9 a zaufanie

Wiadomość
Autor
anecia011
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 8 grudnia 2012, 23:46

9 a zaufanie

#1 Post autor: anecia011 » sobota, 8 grudnia 2012, 23:52

Witam, jestem 9w1 i mam mały problem z zaufaniem. Polega on na tym, że nie potrafię odróżnić tego czy ktoś się mną bawi. Zawsze potrafię tłumaczyć czy zrozumieć kogoś zachowanie, nie mogę dopuścić do siebie tego, że ktoś chciałby dla mnie źle. Nie chcę i nie lubię kogoś oceniać. Chciałabym wiedzieć jak inne 9 mają z tym :)



Awatar użytkownika
IstariDreamer
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 25 stycznia 2011, 12:10
Lokalizacja: Right here

Re: 9 a zaufanie

#2 Post autor: IstariDreamer » niedziela, 9 grudnia 2012, 17:42

Generalnie mam tak samo. Ale to nie jest dla mnie żaden problem, bo nigdy nie daję nikomu okazji, by zawiódł mocno moje zaufanie.
It's nice to be important, but it's more important to be nice

mini-chat

Awatar użytkownika
raya
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 18 listopada 2012, 13:37
Enneatyp: Mediator

Re: 9 a zaufanie

#3 Post autor: raya » wtorek, 11 grudnia 2012, 00:14

W moim przypadku zaufanie to bardzo skomplikowana sprawa. Z jednej strony jestem bardzo ufna w stosunku do ludzi, trochę podejrzewam ich o złe zamiary, ale zwykle ignoruję te odczucia. Udzielam im zawsze pomocy, słucham ich i chcę poznać.Natomiast, jeśli mam komuś powierzyć swój sekret, albo wyrazić swoje uczucia (rzadko się pojawiają, bo cierpię na obojętność i unikanie uczuć. Niski poziom zdrowia.) to mija sporo czasu zanim o tym pomyślę. Nie mówiąc już o zwierzaniu się z problemów, zwykle uważam, że muszę radzić sobie sama, bo innych to nie obchodzi, nie chcę ich martwić itd. Jednak jeśli pojawi się ktoś komu zaufam to zwykle nie mam oporów przed mówieniem wszystkiego, chociaż zdarzają się takie momenty zwątpienia "a co jeśli ta osoba udaje i tak naprawdę chce mnie wykorzystać, bądź skrzywdzić?".
„Każdy człowiek jest jak Księżyc. Ma swoją drugą stronę, której nie pokazuje nikomu.” Mark Twain
9w1 INTP

ODPOWIEDZ