Test inteligencji "IQ"

Wiadomość
Autor
Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Test inteligencji "IQ"

#106 Post autor: Snufkin » czwartek, 1 września 2011, 15:03

Offtop merytoryczny:
Adolf Hitler w 1944 roku. pisze:Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie... Polacy, według mojej opinii oraz na podstawie obserwacji i meldunków z Generalnej Guberni, są jedynym narodem w Europie, który łączy w sobie wysoką inteligencję z niesłychanym sprytem. Jest to najzdolniejszy naród w Europie, ponieważ żyją ciągle w niesłychanie trudnych warunkach politycznych, wyrobił w sobie wielki rozsądek życiowy, nigdzie niespotykany.
Na podstawie ostatnich badań, prowadzonych przez Reichsrassenamt (Rasse-und Siedlungshauptamt - Główny Urząd Rasy i Osadnictwa SS - przyp.red.) uczeni niemieccy doszli do przekonania, że Polacy powinni być asymilowani do społeczności niemieckiej jako element wartościowy rasowo. Uczeni nasi doszli do wniosku, że połączenie niemieckiej systematyczności z polotem Polaków dałoby doskonałe wyniki
Amen.


5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

Re: Test inteligencji "IQ"

#107 Post autor: Emjotka » czwartek, 1 września 2011, 15:21

Magiliana pisze:Przeczytałam jakiś czas temu "mądry" artykuł, w którym było napisane, że IQ do ok. 150 "nie przeszkadza" w kontaktach z innymi ludźmi, natomiast powyżej tego poziomu może spowodować, że człowiek staje się niezrozumiany przez otoczenie i wytwarza zbyt wiele abstrakcji w trakcie rozmowy.
Przekonania tego typu są oparte na wynikach z -nielosowych- (co nie daje jakichkolwiek podstaw do ogólnienia czegokolwiek na całą populację) prób ludzi (o ponadprzeciętnych wynikach w testach IQ), u których stwierdzano zazwyczaj -nieco- (na granicy statystycznej istotności...) większy odsetek osób z problemami natury, powiedzmy, socjalnej. W związku z tym są to przekonania nie tyle nawet nieostrożne, co po prostu pozbawione jakichkolwiek solidnych podstaw. A rozpowszechnianie tego typu informacji w popularnonaukowych tekstach, wśród niespecjalistów, jest dla mnie oznaką braku szacunku do czytelnika (albo zwyczajnej głupoty)... Naprawdę nie warto tego brać na poważnie, bo zamiast cokolwiek wyjaśnić i sprecyzować, tego typu teksty robią ludziom burdel w głowach i utrudniają kontakty z innymi generując nieuzasadnione postawy. ;)
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1855
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

Re: Test inteligencji "IQ"

#108 Post autor: Zielony smok » piątek, 2 września 2011, 18:06

David Goleman w ,,Inteligencji emocjonalnej" udowadniał ze wielu uniwersyteckich geniuszy, nie zrobiło kariery bo mieli problemy z dogadaniem się w pracy z gronem współpracowników.
Poznałem kiedyś faceta, 11 lat na uczelni, utrzymywany potem przez lat parę przez ówczesną partnerkę. Gość miał najwyższe IQ w Polsce. Bardzo błyskotliwy, ale zarazem narcystyczny Piotruś Pan otoczony ( w swoim mniemaniu) samymi półgłówkami, co mu z zawiści podcinają skrzydła. Typ enneagramowy - 7.
9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Test inteligencji "IQ"

#109 Post autor: Snufkin » piątek, 2 września 2011, 20:09

Słyszałem też teorię, że tzw. genialne dzieci wraz z wejściem w dorosłość tracą swoje zalety (rozpływają się w przeciętności). Czyli stara prawda - im człowiek starszy tym głupszy.
Spoiler:
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

bruno dievs
Posty: 796
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 00:58

Re: Test inteligencji "IQ"

#110 Post autor: bruno dievs » piątek, 2 września 2011, 20:42

Zielony smok pisze:David Goleman w ,,Inteligencji emocjonalnej" udowadniał ze wielu uniwersyteckich geniuszy, nie zrobiło kariery bo mieli problemy z dogadaniem się w pracy z gronem współpracowników.
Poznałem kiedyś faceta, 11 lat na uczelni, utrzymywany potem przez lat parę przez ówczesną partnerkę. Gość miał najwyższe IQ w Polsce. Bardzo błyskotliwy, ale zarazem narcystyczny Piotruś Pan otoczony (w swoim mniemaniu) samymi półgłówkami, co mu z zawiści podcinają skrzydła. Typ enneagramowy - 7.
Nie wątpię, że wielu uniwersyteckich geniuszy nie zrobiło kariery, bo mieli problemy z dogadywaniem się z ludźmi, jak również w to, że wielu ludzi z przeciętnym ilorazem inteligencji nie zrobiło kariery, z tego samego powodu. Wynika z tego tylko tyle, że brak komunikatywności nie sprzyja karierze.

