8 i ich stosunek do innych typów enneagramu

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Basket Case
VIP
VIP
Posty: 712
Rejestracja: piątek, 18 lipca 2008, 10:41

#31 Post autor: Basket Case » wtorek, 20 stycznia 2009, 23:12

Pablo pisze:Zgadzam się z Basket...
Świetnie, że się zgadzasz, ale sorki, bez uogólnień, bo mam uczulenie na kwantyfikator ogólny.

Napisałam jedynie co mnie rozbawiło u jednej jedynki... ta dziewczyna jest wyjątkowa, szczerze, nie miałam okazji spotkać nikogo innego o podobnym zachowaniu, a znam sporo jedynek. Widzisz Pablo, piszesz, że jedynki mają "posrane podejście" z twojego posta wynika, że ty masz "posrane podejście" do jedynek? Czyli co jak jest jedynką to won, albo terror?



Pablo
Posty: 1892
Rejestracja: piątek, 11 stycznia 2008, 00:12
Enneatyp: Szef

#32 Post autor: Pablo » wtorek, 20 stycznia 2009, 23:31

Nieprawda - chodzi mi o to że to one napinają ludzi czasem naprawdę mocno i same z biegiem czasu się doigrują tego że większość patrzy na nich spode łba.. Z tego co pamiętam to jesteś z tych 8 co jak zostaną urażone to nie mają poczucia pewnego rodzaju niesprawiedliwości albo chęci odgryzienia się - ja je mam akurat a z biegiem czasu się na takich ludzi denerwuję i z nimi wojować zaczynam albo się odszczekiwać. Większość jedynek taka jest - może akurat ja miałem ten niefart do tej grupy ludzi, ale cóż - get a life. Wspomniałem że znam jedną fajną, jedna jest ok, ale pozostałych kilka nie było ludźmi z którymi uszło się normalnie dogadać. Gratuluję udanych znajomości i oby więcej takich. Ja takiej buraczanej stercie przemądrzalców ustępował nie będę jak zaczynają wchodzić mi na głowę, choćby dla zwykłej satysfakcji żeby się pogotowali trochę, ale sam pierwszy nie zaczynam wojować z nikim bo to do niczego nie prowadzi.
Nie wspominając już o tym jak para bliźniaczych jedynek rządziła naszym krajem w ciągu ostatnich 2 lat (jeśli można to nazwać rządzeniem) -> pan ziemniak okrągły i pan ziemniak owalny :lol:

EDIT - Dopiero teraz zauważyłem że uznałaś to za zabawne - spox. znajomi to zupełnie co innego. jak sobie w ten sposób żartują i to akurat rozumiem bo rzeczywiście - mają trochę podobny humor do 8kowego a swój człowiek pod tym względem to fajna sprawa :)
A ch.. tam wcześniej też nie zgłębiłem do końca twojej następnej wypowiedzi, teraz dopiero wiem o co chodzi - mój błąd. Nie znam tej panienki więc nie będę jej oceniał. Wyciągam średnią ze znanych mi osób.

A co rozumiesz przez to że chciałabyś mieć więcej z jedynki?

Awatar użytkownika
Basket Case
VIP
VIP
Posty: 712
Rejestracja: piątek, 18 lipca 2008, 10:41

#33 Post autor: Basket Case » środa, 21 stycznia 2009, 00:57

Dziewczyna bynajmniej nie żartowała, napisała całkiem serio... w sumie to się zastanawiam ile osób poleciało z jej znajomych :lol: :lol:

No i to jest śmieszne! Dość, że śmieszne to do tego zagadka psychologiczna, a takie rzeczy tygryski lubią najbardziej :D
Z tego co pamiętam to jesteś z tych 8 co jak zostaną urażone to nie mają poczucia pewnego rodzaju niesprawiedliwości albo chęci odgryzienia się
Zaiste, nie mam, a jeżeli mam to tłumię w zarodku :D Zemsta nie daje satysfakcji, tobie daje? Ja osobiście czuję się silniejsza, jak powstrzymam złość... no dumna się wtedy czuję :D
A co rozumiesz przez to że chciałabyś mieć więcej z jedynki?
Spóźniam się, robię wiele rzeczy w ostatniej chwili, bałaganię... Marzy mi sie poukładane życie... więcej czasu na przyjemności :D

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#34 Post autor: yusti » środa, 21 stycznia 2009, 09:04

.
Ostatnio zmieniony wtorek, 12 października 2010, 15:40 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#35 Post autor: Snufkin » środa, 21 stycznia 2009, 11:36

