Typy MBTI w miłości - ISTP

Ogólne dyskusje na temat MBTI
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1855
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

Typy MBTI w miłości - ISTP

#1 Post autor: Zielony smok » wtorek, 2 października 2007, 23:25

Dotarła do mnie książka Aleksandra Avila. Typy miłości opartą o MBTI. Już teraz informuję, że ma ona dwie wady. Po pierwsze, jest w sposób widoczny przeznaczona dla Amerykanów, co oznacza pewną nieprzekładalność dotyczącą np. aspektów zawodowych.
Dwa, nie wiedzieć czemu użyto zupełnie innych oznaczeń dla poszczególnych typów. np. ISTP tu oznacza IPMO. Jest to do rozgryzienia, ale trzeba trochę się pomęczyć.
W moim opisie, pewne fragmenty się zgadzały a pewne nie. Oto obszerny fragment poświęcony ISTP. Podobnie pisze się o innych typach.

Zielony smok

praktyk

INTROWERTYCZNY - PERCEPCYJNY -MYŚLĄCY - OBSERWATOR (IPMO)
JEŚLI JESTEŚ PRAKTYKIEM


Interesują cię żywioł i akcja — życie polegające na szukaniu dreszczyka emocji związanego z twoim hobby lub zainteresowaniami: wyścigami, spadochroniarstwem, jazdą na motorze, surfingiem lub innymi zajęciami, które zaspokajają twoją żądzę wrażeń. Na drugie imię masz Niezależność, a twoim zawodem jest pogoń za przygodą.
Bez cienia strachu zdobywasz nowe doświadczenia. Zawsze odważnie rzucasz się w kolejną przygodę, gdy tylko najdzie cię ochota. Nic dziwnego, że często nie ma przy tobie nikogo, bo inni boją się dołączyć do twoich ryzykanckich wyczynów.
Kiedy się zakochujesz Twoje związki uczuciowe zwykle wiążą się z ulubionymi zajęciami - pieszymi wędrówkami, wyjazdami pod namiot, surfingiem, naprawą aut, stolarstwem, projektowaniem ogrodów, origami, garncarstwem, malowaniem - lub czymkolwiek innym, co stymuluje twoje pragnienie spontaniczności lub kreatywności.
Bardzo lubisz sztukę i rzemiosło artystyczne, ponieważ podobają ci się zajęcia wymagające pracy rąk. Poza tym masz wielką frajdę, gdy patrzysz na rezultaty swojej twórczości. Lubisz też słuchać pochwał i słów uznania swojej drugiej połowy. Cieszysz się, gdy wyraża szczery podziw dla rzeczy, które kosztowały cię dużo wysiłku.
Jako Praktyk szukasz u partnera/partnerki zrozumienia dla twojej potrzeby autonomii - chęci zachowania własnej przestrzeni i niezależności. Jednakże gdy za dużo czasu spędzasz samotnie, partner może uznać, że już go nie kochasz. W takiej sytuacji czasem musisz ograniczyć swoje wymogi co do osobistej przestrzeni i zadbać o bliższe relacje z drugą osobą.

NAJLEPSI PARTNERZY DLA PRAKTYKA
Jeśli jesteś kobietą

Najrozsądniejsze wybory to Praktyk, Kombinator (ESTP) lub twoje dokładne przeciwieństwo - Nauczyciel (ENFJ)
Jeśli wybierzesz Praktyka, zrozumie on i zaakceptuje twoją potrzebę przestrzeni i autonomii, twoje pragnienie emocji i wrażeń oraz pasję, z jaką podchodzisz do swoich hobby, ponieważ to one nadają sens twojemu życiu.
Jeżeli zdecydujesz się na Kombinatora, zyskasz partnera, który „rozpali w tobie ogień" zabawą, spontanicznością i entuzjazmem. Oczywiście z takim towarzyskim dynamitem czasami będziesz marzyła o tym, by choć trochę zwolnił i raz na jakiś czas zrelaksował się tylko w twoim towarzystwie.
Twórcza i pomysłowa osobowość Nauczyciela zaś nieraz cię zaskoczy, zaintryguje i postawi przed tobą wyzwania. Mając takiego mężczyznę za przewodnika, przesuniesz granice swojego świata daleko poza hobby, które kochasz. Nawet jeśli nie zrozumiesz wszystkiego, co mówi Nauczyciel, wiele jego słów będzie miało dla ciebie sens i dzięki temu poczujesz się lepiej ze sobą oraz światem, który cię otacza.