Za to w innej książce, "Emotional Intelligence: Why It Can Matter More Than IQ ", pisze, że "IQ and emotional intelligence are not opposing competencies, but rather separate ones". Oznacza to, że te dwa rodzaje inteligencji nie są sobie przeciwne, tylko niezależne. Czyli, że niezależnie od wysokości IQ jest takie samo prawdopodobieństwo, że ktoś nie umie się dogadać z ludźmi.

edit:
Zgodzę się, że ludzie z wysokim IQ mają często złe nawyki utrudniające komunikację z innymi: krytykanctwo, koncentrowanie się na cudzych błędach, używanie skomplikowanych słów i wyrażeń, oraz wymądrzanie się ;] Nie sądzę jednak, żeby to była sprawa aż tak krytyczna, że skazywałaby ich na "intelektualną samotność".
639f3d3b99876f1c9f27f68ea08dcbb8

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Test inteligencji "IQ"

#111 Post autor: Pierzasta » piątek, 2 września 2011, 22:28

bruno dievs pisze: edit:
Zgodzę się, że ludzie z wysokim IQ mają często złe nawyki utrudniające komunikację z innymi: krytykanctwo, koncentrowanie się na cudzych błędach, używanie skomplikowanych słów i wyrażeń, oraz wymądrzanie się ;] Nie sądzę jednak, żeby to była sprawa aż tak krytyczna, że skazywałaby ich na "intelektualną samotność".
Nie sądzę, żeby to się tak dało sprowadzić do takiego podsumowania. Ludzie z niższym IQ często lubują się w wyszukanych (według nich, rzecz jasna) słowach, nawet jeśli ich nie potrafią używać, a częśc ludzi po prostu ma kwiecisty styl wyrażania się niezaleznie od IQ, wykształcenia itp. Powiedziałabym raczej, że jest to kwestia stylu bycia i umiejętności językowych (osoby, które dużó czytają zazwyczaj mają bogatsze słownictwo). I ogólnie zdolności porozumiewania się... to po prostu zdolności porozumiewania się. :) Czyli raczej się kwalifikują do EQ. Można mieć jednoczesnie wysokie IQ i EQ, można mieć jedno wysokie, drugie niskie, można wreszcie mieć oba niskie... Niestety nie jest tak łatwo że ludzie o wysokim IQ są aroganckimi snobami, a z niższym - ciepłymi i przyjacielskimi duszami towarzystwa.


Poza tym zauważ, że można by było równie dobrze stwierdzić, że ludzie z niskim IQ mają złe nawyki utrudniające komunikację z innymi:
ignorancje, koncentrowanie się na cudzych błędach, używanie słów niezgodnie z ich znaczeniem, ubogi zasób słownictwa oraz wymądrzanie się. :mrgreen:
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1855
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

Re: Test inteligencji "IQ"

#112 Post autor: Zielony smok » środa, 7 września 2011, 19:24

Zielony smok pisze:Miłego oglądania misiaki....
http://www.planete.pl/dokument-iloraz-i ... nych_36170
Planete
iloraz-inteligencji-test-dla-naiwnych
najbliższe emisje:
środa 7.09, 21:40


Skąd bierze się ludzka inteligencja? Czy można odziedziczyć ją po rodzicach? Czy może jest cechą nabytą w procesie wychowania i edukacji? Czy istnieje związek pomiędzy pochodzeniem i inteligencją?
W ubiegłym wieku przeprowadzono wiele badań, których wyniki miały przynieść odpowiedzi na te i wiele podobnych, stawianych od stuleci pytań. Jednak kontrowersje wciąż nie ustają. Zdania wśród naukowców badających ludzką inteligencję są podzielone. Jedni uważają że przeprowadzone w przeszłości badania są wyrocznią, na której można opierać złożone traktaty naukowe. Według innych te naukowe dzieła, to zbiór wyssanych z palca danych. Dla jednych MENSA skupia geniuszy, a inni będą uparcie twierdzić, że stowarzyszenie dąży do wyodrębnienia najinteligentniejszych ludzkich osobników, w celu stworzenia nowej rasy.
Dokument "Iloraz inteligencji. Test dla naiwnych" to próba zdemaskowania najważniejszych mitów jakie narosły wokół tematu badania ludzkiej inteligencji. Zebrano wypowiedzi wielu cenionych psychologów, zarówno z USA jak i z Europy, a także członków elitarnego stowarzyszenia MENSA zrzeszającego osoby z najwyższym IQ na świecie. Głos zabrały również osoby biorące udział w testach na inteligencję, które podzielą się swoimi odczuciami na temat badań w których uczestniczyły.
Sorry, że cytuję sam siebie ale chodzi o przypomnienie czasu emisji. Dziś 21:40
9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Test inteligencji "IQ"

