Lubicie się kłócić?

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Poetownik
Posty: 334
Rejestracja: czwartek, 9 kwietnia 2009, 22:11
Enneatyp: Mediator

Lubicie się kłócić?

#1 Post autor: Poetownik » sobota, 25 lipca 2009, 17:19

Na stronie w sekcji "rozpoznawanie dziewiątki" jest napisane, że

"Intelektualna dziewiątka, zwłaszcza męska, często się mylnie utożsamia z piątką, jednakże piątka lubi się spierać na poziomie intelektualnym podczas gdy dziewiątka jest pojednawcza i unikająca konfliktów."

Wg mnie takie kryterium to jawna bzdura.

Ja osobiście uwielbiam kłócić się (a bardziej - przekonywać do swoich racji), jeśli tylko temat mnie interesuje i jestem pewien swojego zdania.

A jak to jest z wami?



Awatar użytkownika
Szopa
Posty: 644
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 21:13
Lokalizacja: Zewsząd. Jesteście otoczeni.

#2 Post autor: Szopa » sobota, 25 lipca 2009, 20:02

Wg mnie takie kryterium to jawna bzdura.

Ja osobiście uwielbiam kłócić się (a bardziej - przekonywać do swoich racji), jeśli tylko temat mnie interesuje i jestem pewien swojego zdania.
Lubie dyskutowac. Lubie gdy inni pokazuja mi blad w moim rozumowaniu i lubie pokazywac ten blad innym. Nie lubie dywagowania na tematy "czy Bog istnieje", bo to do nikad nie prowadzi. Jesli chodzi o konkrety, na ktorych temat mam cos do powiedzenia, to owszem - uwielbiam i bardzo rzadko odpuszczam w stylu "taaa, masz racje *święty spokój* <wyjątek stoniwi rozmowca ignorant, albo debil>.
Obrazek

Awatar użytkownika
Poetownik
Posty: 334
Rejestracja: czwartek, 9 kwietnia 2009, 22:11
Enneatyp: Mediator

#3 Post autor: Poetownik » sobota, 25 lipca 2009, 21:02

Otóż to; "dyskusja" - zabrakło mi tego słowa :)

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

#4 Post autor: Grin_land » sobota, 22 sierpnia 2009, 15:23

ja czesem lubię się podroczyć ze znajomymi, czasem doprowadzić ich do stanu graniczącego z wkurzeniem się, po czym gdy wystarczyłoby tylko słowo by wybuchli to momentalnie robię się kochana miła uspokajająca,...no wcielenie najlepszych cech 9tki.

I staram się ich rozbawić.

a tak poza tym to wolę wyrzucić co jest nie tak i mieć za sobą porządną kłótnię niż w sobie tłumić (co nie znaczy że nie tłumię, tylko zwykle wtedy wkurzam się za to na siebie-bo to pójście po najmniejszej linii oporu ;/)
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Awatar użytkownika
car II
Posty: 558
Rejestracja: piątek, 22 maja 2009, 18:35
Enneatyp: Indywidualista

Re: Lubicie się kłócić?

#5 Post autor: car II » wtorek, 1 grudnia 2009, 13:38

mediator,
Spoiler:
Podróżując na rumaku akceptowanych emocji, poszukując siebie wprowadzam do doliny łez,teorie sensu życia przez afirmację samego życia we wszystkich jego przejawach odbitych w zwierciadle sztuki.

Awatar użytkownika
Szopa
Posty: 644
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 21:13
Lokalizacja: Zewsząd. Jesteście otoczeni.

Re: Lubicie się kłócić?

#6 Post autor: Szopa » środa, 2 grudnia 2009, 16:48

Nie.
Obrazek

Awatar użytkownika
BialyMag
Posty: 63
Rejestracja: sobota, 10 października 2009, 18:35
Lokalizacja: Śląsk

Re: Lubicie się kłócić?

#7 Post autor: BialyMag » środa, 2 grudnia 2009, 18:12

Nie lubię. Staram się nie dolewac oliwy do ognia, ale też nie będę go gasił swoimi racjami. Jestem na to zbyt uparty.

Awatar użytkownika
Montanek
Posty: 22
Rejestracja: niedziela, 19 lipca 2009, 14:16
Lokalizacja: z za klawiatury

Re: Lubicie się kłócić?

#8 Post autor: Montanek » środa, 2 grudnia 2009, 23:50

U mnie to zależy od osoby i humoru w danej chwili..
Czasami mam ochotę kogoś zagiąć, ale się powstrzymuję.
9w1 ?

...być w bliżej nieokreslonym miejscu i czuć się z tego powodu jak odludek... to stan w którym się znajduje...

Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1855
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

Re: Lubicie się kłócić?