Jeśli jesteś mężczyzną
Najlepsze dla ciebie są pani Praktyczka, Wrażliwa Artystka (ISFP) lub Nauczycielka (ENFJ). Dwie pierwsze to kobiety spokojne, praktyczne i spontaniczne, których osobowości będą uzupełnieniem twojej beztroskiej i niezależnej natury.
Nauczycielka też może być dla ciebie dobrą parą. To typ partnerki, która wyciągnie cię ze skorupy i tchnie w ciebie swoje ciepło.
JAK SHIRLEY POSZERZYŁA HORYZONTY I POZNAŁA MALIKA
Dwudzieste/ośmioletnia Shirley, Afroamerykanka, odnosiła sukcesy jako artysta ceramik, ale w miłości spotykały ją same niepowodzenia. Zaliczała się do Praktyków i uwielbiała zabawę. Potrafiła dobrze się bawić, bez względu na to, z kim wychodziła, lecz często miała wrażenie, że marnuje czas, umawiając się z facetami, którym zależało wyłącznie na seksie.
Kiedy dowiedziała się o systemie typów miłosnych, zaczęła szukać mężczyzny, który potrafiłby dać jej więcej -pomógł rozwinąć skrzydła. Wiedziała, że idealnym kandydatem będzie Nauczyciel. Aby go spotkać i zarazem popracować trochę nad sobą, Shirley zaczęła uczęsz¬czać na seminaria z zakresu psychologii i rozwoju duchowego.
Na początku czuła się dziwnie - nigdy przedtem nie brała udziału w warsztatach samokształcenia - myślała, że przychodzący tam ludzie będą dla niej za mądrzy lub zbyt wyniośli. Wbrew jej oczekiwaniom okazało się, że wiele osób zainteresowanych pracą nad sobą to ludzie zabawni i zaskakująco mocno stąpający po ziemi.
Podczas zajęć na temat uzdrawiania swego wnętrza poznała Malika - przystojnego, trzydziestopięcioletniego Afroamerykanina, psychologa i Nauczyciela. Jego zafascynowały jej artystyczne talenty, a ją zainspirowało jego skupienie na wewnętrznej sile oraz praca, którą jako wolontariusz wykonywał dla ludzi z ubogich dzielnic miasta. Razem zaczęli poznawać wiele aspektów życia, których wcześniej nie byli świadomi. Teraz są parą na wyłączność- ku zdumieniu przyjaciół obojga, którzy nigdy się nie spodziewali, że dwoje tak różnych ludzi może stworzyć tak dobrany związek.


JEŚLI TWÓJ IDEALNY PARTNER TO PRAKTYK
Gdzie spotkasz Praktyka?