#113 Post autor: Snufkin » sobota, 10 grudnia 2011, 17:10

Robiłem sobie dziś jeden test inteligencji. Bez czytania pytań i odpowiedzi zaznaczałem zawsze środkową odpowiedź. Wyszło mi IQ równe 123 czyli ponadprzeciętne xD
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Test inteligencji "IQ"

#114 Post autor: Pierzasta » sobota, 10 grudnia 2011, 22:43

Snufkin, rozgryzłeś kod inteligencji. Jesteś geniuszem!
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

Awatar użytkownika
Tsilusa
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek, 1 sierpnia 2011, 23:02
Enneatyp: Obserwator

Re: Test inteligencji "IQ"

#115 Post autor: Tsilusa » poniedziałek, 25 czerwca 2012, 16:18

Teraz wyszło mi 135. W sumie nieźle jak na moje 17 lat, jako że ostatni taki test miałam robiony 5 lat temu, miałam 127, więc przynajmniej nie zgłupiałam ;) Ale wciąż nie wierzę w te testy, chociaż to że jestem w 2% społeczeństwa dość egoistycznie cieszy.
5w4, INTJ

kabanos
Posty: 101
Rejestracja: sobota, 19 lutego 2011, 23:57

Re: Test inteligencji "IQ"

#116 Post autor: kabanos » poniedziałek, 25 czerwca 2012, 22:58

Tsilusa pisze:Teraz wyszło mi 135. W sumie nieźle jak na moje 17 lat, jako że ostatni taki test miałam robiony 5 lat temu, miałam 127, więc przynajmniej nie zgłupiałam ;) Ale wciąż nie wierzę w te testy, chociaż to że jestem w 2% społeczeństwa dość egoistycznie cieszy.
Niestety ale fakt, że wierzysz w wynik testu internetowego, jest samym w sobie zaprzeczeniem takiego ilorazu... :D

reddragon
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 31 lipca 2012, 21:51
Enneatyp: Indywidualista

Re: Test inteligencji "IQ"

#117 Post autor: reddragon » wtorek, 31 lipca 2012, 21:58

Fajnie by było mieć taki wynik w rzeczywistości, szkoda że ten jest zawyżony.
http://yaitoo.com/pl/reportimages/bell- ... ?width=700
4w5

Awatar użytkownika
hellbike
Posty: 154
Rejestracja: środa, 13 lipca 2011, 14:38
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

test iq.

#118 Post autor: hellbike » poniedziałek, 28 stycznia 2013, 00:54

http://www.iqtest.dk

Test wdg. standardow mensowskich, wiec dosc wiarygodny. Widzialem duzo ronych testow iq w internecie i ten jest jednym z dwoch, ktore nie byly bezsensowna papka.



Mi wyszlo 135, zgodnie z czym jestem inteligentniejszy od ponad 99% populacji (a pisze to po to, aby sie dowartosciowac).



Mozliwe, ze juz ktos tu to zamieszczal, bo to dosc znany test, jesli tak to przepraszam.

wątek przeniesiony z HP do istniejącego już tematu z testami IQ/bk
http://szukajaczycia.blogspot.com

Some Men Just Want to Watch the World Burn.

Awatar użytkownika
jouziou
Posty: 775
Rejestracja: czwartek, 30 kwietnia 2009, 23:07
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

Re: test iq.

#119 Post autor: jouziou » poniedziałek, 28 stycznia 2013, 01:10

hellbike pisze:Mi wyszlo 135, zgodnie z czym jestem inteligentniejszy od ponad 99% populacji (a pisze to po to, aby sie dowartosciowac)
ale penis ci nie urósł od tego (nie licze tego wirtualnego)?
Mój nick wymawia się JOŁZIOŁ nie juziu

Awatar użytkownika
hellbike
Posty: 154
Rejestracja: środa, 13 lipca 2011, 14:38
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

Re: test iq.

#120 Post autor: hellbike » poniedziałek, 28 stycznia 2013, 01:19

jouziou pisze:
hellbike pisze:Mi wyszlo 135, zgodnie z czym jestem inteligentniejszy od ponad 99% populacji (a pisze to po to, aby sie dowartosciowac)
ale penis ci nie urósł od tego (nie licze tego wirtualnego)?
i tak jest duzy.

Dziekuje za slowa uznania

:D
http://szukajaczycia.blogspot.com

Some Men Just Want to Watch the World Burn.

ODPOWIEDZ