Tańcząca 8?

Wiadomość
Autor
Perwik
Posty: 3600
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 23:08

Re: Tańcząca 8?

#31 Post autor: Perwik » piątek, 19 sierpnia 2011, 17:48

Jak można nie umieć pogo? Nie żebym kiedyś tego próbował, ale no...stawy skokowe mam, to pewnie pogo umiem. :P



Shirayo
Posty: 625
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2011, 11:40
Enneatyp: Obserwator

Re: Tańcząca 8?

#32 Post autor: Shirayo » piątek, 19 sierpnia 2011, 17:52

Pogo nie da się nie umieć. To tylko skakanie i taranowanie się nawzajem. Dziwne, że jest to nazywane tańcem.

Awatar użytkownika
zla8w7
Posty: 22
Rejestracja: piątek, 1 kwietnia 2011, 12:17

Re: Tańcząca 8?

#33 Post autor: zla8w7 » środa, 21 marca 2012, 15:15

Uwielbiam taniec, praktycznie każdy...szczególnie towarzyski. :D mmm... Szybkie tempo, jakieś ciekawe figury. ;D mmm... Profesjonalny kurs tańca z ukochaną osobą - marzenie. :D

siehhh
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 3 kwietnia 2012, 02:51

Re: Tańcząca 8?

#34 Post autor: siehhh » wtorek, 3 kwietnia 2012, 03:40

tańcząca ósemka, jako kobieta 8w7 wiode prym wodzirejki, na dyskotekach, różnych zabawach, bawię sie jak na weselu, najczesciej na srodku parkietu, bo wszyscy muszą widzieć, ze jestem królową parkietu (hiehie..typowe przekonanie ósemki:)) podczas gdy tańcze, lubię odgrywać różne sceny.


Pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
Venus w Raku
VIP
VIP
Posty: 1058
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 10:08
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Tańcząca 8?

#35 Post autor: Venus w Raku » sobota, 7 kwietnia 2012, 05:19

Tak, z mojego doświadczenia wynika, że Ósemki lubią tańczyć i są w tym dobre.
siehhh pisze:tańcząca ósemka, jako kobieta 8w7 wiode prym wodzirejki, na dyskotekach, różnych zabawach, bawię sie jak na weselu, najczesciej na srodku parkietu, bo wszyscy muszą widzieć, ze jestem królową parkietu (hiehie..typowe przekonanie ósemki:)) podczas gdy tańcze, lubię odgrywać różne sceny.
A może Ty jesteś 7w8. To co siehhh napisała, to może dotyczyć 8w7 lub nie. Trudno mi powiedzieć, bo nie znam się tak dobrze na Ósemkach, ale raczej uważam, że nie, bo myślę, że 8 nie robią czegoś na pokaz dla innych i nie potrzebują innych, aby ich podziwiali. Robią, co robią, bo mają wewnętrzną potrzebę, aby egzekwować własną wolę, bo czują się z czymś dobrze, a z czymś innym źle. I żadne pochwały i zachęty z zewnątrez nie zmienią ich zdania. Ósemki raczej egzekwują swoją własną wolę, ale mniej interesuje je, aby być w centurm zainteresowania innych i aby inni ich podziwiali. Raczej nie kojarzę 8 z kimś, kto chce zaimponować innym w narcystyczny sposób i czerpie z tego otwartą przyjemność. Akurat według mnie Ósemki są raczej bardzo nieuległe, mało narcystyczne i nie obchodzi je, co inni sobie o nich myślą, czyli nie działają na pokaz i nie potrzebują podziwu innych, aby czuć się dobrze (cytat: bo wszyscy muszą widzieć, ze jestem królową parkietu (hiehie..typowe przekonanie ósemki:) -> takie wyznanie bardziej sugeruje, że jesteś 7w8, 3w4, 4w3 lub 2w3). Generalnie nie sądzę, że Ósemki są narcystyczne/dramtatyczne/histrioniczne i nie robią rzeczy na pokaz tylko po to, aby uzyskać aprobatę innych, wywołać wrażenie na innych lub być w centrum uwagi.

