Być kumplem Ósemki - warto czy nie?

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
aliszien
VIP
VIP
Posty: 1459
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 14:07
Lokalizacja: Warszawy

#61 Post autor: aliszien » środa, 5 września 2007, 14:54

Słomkowy_Kapelusz pisze: Za pierwszym razem dosyć dobitnie zwróciłem Ci uwagę na nadinterpretację, a za drugim już dałem sobie spokój, bo ileż można znosić to, że ktoś nie odnodsi się do tego, co się napisałem, ale do dodatkowych nieistniejących elementów, które sam sobie wytworzył.
Zapomniałeś, że zostałam zindoktrynowana "GW" :lol:
Dałeś tezę i strzeliłeś focha, że prosto nie została potwierdzona. Chętnie dowiem się na PW, bo nie ma sensu off topować, gdzie niby się nie odniosłam.
Nie mam "syndormu emjotki", nie chce mi się dyskutować w nieskończoność przerzucając się argumentami jak piłeczką ping pongową i uszanowałam, że nie chcesz dalej dyskutować z kretynką. Ludzką rzeczą jest upraszczać świat, to oszczędza nerwy i czas.
Moje nerwy, twój czas - bezcenne.
Różni nas to, że ja potrafię uszanować czyjeś odmienne zdanie. Ty musisz dyskutanta "zdeprecjonować", by ocalić swoje poglądy.


4w5, INFj, sp/sx

Awatar użytkownika
Słomkowy_Kapelusz
Posty: 850
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 11:58
Lokalizacja: Z głowy
Kontakt:

#62 Post autor: Słomkowy_Kapelusz » środa, 5 września 2007, 15:58

aliszien nie chodziło o to, że się do czegoś odniosłaś, tylko że 2 razy odniosłaś się do tego czego nie było, ale szczegóły opiszę na PW.

A co do GW, to akurat Twój pogląd w tamtej sprawie pasuje do programowej linii GW.

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#63 Post autor: Hydra » środa, 5 września 2007, 16:19

Słomkowy_Kapelusz pisze: Raz dopatrzyłaś się ministra,
:lol: :lol:
Słomkowy! Jak babcię kocham - ten minister to była swego rodzaju personifikacja odczuć, a Ty oczywiście wszystko bierzesz DOSŁOWNIE :!:
Nie chce pisać, że musisz "zdeprecjonować dyskutanta", bo to chyba za mocne słowa, ale też odnoszę wrażenie, że jeśli ktoś zbyt radykalnie lub zbyt długo sie z Tobą nie zgadza, to tracisz swój programowy zdrowy rosądek. :)
MY NIE MóWIMY NIC

Awatar użytkownika
wloczega
Posty: 301
Rejestracja: wtorek, 3 kwietnia 2007, 00:05
Enneatyp: Indywidualista

#64 Post autor: wloczega » środa, 5 września 2007, 16:19

Hehe, "linia programowa" GW jest mi bliska :P
Włóczyłem się - z rękoma w podartych kieszeniach,
W bluzie, co już nieziemską prawie była bluzą,
Szedłem pod niebiosami, wierny ci o Muzo !
Oh! la la! co za miłość widziałem w marzeniach !

Awatar użytkownika
Słomkowy_Kapelusz
Posty: 850
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 11:58
Lokalizacja: Z głowy
Kontakt:

#65 Post autor: Słomkowy_Kapelusz » środa, 5 września 2007, 16:52

Hydro, to nie to mnie poirytowało, lecz to, że w linkach podałem przykład dopuszczalności aborcji ze względów społeczno-ekonomicznych - de facto na życzenie, a polemikę dostałem do aborcji z powodu nieuleczalności dziecka, które "po paru dniach" lub tygodniach i tak umrze.

Zatem dostałem 2 posty, które nijak się miały do tego co zestawiłem ze sobą, ale i tak nikt z dyskutujących tego nie zauważył. Za pierwszym razem sprostowałem, a za drugim już nie.

To prawda, że jestem krytyczny, ale skrytykowałem konkretny przypadek. Jeśli napisałbym, nie podając przykładu, to dopiero można by było napisać, że dowalam bez uzasadnienia.

