Sztuka Czwórek

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
artamat
Posty: 10
Rejestracja: niedziela, 2 grudnia 2007, 12:07

#151 Post autor: artamat » niedziela, 2 grudnia 2007, 12:53

Witam wszystkich, to mój pierwszy post :lol: Sztuka jest dla mnie bardzo ważna. Dużo rysuję i maluję. Nie wyobrażam sobie życia bez tego. Pamiętam, że od dziecka zawsze dużo rysowałam, a od pewnego czasu jest to dla mnie sposób na wyrażanie swoich emocji. To mnie uspokaja i pozwala zapomnieć o wszystkim... Gdy nie moge malować, bo np. akurat czas na to nie pozwala, bardzo sie z tym źle czuje. Wszyscy twierdzą, że jestem utalentowana, ale tak naprawdę to wcale mnie to nie obchodzi, bo ważne jest tylko to, że maluję i to mi pomaga żyć.


4w5 - dobrze czy źle?

Awatar użytkownika
Far
Posty: 127
Rejestracja: czwartek, 2 sierpnia 2007, 18:34
Lokalizacja: Gdańsk

#152 Post autor: Far » niedziela, 2 grudnia 2007, 14:19

Rysowałem od zawsze i nabyłem swoje umiejętności bo zajmowałem się tym z wielką pasją. W momencie gdy inni w dzieciństwie rezygnowali bo ich do tego nie ciągnęło to ja rysowałem dalej. Gdy inni idą się wygadać na imprezkę albo zajmują się jakimiś ważnymi sprawami, ja siadam i rysuje. Drażni mnie więc jak ktoś mówi że mam talent, bo zakłada że po prostu się z tym urodziłem. Nie zdaje sobie sprawy jakiego to wymaga poświęcenia i trudów żeby dojść do takiego poziomu. Dobre nigdy nie przychodzi łatwo i nie isnieją żadne skróty przy osiąganiu perfekcji. Talent powszechnie rozumiany to stereotyp.

Poza tym pisałem jakieś opowiadania ale można tego policzyć na palcach jednej ręki.
4w5

Awatar użytkownika
toner
Posty: 534
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2007, 18:35
Lokalizacja: Kraków

#153 Post autor: toner » piątek, 15 lutego 2008, 19:05

Nowa wartość może powstać jako synteza różnorodnych sprzecznych ze sobą wartości. Jeżeli chcemy osiągnąć nową wartość, musimy doprowadzić do konfliktu między tym co fizyczne, a tym co duchowe. Jeżeli natura, więc fizyczność, jest czymś pierwotnym, czyli tezą, to kultura jest jej antytezą, a synteza tym, co pragniemy osiągnąć. Gdy ktoś z nas gimnastykuje się, reprezentuje naturę, więc tezę, jeśli ktoś z nas śpiewa, reprezentuje kulturę, więc antytezę. Chcąc stworzyć sztukę na naszą miarę, musimy zwiększyć w niej udział wysiłku fizycznego, a dla antytezy i duchowego. I to jest nowa strategia syntezy. I to jest nowa koncepcja sztuki.
5w4 LII

Awatar użytkownika
vvob
Posty: 347
Rejestracja: niedziela, 13 maja 2007, 23:26

#154 Post autor: vvob » wtorek, 19 lutego 2008, 17:10

Lubie pisać. Grać na instrumentach. Moja sztuka musi się jednak podobać przede wszystkim mnie. Jeśli tak jest, czuję się spełniony. Jak wszystkie czwórki jestem indywidualistą i moja sztuka i jej rozumienie również są dość oryginalne.
6w5
sx/sp
ENTpObrazek

„Lub robić coś. Kochaj kogoś. Nie bądź gałganem! Żyj porządnie.”
(T. Kotarbiński)

Awatar użytkownika
sonja
Posty: 152
Rejestracja: poniedziałek, 6 sierpnia 2007, 16:30

#155 Post autor: sonja » środa, 20 lutego 2008, 00:07

Nie mam kompletnie zdolności. Tak myślę, że fajnie by było, gdybym na przykład umiała rysować i tak sobie czasami po prostu posiedziała i coś stworzyła.

Kiedyś pisałam wiersze, niektóre nawet mi się podobały, ale teraz jakoś mi nie idzie. Z tego, co piszę ostatnio, jakiś może jeden na sto wierszy mi się podoba, ale i tak jestem z siebie dumna.
Hey now now, we're goin' down down
and we ride the bus there and pay the bus fare
or we find a new reason, a new way of living
and we breathe it in and try to dream again

Flegmatyczna Dziewiątka, INFp

Awatar użytkownika
Choleryczka
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 19 lutego 2008, 23:16

#156 Post autor: Choleryczka » środa, 20 lutego 2008, 00:23

Ja śpiewam, dużo, dużo śpiewam i trochę spełniam się aktorsko. W zupełności wystarcza mi do uzyskania satysfakcji.

Awatar użytkownika
Felis Lynx
Posty: 87
Rejestracja: środa, 13 lutego 2008, 01:30
Lokalizacja: zza Żelaznej Kurtyny

#157 Post autor: Felis Lynx » środa, 20 lutego 2008, 00:28

W podstawówdce kilka opowiadań ukończonych, kilkanaście tylko zaczętych. Także kilka występów aktorskich. Potem także dużo wierszy, ale to wszystko z reguły mizerne, pod wpływem emocji pisane, do tego bardzo subiektywnym słownictwem.
Za to najlepiej wychodzi mi rysunek, zwłaszcza długopisem w zeszycie podczas wykładu. Jednak i to tak sobie. No i wyżywanie się na biednym bębenku jembe.
Грязь !

