Co inne typy lubią w 3?

Dyskusje na temat typu 3
Wiadomość
Autor
ktośtam
VIP
VIP
Posty: 973
Rejestracja: poniedziałek, 25 grudnia 2006, 19:25

#31 Post autor: ktośtam » piątek, 19 stycznia 2007, 16:16

No, chyba, że mylę 3 z innymi typami... :roll:



Awatar użytkownika
Almodi
Posty: 285
Rejestracja: niedziela, 15 października 2006, 17:54

#32 Post autor: Almodi » sobota, 20 stycznia 2007, 12:15

tzlm pisze:Może dlatego jest ich mało, bo w teście oszukują i aktorzą, że są innym typem? Tak im to weszło w krew, że robią to bezwiednie... Jeśli tak jest, to trzeba zrobić przewrót Enneagramu!
Hmmm, a moze dlatego, ze nie widza sensu rozmowy z ludzmi, ktorzy bez podstawnie oskarzaja na tym forum(uwazasz sie za wyrocznie?) i wola zajac sie czyms bardziej pozytecznym niz ...
lusylia pisze:
ktośtam pisze:Cenię w 3 szczerość. Nigdy nie będą konsekwentnie ukrywać swoich opinii - mówią prosto z mostu. ;)
buahaha. Poprostu watpie.
Smiale sa wasze opinie, skoro ok. 1/9 spoleczenstwa wrzucacie do worka z napisem "3 - wstretni oszusci" i pieczatka "Lusylia/tzlm - najwyzszy znawca sumien innych/najsprawiedliwszy sedzia"

Takie generalizowanie nie wrozy Wam dobrej przyszlosci , a zreszta po co Wam to mowie skoro i tak wszystko wiecie :)

Awatar użytkownika
tzlm
Posty: 849
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 14:46

#33 Post autor: tzlm » sobota, 20 stycznia 2007, 12:18

Hmmm, a moze dlatego, ze nie widza sensu rozmowy z ludzmi, ktorzy bez podstawnie oskarzaja na tym forum i wola zajac sie czyms bardziej pozytecznym niz ...
Przecie żartowałam.

Awatar użytkownika
Almodi
Posty: 285
Rejestracja: niedziela, 15 października 2006, 17:54

#34 Post autor: Almodi » sobota, 20 stycznia 2007, 12:19

:) No to zostalas ofiara mojej nerwicy :)

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#35 Post autor: Miltado » niedziela, 21 stycznia 2007, 13:21

...
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 6 października 2008, 07:58 przez Miltado, łącznie zmieniany 1 raz.

Ans
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 26 stycznia 2007, 18:31
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

#36 Post autor: Ans » piątek, 26 stycznia 2007, 19:13

Ja jako typ 3w4 cenię sobie niezależność, do niczego się nie zmuszam. Nie przykładam się do rzeczy których nie lubię robić, co jest chyba wyrazem buntu.
Jeśli jednak dążę do czegoś bo chcę, daję z siebie wszystko, bardzo rozpraszają mnie wewnętrznie wszelkie niepowodzenia.
Bycie trójką jest ciężkie, zbyt wielu trudnych wyborów trzeba dokonywać.
A cenię za indywidualizm, "walenie prosto z mostu" i ambicje :wink:.
3w4

Awatar użytkownika
Almodi
Posty: 285
Rejestracja: niedziela, 15 października 2006, 17:54

#37 Post autor: Almodi » piątek, 26 stycznia 2007, 19:20

Pytanie do 3: jestescie postrzegani jako niezwykle zdolni, kreatywni, ktorzy ze wszystkim sobie radza bez problemu, a jednoczesnie jako indywidualisci, ktorzy zawsze wybieraja swoja droge nie zwazajac na opinie innych?

Niedawno uslyszalem, ze jestem totalnym indywidualista a jednoczesnie genijalnie a spoleczny. Tzn. niektorzy mysla ze nie popelniam bledow i mam niezwykle duze doswiadczenie zyciowe przy jednoczesnej kreatywnosci przez co zawsze wiem co i jak zrobic(nie zwarzajac na opinie innych, tradycje itp.) . Oczywiscie ja sie z tym nie zgadzam :) ale ciekawi mnie czy takie postrzeganie przez innych udziela sie takze innym 3?

