Internet jako narzędzie lansu ^^

Dyskusje na temat typu 3
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kotka Schroedingera
Posty: 45
Rejestracja: wtorek, 2 lutego 2010, 22:24
Enneatyp: Zdobywca

Internet jako narzędzie lansu ^^

#1 Post autor: Kotka Schroedingera » poniedziałek, 15 lutego 2010, 12:02

Nie sposób nie zauważyć, że Trójki nie produkują zbyt dużej ilości postów na tym forum. Zapewne nie dlatego, że każdą wolną chwilę poświęcają pracy, ale raczej dlatego, że poruszane tu tematy wymagają odkrycia się - nie odkrywam (;p) tu Ameryki, ale pozwoliłam sobie na taki mały wstęp.
Zastanawiam się bowiem, co z zresztą Internetu? Blog, profil na portalu społecznościowym czy nawet jakieś inne nie-psychologiczne forum wydają się być idealnymi narzędziami, żeby nieco się polansować. Nie chodzi mi tutaj o wrzucanie fotki swojej willi z basenem, ale o taki bardziej wysublimowany lans (o ile lans można w ogóle połączyć z takim przymiotnikiem), budowanie swojego wizerunku. Internet może być świetną maską, nie w sensie dania możliwości udawania 12-letniego Wojtka, ale przemilczania swoich wad, podkreślania zalet. Czy podchodzicie do tego w taki sposób? Jako nałogowa blogerka i fanka zwracania na siebie uwagi na Facebooku, muszę przyznać że jest w tym wszystkim trochę lansu, choć więcej jednak dobrej zabawy. A na tym forum, jeśli już piszecie, to też się lansujecie? No dobrze, nie sądzę żeby ktokolwiek na to akurat odpowiedział. ;)


wannabe-3 w skórze zakompleksionej dziwki :)
poza tym jestem ESTjem

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Internet jako narzędzie lansu ^^

#2 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 15 lutego 2010, 16:07

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 25 kwietnia 2010, 07:42 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Kotka Schroedingera
Posty: 45
Rejestracja: wtorek, 2 lutego 2010, 22:24
Enneatyp: Zdobywca

Re: Internet jako narzędzie lansu ^^

#3 Post autor: Kotka Schroedingera » poniedziałek, 15 lutego 2010, 23:28

To może ja napiszę o sobie coś negatywnego. ^^
Też stosuję taką metodę na moim blogu. Aczkolwiek zdarza mi się pisać o moich wadach czy czymś, co mi nie wyszło, ale nie nazwałabym tego jakimś szczerym zwierzeniem - raczej tak sama z siebie szydzę i wtedy nikt nie wyszydzi mnie. :mrgreen: A o uczuciach to już w ogóle ani słowa! Znajomi czytają. ;o
Na portalach społecznościowych chyba mam o parę setek znajomych mniej i niewiele zdjęć, ale ulegam pokusie lansowania się tak, żeby to nie wyglądało na lans. Np. zdjęcia muszą być "oryginalne", "pomysłowe", "kultowe", podobnie jak statusy i wszelka inna aktywność. ;P
wannabe-3 w skórze zakompleksionej dziwki :)
poza tym jestem ESTjem

Awatar użytkownika
MartiniB
Posty: 774
Rejestracja: sobota, 12 stycznia 2008, 21:06

Re: Internet jako narzędzie lansu ^^

#4 Post autor: MartiniB » wtorek, 16 lutego 2010, 07:38

Przyznajesz się do swoich wad, podkreślasz je, aby zwrócić na siebie uwagę. Do tego w sposób na tyle wybiórczy, aby zdając sobie sprawę ze swojego mniejszościowego światopoglądu przyznać się do pewnych "ułomności" celem wywołania u innych zazdrości i podziwu, zatajając jedynie te najbardziej "normalne" i powrzechne, które mogłyby Ciebie skompromitować. Przede wszystkim w oczach siebie samej. Przykładowo. Łatwo wpadasz w gniew? Opiszesz swoje wybuchy w taki sposób aby ludzie pozbawieni jaj, spokojni, czuli do Ciebie respekt. Frajerzy łykną to, przekonani o szczerości twojej "spowiedzi". Równie dobrze możesz wzbudzać uznanie biedaków "użalając" się nad swoim materializmem itp. Ot - atuty przez większość ludzi uznawane za wady z czystej zazdrości. Co innego ułomności z prawdziwego zdarzenia - te, które zawstydzają TWÓJ WŁASNY system wartości. Miłosne porażki, objawy lenistwa, upadki w starciu z silniejszymi od siebie. Prawda?

