Wiek duszy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Shironeko
Posty: 174
Rejestracja: czwartek, 20 listopada 2008, 11:36
Lokalizacja: że znowu?

Wiek duszy

#1 Post autor: Shironeko » czwartek, 20 listopada 2008, 15:24

Czytaliście o ewolucji świadomości według Zaratustry? link:
http://astro.eco.pl/dusza.html

U siebie zaobserwowałam podobne przejście do ok 13 lat byłam 2w1, chciałam poświęcić się dla innych, ślepo wierzyłam w Boga, nie zadając sobie żadnych pytań, nie znałam swoich potrzeb, ciągle uważałam, że inni mają gorzej niż ja i starałam się to sobą wynagrodzić, w kółko naprawiałam świat.
Potem zmieniłam się, stałam się bardziej agresywna, wulgarna, ostra... Jednak czasem (gdzieś przez cztery lata) wracały mi altruistyczne zachowania. Trudno mi określić, kim właściwie byłam. Specjalnie raniłam ludzi i wyśmiewałam wierzących, rozkoszowałam się zadawaniem bólu psychicznego. Jakby chcąc sobie odbić poprzednie lata, ciągle byłam na nie, zapatrzona w siebie.

Pozostały mi jakieś ślady po obu poprzednich stanach, ale właśnie teraz kiedy jestem siódemką, czuję, że żyję w zgodzie ze sobą, że mam w sobie mały (w miarę)harmonijny mikrokosmos.

Wydaje mi się, że typ 7 jest najbliższy typowi dziecka. Może dlatego, że inne słabo znam... Czekam na opinie.


7w8 (~)
When I woke up tonight I said
I'm gonna make somebody love me
And now I know, I know that it's you
You’re lucky, lucky, you're so lucky!!

Awatar użytkownika
milamber
Posty: 26
Rejestracja: środa, 31 grudnia 2008, 10:55
Lokalizacja: Bielsko-biała

#2 Post autor: milamber » środa, 31 grudnia 2008, 19:18

. już kiedyś zetknąłem się z tym tekstem kiedy chciałem poszerzyc swoja wiedze po tym jak przeczytałem książkę tego autora o medytacji. Według mnie każdy człowiek bez względu na typ może obudzic w sobie dziecko. W medytacji osiągniecie takiego stanu wiąże sie chyba z oświeceniem czyli połączeniem w sobie cech Buddy i Zorby. Takie prznynajmniej odczuwam podobieństwa. Ja osobiście nie potrafiłem ocenic w jakim stadium rozwoju duszy sie znajduje. Może dlatego, iż nie chciałem przyjąc do świadomości, że jestem jeszcze wielbłądem lub nie mogłem uwierzyc, że jestem już lwem.
Ostatnio zmieniony piątek, 2 stycznia 2009, 19:08 przez milamber, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie duskutuj z debilem! Najpierw zciagnie Cie do swojego poziomu a później pokona doswiadczeniem:D
3w2 mag-kochanek... moją potęga jest chesed!
trójki wiedzą o czy mowie. :)

Awatar użytkownika
Shironeko
Posty: 174
Rejestracja: czwartek, 20 listopada 2008, 11:36
Lokalizacja: że znowu?

#3 Post autor: Shironeko » czwartek, 1 stycznia 2009, 21:01

Spróbuj ocenić się oczami innej osoby, przemyśl charakterystyczne zachowania. Wiedza jest początkiem dla zmian, prawda? I bądź ze sobą szczery. Wiem, że to cholernie trudne, ale ostatecznie wychodzisz lepiej.

I dziękuję że odpowiedziałeś... chciałam kasować ten temat ^^"
7w8 (~)
When I woke up tonight I said
I'm gonna make somebody love me
And now I know, I know that it's you
You’re lucky, lucky, you're so lucky!!