Awatar użytkownika
lusylia
Posty: 383
Rejestracja: sobota, 14 października 2006, 06:05
Lokalizacja: chi town

#38 Post autor: lusylia » piątek, 26 stycznia 2007, 19:44

lusylia pisze:
ktośtam pisze:Cenię w 3 szczerość. Nigdy nie będą konsekwentnie ukrywać swoich opinii - mówią prosto z mostu. ;)
buahaha. Poprostu watpie.
Lukasz: Chodzilo mi tu o to, ze zgodnie z tym co pisze w kazdym profilu Typu3 przecietni przedstawiciele tego typu beda zastanawiac sie zanim wypowiedzom swoja opinie, a nie, ze beda ja dawac prosto z mostu jak np 8. Roznica polega na tym, ze 3kom zalezy na tym jak beda odebrane napewno bardziej niz wielu innym typom. Smialam sie z wypowiedzi ktostam, bo jego spostrzezenie nie pasuje zbytnio do rzeczywistosci, i faktycznie mysle ze mogl sie pomylic.
Poza tym 3ki jesli sa chore i "wala prosto z mostu" to wtedy juz nie bywaja szczere anyways, tylko specjalnie uszczypliwe. Czy to co tu pisze odbierasz jako atak?
1w9, INFJ/j, sx/sp/so (silny zwiazek z polaczeniami 7 i 4, oraz i8i6)
___
Oh laughing man
What have you won?
Don't tell me what cannot be done.

Awatar użytkownika
Almodi
Posty: 285
Rejestracja: niedziela, 15 października 2006, 17:54

#39 Post autor: Almodi » piątek, 26 stycznia 2007, 20:04

Łukasz pisze::) No to zostalas ofiara mojej nerwicy :)
Za co winien jestem przeprosiny :)

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#40 Post autor: Miltado » sobota, 27 stycznia 2007, 16:49

Łukasz pisze:Pytanie do 3: jestescie postrzegani jako niezwykle zdolni, kreatywni, ktorzy ze wszystkim sobie radza bez problemu, a jednoczesnie jako indywidualisci, ktorzy zawsze wybieraja swoja droge nie zwazajac na opinie innych?

Niedawno uslyszalem, ze jestem totalnym indywidualista a jednoczesnie genijalnie a spoleczny. Tzn. niektorzy mysla ze nie popelniam bledow i mam niezwykle duze doswiadczenie zyciowe przy jednoczesnej kreatywnosci przez co zawsze wiem co i jak zrobic(nie zwarzajac na opinie innych, tradycje itp.) . Oczywiscie ja sie z tym nie zgadzam :) ale ciekawi mnie czy takie postrzeganie przez innych udziela sie takze innym 3?
A społeczny, hmm ja staram się żyć z ludźmi zawsze nawet kiedy ich oszukuje. Tak ludzie też mi mówią że mam ogromne życiowe doświadczenie. Jednak przez swoj indywidualizm nie pokazuje innym tego co jest we mnie najlepsze. Zawsze chodzę własnymi ścieżkami i jak ktoś wcześniej napisał często się buntuje przeciwko czemuś czego nie toleruje

lusylia pisze:
lusylia pisze:
ktośtam pisze:Cenię w 3 szczerość. Nigdy nie będą konsekwentnie ukrywać swoich opinii - mówią prosto z mostu. ;)
buahaha. Poprostu watpie.
Lukasz: Chodzilo mi tu o to, ze zgodnie z tym co pisze w kazdym profilu Typu3 przecietni przedstawiciele tego typu beda zastanawiac sie zanim wypowiedzom swoja opinie, a nie, ze beda ja dawac prosto z mostu jak np 8. Roznica polega na tym, ze 3kom zalezy na tym jak beda odebrane napewno bardziej niz wielu innym typom. Smialam sie z wypowiedzi ktostam, bo jego spostrzezenie nie pasuje zbytnio do rzeczywistosci, i faktycznie mysle ze mogl sie pomylic.
Poza tym 3ki jesli sa chore i "wala prosto z mostu" to wtedy juz nie bywaja szczere anyways, tylko specjalnie uszczypliwe. Czy to co tu pisze odbierasz jako atak?
W większości się z Tobą zgadzam, z osobami z którymi muszę mieć dobre stosunki dobieram słowa ostrożnie. Ale jeśli czytałeś połączenie z 9 powoduje zrzucenie maski. Ja nigdy nie okłamuje przyjaciół, czasami nawet kiedy ich to zaboli... Mówię to co mam na myśli nigdy nie oszukując