PS. Niemniej jednak uważam za błąd to, że dopisałem się do tego, co podobno mówi partner aliszien. Mam poczucie, że napisałem to, co szczerze pomyślałem, niemniej jednak nic nie osiągnąłem, a zantagonizowałem aliszien. Przy okazji parę osób uznało, że jestem czarnym typem, którego główną rozrywką jest deprecjonowanie ludzi. To czy miałem rację w konkretnym przypadku, jest mniej istotne. Najważniejsze, że jestem tym drętwym, który poważne traktuje poważnie dyskusje.

Po co mi to? Bycie trójką byłoby takie przyjemne.

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#66 Post autor: Hydra » środa, 5 września 2007, 19:27

Słomkowy_Kapelusz pisze: To prawda, że jestem krytyczny, ale skrytykowałem konkretny przypadek. Jeśli napisałbym, nie podając przykładu, to dopiero można by było napisać, że dowalam bez uzasadnienia.
pewnie skrytykowano nie treść, tylko formę Twojego przekazu ...
MY NIE MóWIMY NIC

Awatar użytkownika
paranoidandroid
Posty: 201
Rejestracja: niedziela, 27 maja 2007, 16:20

#67 Post autor: paranoidandroid » środa, 5 września 2007, 19:50

...
Ostatnio zmieniony czwartek, 24 stycznia 2008, 18:44 przez paranoidandroid, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
aliszien
VIP
VIP
Posty: 1459
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 14:07
Lokalizacja: Warszawy

#68 Post autor: aliszien » czwartek, 6 września 2007, 00:04

Słomkowy_Kapelusz pisze:Hydro, to nie to mnie poirytowało, lecz to, że w linkach podałem przykład dopuszczalności aborcji ze względów społeczno-ekonomicznych - de facto na życzenie, a polemikę dostałem do aborcji z powodu nieuleczalności dziecka, które "po paru dniach" lub tygodniach i tak umrze.
Zawstydzona przeczytałam artykuł wzdłurz i wszerz. Nie ma tam nic o względach dla których aborcja w WB może być tak późna. Ani ekonomicznych, ani medycznych. Można utargować, że oboje wywnioskowaliśmy co nam wygodne.
Słomkowy_Kapelusz pisze: PS. Niemniej jednak uważam za błąd to, że dopisałem się do tego, co podobno mówi partner aliszien.
Tak, obrażać i żartować z siebie mogę ja sama.
4w5, INFj, sp/sx

Awatar użytkownika
Słomkowy_Kapelusz
Posty: 850
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 11:58
Lokalizacja: Z głowy
Kontakt:

#69 Post autor: Słomkowy_Kapelusz » czwartek, 6 września 2007, 01:44

Obrazek

Jest mowa o całkowitej legalizacji z tym, że pretekstem są np. powody społeczne i ekonomiczne. Pisząc o powodach społecznych i ekonomicznych uściśliłem tamten artykuł i uczyniłem, to zgodnie ze stanem faktycznym.

Ty nie odniosłaś się, ani do linków, ani do treści mojego postu (wcale nie precyzowałaś niuansu "życzenie", "względy społeczne", "życzenie uzasadniane względami społecznymi" [zresztą to jest drugorzędne, bo najważniejsze jest w tym pozbawianie życia z egoizmu]). Oskarżyłaś mnie, że zestawiłem posty z Ziobrą (nie wiem czemu nie z różowym słoniem) oraz napisałaś długi wywód o tym jak trudna jest sytuacja matki, która "musi" zabić dziecko, bo ono i tak umrze w kilka dni lub tygodni po urodzeniu, przy czym była to czysta ściema, bo w Wielkiej Brytanii zabija się z bardzo błahych powodów, a de facto na życzenie i to dzieci starsze od Julki.
Treści Twoich postów nie jestem w stanie przytoczyć, bo tak się składa, że "dziwnym trafem" zniknęły z nich fragmenty, o których pisałem. Wstawiłem, więc tylko zrzut ekranu z postu, w którym cytujesz mnie (choć jak każdy widzi, post zawiera tylko cytat, a oprócz cytatu była tam jeszcze wypowiedź aliszien). Niemniej jednak uwidocznione jest to, że napisałem w nim, o względach społecznych i ekonomicznych.