Takie osoby cechują zainteresowania wymagające bezpośred¬niego zaangażowania, dlatego lubią takie miejsca i zajęcia, jak:
• wystawy samochodów,
• kursy haftu i szydełkowania, a także targi rękodzielnictwa (doskonałe miejsce na spotkanie kobiet z kategorii Praktyków),
• jarmarki regionalne,
• organizacje związane z rolnictwem,
• Sierra Singles: organizacja zrzeszająca singli, którzy lubią wyprawy i kontakt z naturą,
• warsztaty motoryzacyjne i sklepy z częściami samochodowymi (doskonałe miejsce, by spotkać mężczyzn Praktyków),
• wyścigi samochodowe,
• sklepy typu „1001 drobiazgów",
• sklepy z bronią i kluby dla posiadaczy broni,
• kluby motocyklowe,
• kluby wędrowców.
Spróbuj wciągnąć się w jakieś aktywne hobby. Dołącz do grupy lub klubu, których zajęcia dostarczą ci emocji i bodźców fizycznych albo zmuszą do popracowania nad artystyczną pasją i koordynacją ręka-oko (takich jak garncarstwo czy techniki makramy).
Elisabeth - czterdziestopięcioletnia kierowniczka działu personalnego i Nauczycielka (EInUS) - musiała zweryfikować niektóre oczekiwania, aby poznać swojego idealnego Praktyka, Maksa -pięćdziesięcioletniego operatora wózka widłowego.
„ W przeszłości nigdy nie traktowałam robotników budowlanych jako potencjalnych partnerów, ale dzięki systemowi typów miłosnych dowiedziałam się, że Praktyk - ktoś, kto pracuje rękami –jest jednym z idealnych dla mnie towarzyszy.
Kiedy brat przedstawił mnie Maksowi, nadal krążyły mi po głowie stereotypy o randkach z „kaskami". Wgłębi ducha wciąż uważałam, że robotnicy są niewykształconymi i nieokrzesanymi seksistami.
Oczywiście niektórzy tacy są, ale kiedy lepiej poznałam Maksa, jego spokój i inteligencja zrobiły na mnie wrażenie. Był też uprzejmy i dowcipny, jednym słowem —prawdziwy dżentelmen. Spodobał mi się!
Dałam mu numer telefonu i zaczęliśmy się umawiać. Niedługo potem stwierdziłam, że zakochałam się w jego pragmatyzmie i spontanicznym sposobie bycia. Pierwszy raz kochaliśmy się w kabriolecie Camaro z 1967 roku. To było niesamowite przeżycie.
W zeszłym miesiącu obchodziliśmy trzecią rocznicę ślubu i z każ¬dym dniem zakochujemy się w sobie coraz bardziej".


Jak się umówić z Praktykiem?

Okaż zainteresowanie ulubionym hobby lub zajęciem takiej osoby, nieważne, czy jest to naprawa aut, rzeźbiarstwo, akwarele czy haft. Poproś, aby Praktyk pokazał ci efekty swojej pracy.
Dziel jego pasje i radości, podziwiaj twórczą magię, za sprawą której potrafi zmieniać najprostsze rzeczy, i poznawaj tajniki jego sztuki. Kiedy dowiedziesz, że chcesz wkroczyć w świat Praktyka, on zechce cię poznać lepiej - i bliżej.
Dobrym pomysłem jest też wciąganie Praktyków w interesujące zajęcia lub zabawy wymagające użycia ich ulubionych narzędzi: rąk. Urządźcie konkurs malowania palcami; zaserwuj takiej osobie masaż siatsu i poproś, aby odwzajemniła ci się tym samym; albo zagrajcie na cztery ręce na pianinie w lobby pobliskiego hotelu.
Pamiętaj: Praktycy wolą randki, które niosą obietnicę spontaniczności i urozmaiconej zabawy. Nie cierpią tradycyjnych spotkań, typu kino i kolacja, a także takich, podczas których za dużo jest zbędnego gadania.
Jakie filmy warto wybrać na randkę z Praktykiem?
Uwielbiający akcję Praktycy chętnie podniosą sobie poziom adrenaliny, oglądając:
• Trylogię Mad Max (1979,1981,1985). Praktycy będą kibicowali postaci granej przez Mela Gibsona - nieustraszonemu bohaterowi, urodzonemu po to, by przeżywać przygodyw futurystycznych thrillerach.
• Speed - Niebezpieczna szybkość (199'4). Szaleniec podłożył w autobusie bombę, która wybuchnie, jeśli wskazówka prędkościomierza zejdzie poniżej pięćdziesięciu mil na godzinę. Oszczędny w słowach Keanu Reeves i odważna Sandra Bullock łączą siły, aby uratować pasażerów.
• Szklana pułapka (1988). W jednym z wieżowców w Los Angeles terroryści więżą zakładników, których uratować może tylko Bruce Willis - dowcipny detektyw, któremu udaje sięprzechytrzyć czarne charaktery i uwolnić przetrzymywanych.
• Ścigany (1993). Mamy tu niesłusznie oskarżonego człowieka, który musi uciekać (Harrison Ford), nieustępliwego przedstawiciela prawa (Tommy Lee Jones) i sceny pościgu, od których widzowie pocą się w fotelach. To wszystko składa się na jeden z najlepszych filmów akcji ostatnich lat.