.
Ostatnio zmieniony sobota, 27 marca 2010, 15:57 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Basket Case
VIP
VIP
Posty: 712
Rejestracja: piątek, 18 lipca 2008, 10:41

#36 Post autor: Basket Case » środa, 21 stycznia 2009, 13:37

yusti pisze:to zabawne jak ty basketko wiesz co kiedy czujesz, kontrolujesz to i wnioskujesz. Jak cyborg
To chyba nie komplement... naprawdę nie wiem dlaczego tak sądzisz. Dziwisz się, że "nie zachowuję się jak inne ósemki" (cokolwiek miałoby to znaczyć ;) ) Trzeba wziąć poprawkę na to, że jesteśmy na forum, nie w realu. Jestem czasami wkurzona wypowiedziami innych, ale mam czas... Przed kliknięciem Wyślij zastanawiam się, czy jest sens się pienić... zazwyczaj nie ma... nigdy nie ma! Kłótnie internetowe są takie przewidywalne... a ja jestem na forum nie po to, żeby się kłócić tylko, żeby coś pojąć. Mam nadzieję, że mnie rozumiesz: pisząca BC jest trochę bardziej opanowana niż mówiąca BC :D

Czy się ograniczam w jakiś sposób, bynajmniej nie! Ja chcę być opanowana, nigdy tego nie ukrywałam, traktuję więc forum jako próbę rozwoju.

Wracając do jedynek, czy raczej tej konkretnej jedynki... twierdzisz, że "Lepie mieć 2ziomali ale prawdziwych. Jak ktoś ma problem z respektowaniem moich praw to wooon. " Ja trochę inaczej odbieram przyjaźń... nie robię przyjaciołom testów na lojalność/rozsądne myślenie itd... ktoś jest moim przyjacielem, znaczy, że jest dla mnie bardzo ważny... po co mam go krzywdzić niepotrzebnie? A z tym, że nie potrzebna mi masa przyjaciół to się zgadzam... mam jedną przyjaciółkę i kilkoro dobrych znajomych.

Przyjaźń, to nie implikacja:
możesz coś dla mnie zrobić => jesteś moim przyjacielem
ale raczej
jesteś przyjacielem => znaczysz dla mnie dużo i życzę ci jak najlepiej
yusti pisze:ona tak czułą, zdenerwowanie, i jasno powiedziała ze ma dość i nie życzy sobie spamowania na nk!
jestem jedynką i wiem ze ludzie mnie nie lubią ALE NIE OD NICH!!!!. Ciągłe obgadywanie za plecami,a nikt nigdy z Tobą po ludzku nie porozmawiał, komunikatem JA nie oznajmił że go boli moje zachowanie czy coś. NIKT NIGDY. i skąd jedynka ma wiedzieć ze jej emocje są raniące wobec innych?
rzeczywiście, przyjęłam to za pewnik, że ona zdaje sobie sprawę z tego jak taka informacja może być nieprzyjemna dla innych. Może faktyczne nikt jej nie zwrócił uwagi. Ja widzę jedynki jako osoby, które mają w dupie co sądzą o nich inni... stąd taki wniosek

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#37 Post autor: yusti » środa, 21 stycznia 2009, 20:16

.
Ostatnio zmieniony wtorek, 12 października 2010, 15:50 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Basket Case
VIP
VIP
Posty: 712
Rejestracja: piątek, 18 lipca 2008, 10:41

#38 Post autor: Basket Case » środa, 21 stycznia 2009, 21:00

yusti udało Ci się mnie wkurzyć, powyrywałam sobie wszystkie włosy z głowy i zaraz zacznę strzelać do ludzi.

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#39 Post autor: yusti » środa, 21 stycznia 2009, 21:08

.
Ostatnio zmieniony wtorek, 12 października 2010, 15:50 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Basket Case
VIP
VIP
Posty: 712
Rejestracja: piątek, 18 lipca 2008, 10:41

#40 Post autor: Basket Case » środa, 21 stycznia 2009, 21:20

yusti pisze:nawet enter snadman metaliki ci nie pomoze
Nieee... Metalica zawsze pomaga mi na ZNPM :lol:

Wracając do tematu

2 - moja przyjaciółka była u mnie w domu, widzi mojego kota, który wrócił z polowania wyglądając i śmierdząc jakby właśnie wykąpał się w szambie. Ja czuję wstyd za tego brudasa, a ona: "Ojej, chory jest... biedny, i nie ma futra nad okiem..." - niech jakaś dwójka przygarnie tego skunksa :lol:
9 - szacun dla mojej rodzicielki no po prostu nie ma możliwości, żeby się o cokolwiek obraziła :D