W tym wątku, w którym teraz jesteśmy potwierdziłem, to co sama napisałaś o sobie, bo uznałem, że jest w tym ziarno prawdy. Tamtą sytuację przytoczyłem tylko po to, żeby nie być gołosłownym. Zapomniałem jednak, że gdy ktoś pisze o swoich wadach, to robi, to tylko po to by inni mogli zaprzeczyć. Prawda jest o tyle ciekawa, o ile jest pochwalna.
Ostatnio zmieniony wtorek, 11 września 2007, 02:26 przez Słomkowy_Kapelusz, łącznie zmieniany 9 razy.

dillinger
Posty: 548
Rejestracja: wtorek, 31 lipca 2007, 16:44

#70 Post autor: dillinger » sobota, 8 września 2007, 01:48

paranoid_android pisze:Jeżeli wewnętrzny warunek (stąd) ósemki to "nie chcę grać fair", to chyba nie warto. Może z 8, która umie się kontrolować.
ta, nie warto sie zadawać z fałszywcami. Ani się obejrzysz, a już kosa w plecach będzie. Jedynie to można taka 8-meczke wykorzystać, aby coś dla nas zrobiła, czego sami sie boimy/nie chcemy zrobić.

Nefiv

#71 Post autor: Nefiv » sobota, 8 września 2007, 11:44

Być kumplem ósemki naprawdę się opłaca xD Tylko trzeba uważać aby nie zostać gdzieś po drodze przerobionym na kilka tysięcy złotych :P A poza tym to tutaj coś pomoże, tam podwiezie, gdzieś załatwi może robotę i takie tam. Obrotni ludzie po mojej stronie są świetnymi narzędziami ^_^

Awatar użytkownika
paranoidandroid
Posty: 201
Rejestracja: niedziela, 27 maja 2007, 16:20

#72 Post autor: paranoidandroid » sobota, 8 września 2007, 13:06

...
Ostatnio zmieniony czwartek, 24 stycznia 2008, 18:42 przez paranoidandroid, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
andrzej4001
Posty: 224
Rejestracja: czwartek, 3 maja 2007, 18:28
Enneatyp: Zdobywca
Lokalizacja: Wrocław

#73 Post autor: andrzej4001 » sobota, 8 września 2007, 14:00

ta, nie warto sie zadawać z fałszywcami. Ani się obejrzysz, a już kosa w plecach będzie. Jedynie to można taka 8-meczke wykorzystać, aby coś dla nas zrobiła, czego sami sie boimy/nie chcemy zrobić.
Kosa w plecach, tylko jeśli się narazisz ósemce. W przeciwnym razie możesz liczyć wyłącznie na pomoc i wsparcie :D No i zależy z jaką ósemką mamy do czynienia, napewno warto trzymać z so, bo dla tych przyjaźn jest niesamowicie ważna i sa lojalne, z kolei sp na pierwszym miejscu widzą zbieranie korzyści dla samych siebie (przynajmniej tak mi sie wydaję), nie wiem jak z sx :D

nlg
Posty: 218
Rejestracja: niedziela, 20 maja 2007, 16:07
Lokalizacja: tak

#74 Post autor: nlg » sobota, 8 września 2007, 14:18

Dillinger podaj mi jakiś przykład takiej kosy w plecy z twojego życia.
tak

dillinger
Posty: 548
Rejestracja: wtorek, 31 lipca 2007, 16:44

#75 Post autor: dillinger » sobota, 8 września 2007, 16:51

Nie napiszę, bo nie chce tutaj pisać faktów z mojego życia. Powiem tyle, że była to ósemka, która ile to nie mówiła o swojej lojalności, że wskoczyła by w ogień za tym, czy za tamtym, a ostanio dowiedziałem się takiej rzeczy, że aż strach.

Zgadzam sie z Nefivem i z treścią jego ostaniego posta. Eleganckie narzędzie.

ODPOWIEDZ