Jak zdobyć miłość Praktyka?
Jeśli chcesz zdobyć uczucie takiej osoby, postaraj się mniej mówić, a więcej robić - im więcej spontaniczności, tym lepiej.
Gdy masz ochotę na wspólną kolację, nie dzwoń do Praktyka i nie rezerwuj stolika w restauracji. Lepiej zastukaj do jego drzwi i zaproś go na wędkowanie nad pobliskie jezioro lub staw. Pod koniec dnia wyciągnij z torby szampana i przyrządźcie posiłek z ryb, które złowiliście.
Jeżeli zapragniesz, by więcej się działo, razem z Praktykiem przeżyj emocje na nartach wodnych, zróbcie sobie wycieczkę kajakiem lub spróbujcie skoków spadochronowych. Za to gdy szukacie spokojniejszych zajęć, możesz popatrzeć, jak twoja druga połowa majstruje przy silniku forda mustanga z 1965 roku, ćwiczy grę na gitarze Fender Stratocaster lub piecze przepyszne ciastka.
Dobra rada na miłość:
Zawsze zapewniaj Praktykowi więcej przestrzeni, niż według ciebie potrzebuje.
Jeśli twój Praktyk zechce spędzić dzień bez ciebie, zgódź się. Jeżeli potrzebuje tygodnia oddechu, nie oponuj. Wprawdzie musisz w końcu wyznaczyć granicę, ale lepiej się pomylić i dać takiej osobie za dużo przestrzeni zamiast za mało, zwłaszcza na początkowym etapie związku.
Kiedy Claire, dwudziestoczteroletnia studentka MBA, zaczęła się umawiać z Kaceyem, trzydziestosześcioletnim kierowcą samochodów wyścigowych i Praktykiem, wszystko wydawało się idealne. Pomimo napiętych planów zajęć niemal codziennie spotykali się albo na torze, gdzie Kacey miał treningi, albo w domu, kochając się lub wymyślając sobie inne zajęcia. Kacey był fascynujący i zupełnie inny od mężczyzn,każdego dnia zaskakiwał ją prezentami, pomysłami na wspólne spędzanie czasu i sposobami kochania się, o jakich nigdy nie słyszała.
Po jakimś' czasie zaczęły się problemy. Kacey wyjaśnił Claire, że brakuje mu powietrza i że musi trochę czasu spędzić bez niej, aby oczyścić umysł. Poinformował ją, że wyjeżdża na wyprawę motocyklową z grupą dawnych kumpli. Miało go nie być cztery tygodnie, co oznaczało, że ominie go ceremonia ukończenia studiów przez Claire -jedno z najważniejszych wydarzeń w jej życiu.
Claire kusiło, żeby mu wykrzyczeć: „Już mnie nie kochasz?Jak możesz mnie zostawiać tuż przed zakończeniem roku1?Jesteś samolubem i frajerem, który z nikim się nie liczy! Odchodzę!"
Na szczęście znała naturę Praktyków, więc powstrzymała się od wybuchu. Wiedziała, że Kacey ponad wszystko ceni sobie przestrzeń i niezależność — były dla niego nawet ważniejsze od związku. Mało brakowało, a Claire wyrzuciłaby z siebie całą złość i zazdrość, ale ugryzła się w język i nic nie powiedziała. Kacey wyjechał. Dla Claire było to jedno z trudniejszych doświadczeń, ale nie straciła panowania nad sobą.
Po dwóch tygodniach wrócił (akurat na ceremonię wręczenia dyplomów). Był jak nowo narodzony: przeprosił ją za to, że tak ją zostawił, i obiecał jej to wynagrodzić. Obietnicy dotrzymał: otoczył ją troską i miłością. Szalał za nią bardziej niż zwykle. Zaproponował nawet, aby razem zamieszkali. Wyznał jej: „Claire, nie mogłem przestać o tobie myśleć. Powiedziałem sobie, że muszę jak najszybciej do ciebie wrócić. Jesteś cudowna. Jesteś najbardziej wyrozumiałą i nie-zaborczą kobietą, jaką znam. Każda inna wściekałaby się strasznie, gdybym ją zostawił tak jak ciebie, szczególnie że zbliżała się uroczystość wręczenia dyplomów. Ale ty mnie znasz, wiesz, czego potrzebuję, i za to cię kocham. Wiem, że nam się uda".
Claire uśmiechnęła się w duchu. Nie było łatwo, ale postąpiła słusznie. Odzyskała swojego mężczyznę i wiedziała już, co robić, aby jej Praktyk pozostał szczęśliwy i zakochany.