#9 Post autor: Zielony smok » czwartek, 3 grudnia 2009, 12:29

Nie lubię
bo....
kto się smuci ten jest smutas, kto się kłóci, ten jest.......
9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

Perwik
Posty: 3600
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 23:08

Re: Lubicie się kłócić?

#10 Post autor: Perwik » sobota, 12 grudnia 2009, 08:52

UWIELBIAM SIĘ KŁÓCIĆ ! :D
może stąd moje zainteresowanie męskimi członkami...
swój do swego
Zielony smok pisze: kto się smuci ten jest smutas, kto się kłóci, ten jest.......
:mrgreen:

G.I.Joe
Posty: 400
Rejestracja: sobota, 10 stycznia 2009, 09:51

Re: Lubicie się kłócić?

#11 Post autor: G.I.Joe » wtorek, 26 stycznia 2010, 09:21

Poetownik pisze:Na stronie w sekcji "rozpoznawanie dziewiątki" jest napisane, że

"Intelektualna dziewiątka, zwłaszcza męska, często się mylnie utożsamia z piątką, jednakże piątka lubi się spierać na poziomie intelektualnym podczas gdy dziewiątka jest pojednawcza i unikająca konfliktów."

Wg mnie takie kryterium to jawna bzdura.

Ja osobiście uwielbiam kłócić się (a bardziej - przekonywać do swoich racji), jeśli tylko temat mnie interesuje i jestem pewien swojego zdania.

A jak to jest z wami?
Ja właśnie przez to kryterium utożsamiałem się przez długi czas z piątką. Kolejnym kryterium które automatycznie w moich oczach dyskwalifikowało mnie jako dziewiątkę był fakt że dziewiątka należy do ludzi brzucha nieumiejących głeboko myśleć. Jednak po przeczytaniu tekstu Krzysztofa Wirpszy o dziewiątkach straciłem wszelkie wątpliwości i jestem PEWIEN że należę do tego typu. W przeciwieństwie do innych tesktów, z tym zgadzam się w 100% pomimo że jest dość długi i mało uniwersalny, dlatego inne typy niż dziewieć nie mogłyby się pod nim podpisać.

Z jednowymiarowymi i powierzchownymi tekstami czytanymi wcześniej a które opisywały dziewiątkę jakby z zewnątrz bardzo średnio się identyfikowałem, dlatego wszystkim polecam najgenialniejszy i najobszerniejszy opis dziewiątki jakim jestem "Podróż właściwie donikąd. Studium Typu Dziewięć - Gapa" - Krzysztofa Wirpsza.

Pozdro

Awatar użytkownika
Mandala
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 10:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lubicie się kłócić?

#12 Post autor: Mandala » wtorek, 26 stycznia 2010, 15:17

G.I.Joe pisze:"Podróż właściwie donikąd. Studium Typu Dziewięć - Gapa" - Krzysztofa Wirpsza.
Jest możliwość przeczytania za darmo?
......................................................................... ZŁOTY ŚRODEK!
6 z mocnym wpływem obu skrzydeł - kiedyś nauczę się latać
"Jeśli nie wiesz do jakiego portu zmierzasz, żaden wiatr nie jest ci sprzyjający"

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Lubicie się kłócić?

#13 Post autor: boogi » wtorek, 26 stycznia 2010, 18:46

Jasne. Pierwszy strzał w Google'u: http://chomikuj.pl/Alilanta/Ezoteryka/Enneagram (nazwa "17 tekstów...")
A w drugim strzale: http://chomikuj.pl/nie_bieska/ebook/enneagram są pliki od Zielonego Smoka Czwórkom kiedyś podrzucone - jaki ten IntymNet mały :lol:
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
Mandala
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 10:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lubicie się kłócić?

#14 Post autor: Mandala » piątek, 29 stycznia 2010, 20:31

:oops: U mnie wcale to nie były pierwsze strony. Może kwestia wyszukiwarki?
......................................................................... ZŁOTY ŚRODEK!
6 z mocnym wpływem obu skrzydeł - kiedyś nauczę się latać
"Jeśli nie wiesz do jakiego portu zmierzasz, żaden wiatr nie jest ci sprzyjający"

Awatar użytkownika
Rinn
VIP
VIP
Posty: 695
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 21:12
Kontakt:

Re: Lubicie się kłócić?

#15 Post autor: Rinn » piątek, 29 stycznia 2010, 22:05

Mandala pisze::oops: U mnie wcale to nie były pierwsze strony. Może kwestia wyszukiwarki?
Bardziej kwestia wpisania "chomik" albo "chomikuj" obok nazwy wyszukiwanego artykułu (/filmu/ebooka itp. itd.). :wink:
w lęku nie ma nic
czego trzeba by się bać

ODPOWIEDZ