Test utajonych skojarzeń

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kemal
VIP
VIP
Posty: 1142
Rejestracja: sobota, 30 grudnia 2006, 23:58
Enneatyp: Lojalista

Test utajonych skojarzeń

#1 Post autor: Kemal » piątek, 17 października 2008, 21:19

https://implicit.harvard.edu/implicit/selectatest.html

Twoje wyniki sugerują silną automatyczną preferencję dla białych w porównaniu z Murzynami. :lol: :lol: :lol:

IMO sposób przeprowadzania testu jest tendencyjny.

P.S Twoje wyniki sugerują umiarkowaną automatyczną preferencję dla Polski w porównaniu z USA.


Wątek przeniesiony z działu "Ogólne Enneagram". /Rinn/

wątki połączone / choku


6w5, ESI, sp/soc

Gdyż obojętność, wiem, byłaby rodzajem szczęścia

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#2 Post autor: Orest_Reinn » piątek, 17 października 2008, 22:17

Z początku sam stwierdziłem, że test jest tendencyjny, ale po wykonaniu wszystkich testów okazuje się, że takie a nie inne wyniki mają inne źródło. Otóż zależność była jedynie przy testach, w których było rozpoznawanie twarzy. Gdy w grę wchodziły kraje i nauki, wynik sugerował brak preferencji.
Szczupli podobają mi się bardziej niż grubi, młodzi bardziej niż starsi, a biali bardziej niż czarni. I to pokazuje test. Wszystko rozbija się jedynie o wrażenia estetyczne.

Awatar użytkownika
e7th04sh
Posty: 514
Rejestracja: środa, 15 października 2008, 02:30

#3 Post autor: e7th04sh » piątek, 17 października 2008, 22:43

mi wyszło little to none - czyli nie zauważył żadnych preferencji

zdania brzmią jak w głupim i tendencyjnym teście, ale nie są brane pod uwagę podejrzewam - są celowo ustawione, bo każde z tych zdań ma swoich mniej lub bardziej tępych głębokich zwolenników/przeciwników

w drugiej części testu, gdy czarni stali się dobrzy, szło mi gorzej, bo skojarzone miałem już place/grupy/wartości... Ale widocznie jest to wzięte pod uwagę.
Moja krew krajowa!
Jeśli mogę coś zasugerować... to to zrobię.

Awatar użytkownika
Pusteknik
Posty: 330
Rejestracja: niedziela, 10 lutego 2008, 19:53

#4 Post autor: Pusteknik » piątek, 2 stycznia 2009, 17:36

ja rozwiazałem IAT - sylwetka, i musze przyznac ze mi ten test bardzo sie spodobał

A oto mój wynik:
Twoje wyniki sugerują silną automatyczną preferencję dla osób szczupłych w porównaniu z otyłymi.

jak bede mial troche czasu to rozwiarze reszte
ALL IN

Czuję się źle, czuję się przykro, jestem w najlepszym wieku mojego życia

monish
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 13 stycznia 2009, 01:32

#5 Post autor: monish » wtorek, 13 stycznia 2009, 19:09

Twoje wyniki sugerują umiarkowaną automatyczną preferencję dla białych w porównaniu z Murzynami.

no moze i prawda, i co z tego? oni maja geny , ktore moga sprawic ze bialych w ogole nie bedzie za jakis czas i to ma byc fair?
ta konkluzja nie przeszkadza mi miec 'ciemniejszych'znajomych ktorych lubie:>
5 w 4, panna, liczba urodzeniowa 8, rozmiar buta ...
O slodka ironio.