Jakiego związku seksualnego możesz się spodziewać po Praktyku?


Praktycy są pragmatyczni i spontaniczni w podejściu do seksu. Nie marnują czasu na rozmowy i nie przejmują się tradycyjnymi regułami, takimi jak czekanie, aby to mężczyzna wykonał pierwszy ruch. Jeśli kogoś pragną, dają to do zrozumienia i zaczynają się fajerwerki.
Gdy umawiasz się z taką osobą, nie zawracaj sobie głowy kwiatami i romantycznymi gestami, wierszami, kolacjami przy świecach, czułymi wiadomościami czy wyznaniami miłości przy świetle księżyca. Wprawdzie niektórzy Praktycy uznają takie pomysły za zabawne, ale raczej nie wprawi ich w miłosny nastrój to, co uważają za niepotrzebny sentymentalizm.
Dobra rada w sferze seksu:
Wykorzystaj to, że Praktyk zawsze pragnie przygód i emocji.
Zaproponuj miłość w lesie, za stodołą, na kuchennym blacie. Dodaj element ryzyka (na przykład to, że ktoś może was przyłapać), a uwielbiający nowości Praktyk da się porwać erotycznemu wirowi.
W przeciwieństwie do Poszukiwaczy Sensu - którzy często wolą fantazje erotyczne od realnych doświadczeń seksualnych -Praktycy są bardziej skupieni na bezpośrednich bodźcach zwią¬zanych z miłością fizyczną: na tym, co widzą, na dźwiękach, zapachach, smakach i dotyku. Taką osobę podniecają zmysłowa muzyka, lustra na suficie, perfumy i zapach kadzidełka. Masaż przy użyciu olejków i delikatne pocałunki mogą się stać wstępem do namiętnych igraszek erotycznych.
I jeszcze jedna ważna uwaga: Praktycy szanują indywidualną swobodę i ekspresję seksualną każdej osoby. Chętnie spróbują niemal wszystkiego, jeśli nikt na tym nie ucierpi. Praktyk wie rzy, że najważniejsze jest to, by dwoje dorosłych, świadomych swoich potrzeb ludzi wiodło obopólnie satysfakcjonujące życie erotyczne.
Jeśli potrafisz się pogodzić z niekonwencjonalnością takiej osoby i z jej potrzebą wolności, trzymaj się jej i baw dobrze.
Jakiego rodzaju trwałego związku możesz się spodziewać po Praktyku?
Praktykom trudno jest wytrwać w stałych związkach, ponieważ spontaniczna natura wędrowców stale pcha ich w poszukiwaniu przygód i nowości - i każe wciąż szukać świeżej i ekscytującej miłości.
Ludzie o takim typie osobowości nie przypominają Poszukiwaczy Bezpieczeństwa, którzy zawierają kolejne małżeństwa, ponieważ wierzą w takie związki oraz w stabilizację, jaką one oferują. Praktycy mają raczej tendencję do spontanicznego przechodzenia od związku do związku - brania ślubu, rozwodzenia się, po czym powtórnego małżeństwa, bez szczegółowego planowania czy dogłębnych rozważań.
Kiedy ktoś taki decyduje się pozostać w związku na stałe, pragnie budować swoje życie wokół ulubionych hobby i zajęć.
Mężczyźni Praktycy zwykle wybierają wiele typowo „męskich" zainteresowań, takich jak skoki spadochronowe, wyścigi samochodowe, sporty kontaktowe lub stolarka. Kobiety z tej grupy mają podobne pasje, ale ze względu na społeczną dezaprobatę („Dziewczynki powinny się bawić lalkami...") zwykle nie obnoszą się ze swoimi hobby i nie angażują w nie swoich partnerów.
Ogólnie rzecz biorąc, Praktycy są dość nieprzewidywalni w sferze trwałych związków. Czasem są pełni entuzjazmu i chętnie mówią o nowym projekcie, nad którym pracują, a innym razem milczeniem i dystansem doprowadzają partnerów do szału.
Na koniec dobra wiadomość: ponieważ Praktycy święcie wierzą w to, że każdy ma prawo robić, co chce, z własnym czasem i przestrzenią, są chyba najbardziej tolerancyjni i egalitarni spośród przedstawicieli wszystkich typów miłosnych. Wystarczy, że uszanujesz ich indywidualność i potrzebę własnej przestrzeni, a znajdziesz w nich doskonałych towarzyszy — lubiących zabawę i wyrozumiałych partnerów, których obecność daje wiele radości.