Tzlm: Łączę posty.
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

lukaszm
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 2 lutego 2007, 16:56
Lokalizacja: Trojmiasto

Re: hmm

#41 Post autor: lukaszm » piątek, 2 lutego 2007, 17:02

sigillum pisze:marazm, złość, ciągła tęsknota za tym, czego się nie ma - za tym do czego się dąży. Przewlekła ambicja, wygaszana czasem, oczekiwaniem na cokolwiek, egoizm.
ludzie ja jestem taki sam jak wy, w tescie wyszlo mi 3w4 i to sie zgadza, nawet niewiedzialem ze jest tyle osob takich jak ja.
pozdrawiam 8) lukasz
3w4

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#42 Post autor: Czekolada » piątek, 27 kwietnia 2007, 16:02

3 mi imponują. Są często postrzegani jako osoby ... um ... 'bez skazy'. Lubię bardzo 3 - bohaterów książkowych, filmowych. Ta atmosfera tajemniczości, którymi często są spowite jest bardzo pociągająca.
Zawsze chciałam mieć tyle taktu i myśleć zanim cokolwiek powiem, ale nie umiem się opanować, zastanowić się nad swoją wypowiedzią, mówię zwykle co mi przyniosą myśli i tylko w sytuacjach, które tego wymagają zaczynam układać swoją wypowiedź.
Intrygujecie mnie (Intryga, z nickiem trafiłaś w dziesiątkę :p).
Posiadacie niezwykle ciekawą osobowość.

Przyznaję, że z 3 sporo rzeczy do mnie pasuje, o wiele bardziej pasowały do mnie z przeszłości. Teraz nie jestem tak pracowita, nie przejmuję się aż tak tym, że jestem od kogoś gorsza itp.

Niestety mam nieszczęście spotykać same niezbyt zdrowe 3.

Awatar użytkownika
Intryga
Posty: 157
Rejestracja: poniedziałek, 12 lutego 2007, 20:11
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#43 Post autor: Intryga » piątek, 27 kwietnia 2007, 21:00

Wreszcie coś pozytywnego o 3 :D
Czekolado, skoro masz "szczęście" spotykać same chore 3, to skąd sie bierze Twoja pozytywna opinia o 3?;)
3w4/5w4, INTp/ISTp

"Ludzi należy albo zjednywać sobie pieszczotą, albo niszczyć, bo za drobne krzywdy będą się mścili, a doznawszy wielkich nie będą już w stanie."
Niccolo Machiavelli

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#44 Post autor: Miltado » piątek, 27 kwietnia 2007, 21:25

...
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 6 października 2008, 07:59 przez Miltado, łącznie zmieniany 1 raz.
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#45 Post autor: Czekolada » piątek, 27 kwietnia 2007, 21:44

Nie zmienia to faktu, że jesteście jednym z najbardziej interesujących typów enneagramu - przynajmniej dla mnie.
Wolę złożone osobowości - taki człowiek ma w sobie magnetyzm. Taki człowiek to przygoda, jest jak góra, a zdobyć ją można, ale potrzeba zaufania i przychylności tej osoby.

Wciąż wierzę, że spotkam bardziej zdrową 3. Od tego typu mogłabym się naprawdę dużo nauczyć.
Z resztą, kiedyś miałam sporo w sobie z 3.

Miltado, bes szesady, byloby zmutno i wogule no. No i mnie tesz by frzucili, bo ja być jakimś elo joł ziom mixem 6,5,7 ino no.
Nuee, ja lubić Endi Warhola i Stinga ;(.

ODPOWIEDZ