Ilość introwertyków i ekstrawertyków

Ogólne dyskusje na temat MBTI
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.

Jesteś:

introwertykiem
63
72%
ekstrawertykiem
25
28%
 
Liczba głosów: 88

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
ewutek
Posty: 993
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 19:53
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#16 Post autor: ewutek » sobota, 14 lipca 2007, 21:09

ktośtam pisze:Ale Kantus tylko spróbował powiązać problem z Enneagramem. ;)
Wasze myślenie jest naznaczone piętnem Enneagramu. ;)


5w6

Awatar użytkownika
Kantus
Posty: 249
Rejestracja: środa, 23 maja 2007, 18:12

#17 Post autor: Kantus » sobota, 14 lipca 2007, 22:20

Łatwiej mi porównać z enneagramem niż socjoniką:P A ja jestem 6w5 ( ten z opisu co ewutek przetłumaczył- z tym z tej strony się wogóle nie identyfikuje:P) i czuje się ekstrawertykiem :P

Ten drugi rodzaj introwersji przejawiać sie możę w każdym typie tak samo jak ekstrawersja albo druga wersja introwersji:)
Cóż to? Szukasz? Chciałbyś się udziesięciokrotnić, ustokrotnić? Szukasz zwolenników? - Szukaj zer!

:]

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#18 Post autor: Emjotka » sobota, 14 lipca 2007, 23:03

paranoid_android pisze:
Emjotka pisze:Dorwałam kiedyś w necie test na ekstra- i introwertyczność.
Dajże
O ile znajdę teraz. To było dobry rok temu, jak nie więcej (nie ręczę za moje poczucie czasu, a właściwie umiejętność jego liczenia :lol: ).
ktośtam pisze:Zresztą ten drugi rodzaj introwersji przejawiają też często 1, 6w5 etc.
Ten drugi rodzaj introwersji trąci lekką socjofobią. :wink:
Kantus pisze:Łatwiej mi porównać z enneagramem niż socjoniką :P
Ja mam dokładnie odwrotnie. W socjonice mi się zgadza niemal wszystko, a w moim enneagramowym typie mogłabym znaleźć parę rzeczy, które zupełnie do mnie nie pasują. :wink:
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

ktośtam
VIP
VIP
Posty: 973
Rejestracja: poniedziałek, 25 grudnia 2006, 19:25

#19 Post autor: ktośtam » niedziela, 15 lipca 2007, 10:25

Ten drugi rodzaj introwersji trąci lekką socjofobią.
Bo opis jest mocno przejaskrawiony. ;)
W socjonice mi się zgadza niemal wszystko, a w moim enneagramowym typie mogłabym znaleźć parę rzeczy, które zupełnie do mnie nie pasują.
W moim przypadku jest odwrotnie - w socjonice pasuje do mnie kilka typów po części, żaden nie przeważa...

Awatar użytkownika
Kantus
Posty: 249
Rejestracja: środa, 23 maja 2007, 18:12

#20 Post autor: Kantus » niedziela, 15 lipca 2007, 10:31

Mam to samo co ktośtam .. w enneagramie trudno mi było znalesć swój typ ale jak już znalazłem to wiedziałem zę to jest napewno ten ( choć co do skrzydał to chbya zalezy od humoru.. lata się na dwóch skrzydąłch :D) A w socjonice to w prawie w każdym z opisów znajduje coś o sobie a najwięcej w opisach typów z kwadry gamma ( te które to sa i na innej polskiej stronie z socjoniką )
Cóż to? Szukasz? Chciałbyś się udziesięciokrotnić, ustokrotnić? Szukasz zwolenników? - Szukaj zer!

:]

Awatar użytkownika
andrzej4001
Posty: 224
Rejestracja: czwartek, 3 maja 2007, 18:28
Enneatyp: Zdobywca
Lokalizacja: Wrocław

#21 Post autor: andrzej4001 » niedziela, 15 lipca 2007, 13:04

Z Wikipedii:


"Badania wykazały, że po wyciśnięciu kropli cytryny na język, u introwertyków stwierdza się większe wydzielanie śliny, niż u ekstrawertyków. Wynika to z bardziej aktywnego tworu siatkowatego."