Awatar użytkownika
Maro
Posty: 855
Rejestracja: piątek, 11 kwietnia 2008, 09:17

#41 Post autor: Maro » środa, 21 stycznia 2009, 22:02

Snufkin pisze:yusti weź sobie jakąś 7 na gg zobaczysz jak Cię będą zlewać. Oni znają tylko komunikację jednokierunkową: "Ja to, ja tamto, ja sramto. A co u Ciebie słychać ?" I nawet nie czeka na odpowiedź.
kurde to psychologiczny opis Siodemki.
najbardziej klarowny jaki czytalam.
wbrew pozorom jest cholernie duzo 7 na tym swiecie(nie wiem moze ja przypadkiem tyle znam) i dokladnie tak sie zachowuja. jest ich swiat no i czasem imprezy.
glebsza komunikacja nie wchodzi w rachube a jesli chodzi o chwalenie sie to sa mistrzami i najlepsze jest to ze za bardzo nie maja czym. sa w tym lepsze od 3 bez dwoch zdan.
8w7
ta szklanka MOZE byc pełna do połowy.

Pablo
Posty: 1892
Rejestracja: piątek, 11 stycznia 2008, 00:12
Enneatyp: Szef

#42 Post autor: Pablo » środa, 21 stycznia 2009, 22:35

Basket case pisze:Zaiste, nie mam, a jeżeli mam to tłumię w zarodku :D Zemsta nie daje satysfakcji, tobie daje? Ja osobiście czuję się silniejsza, jak powstrzymam złość... no dumna się wtedy czuję :D
Ciekawe.... mnie z kolei w samym sobie czasem irytuje to że muszę czekać aż rozdrażnienie na tyle weźmie górę że w końcu takiego ustawię gdzie jego miejsce :) Wpływ niekonfliktowego w grupie skrzydła dziewiątki.... :roll:
A z drugiej strony człowiek który się wścieka wywołuje we mnie zwykle śmiech i dlatego staram się tego unikać żeby nie zachowywać się jak kretyn - bardziej z takich pobudek dla siebie, reszta skutków wkurzania się - oczywista :)

A czy daje satysfakcję? Jak ktoś za skórę odpowiednio zajdzie to triumf odzyskania "pozycji" jest silniejszy niż niesmak ale to musi urosnąć...
Basket case pisze: Spóźniam się, robię wiele rzeczy w ostatniej chwili, bałaganię... Marzy mi sie poukładane życie... więcej czasu na przyjemności :D
Oj tak z tymi trzema się całkowicie zgadzam ;)

Maro pisze: wbrew pozorom jest cholernie duzo 7 na tym swiecie(nie wiem moze ja przypadkiem tyle znam) .
Nie przypadkiem - jest ich dużo. Jak na mnie to co 4, 5 osoba ma przejawy tego typu

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#43 Post autor: boogi » czwartek, 22 stycznia 2009, 06:58

Maro pisze:
Snufkin pisze:yusti weź sobie jakąś 7 na gg zobaczysz jak Cię będą zlewać. Oni znają tylko komunikację jednokierunkową: "Ja to, ja tamto, ja sramto. A co u Ciebie słychać ?" I nawet nie czeka na odpowiedź.
kurde to psychologiczny opis Siodemki.
najbardziej klarowny jaki czytalam.
Jasne. Siódemki. Chyba po prostu egoisty bez względu na enneatyp. Nie przesadzajcie ;)
"co 4,5 osoba ma przejaw tego typu" - tak, przejaw egoizmu, skupienia się tylko na sobie, ale niekoniecznie siódemkowości. To tak, jakby powiedzieć, że każdy uparty skurczybyk jest Ósemką :P ;)
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
Maro
Posty: 855
Rejestracja: piątek, 11 kwietnia 2008, 09:17

#44 Post autor: Maro » czwartek, 22 stycznia 2009, 08:24

no dobra (po namysle w chwili słabości) źle to ujełam tzn to nie są egoiści ale najwięksi egocentrycy...
bez dwóch zdań.
8w7
ta szklanka MOZE byc pełna do połowy.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#45 Post autor: Snufkin » czwartek, 22 stycznia 2009, 09:01

.
Ostatnio zmieniony sobota, 27 marca 2010, 17:07 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

ODPOWIEDZ