Hanzo test

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: Hanzo test

#46 Post autor: Intan » wtorek, 5 lipca 2011, 20:43

azetka pisze:Zrobiłam go ponownie, zaznaczając odpowiedzi bez myślenia nad pytaniami i mam 5w7, łał xD
Lol, to tak się da? Myślałam, że skrzydła mogą być tylko typów znajdujących się obok naszego w Enneagramie... :twisted:


dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

Awatar użytkownika
azetka
Posty: 388
Rejestracja: niedziela, 10 stycznia 2010, 21:25
Enneatyp: Mediator

Re: Hanzo test

#47 Post autor: azetka » wtorek, 5 lipca 2011, 21:48

Bo tak jest. Napisałam "5w7", ponieważ jest krócej niż "5 z podtypem 7". :P
Jakiś fajny podpis.

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Hanzo test

#48 Post autor: atis » wtorek, 5 lipca 2011, 22:09

...ale jest absolutnie błędnie, więc gorąca prośba, trzymajmy się w tym wątku określeń i definicji zgodnych z teorią enneagramu. Skrzygło można mieć w typie wyłącznie sąsiednim, pisząc herezje jak '5w7', nawet jeśli WY wiecie, ze to 'skrot myslowy', to powodujecie że nowy użytkownicy mogą przejąc takie nazewnictwo. Jeśli osoby siedzące na forum od jakiegoś czasu piszą 'jestem 5w7', to nie dziwota, że osoby nowe przedstawią się jako 7w4 (swojego czasu najpopularniejszy typ na tym forum) i z taką 'wiedzą o sobie' idą w świat >.>

A jak komus kompletnie się nie chce pisać i dlatego stosuje 'skróty' to niech z lenistwa kopiuje tu swój wynik ze strony z testem.
Zdecydowanie inaczej. Test na stronie enneagram.pl zawsze pokazywał mi 5w4, nawet, gdy z biegiem czasu zmieniałem swoje spojrzenie na świat, a co za tym idzie odpowiedzi na niektóre pytania.

A ten test pokazał mi 9 i to nawet bez wpływu 5. Bez sensu.
przynajmniej wszystkie trzy typy charakteryzują sie koncentracją na przeszłości - wynik nie jest wiec az tak od czapy jak bakłażanowa dwójka ;>
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Hanzo test

#49 Post autor: Rilla » wtorek, 5 lipca 2011, 23:45

azetka pisze:Bo tak jest. Napisałam "5w7", ponieważ jest krócej niż "5 z podtypem 7". :P
Ten "podtyp 7" interpretowałabym jako bardzo silne połączenie z 7. 5 łączy się przecież z 7.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Hanzo test

#50 Post autor: yusti » środa, 6 lipca 2011, 02:23

dokładnie.
azetka mogła uruchomić ośrodek intelektu i napisać 5z7 a nie w7
wX można mieć oboczność
zY można mieć duży nalot. drugorzędną cechę.
1z5.
1w9.

jest różnica.

Mieć podobne cechy z 5, będąc Jedynką, to oczywiste, skoro te typy są naprzeciwko siebie. więc ma się silne wzmocnienie tych podobieństw.

mieć stałe skrzydło w 9, które życia nie ułatwia, ale jest na nie jakimś tam sposobem wsparcia

idę poczytać różnice między 5a9, skoro tyle podobieństw znam.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Hanzo test

#51 Post autor: Snufkin » środa, 6 lipca 2011, 10:07

To jest tylko test, który ma jedynie wartość diagnostyczną. W enneagramie nie występują żadne podtypy osobowości. Mimo to każdy z nas może posiadać część cech z każdego innego typu...to chyba normalne. Dla przykładu 1 i 5 to dwa najbardziej introwertyczne typy w swoich triadach, posiadać więc będą wspólny mianownik charakteryzujący introwertyków. Co wcale nie znaczy, że ktoś jest podwójnym typem. Każdy ma swoją oryginalną szufladkę. Te podtypy są o tyle pomocne, że pomagają się wytypować gdyż pokazują więcej możliwości niż tylko jeden wynik.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

Re: Hanzo test

#52 Post autor: Emjotka » środa, 6 lipca 2011, 12:45

atis pisze: wynik nie jest wiec az tak od czapy jak bakłażanowa dwójka ;>
To Bakłażan nie jest 2? Odbierałam go jako 2 "od zawsze" (taka męska wersja Yoko Ono - SEI-ek, 2w1). Ciekawe... ;)
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Hanzo test

#53 Post autor: Pierzasta » środa, 6 lipca 2011, 13:20

Ja na mindheart wyczytałam, że piątka ma prawo przypominać kogoś pomiędzy 9 i 1 o ile dobrze pamiętam.
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

Awatar użytkownika
Pędzący Bakłażan
VIP
VIP
Posty: 2637
Rejestracja: sobota, 15 listopada 2008, 21:44

