Znane postacie a typ MBTI lub Socjoniki

Ogólne dyskusje na temat MBTI
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
fra
Posty: 287
Rejestracja: wtorek, 22 maja 2007, 05:40

#16 Post autor: fra » wtorek, 8 stycznia 2008, 14:39

hehe, dobre :)
Już prawie określiłam się jako ESFj, ale po tym zestawieniu Emjotki znów zaczynam się wahać... Otworzyłam sobie przypadkowe swoje zdjęcie dla porównania i huehehehe - ten pan ENFj w okularkach z dołu... ta sama mina co u mnie... 8) 8) 8) Może to zależy od foty, nie wiem. Praktycznie to dałam już sobie spokój, bo chyba nigdy się nie określę, ale lubię obserwować te wasze typowania. Naprawdę podziwiam! Nie wiem jak to robicie, ale brawo! Widzę, że Emjotka kosi! Żadna twarz nie nie pozostaje dla niej tajemnicą! :P


1w...6

dillinger
Posty: 548
Rejestracja: wtorek, 31 lipca 2007, 16:44

#17 Post autor: dillinger » wtorek, 8 stycznia 2008, 15:13

z tego co czytam po necie to sporo osób typuje hitlera jako ENFj, nice one Emjotka

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#18 Post autor: Orest_Reinn » wtorek, 8 stycznia 2008, 15:30

fra pisze:hehe, dobre :)
Już prawie określiłam się jako ESFj, ale po tym zestawieniu Emjotki znów zaczynam się wahać... Otworzyłam sobie przypadkowe swoje zdjęcie dla porównania i huehehehe - ten pan ENFj w okularkach z dołu... ta sama mina co u mnie... 8) 8) 8) Może to zależy od foty, nie wiem. Praktycznie to dałam już sobie spokój, bo chyba nigdy się nie określę, ale lubię obserwować te wasze typowania. Naprawdę podziwiam! Nie wiem jak to robicie, ale brawo! Widzę, że Emjotka kosi! Żadna twarz nie nie pozostaje dla niej tajemnicą! :P
No. Całkiem nieźle jej idzie ta manipulacja, pomimo Fe PoLR-a ;)

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#19 Post autor: Emjotka » wtorek, 8 stycznia 2008, 19:07

Gdzie Ty tu widzisz jakąś manipulację? :shock: Wyobraźnia Ni mnie powala...
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#20 Post autor: Orest_Reinn » wtorek, 8 stycznia 2008, 19:13

Widzę w każdym zdaniu w którym usiłujesz wmawiać ludziom, że:
- Maślany jest ENTj
- ja jestem INTp
- ludzka osobowość jest zapisana w kształcie nosa
- ludzka osobowość jest zapisana w kształcie podbródka
- ludzka osobowość jest zapisana w kształcie uszu
- ludzka osobowość jest zapisana w kształcie... (itd., itp.)
;)

Czyli średnio w co drugim twoim poście :)

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#21 Post autor: Emjotka » wtorek, 8 stycznia 2008, 19:26

Orest_Reinn pisze:Widzę w każdym zdaniu w którym usiłujesz wmawiać ludziom, że:
- Maślany jest ENTj
- ja jestem INTp
Przepraszam, gdzie Ty tam między Hitlerem i Britney dojrzałeś siebie i Maślanego (? wspomniałam o jego zabawnych typowaniach z wyglądu a nie o tym, że jest ENTj, bo to i tak do niego nie dotrze) bo ja mam chyba problem ze wzrokiem i pamięcią... Co nie zmienia faktu, że Ty jesteś INTp, a Maślana ENTj i obaj próbujecie wmawiać ludziom, że jesteście ENTp. Jak ktoś nie zna ENTpów - duża szansa, że się nabierze. ;)
- ludzka osobowość jest zapisana w kształcie nosa
- ludzka osobowość jest zapisana w kształcie podbródka
- ludzka osobowość jest zapisana w kształcie uszu
- ludzka osobowość jest zapisana w kształcie... (itd., itp.)
Nie, twierdzę tylko, że ludzka osobowość jest taką samą częścią fenotypu jak kształt nosa, uszu, sposób chodzenia czy mimika - wszystko to wynika z genów i jest ze sobą sprzężone. Gdybyś nie miał słabego eSa, widziałbyś, że ludzie jednego typu są do siebie czasem wręcz bliźniaczo podobni.
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#22 Post autor: Orest_Reinn » wtorek, 8 stycznia 2008, 19:41

Przepraszam, gdzie Ty tam między Hitlerem i Britney dojrzałeś siebie i Maślanego
Ojej, to wszystko przez to, że Maślanka taki do Brit podobny. No widzisz jakie my mamy ciężkie życie z tym Si w SuperEgo :(

Jak ktoś nie zna ENTpów - duża szansa, że się nabierze.
Jak ktoś nie zna Emjotki - duża szansa, że da sobą manipulować ;)

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#23 Post autor: Emjotka » wtorek, 8 stycznia 2008, 19:59