Jak Ósemki tańczą, to akurat chcą tańczyć i nie obchodzi je, czy ktoś inny je podziwia z tego powodu, czy nie. Akurat mają ochotę na to, aby tańczyć i nie myślę, że tańczą dlatego, że chcą być w centrum uwagi, bo jak coś robią, to zdanie innych ludzi mało je wtedy obchodzi. I to jest to, co ja uważam za ósemkowość. W Enneagramie, to jest najbardziej niezależny, od wpływów innych ludzi, typ. Robi co chce i nie zwraca specialnej uwagi na to, czy komuś się to podoba, czy nie.
1w9, 6w5, sp/sx

ocet
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 21 stycznia 2012, 00:27

Re: Tańcząca 8?

#36 Post autor: ocet » sobota, 28 kwietnia 2012, 18:51

W zasadzie, moja przedmówczyni powiedziała już wszystko.

Obserwowałem jedną ósemkę (8w7) w tańcu, i poczuwam się do obywatelskiego obowiązku, aby podzielić się swoimi wnioskami.

Taniec typowo towarzyski, styl oczywiście dowolny, okoliczności sprzyjające, ale nie szczególnie istotne. W tańcu prowadzi, i skupia się na osobie towarzyszące, chociaż uwaga jest nieco rozbita. Sam taniec bardzo swobodny, naturalny, bez skrępowania i raczej spontaniczny. Jak zaimplikowała Venus, pewna niezależność w zachowaniu na parkiecie może wyglądać wodzirejsko (dla pewnych typów) ale tak, w rzeczywistości jest manifestem niezależności. No, ósemeczka przyszła się bawić, więc się bawi, o co chodzi?
5w4 Sp
INTJ LII - 2Ti

bianco_martino
Posty: 18
Rejestracja: niedziela, 30 czerwca 2013, 08:59
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tańcząca 8?

#37 Post autor: bianco_martino » niedziela, 30 czerwca 2013, 09:25

ocet pisze:W zasadzie, moja przedmówczyni powiedziała już wszystko.

Obserwowałem jedną ósemkę (8w7) w tańcu, i poczuwam się do obywatelskiego obowiązku, aby podzielić się swoimi wnioskami.

Taniec typowo towarzyski, styl oczywiście dowolny, okoliczności sprzyjające, ale nie szczególnie istotne. W tańcu prowadzi, i skupia się na osobie towarzyszące, chociaż uwaga jest nieco rozbita. Sam taniec bardzo swobodny, naturalny, bez skrępowania i raczej spontaniczny. Jak zaimplikowała Venus, pewna niezależność w zachowaniu na parkiecie może wyglądać wodzirejsko (dla pewnych typów) ale tak, w rzeczywistości jest manifestem niezależności. No, ósemeczka przyszła się bawić, więc się bawi, o co chodzi?
nic dodac nic ujac. czuje sie jakby to bylo o mnie :mrgreen: . az nie wiem co napisac... :o

Awatar użytkownika
Kondorek
Posty: 7
Rejestracja: środa, 1 maja 2013, 23:45
Enneatyp: Szef

Re: Tańcząca 8?

#38 Post autor: Kondorek » poniedziałek, 12 sierpnia 2013, 15:17

Taniec owszem, jak najwięcej, tak, by się zmęczyć. Potrafię nawet rozkręcić grilla, gdzie nikt by nie myślał, żeby tańczyć.
8w7
Obrazek

MrDawid
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 4 sierpnia 2013, 20:12
Enneatyp: Szef

Re: Tańcząca 8?

#39 Post autor: MrDawid » piątek, 15 listopada 2013, 21:33

Ja osobiście nie umiem tańczyć i sie boje

ODPOWIEDZ