Moja rada - nie kombinuj, bo dostaniesz kiedyś po łbie. Prawdopodobnie tylko mentalnie (płeć), chociaż fizyczny wpierdol też wchodzi w gre jak kogoś skrajnie wkurwisz swoimi gierkami.

Noworodku e-pulsa i grona.net.

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Internet jako narzędzie lansu ^^

#5 Post autor: atis » wtorek, 16 lutego 2010, 09:06

Nie przypuszczam, ze dostanie akurat za internetowe gierki, bo w mojej prywatnej opinii w mniejszym lub większym stopniu uskutecznia je każdy typ (chociaż podejrzewam, że 3 i 4 szczególnie).
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
Amber
Posty: 375
Rejestracja: wtorek, 11 listopada 2008, 20:29
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Internet jako narzędzie lansu ^^

#6 Post autor: Amber » wtorek, 16 lutego 2010, 10:39

MartiniB pisze:Moja rada - nie kombinuj, bo dostaniesz kiedyś po łbie. Prawdopodobnie tylko mentalnie (płeć), chociaż fizyczny wpierdol też wchodzi w gre jak kogoś skrajnie wkurwisz swoimi gierkami.

Noworodku e-pulsa i grona.net.
Mógłbyś rozwinąć? Zastanawia mnie, jakiego bloga trzeba pisać, żeby wywołać w kimś agresję?
Poza tym grono.net jest passe, zastanów się chwilę, co piszesz ;)
Obrazek

Nie wyrywam ósemek.

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet jako narzędzie lansu ^^

#7 Post autor: SuperDurson » wtorek, 16 lutego 2010, 10:43

  • Internet jest zajebistym narzędziem lansu.
    Co kto lubi.

Zastanawiam się - skoro temat jest na forum trójek, to kiedy umrze śmiercią naturalną?
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
chupser
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 5 października 2008, 21:55

Re: Internet jako narzędzie lansu ^^

#8 Post autor: chupser » wtorek, 16 lutego 2010, 19:34

Amber pisze:Poza tym grono.net jest passe
grono jest zajebiste, bo ma gry (np. takie Mario :D)

Awatar użytkownika
Kotka Schroedingera
Posty: 45
Rejestracja: wtorek, 2 lutego 2010, 22:24
Enneatyp: Zdobywca

Re: Internet jako narzędzie lansu ^^

#9 Post autor: Kotka Schroedingera » środa, 17 lutego 2010, 20:05

MartiniB, skąd wiedziałeś, że jestem agresywną materialistką? ;o Jakby co to oddam temu, kto mi da po łbie.
A na serio to nie przesadzajmy, nie wyobrażam sobie, żeby akurat moja działalność internetowa mogła mi zagrozić. A pewnych rzeczy się po prostu nie mówi większości osób, Ty rozpowiadasz na prawo i lewo o swoich ułomnościach? Mogę się z tego zwierzyć mojej przyjaciółce, ale czy to takie dziwne, że nie piszę o tym w Internecie? A piszę o wadach, z których można się troszkę pośmiać, bo poza tym całym zajebistym lansem o rozrywkę się rozchodzi?
wannabe-3 w skórze zakompleksionej dziwki :)
poza tym jestem ESTjem

Awatar użytkownika
MartiniB
Posty: 774
Rejestracja: sobota, 12 stycznia 2008, 21:06

Re: Internet jako narzędzie lansu ^^

#10 Post autor: MartiniB » środa, 17 lutego 2010, 21:59

Akurat Twoje internetowe blogi mało mnie obchodzą. Ale wiem na 100%, że prezentując podejście podobne do tego przedstawionego w moim poprzednim poście poważnie się na nim przejedziesz w realu. Gdyż jestem przekonany, że do internetu się nie ograniczasz. Nawet jeśli nie zdajesz sobie z tego sprawy (tym gorzej - wyrafinowana manipulacja staje się naszą zaletą tak długo jak rozumiemy skomplikowane mechanizmy nią kierujące. W przeciwnym wypadku strzelamy sobie samobója).

Moja rada - spróbuj się zwierzyć komuś kto będzie miał wystarczająco duże jaja by ci po prostu oddać. To tak odnośnie powyższego posta. Ja doskonale wiem kim są Twoje "przyjaciółki". To tendencja wszystkich "Trójek" (czy jak tam nazywacie owy gatunek osobowości).