Awatar użytkownika
Kimondo
Posty: 1599
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 17:21
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Spaghettiland
Kontakt:

#6 Post autor: Kimondo » piątek, 16 stycznia 2009, 16:57

Twoje wyniki sugerują silną automatyczną preferencję dla białych w porównaniu z Murzynami.
Twoje wyniki sugerują umiarkowane zautomatyzowane skojarzenia między mężczyznami a naukami ścisłymi oraz kobietami i naukami humanistycznymi.
Ani sukces, ani porażka nie są czymś, czego można doświadczyć z dnia na dzień. Porażkę powodują drobne decyzje, które
podejmujemy w ciągu długiego czasu: nie kończymy spraw, nie przystępujemy do działania, zbyt łatwo się poddajemy...
9w5 i INTJ

Awatar użytkownika
waiting-for-godot
Posty: 85
Rejestracja: czwartek, 12 lutego 2009, 01:30
Lokalizacja: Łódź

#7 Post autor: waiting-for-godot » środa, 4 marca 2009, 21:12

Twoje wyniki sugerują słabe zautomatyzowane skojarzenia między mężczyznami a naukami ścisłymi oraz kobietami i naukami humanistycznymi.
Twoje wyniki sugerują słabą automatyczną preferencję dla starszych w porównaniu z młodszymi.
"dobrze jak nie za dobrze
a nawet dobrze
nie za mądrze
nie zaszkodzi niepolepszenie
jak tylko można wytrzymać
na głupi sposób swój"

-------------
5w4

Awatar użytkownika
czwartek
Posty: 15
Rejestracja: sobota, 12 lutego 2011, 16:30
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Re: Test utajonych skojarzeń

#8 Post autor: czwartek » sobota, 12 lutego 2011, 18:13

och, umiarkowanie preferuję homoseksualizm, tego się nie spodziewałam
umiarkowanie czarnych ale silnie jasną karnację?
i umiarkowanie szczupłych

hmmm
~All my skin is drifting on the wind~

5w4 // I(S/N+T/F+P/J)

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Podswiadome badanie osobistych postaw i opinii

#9 Post autor: Kapar » niedziela, 25 marca 2012, 11:21

Polecam wszystkim fajna stronke http://implicit.harvard.edu/, na ktorej znajduja sie testy badajace nieswiadome skojarzenia i schematy myslenia w kwestiach takich jak seksualnosc, rasy ludzkie, osobiste preferencje, uprzedzenia.

W psychologii interesujacym zjawiskiem jest rozbieznosc miedzy myslami (opiniami) oraz zachowaniem zewnetrznym. W bardziej skrajnych przypadkach ktos moze miec bardzo negatywne postawy wobec innych ras, ale swoim zachowaniem moze "przykrywac" ten fakt poprzez krytykowanie osob rasistowskich. Teoretycznie dzieje sie tak najczesciej, zeby zredukowac dysonans poznawczy miedzy tym, co w nas siedzi, oraz tym co jest powrzechnie uznane za poprawne. Testy Implicit Association Test (IAS) pozwalaja wydobyc, to co moze byc nieswiadome albo skrywane. Dana postawa jest wydobyta nie za pomoca otwartego pytania o zagadnienie ale o badanie szybkosci reakcji w przydzielaniu np slow "murzyn" (moga to byc takze obrazy. np twarz murzyna) do przeciwstawnych kategorii jak wiezienie/wolnosc. Jesli komus jest blizszy widok murzyna za kratkami i ma silne skojarzenia osob czarnych z przestepczoscia, wiecej czasu zajmie mu przyporzadkowywanie slow/obrazow zwiazanych z rasa czarna do wolnosci. Bardziej szczegolowy przyklad wlasny:
Spoiler:
Dzieki temu testowi mozemy zagladnac co w naszej podswiadomosci siedzi :) Jak znajde chwilke, to zrobie te testy ze strony i napisze co mi wyszlo (narazie musze zrobic analize statystyczna tego testu smierc/zycie). Was zachecam do podzielenia sie wynikami!
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Poswiadome badanie osobistych postaw i opinii