To co, robimy test ? ;)

Awatar użytkownika
paranoidandroid
Posty: 201
Rejestracja: niedziela, 27 maja 2007, 16:20

#22 Post autor: paranoidandroid » niedziela, 15 lipca 2007, 13:35

Obrazek
Ostatnio zmieniony czwartek, 24 stycznia 2008, 19:25 przez paranoidandroid, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#23 Post autor: Emjotka » niedziela, 15 lipca 2007, 14:02

paranoid_android pisze:Te badania chyba robią ci sami ludzie co statystyki na temat feministek, mózgów żeńskich i męskich oraz poparcia dla PiSu :D
Dlaczego? Zdaje się, że introwertycy są w ogóle bardziej wyczuleni na bodźce. To, co dla ekstrawertyka jest stymulujące, często męczy introwertyka. :wink:
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Almodi
Posty: 285
Rejestracja: niedziela, 15 października 2006, 17:54

#24 Post autor: Almodi » niedziela, 15 lipca 2007, 14:58

Mozliwe jest zeby sie z 'introwertyzowac'? :)

Mi wydaje sie, ze z dnia na dzien jestem coraz bardziej introwertyczny... moze to dlatego, ze sa wakacje i zmienilem rytm zycia, ale pewien nie jestem. Kiedys bylem ekstrawertykiem w pelnym slowa tego znaczeniu a teraz zastanawiam sie czy nie jestem introwertykiem... Hmmm...

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#25 Post autor: Emjotka » niedziela, 15 lipca 2007, 15:10

Łukasz pisze:(...)
Każdy zdrowy ekstrawertyk czasem bywa introwertyczny, a introwertyk ekstrawertyczny. Nie ma w tym nic nienaturalnego. Wyczytane w paru źródłach i sprawdzone w praktyce. :wink:
A ja bym Cię tam w życiu nie nazwała introwertykiem :P .
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Almodi
Posty: 285
Rejestracja: niedziela, 15 października 2006, 17:54

#26 Post autor: Almodi » niedziela, 15 lipca 2007, 15:14

Ale Ty mnie nie znasz ;p po postach na forum tego chyba nie da sie stwierdzic. ^^ Ja tez bym Ciebie pewnie typowal na ekstrawertyczke, ale hamuje mnie przed tym ISTp w Twoim podpisie :)

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#27 Post autor: Czekolada » niedziela, 15 lipca 2007, 15:20

Wszystkie wypowiadające się tutaj ENFp myślą, że są bardziej introwertyczne.
Ja się nie wyłamuję. Teraz, w wakacje, jestem bardziej intro ... bo najchętniej całe dnie bym wegetowała :lol: . Lecz często się tak nie da, co rusz mi ktoś przerywa. Cóż, ostatnio doczytałam się, że ENFP (MBTI) są jedynymi ekstrawertykami, które regenerują się w samotności. Co za dużo to nie zdrowo, gdybym miała obijać się całe wakacje to bym dostała rozstrojenia nerwowego.
Kiedy nie ma wakacji, jestem zalatana, wciąż mam stały kontakt z ludźmi, już wieczorem, pod koniec dnia mam dość - muszę się zamknąć gdzieś w samotności.

Nie jestem intro ani w socjonice ani w MBTI. To wiem na 100%.

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#28 Post autor: Emjotka » niedziela, 15 lipca 2007, 15:20

Łukasz pisze:Ale Ty mnie nie znasz ;p po postach na forum tego chyba nie da sie stwierdzic. ^^
Po sposobie, w jaki piszesz, z dużym prawdopodobieństwem się da. No chyba, że przeceniam swoje zdolności czytania ze zrozumieniem :wink: . Co nie jest niemożliwe.
^^ Ja tez bym Ciebie pewnie typowal na ekstrawertyczke
Dlaczego?
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Almodi
Posty: 285
Rejestracja: niedziela, 15 października 2006, 17:54

#29 Post autor: Almodi » niedziela, 15 lipca 2007, 15:26

Nie wiem, duzo piszesz i sie draznisz - odrazu kojarzy mi sie z lekkim sangwinizmem - a to z ekstrawertyzmem :)

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#30 Post autor: Emjotka » niedziela, 15 lipca 2007, 15:34

>*< Aż tak błędnie oceniałabym własne cechy? :wink:
Ja się nie drażnię. Najwyżej przekomarzam albo próbuję kogoś zmusić do użycia większej ilości szarych komórek. :) Ale cóż, mówi się, że komunikat jest dziełem odbiorcy. A na to, jak ktoś to odczyta, mam wpływ czasem minimalny.
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

ODPOWIEDZ