Przemiana z 3 w 8?

Dyskusje na temat typu 3
Wiadomość
Autor
Who
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 15 marca 2019, 17:27

Przemiana z 3 w 8?

#1 Post autor: Who » piątek, 15 marca 2019, 18:31

Witam. Robiłem sobie enneagramy i inne testy od w sumie dzieciństwa. Z pierwszych wynikało że jestem niemal czystą 3 bez żadnych skrzydeł. W okresie czasu między tym pierwszym testem a kolejnym rozpocząłem proces "przeprojektowania" się, przeżyłem zawód z "tą jedyną, prawdziwą miłością", no i w testach wyszło że obudziło się dość mocno skrzydło 4 (ok 85-95% dla 3 i 70% dla 4, na pewno odpada 3w2 bo z 2 od zawsze mam tyle co nic :D ). Na jakiś czas zamknąłem się totalnie w pracy nad sobą (fizycznej, psychicznej) jak i nauce. Później intensywnie "leczyłem się" (w pewnym sensie do teraz) za pomocą różnych imprez i dość silnego życia towarzyskiego, głównie nocnego. Po następnych paru latach w enneagramie wychodzi mi 8w7. Dokładniej to po ok. 90% dla 3 i 8, ok. 75% dla 7 i widać pozostałości "zwijającej się" czwóreczki - niecałe 40%. Reszta szczątkowo poniżej 20. Rozważam 3 bądź 3w4 lub 8w7. 7w8 raczej odrzucam, czytając opisy wydaje mi się że wcześniej wymienione 3 typy o wiele lepiej do mnie pasują. Właściwie to na dzień dzisiejszy tylko z czytania opisów najprędzej zidentyfikowałbym się jako 8w7. Porównując do poprzednich lat nie odczuwam aż takiej potrzeby czy natchnienia do nauki, staram się robić to głównie możliwe najszybciej i najskuteczniej. Jeśli chodzi o pracę to jestem pewien że w końcu rozpocznę swoją działalność. Nie czuję się najlepiej mając kogoś "nad sobą", a widząc że mam (w mojej opinii) lepsze pomysły dotyczące zadań nie umiem wsadzić mordy w kubeł i zawsze muszę je zaproponować. :D Z wyglądu to przeobraziłem się z kuleczki z idealnymi fryzurami (denerwował mnie każdy odstający włosek :D) i gładką buzią w gościa który jest silnie zbudowany, z ramieniem większym od głowy i dość ładną "V" i który uznał że o wiele szybszym, wygodniejszym rozwiązaniem będą krótkie włosy i zarost (nie trzeba przy tym tyle majstrować a i tak wygląda bardzo dobrze). Jedyne czego jestem pewien z tych testów to że od początku jestem niemal stuprocentowym SX ze szczątkami SO, to jest niezmienne od samego początku. Jest możliwa tak znacząca zmiana w osobowości, czy to moja trójeczka tak dobrze się zamaskowała? :D



Awatar użytkownika
chupser
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 5 października 2008, 21:55

Re: Przemiana z 3 w 8?

#2 Post autor: chupser » sobota, 16 marca 2019, 21:56

nikogo to nie obchodzi

Awatar użytkownika
Blame
Posty: 20
Rejestracja: piątek, 2 lutego 2018, 19:23
Enneatyp: Dawca

Re: Przemiana z 3 w 8?

#3 Post autor: Blame » niedziela, 17 marca 2019, 21:28

chupser pisze:
sobota, 16 marca 2019, 21:56
nikogo to nie obchodzi
https://i.ibb.co/TBdWD6s/1547205957538.jpg

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Przemiana z 3 w 8?

#4 Post autor: chokureika » środa, 20 marca 2019, 14:03

Who pisze:
piątek, 15 marca 2019, 18:31
....
Ennatyp się nie zmienia. Jesteś 3, która próbuje identyfikować się z 8. Typy 3-6-9 często mają problem z określeniem własnego typu, ponieważ ciężko im odróżnić siebie samego od pewnej pozy, którą tworzą na potrzeby zewnętrznego świata.
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

ApparentDisaster
Posty: 4
Rejestracja: środa, 7 listopada 2018, 21:06
Enneatyp: Obserwator

Re: Przemiana z 3 w 8?

#5 Post autor: ApparentDisaster » sobota, 23 marca 2019, 19:10

Jemu tylko wyszło 3 w teście.

Reszka
Moderator
Posty: 116
Rejestracja: wtorek, 19 kwietnia 2016, 13:48
Enneatyp: Zdobywca
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Przemiana z 3 w 8?

#6 Post autor: Reszka » piątek, 12 kwietnia 2019, 22:29

Jeśli jesteś 3 to prawdopodobnie nigdy nie będziesz pewny w 100% swojego typu (na pewnych etapach życia tak, na innych nie - dużo zalezy też od Twojego stanu psychicznego) .Im dłużej będziesz nad tym siedzieć, tym trudniej będzie Ci dojść do sensownych wniosków. Jeśli jesteś 8, to myślę, że nie będziesz tego zbyt często analizować i szybko dojdziesz do konkretów sam. Tak czy siak najlepiej to olać i żyć jak Ci pasuje. Jak potrzebujesz etykietki, to może faktycznie jesteś Trójką.
3w4 sp/soc, LSE

Prawdziwie wielcy ludzie wywołują w nas poczucie, że sami możemy się stać wielcy. ~ Mark Twain

ODPOWIEDZ