Szanowna P.T. Forumowiczko Hydro do wnikliwej krytyki zapraszam.
Zielony smok :lol:
Ostatnio zmieniony środa, 3 października 2007, 00:18 przez Zielony smok, łącznie zmieniany 2 razy.


9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

Awatar użytkownika
ewutek
Posty: 993
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 19:53
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Re: Typy MBTI w miłości - ISTP

#2 Post autor: ewutek » środa, 3 października 2007, 00:10

Zielony smok pisze:Jeśli jesteś kobietą
Najrozsądniejsze wybory to Praktyk, Kombinator (ESTP) lub twoje dokładne przeciwieństwo - Nauczyciel (ENFJ)
Chciałabym zobaczyć minę Emjotki w momencie gdy będzie czytać ten fragment. ;) Huhuhu. :lol:
5w6

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Typy MBTI w miłości - ISTP

#3 Post autor: Hydra » środa, 3 października 2007, 00:33

ewutek pisze:
Zielony smok pisze:Jeśli jesteś kobietą
Najrozsądniejsze wybory to Praktyk, Kombinator (ESTP) lub twoje dokładne przeciwieństwo - Nauczyciel (ENFJ)
Chciałabym zobaczyć minę Emjotki w momencie gdy będzie czytać ten fragment. ;) Huhuhu. :lol:
Oj tam - masz socjoniczne zakrzywienia jak ja :D dlatego też nie będę sie odnosić do idealnych patrnerów, bo wiadomo, że to ENFp :lol:

A co do reszty, właściwie cały tekst to PRAWDA, ale zwrócę uwagę na kilka szczegółów:
Bardzo lubisz sztukę i rzemiosło artystyczne, ponieważ podobają ci się zajęcia wymagające pracy rąk.
No nie specjalnie – najbliższą mi sztuką jest sztuka mięsa.
NAJLEPSI PARTNERZY DLA PRAKTYKA
w tej kwestii pozostanę wierna socjonice – ENFp ;)
• kursy haftu i szydełkowania, a także targi rękodzielnictwa (doskonałe miejsce na spotkanie kobiet z kategorii Praktyków),
Chciałam się zaśmiać szyderczo, ale przypomniałam sobie, że za młodu lubiłam robić sobie swetry na drutach
• Sierra Singles: organizacja zrzeszająca singli, którzy lubią wyprawy i kontakt z naturą,
W nieformalnej organizacji zrzeszającej singli spędziłam większość życia – w sześcioosobowej grupce byłam jedyną kobietą
Nie cierpią tradycyjnych spotkań, typu kino i kolacja, a także takich, podczas których za dużo jest zbędnego gadania.
Zawsze zapewniaj Praktykowi więcej przestrzeni, niż według ciebie potrzebuje.