W każdym razie masz teraz 2 wyjścia. Albo dalej będziesz pyskować pod publikę, albo przyjmiesz krytykę z rozsądkiem i pozwolisz sobię wytknąć akurat te potknięcia, które mogą okazać się dla Ciebie szkodliwe w przyszłości. PRVatnie.

Awatar użytkownika
Amber
Posty: 375
Rejestracja: wtorek, 11 listopada 2008, 20:29
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Internet jako narzędzie lansu ^^

#11 Post autor: Amber » środa, 17 lutego 2010, 22:27

MartiniB pisze:Akurat Twoje internetowe blogi mało mnie obchodzą.
To miłe że wypowiadasz się w temacie o blogach internetowych :*
Moja rada - spróbuj się zwierzyć komuś kto będzie miał wystarczająco duże jaja by ci po prostu oddać. To tak odnośnie powyższego posta. Ja doskonale wiem kim są Twoje "przyjaciółki".
A kim są?
W każdym razie masz teraz 2 wyjścia. Albo dalej będziesz pyskować pod publikę, albo przyjmiesz krytykę z rozsądkiem i pozwolisz sobię wytknąć akurat te potknięcia, które mogą okazać się dla Ciebie szkodliwe w przyszłości. PRVatnie.
No dobra, WTF?

Chyba zapomniałeś wziąć dzisiaj swoje tabletki :*
Obrazek

Nie wyrywam ósemek.

Awatar użytkownika
Matea
Posty: 1162
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 19:40
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: z wnętrza :>
Kontakt:

Re: Internet jako narzędzie lansu ^^

#12 Post autor: Matea » środa, 17 lutego 2010, 23:03

A mnie się wydaje ,że MartinB dobrze poznał trójkowe słabości i stara się namówić innych by też się z nimi zmierzyli. Jak dla mnie nie różni się to za bardzo od podejścia zdeterminowanych czwórek w temacie "Czwórki do boju!"...
"Ja nie jestem szalony. Mnie tylko interesuje wolność" - Jim Morrison

_ 4w5_ (ENFj)

"A ja włóczęga, niespokojny duch
Ze mną można tylko
w dali znikać cicho..."

"Together we stand, divided we fall" - Pink Floyd

Awatar użytkownika
Kotka Schroedingera
Posty: 45
Rejestracja: wtorek, 2 lutego 2010, 22:24
Enneatyp: Zdobywca

Re: Internet jako narzędzie lansu ^^

#13 Post autor: Kotka Schroedingera » środa, 17 lutego 2010, 23:36

Jeśli tak, to szlachetne, ale przypisanie mi tych słabości w takim kształcie, jak to Martini opisałeś, na podstawie moich 3 postów jest jednak nieco nietrafione. Dlatego wybieram pyskowanie pod publikę -> akurat Twoje wytknięcia moich potknięć mało mnie obchodzą.
wannabe-3 w skórze zakompleksionej dziwki :)
poza tym jestem ESTjem

Pablo
Posty: 1892
Rejestracja: piątek, 11 stycznia 2008, 00:12
Enneatyp: Szef

Re: Internet jako narzędzie lansu ^^

#14 Post autor: Pablo » niedziela, 28 lutego 2010, 20:10

No dla dwu albo i trójlicowców jakby było mało jest na necie jedno extra miejsce http://www.mixer.pl/ jak mi kumpel pokazał to padłem :lol:

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Internet jako narzędzie lansu ^^

#15 Post autor: boogi » poniedziałek, 1 marca 2010, 20:14

Kotka Schroedingera pisze:To może ja napiszę o sobie coś negatywnego. ^^
Też stosuję taką metodę na moim blogu. Aczkolwiek zdarza mi się pisać o moich wadach czy czymś, co mi nie wyszło, ale nie nazwałabym tego jakimś szczerym zwierzeniem - raczej tak sama z siebie szydzę i wtedy nikt nie wyszydzi mnie. :mrgreen: A o uczuciach to już w ogóle ani słowa! Znajomi czytają. ;o
Na portalach społecznościowych chyba mam o parę setek znajomych mniej i niewiele zdjęć, ale ulegam pokusie lansowania się tak, żeby to nie wyglądało na lans. Np. zdjęcia muszą być "oryginalne", "pomysłowe", "kultowe", podobnie jak statusy i wszelka inna aktywność. ;P
Rzuć linkiem, ocenimy czy się lansujesz.
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

ODPOWIEDZ