czego chcę.
It's nice to be important, but it's more important to be nice

mini-chat

dragonfly
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 9 kwietnia 2011, 20:47

Re: Witam na forum

#1180 Post autor: dragonfly » sobota, 9 kwietnia 2011, 21:40

Avve

Jestem tu nowa. Kiedyś tam, ze dwa lata temu, na lekcji informatyki zrobiłam sobie test. Dzisiaj zrobiłam go po raz drugi, weszłam na forum i pierwsze moje odczucie to to że: ZACZYNAM SIĘ BAĆ. Wchodzę na temat. Same 4w5. Wtf? Na KAŻDEJ STRONIE POŁOWA LUDZI TO 4w5 (dobra, dobra nie czytałam wszystkich stron, ale już swoje wiem). Większość moich znajomych to 4w5. Pewnie większość ludzi na świecie to 4w5. To już jakaś nerwica natręctw. Wy jesteście wszędzie xD. Co nie zmienia faktu że cieszę się z tego powodu, bo uwielbiam ten typ osobowości. Sama jestem 7w8. Żegnam.

Awatar użytkownika
inv
Posty: 1305
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 14:10
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: zakorkowana butelka w najbliższym morzu

Re: Witam na forum

#1181 Post autor: inv » sobota, 9 kwietnia 2011, 22:03

dragonfly pisze:Avve
(...)
Żegnam.
4w5.
przyszła i przywitała się.
potem (...)

i na końcu się powiesiła!

noż po prostu majstersztyk :D
Stałe, zdrowe 8w7 sx/so
bzy bzy.

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Witam na forum

#1182 Post autor: atis » sobota, 9 kwietnia 2011, 22:26

Większość moich znajomych to 4w5. Pewnie większość ludzi na świecie to 4w5. To już jakaś nerwica natręctw. Wy jesteście wszędzie xD. Co nie zmienia faktu że cieszę się z tego powodu, bo uwielbiam ten typ osobowości.
ogromnej ilosci ludzi wychodzi 4w5 w tescie, lecz raz: 4w5 to typ, ktory sie interesuje takimi pierdolami jak enneagram, wiec sa duze szanse, ze zrobi test, dwa: test mocno przeklamuje w kierunku tego typu, jesli ktos uwaza sie za choc troche oryginalnego.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
Martin Sherard
Posty: 17
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 12:38
Enneatyp: Indywidualista

Re: Witam na forum

#1183 Post autor: Martin Sherard » niedziela, 10 kwietnia 2011, 12:51

Witam ,
Z początku sceptycznie podszedłem do enneagramu , ale zrobiłem sobie test i wynik całkowicie mnie definiował , coś w tym jest , mój typ to 4w3 i opis tego typu opisuje mnie niemal w 100% .
Pozdrawiam ,
Martin
Dramat wciąż trwa, w każdym momencie moge dopisac do niego następny akt.

Awatar użytkownika
Alisa
Posty: 43
Rejestracja: wtorek, 5 kwietnia 2011, 15:11
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Polska

Re: Witam na forum

#1184 Post autor: Alisa » niedziela, 10 kwietnia 2011, 19:33

Ehm.... Piszę już jakiś czas (krótki jak diabli) na forum, ale uznałam że oficjalnie się tak o przedstawię. Ennagram odkryłam już dawno temu, wyszło mi (robiłam wielokrotnie w okresach różnych nastrojów i przeróżnych sytuacjach życiowych) 4 w 5, zresztą, a czytałam różne wersje ennagramów, zawsze podobieństwo do osoby opisanej waha mi się w granicach 85-95%. A forum odkryłam niedawno, zdecydowałam zarejestrować się ze względu na to, że pracuję nad sobą (a jestem "chorą" czwórką) i jeśli trafiam już na miejsce gdzie jest mnóstwo osób mogących mnie zrozumieć, to jak mam marnować okazję? :D
4 w 5

dragonfly
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 9 kwietnia 2011, 20:47

Re: Witam na forum

#1185 Post autor: dragonfly » poniedziałek, 11 kwietnia 2011, 20:52

Achhh. Inv jak możesz! Moje serce krwawi i pogrąża się w agonii! Mogę sprawiać takie pozory- za dużo książek tak myślę, poza tym- ja i 4w5? Nigdy w życiu! Jestem nadpobudliwa, wyrzucam z siebie słowa z prędkością światła, uważam że świat jest piękny i kolorowy i w ogóle. Artis, czy to jakaś mała insynuacja :D?

ODPOWIEDZ