#10 Post autor: Cotta » niedziela, 25 marca 2012, 19:07

Twoje wyniki sugerują:

słabą automatyczną preferencję dla starszych w porównaniu z młodszymi.
(4% badanych tak ma)

znikome skojarzenia kobiet, lub ich brak, z naukami ścisłymi oraz mężczyzn z naukami humanistycznymi.
(18% badanych tak ma)

słabą automatyczną preferencję osób białoskórych względem czarnoskórych.
(16% badanych tak ma)

umiarkowaną automatyczną preferencję osób o jasnej karnacji względem osób o ciemnej karnacji.
(27% badanych tak ma)

słabą automatyczną preferencję dla Polski w porównaniu do Stanów Zjednoczonych.
(nie wyświetliły mi się statystyki)

słabą automatyczną preferencję dla homoseksualistów w porównaniu z heteroseksualistami.
(7% badanych tak ma)

silną automatyczną preferencję dla szczupłych w porównaniu do otyłych.
(25% badanych tak ma)

----

Uff, to się naklikałam. Wyszło, że jestem kryptorasistką, buuu (sprzeczne z moimi poglądami). Zrzucę ten wynik na to, że nie mam kontaktu z osobami innej rasy, więc jestem nieprzyzwyczajona. :P
Co do grubasów - lekko miśkowatą budowę ciała lubię (zdecydowanie bardziej niż chudą), ale te koszmarki, które oni tam pokazali na zdjęciach to nie są miśki tylko jakieś mutanty.
Nauk ścisłych faktycznie nie kojarzę z mężczyznami (w końcu żeńska logiczka, nie?), wolę Polskę od USA, skojarzenia z ludźmi starszymi rzeczywiście mam pozytywne, a do homoseksualnych nic nie mam.
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Podswiadome badanie osobistych postaw i opinii

#11 Post autor: Kapar » poniedziałek, 26 marca 2012, 07:35

Zastanawiajace jest czemu masz automatyczna preferencje dla starszych niz mlodszych? Studenci wchodza ci na glowe? :D

Z preferencja dla osob bialoskorych to pewnie wiekszosc osob z Polski ma tak, bo jak widzimy cos nieoswojonego jak twarz azjaty itp, to zajmuje nam wiecej czasu przetworzenie takiej informacji.

Moze te grubasy sa jak potwory, bo tak wlasnie wyglada przecietny grubas w USA? :P Polacy sa dosc szczupli wzgledem innych nacji jakie widzialem.

Wyniki cos pokazuja ale kazde takie badania i ich rezultaty lepiej traktowac z rezerwa ale napewno 5 nie beda mialy z tym problemu.

Ja zrobilem sobie test na preferencje koloru skory, wyszlo mi, ze mam slaba lub zadna preferencje dla bialego koloru skory wzgledem ciemniejszej karnacji i 17% osob odpowiedzialo jak ja.
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Podswiadome badanie osobistych postaw i opinii

#12 Post autor: Cotta » poniedziałek, 26 marca 2012, 08:13

baby_kapar pisze:Zastanawiajace jest czemu masz automatyczna preferencje dla starszych niz mlodszych?
Przypuszczam, że dlatego, że najlepsze relacje w rodzinie miałam zawsze z dziadkami. Kochani, ciepli, spokojni ludzie. Więc tak mi się zakodowało, że starszych ludzi kojarzę z dobrymi babciami i dziadkami i budzą we mnie uśmiech i instynkt opiekuńczy.
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Podswiadome badanie osobistych postaw i opinii

