Internet jako narzędzie lansu ^^

Dyskusje na temat typu 3
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kotka Schroedingera
Posty: 45
Rejestracja: wtorek, 2 lutego 2010, 22:24
Enneatyp: Zdobywca

Re: Internet jako narzędzie lansu ^^

#16 Post autor: Kotka Schroedingera » poniedziałek, 1 marca 2010, 23:12

Nie, bo to będzie lans. :D
I wolałabym nie zostać odnaleziona w masce Kotki Schroedingera. ;)


wannabe-3 w skórze zakompleksionej dziwki :)
poza tym jestem ESTjem

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet jako narzędzie lansu ^^

#17 Post autor: SuperDurson » wtorek, 2 marca 2010, 01:19

Wieje paradoksem.

Daj na PW :mrgreen:
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

Re: Internet jako narzędzie lansu ^^

#18 Post autor: Miltado » czwartek, 11 marca 2010, 18:23

Internet to internet, a życie to życie. Tak naprawdę zawsze będą istniały rozbierzności pomiędzy tym jak nasz wizerunek jest postrzegany na necie, a jak w życiu. Posty można chłodnie wykalkulować i (przynajmniej częściowo) przemyśleć, zwykłą rozmowa wymaga większej spontaniczności.

Przynajmniej MartiniB wydaje mi sie być autentycznym w tym co pisze i stara się przekazać.

Czasami bardzo fajnie jest napisać coś na forum, wypowiedzieć sie publicznie bez obawy przed sankcją, ale nie przesadzałbym.
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Pablo
Posty: 1892
Rejestracja: piątek, 11 stycznia 2008, 00:12
Enneatyp: Szef

Re: Internet jako narzędzie lansu ^^

#19 Post autor: Pablo » niedziela, 14 marca 2010, 23:30

Zastanawiałeś się kiedyś czemu na tym forum tak mało aktywnych 8 i 3? ;)

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

Re: Internet jako narzędzie lansu ^^

#20 Post autor: Miltado » poniedziałek, 15 marca 2010, 09:11

Pablo pisze:Zastanawiałeś się kiedyś czemu na tym forum tak mało aktywnych 8 i 3? ;)
Zaskocz mnie? :lol:
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Pablo
Posty: 1892
Rejestracja: piątek, 11 stycznia 2008, 00:12
Enneatyp: Szef

Re: Internet jako narzędzie lansu ^^

#21 Post autor: Pablo » wtorek, 16 marca 2010, 21:54

he he dołączasz ze mną do całej grupki looserów którym już tylko net pozostał Zdobywco czy masz jakiś inny wielki plan na sieci? ;)

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

Re: Internet jako narzędzie lansu ^^

#22 Post autor: Miltado » wtorek, 16 marca 2010, 22:19

Pablo pisze:he he dołączasz ze mną do całej grupki looserów którym już tylko net pozostał Zdobywco czy masz jakiś inny wielki plan na sieci? ;)
Jesteś idiotą.
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
Kotka Schroedingera
Posty: 45
Rejestracja: wtorek, 2 lutego 2010, 22:24
Enneatyp: Zdobywca

Re: Internet jako narzędzie lansu ^^

#23 Post autor: Kotka Schroedingera » wtorek, 16 marca 2010, 22:29

Nie wiem, jak jest z ósemkami, ale forumowe trójki są tak niesamowicie sympatyczne, miłe i skłonne do żartów, że nie rozumiem doprawdy niskiego zainteresowania tym podforum. ^^
wannabe-3 w skórze zakompleksionej dziwki :)
poza tym jestem ESTjem

Pablo
Posty: 1892
Rejestracja: piątek, 11 stycznia 2008, 00:12
Enneatyp: Szef

Re: Internet jako narzędzie lansu ^^

#24 Post autor: Pablo » wtorek, 16 marca 2010, 22:47

Jesteś idiotą.
Poważka? :shock: może SOGa za tamten poprzedni post się spodziewałeś? :lol:
Kotka Schroedingera pisze:Nie wiem, jak jest z ósemkami, ale forumowe trójki są tak niesamowicie sympatyczne, miłe i skłonne do żartów, że nie rozumiem doprawdy niskiego zainteresowania tym podforum. ^^
Po części chyba dlatego że 3 jest ogólnie cholernie mało jak patrzę, może po części dlatego że właściwie nie tak dawno u nas system się zmienił a zakładając że eneatyp jest rzeczą nabytą przez wychowanie to dopiero nasze i przyszłe pokolenia zaczną mieć warunki do dorastania w takim systemie wartości bo więcej jest teraz do wygrania?
Ja osobiście poznałem w życiu tylko dwie 3, niestety obie zjechane moralnie, a jedna dodatkowo z pokaleczoną umiejętnością adaptacji do środowiska (ewidentny brak umiejętności słuchania ludzi - w tym przypadku stworzył typa który ma tak dziwaczny świat że nikt go nie rozumie) no ale nie wyciągam wniosków na całą populację, jednak poszerzyć doświadczenia na tym przez to forum są nikłe, nie wiem czy dlatego że 3 są tak mało wygadane i nie chcą żeby je tak naprawdę poznać, czy dlatego że na necie zamiast przesiadywać na forach wolą go praktycznie wykorzystać.