To są najbardziej oczywiste prawdy i jednocześnie najtrudniejsze do zrozumienia przez facetów :cry:
• Trylogię Mad Max (1979,1981,1985). Praktycy będą kibicowali postaci granej przez Mela Gibsona - nieustraszonemu bohaterowi, urodzonemu po to, by przeżywać przygodyw futurystycznych thrillerach.

Nigdy nie widziałam tego filmu i raczej nie zobaczę – futurystyczne obdartusy mnie nie podniecają.
Gdy umawiasz się z taką osobą, nie zawracaj sobie głowy kwiatami i romantycznymi gestami, wierszami, kolacjami przy świecach, czułymi wiadomościami czy wyznaniami miłości przy świetle księżyca. Wprawdzie niektórzy Praktycy uznają takie pomysły za zabawne, ale raczej nie wprawi ich w miłosny nastrój to, co uważają za niepotrzebny sentymentalizm.
GENIALNE! :D
Chętnie spróbują niemal wszystkiego, jeśli nikt na tym nie ucierpi.
Chciałam to zdanie pominąć jako prawdziwe, ale nie do końca – na seksualne układy wieloosobowe się nigdy nie zgodzę.
Ludzie o takim typie osobowości nie przypominają Poszukiwaczy Bezpieczeństwa, którzy zawierają kolejne małżeństwa, ponieważ wierzą w takie związki oraz w stabilizację, jaką one oferują.
Ja wierzę w stabilizację.
Kobiety z tej grupy mają podobne pasje, ale ze względu na społeczną dezaprobatę („Dziewczynki powinny się bawić lalkami...") zwykle nie obnoszą się ze swoimi hobby i nie angażują w nie swoich partnerów.
Społeczna dezaprobata dotyczy niemal wszystkiego co robię, więc moje hobby wiosny nie czyni.
Na koniec dobra wiadomość: ponieważ Praktycy święcie wierzą w to, że każdy ma prawo robić, co chce, z własnym czasem i przestrzenią, są chyba najbardziej tolerancyjni i egalitarni spośród przedstawicieli wszystkich typów miłosnych. Wystarczy, że uszanujesz ich indywidualność i potrzebę własnej przestrzeni, a znajdziesz w nich doskonałych towarzyszy — lubiących zabawę i wyrozumiałych partnerów, których obecność daje wiele radości.
No i to wszystko na ten temat! :D
MY NIE MóWIMY NIC

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

Re: Typy MBTI w miłości - ISTP

#4 Post autor: Emjotka » środa, 3 października 2007, 16:06

ewutek pisze:
Zielony smok pisze:Jeśli jesteś kobietą
Najrozsądniejsze wybory to Praktyk, Kombinator (ESTP) lub twoje dokładne przeciwieństwo - Nauczyciel (ENFJ)
Chciałabym zobaczyć minę Emjotki w momencie gdy będzie czytać ten fragment. ;) Huhuhu. :lol:
Nie wiem skąd, ale wiedziełam, że coś takiego napiszesz :lol: (może dlatego, że prawdopodobnie zapamiętałaś z jakimi typami najwięcej się kłócę?). Z zobaczeniem mojej miny mogłabyś mieć problem - miałam twarz blisko podłogi. Boję się dalej czytać :cry: . Oj, nie dam rady tego wszystkiego teraz zmęczyć.
Rzuciło mi się w oczy:
Ogólnie rzecz biorąc, Praktycy są dość nieprzewidywalni w sferze trwałych związków. Czasem są pełni entuzjazmu i chętnie mówią o nowym projekcie, nad którym pracują, a innym razem milczeniem i dystansem doprowadzają partnerów do szału.
To już wiem, skąd moje miłosne niepowodzenia...
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

ODPOWIEDZ