#13 Post autor: atis » poniedziałek, 26 marca 2012, 19:43

"Zrobilam" dwa testy i już w połowie pierwszego byłam zmęczona i zniechęcona. Zdołałam wyklikać 'względnie' z zaangażowaniem tylko to o rasach i rzecz jasna wyszła mi silna preferencja białych - jestem zdecydowanym wzrokowcem, a czarnoskóra rasa - pomijajm wszelkie jej przymioty wewnętrzne - jest dla mnie wizualnie paskudna. Gdybym miala azjatów kontra białych lub czarnych, wyszłaby preferencja żółtych, wiec test wydaje mi sie sredni bo odzwierciedla w równym stopniu preferencje estetyczne co niby nacjonastyczne odchyly blablabla.
Test USA-PL tylko zaczelam i wiecej niz polowe klikalam zle, bo z patologicznego znudzenia w jakie wprowadziło mnie to klikanie przestałam widziec litery i kolory. Zrozumiałam czemu w Stanach robienie takich idiotycznych testow jest niezlym sposobem dorobienia - nikt zdrowy na umyśle nie zgodziłby sie na robienie takich idiotyzmów za darmo albo za grosze.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Podswiadome badanie osobistych postaw i opinii

#14 Post autor: SuperDurson » poniedziałek, 26 marca 2012, 21:43

Test jest OK kiedy spojrzeć na niego pod kątem sposobu rozróżniania - modelu do sprawdzania gotowych wzorców preferencji. To jest trafna idea, że im silniejsze skojarzenie istnieje już w umyśle, to ciało też reaguje tym szybciej. I dlatego można odpowiednio "maglując" jednostkę - bombardując polarnościami i licząc czasy reakcji - można nawet statystyczną maszyną z czujnikiem sprawdzić u człowieka o wiele głębszą "postawę", czy "opinię". Metaprogram. :idea:
Na bardzo niskim, behawioralnym, totalnie podświadomym poziomie.
Doskonałe.

Natomiast samo wdrożenie akurat tego projektu - te brzydkie obrazki, odpychająca oprawa i interfejs, monotonne klikanie prawo/lewo - to dla mnie faktycznie niewypał. Ten test mi się nie podoba. Bo on nie spełnia swojej roli - nie absorbuje wystarczająco mocno, aby robić go z zapałem i nie daje szerszemu gremium prawdziwych odpowiedzi, a jedynie puste liczby. Jak gdyby celowo ubija stereotypy, wypłukuje kontrolę i sieje zamęt. Pierze Ci łeb, bo taki jest jego cel - jak typowe narzędzie medialnej propagandy. Stań tu, albo tu. Na lustrze jest kreska.
Pomijając już nawet kwestię osobistych we mnie kontrowersji wokół prowokacyjnie obłędnej tematyki samego badania i marnego jego wykonania, ja jestem zdania, że.. Tak! - sprawdzać tak też można, ale coś zdecydowanie innego :twisted:
Ważniejszennego..


Klikałem w to kiedyś. W ten test. Zrobiłem kilka podejść, bo było ciężko. Wynudziłem się setnie, a dowiedziałem nic ciekawego. Później się zastanawiałem długo o co chodzi - dlaczego tak? I zrozumiałem.
To pranie mózgu.

"AutoWashing Shampoo 3w1. Szampon, odżywka i depilator."
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Podswiadome badanie osobistych postaw i opinii

#15 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 26 marca 2012, 22:12

Podobnież jak atis nie miałem siły na rozwiązywanie tego testu. Zresztą był już on tutaj na forum maglowany parę lat temu więc tym bardziej po co mam się powtarzać. A jakie są moje świadome postawy ? Wybrałbym raczej starszych od młodszych, kobiety przypisał do nauk humanistycznych a mężczyzn do ścisłych, białych od czarnych, jasnych od ciemnych, Polskę od USA, hetero od homo, szczupłych od otyłych. Naprawdę nie wierzę żebym podświadomie odpowiadał inaczej, no może kwestia wieku jest dyskusyjna. Test ma ogólnie pokazać jacy to jesteśmy wewnętrznie ograniczeni. Cóż każdy swój wybór mogę w miarę logicznie uzasadnić. Mam tylko nadzieję, że w przyszłości tajna policja UE nie wykorzysta tego postu w celu mojego zdyskredytowania.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

ODPOWIEDZ