Nigdy w życiu nikim i niczym nie manipulowałam, więc mnie nawet nie denerwuj takimi tekstami... :roll: Idź sobie pooskarżaj o manipulowanie kolegę z ławki, skoro wszędzie widzisz manipulacje i masz ochotę objawić to światu. Ale ode mnie się, z łaski swojej, odstosunkuj.
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#24 Post autor: Eruantalon » wtorek, 8 stycznia 2008, 20:32

wszystko to wynika z genów i jest ze sobą sprzężone.
Naciagane jak gumka w majtkach. Kazdy rozsadny biolog by to wysmial a gdyby bylo prawdziwe, dawno zostaloiby rozsadnie wytlumaczone.
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

ewa t
Posty: 171
Rejestracja: niedziela, 4 lutego 2007, 11:35
Lokalizacja: miasto Warsa, Sawy, złotej kaczki i bazyliszka

#25 Post autor: ewa t » wtorek, 8 stycznia 2008, 20:56

aż korci mnie by wkleic tu jakies moje zdjecie do analizy wizualnej. zastrzegam- chyba z 5 testow roznych wykazalo juz ze jestem ENTJ wiec ciezko bedzie przekonac mnie ze jest inaczej. ale, emjotko, z britnej ci poszlo dobrze, jest wrecz blizniaczo podobna do tej drugiej pani.
ale nie wierze w v.i. bo ksztalt nosa, rozstaw oczu etc odzidziczylam po rodzicach, dziadkach a niekoniecznie musialam odziedziczyc dokladnie typ.
5w4, ENTJ

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#26 Post autor: Emjotka » wtorek, 8 stycznia 2008, 21:01

Eruantalon pisze:
wszystko to wynika z genów i jest ze sobą sprzężone.
Naciagane jak gumka w majtkach. Kazdy rozsadny biolog by to wysmial a gdyby bylo prawdziwe, dawno zostaloiby rozsadnie wytlumaczone.
Sam fakt, że jesteś człowiekiem, a nie żabą wynika z tego, że masz geny ludzkie a nie żabie (rzecz jasna żaba wcale nie zachowuje się jak żaba, bo ma żabie geny, prawda?). To geny sterują całym Twoim organizmem. Widziałeś ludzkie mutanty? Wiesz jakie są skutki złego działania genów? Sugerujesz, że osobowość wynika z... ?
ewa t pisze:ale nie wierze w v.i. bo ksztalt nosa, rozstaw oczu etc odzidziczylam po rodzicach, dziadkach a niekoniecznie musialam odziedziczyc dokladnie typ.
Osobowość jest -zespołem- cech. Załóżmy, (meeega uproszczenie) że po dziadku dziedziczysz nos, po matce oczy, a kształt Twoich ust jest wynikiem mutacji. Więc socjonicznie dziedziczysz nie tyle typ, co poszczególnie funkcje, które się w typ układają.
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#27 Post autor: Eruantalon » wtorek, 8 stycznia 2008, 21:55

Sam fakt, że jesteś człowiekiem, a nie żabą wynika z tego, że masz geny ludzkie a nie żabie (rzecz jasna żaba wcale nie zachowuje się jak żaba, bo ma żabie geny, prawda?). To geny sterują całym Twoim organizmem. Widziałeś ludzkie mutanty? Wiesz jakie są skutki złego działania genów? Sugerujesz, że osobowość wynika z... ?
Wynbika z genow, ksztaltujacych osobowosc oraz wplywu srodowiska. Ale nie z genow ksztaltujacych wyglad. Geny nie okrelaja przeciez naraz rozdstawu nosa i sposobu radzenia sobie ze stresem.
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

ewa t
Posty: 171
Rejestracja: niedziela, 4 lutego 2007, 11:35
Lokalizacja: miasto Warsa, Sawy, złotej kaczki i bazyliszka

#28 Post autor: ewa t » środa, 9 stycznia 2008, 08:44

wiec bliznieta jednojajowe maja ZAWSZE ten sam typ? one sa przeciez niemal w 100% identyczne genetycznie ( niemal- dochodzi nam niewielkie bo niewielkie ale zawsze zroznicowanie w genomie mitochondrialnym plus losowa inaktywacja chromosomu X jesli tymi bliznietami sa dziewczynki-)
mysle, ze typ socjoniczny z v.i to mozna okreslic ale zgrubnie, tak naprawde trzebaby taka osobe poddac obserwacji, jak zachowuje sie na codzien, jak radzi sobie ze stresem.
5w4, ENTJ

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#29 Post autor: Eruantalon » środa, 9 stycznia 2008, 09:15

wiec bliznieta jednojajowe maja ZAWSZE ten sam typ? one sa przeciez niemal w 100% identyczne genetycznie ( niemal- dochodzi nam niewielkie bo niewielkie ale zawsze zroznicowanie w genomie mitochondrialnym plus losowa inaktywacja chromosomu X jesli tymi bliznietami sa dziewczynki-)
Pewnie nie zawsze, natomiast zdecydowanie w wiekszosci przypadkow i to takiej przytlaczajacej wiekszosci ; >
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

ewa t
Posty: 171
Rejestracja: niedziela, 4 lutego 2007, 11:35
Lokalizacja: miasto Warsa, Sawy, złotej kaczki i bazyliszka

#30 Post autor: ewa t » środa, 9 stycznia 2008, 09:24

bo mi bracia kaczynscy nie pasuja do tej teorii. jarek mi pasuje na estj a lechu na istj. mala uwaga-analiza dokonana na podstawie pobieznej lektury opisow tych typow, w koncu oprocz mojego jest w tym systemie jeszcze 15 ale skoro ja nimi nie jestem- nie interesuje sie az tak.
5w4, ENTJ

ODPOWIEDZ