Re: Hanzo test

#54 Post autor: Pędzący Bakłażan » środa, 6 lipca 2011, 13:38

Emjotka pisze:
atis pisze: wynik nie jest wiec az tak od czapy jak bakłażanowa dwójka ;>
To Bakłażan nie jest 2?
Siedem. 8)

Awatar użytkownika
azetka
Posty: 388
Rejestracja: niedziela, 10 stycznia 2010, 21:25
Enneatyp: Mediator

Re: Hanzo test

#55 Post autor: azetka » środa, 6 lipca 2011, 14:15

Dobra, kajam się. Nie wpadłam na to, że to co jest oczywiste dla mnie (tzn. coś w stylu napisania "rushofy" w celu bycia żartobliwym) może być mylące dla innych.
Rilla pisze:Ten "podtyp 7" interpretowałabym jako bardzo silne połączenie z 7. 5 łączy się przecież z 7.
Hm, faktycznie. Miałam nawet zagwozdkę przez pewien czas ("a może jednak jestem 5?") ale opis, a właściwie te kategorie umieszczone w tabelce (mam na myśli mistyfikację, psedomistyfikację itd. - strona hanzo coś nie chce mi się wczytać, mogę znaleźć to gdzieś jeszcze? Bo IMO to dość fajnie pomaga w określeniu typu) rozwiały moje wątpliwości.
Jakiś fajny podpis.

Awatar użytkownika
inv
Posty: 1305
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 14:10
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: zakorkowana butelka w najbliższym morzu

Re: Hanzo test

#56 Post autor: inv » środa, 6 lipca 2011, 14:30

ale ale!

jeżeli oni wskazują na takie połączenia różne różniste, to znaczy, że...
uwaga...

enneagram jest "dynamiczny"

mam na myśli to, że enneagram jest plastyczny i dla danej świadomości jednostki potrafi się odkształcać!

zakładając, że na obrazku miejsca typów na kole zawsze są w jednym miejscu i zawsze niezmienne, natomiast człowiek ustala położenie każdego z kątów osobiście, przez co niektóre linie są dłuższe, inne krótsze, itp.

i np. wychodzi taki pierdołagram :D
http://imageshack.us/photo/my-images/81 ... agram.png/

teraz mamy wytłumaczenie na to, że każdy jest jednym typem i każdy jest w swoim typie na swój sposób popierdolony i każdy powinien szukać swojego "zdrowia" na swój sposób; żeby wyprostować gwiazdkę.

takie szaleństwo.
Stałe, zdrowe 8w7 sx/so
bzy bzy.

Awatar użytkownika
swiatlo
Posty: 365
Rejestracja: sobota, 17 kwietnia 2010, 22:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Na krańcu świata

Re: Hanzo test

#57 Post autor: swiatlo » środa, 6 lipca 2011, 14:47

4w7:roll:
troll ze schizofrenią

Awatar użytkownika
bodzios
Posty: 695
Rejestracja: poniedziałek, 18 stycznia 2010, 23:06
Enneatyp: Obserwator

Re: Hanzo test

#58 Post autor: bodzios » piątek, 8 lipca 2011, 23:19

Pierzasta pisze:Ja na mindheart wyczytałam, że piątka ma prawo przypominać kogoś pomiędzy 9 i 1 o ile dobrze pamiętam.
To by mnie dokładnie definiowało. Jest 5, jest 9, jest piekielnie mocne (ze względu na połączenie/skrzydło) 6 i 8, jest i 1. Tylko czy 5 czy 9/1 jestem?
No UPS - no party. :(

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Hanzo test

#59 Post autor: yusti » sobota, 9 lipca 2011, 08:51

5

jeśli wyszło ci z8
to to jest przeciwieństwo 9w1!!!

idź poczytaj lepiej linki, zapodane przez MJ, rozróżniające 5 od 9

Awatar użytkownika
Pandorsko
Posty: 21
Rejestracja: sobota, 14 maja 2011, 20:42
Enneatyp: Indywidualista

Re: Hanzo test

#60 Post autor: Pandorsko » sobota, 9 lipca 2011, 11:46

Zrobiłam test po raz drugi i zszokowało mnie, że:
Twój główny typ osobowości to Typ 1 - Perfekcjonista (Perfekcjonista, Reformator, The Reformer).
Posiadasz także wpływowy podtyp osobowości 2 - Dawca (Dawca, Altruista, Opiekun, The Helper).
Ale potem pomyślałam, ze to wcale nie jest głupie. Zawsze wmawiałam sobie, że muszę być najlepsza, wykonuje robotę dokładnie, nienawidzę jak inni ludzie nie robią co do nich zależy. A jak jeszcze przeczytałam, że jedynka może się identyfikować z czwórką, ale różni się podejście do siebie. Ja nie byłam czwórkowo wyrozumiała dla siebie. A może to połączenie 4 z 1?
Już nic nie rozumiem...
4 są dla mnie zbyt dołujące teraz, może jednak 1...
"Do you know who I am? I'm the man who's gonna burn your house down with the lemons!"
http://pandorsko.tumblr.com/

ODPOWIEDZ