ISFp - 9

miśkamc
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 10 lutego 2008, 15:33

#158 Post autor: miśkamc » środa, 20 lutego 2008, 14:51

Hmm kiedyś było bardzo bardzo amatorskie origami. Zaprzestałam.. Potem kilka opowiadanek. Zaprzestałam. Jeden wiersz. Jeden to aż za dużo ;p więc teraz przerzuciłam się na pieczenie.. Ale czy to się do sztuki zalicza?
4w5 - i wszystko jasne ;p

Awatar użytkownika
BlackHannah
Posty: 101
Rejestracja: sobota, 2 lutego 2008, 16:12
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

#159 Post autor: BlackHannah » środa, 20 lutego 2008, 18:07

Rysuje , pisz3e wiersze.. to chyba tyle :)
"..Za to, że chcą was zmieniać zamiast naśladować
że jesteście leczeni zamiast leczyć świat
za waszą boską moc niszczoną przez zwierzęcą siłę
za niezwykłość i samotność waszych dróg.."

4w5

Awatar użytkownika
Meth
Posty: 50
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2008, 19:57
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

#160 Post autor: Meth » środa, 20 lutego 2008, 18:09

U mnie ze sztuki to wymienię jedynie zamiłowanie do fotografii oraz wiersze. Dla mnie pisanie wierszy to przelewanie na papier i zamienianie w słowa tego co dokładnie teraz czuję:) Zazwyczaj niestety piszę wiersze pełne żalu i bólu, te wesołe mi nie wychodzą. A z reszty zainteresowań to poza gotowaniem jest paintball :P . Świetna zabawa :)
4w5

"Samotność sprawia, że stajemy się bardziej surowi dla siebie samych a łagodniejsi dla innych: i jedno, i drugie czyni nasz charakter lepszym."

Fryderyk Nietzsche

Awatar użytkownika
BlackHannah
Posty: 101
Rejestracja: sobota, 2 lutego 2008, 16:12
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

#161 Post autor: BlackHannah » środa, 20 lutego 2008, 18:36

Meth pisze:U mnie ze sztuki to wymienię jedynie zamiłowanie do fotografii oraz wiersze. Dla mnie pisanie wierszy to przelewanie na papier i zamienianie w słowa tego co dokładnie teraz czuję:) Zazwyczaj niestety piszę wiersze pełne żalu i bólu, te wesołe mi nie wychodzą.
Też pisze wiersze .. w nich jest wszystko co czuje.. i takze zawsze pełne smutku..
"..Za to, że chcą was zmieniać zamiast naśladować
że jesteście leczeni zamiast leczyć świat
za waszą boską moc niszczoną przez zwierzęcą siłę
za niezwykłość i samotność waszych dróg.."

4w5

Awatar użytkownika
Meth
Posty: 50
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2008, 19:57
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

#162 Post autor: Meth » środa, 20 lutego 2008, 18:38

Hmm, zapewne można by zaryzykować stworzeniem tematu z wierszami w którym czwórki mogły by się zaprezentować światu :) Ja sam mogę kilka swoich wierszy wkleić ale najpierw muszę je znaleźć:)
4w5

"Samotność sprawia, że stajemy się bardziej surowi dla siebie samych a łagodniejsi dla innych: i jedno, i drugie czyni nasz charakter lepszym."

Fryderyk Nietzsche

korusia
Posty: 22
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2008, 20:30

#163 Post autor: korusia » środa, 20 lutego 2008, 18:44

Strasznie lubię pisać. Rysować też, choć.. nie wydaje mi się by moje rysunki były dowodem na to, że potrafię ;). Lubię śpiewać, ale podobnie jak z rysowaniem, :D wychodzi to jak mi wychodzi..
A co do wierszy, noo.. taki kącik, by podzielić się swoimi wierszolkami, i poczytać inne to bardzo fajny pomysł ;) Kilka mam, raczej bardzo smutne, bo tylko mam taki humor, mam wenę do tworzenia.
4w5.

wredota z charakterem.

Awatar użytkownika
BlackHannah
Posty: 101
Rejestracja: sobota, 2 lutego 2008, 16:12
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

#164 Post autor: BlackHannah » środa, 20 lutego 2008, 19:16

a ja mam wiersze na moim blogu http://spojrzeniecienia.blog.onet.pl takie zwykłe ..ale dla mnie znacza cos więcej.
"..Za to, że chcą was zmieniać zamiast naśladować
że jesteście leczeni zamiast leczyć świat
za waszą boską moc niszczoną przez zwierzęcą siłę
za niezwykłość i samotność waszych dróg.."

4w5

Awatar użytkownika
Meth
Posty: 50
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2008, 19:57
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

#165 Post autor: Meth » środa, 20 lutego 2008, 19:55

A ja przeżywam traumę po stracie bloga na którym jak się okazało były wszystkie moje wiersze. Debilizm wrodzony albo zaćma na umyśle spowodowały że zamiast skopiować wszystko z bloga poprostu go usunąłem z braku czasu na prowadzenie go. Czuje się...kurewsko podłamany :( :( :(
4w5

"Samotność sprawia, że stajemy się bardziej surowi dla siebie samych a łagodniejsi dla innych: i jedno, i drugie czyni nasz charakter lepszym."

Fryderyk Nietzsche

ODPOWIEDZ