Awatar użytkownika
Kotka Schroedingera
Posty: 45
Rejestracja: wtorek, 2 lutego 2010, 22:24
Enneatyp: Zdobywca

Re: Internet jako narzędzie lansu ^^

#25 Post autor: Kotka Schroedingera » środa, 17 marca 2010, 09:15

Raczej nie chcą dać się poznać, ja wiele razy próbowałam coś napisać w różnych tematach tutaj, ale jednak nie miałam ochoty tak się wywnętrzać. A że czas można praktycznie wykorzystać to niby też prawda, ale dajmy biednym trójkom od czasu do czasu odpocząć, forum to w końcu rozrywka. Poza tym to świetny sposób na poznanie ludzkiej psychiki i wykorzystania tego do manipulacji! :twisted: :roll: I do lansu! :twisted: :roll:
wannabe-3 w skórze zakompleksionej dziwki :)
poza tym jestem ESTjem

Saw
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 18:57

Re: Internet jako narzędzie lansu ^^

#26 Post autor: Saw » środa, 17 marca 2010, 19:13

Jeśli chodzi o taki lans jak robienie sobie zdjęć przy BMV taty i inne tego typu rzeczy..To bardziej świadoma 3 rozumie że to żałosne i takie rzeczy tylko zaszkodzą jej wizerunkowi..A jeśli chodzi o udzielanie się a jakiś forach czy co, to bardzo możliwe..Jednak mnie zbytnio nie satysfakcjonuje udawanie kogoś w sieci kogo nie mogę udać w realnym świecie..poza tym staram się walczyć z próżnością a tego typu rzeczy mi nie pomagają :D
Do forum dołączyłem tylko z 2 przyczyn: 1 -interesuje się trochę psychologia 2 - Chce poznać trochę ludzi, dowiedzieć się co nieco, może to mi pomoże ;)
Pozdrawiam. :)

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Internet jako narzędzie lansu ^^

#27 Post autor: boogi » środa, 17 marca 2010, 23:19

SuperDurson pisze:Daj na PW :mrgreen:
Się podpisuję się także.

Lans. Hm. Hm... wraca kocur a'la Judo honor 7, dobry avatar to dopiero jest lans.
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
MartiniB
Posty: 774
Rejestracja: sobota, 12 stycznia 2008, 21:06

Re: Internet jako narzędzie lansu ^^

#28 Post autor: MartiniB » czwartek, 18 marca 2010, 20:50

Miltado pisze:
Pablo pisze:he he dołączasz ze mną do całej grupki looserów którym już tylko net pozostał Zdobywco czy masz jakiś inny wielki plan na sieci? ;)
Jesteś idiotą.
Nie jest, ma racje.

Trzeba być matołem, żeby lansować się wspominkami na temat swojego lansu.

Dwa minusy to nie plus.

Pablo
Posty: 1892
Rejestracja: piątek, 11 stycznia 2008, 00:12
Enneatyp: Szef

Re: Internet jako narzędzie lansu ^^

#29 Post autor: Pablo » sobota, 20 marca 2010, 00:48

MartinB - pierwszy który zrozumiał - Obrazek

Awatar użytkownika
Raphaell_
Posty: 28
Rejestracja: wtorek, 24 maja 2011, 17:43

Re: Internet jako narzędzie lansu ^^

#30 Post autor: Raphaell_ » czwartek, 26 maja 2011, 17:51

Kotka Schroedingera pisze:Nie sposób nie zauważyć, że Trójki nie produkują zbyt dużej ilości postów na tym forum. Zapewne nie dlatego, że każdą wolną chwilę poświęcają pracy, ale raczej dlatego, że poruszane tu tematy wymagają odkrycia się - nie odkrywam (;p) tu Ameryki, ale pozwoliłam sobie na taki mały wstęp.
Zastanawiam się bowiem, co z zresztą Internetu? Blog, profil na portalu społecznościowym czy nawet jakieś inne nie-psychologiczne forum wydają się być idealnymi narzędziami, żeby nieco się polansować. Nie chodzi mi tutaj o wrzucanie fotki swojej willi z basenem, ale o taki bardziej wysublimowany lans (o ile lans można w ogóle połączyć z takim przymiotnikiem), budowanie swojego wizerunku. Internet może być świetną maską, nie w sensie dania możliwości udawania 12-letniego Wojtka, ale przemilczania swoich wad, podkreślania zalet. Czy podchodzicie do tego w taki sposób? Jako nałogowa blogerka i fanka zwracania na siebie uwagi na Facebooku, muszę przyznać że jest w tym wszystkim trochę lansu, choć więcej jednak dobrej zabawy. A na tym forum, jeśli już piszecie, to też się lansujecie? No dobrze, nie sądzę żeby ktokolwiek na to akurat odpowiedział. ;)
ja lubie lans w necie, bo jest najwygodniejszy. Np. nasza klasa, wrzucasz fotke na ktorej wszystko jest tak, jak chcesz, zeby bylo - ludzie widza cie tak, jak im to wmowisz przez te zdjecie (taka manipulacja) zero trudu - dla tego portale sa popularne. Kazdy lubi wygode, a net, to jak narkotyki - mozesz byc taki, jaki chcesz. Jak kupie sobie BMW Z3, to zrobie fotke jak w nim siedze (ale taka ambitna) i wrzuce to na fejsbuka albo nk - i im wiecej osob mnie podgladnie, tym bardziej bede wyobrazal sobie o ile plusow podskoczylem w spolecznym rankingu :p - jesli mam byc szczery, chociaz na zywo bym tego nigdy tak nie ujal, ale tu moge.
Nie lubie poprawnosci politycznej, dla tego pisze co chce i nie wazne, czy ladnie to brzmi.

ODPOWIEDZ