Awatar użytkownika
milamber
Posty: 26
Rejestracja: środa, 31 grudnia 2008, 10:55
Lokalizacja: Bielsko-biała

#4 Post autor: milamber » czwartek, 1 stycznia 2009, 23:30

akurat ten tekst jest trudny i sprawy, które porusza chciałbym rozważyc gdy moje doświadczenie w tej kwestii będzie znacznie większe. Dziękuje za rade i jak z każdej postaram sie zrobic dobry użytek.
Ostatnio zmieniony piątek, 2 stycznia 2009, 19:06 przez milamber, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie duskutuj z debilem! Najpierw zciagnie Cie do swojego poziomu a później pokona doswiadczeniem:D
3w2 mag-kochanek... moją potęga jest chesed!
trójki wiedzą o czy mowie. :)

Awatar użytkownika
Gremster
Posty: 506
Rejestracja: sobota, 25 sierpnia 2007, 13:22
Lokalizacja: Wrocław

#5 Post autor: Gremster » czwartek, 1 stycznia 2009, 23:41

milamber pisze:akurat ten tekst jest tródny i sprawy, które porusza chciałbym rozważyc gdy moje doświadczenie w tej kwesti bedzie znacznie wieksze. Dziękuje za rade i jak z każdej postaram sie zrobic dobry urzytek.
jeśli nie masz nic przeciwko radom.... to niestety mam dla ciebie jedną która nie jest miła.... zrób coś do jasnej *** ze swoją ortografią.... ja nie jestem ideałem, wielokrotnie mi również zwracano uwagę na błędy i sam się staram nad nimi pracować, ale moje w8 aż we mnie krzyczy jak widzę niektóre twoje kwiatki jak „szczeguł”….. bądź „urzytek” albo „zetknołem”

dziękuję za uwagę :)
7w8 - Jeśli żyjesz, musisz wymachiwać rękami i nogami, musisz skakać, ponieważ życie jest odwrotnością śmierci. A zatem, jeśli siedzisz cicho - nie żyjesz. Musisz hałasować, a przynajmiej twoje myśli powinny być głośne, barwne i ożywione

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#6 Post autor: Snufkin » piątek, 2 stycznia 2009, 16:21

.
Ostatnio zmieniony sobota, 27 marca 2010, 15:16 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
milamber
Posty: 26
Rejestracja: środa, 31 grudnia 2008, 10:55
Lokalizacja: Bielsko-biała

#7 Post autor: milamber » piątek, 2 stycznia 2009, 19:04

Gramster... faktycznie, głupio mi. Mam dysleksje... będę kopiował na Worda. Przepraszam wszystkich za niechlujstwo.
Nie duskutuj z debilem! Najpierw zciagnie Cie do swojego poziomu a później pokona doswiadczeniem:D
3w2 mag-kochanek... moją potęga jest chesed!
trójki wiedzą o czy mowie. :)

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#8 Post autor: boogi » piątek, 2 stycznia 2009, 19:06

milamber pisze:Gramster... faktycznie, głupio mi. Mam dysleksje... będę kopiował na Worda. Przepraszam wszystkich za niechlujstwo.
Zainstaluj Firefox. Też podkreśla błędy, a nie będzie wymagane tyle zabawy ;)
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#9 Post autor: Snufkin » sobota, 3 stycznia 2009, 17:44

.
Ostatnio zmieniony sobota, 27 marca 2010, 15:14 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
vhax
Posty: 488
Rejestracja: czwartek, 15 stycznia 2009, 00:38
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Szczecin

#10 Post autor: vhax » czwartek, 15 stycznia 2009, 12:10

to nie jest do końca tak, ze jesteśmy lekkoduchami, mamy wszystko gdzieś, jak będzie to będzie. Fakt, może trudniej nam się na czymś skupić, ale to nie znaczy ze się tym nie przejmujemy. Poczucie odpowiedzialności też mamy... czasem. Ale mogę zapewnić, ze się odzywa :)
7w8

Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że Ci się to przytrafiło (Gabriel García Márquez)

Awatar użytkownika
Shironeko
Posty: 174
Rejestracja: czwartek, 20 listopada 2008, 11:36
Lokalizacja: że znowu?

#11 Post autor: Shironeko » poniedziałek, 19 stycznia 2009, 13:37

Silver_bullet, bardzo dziękuję za tego linka ^_^
Wół znika - otóż to
Krzysztof Wirpsza pisze: Uświadamiamy sobie prostą prawdę - mam jedno życie, lepiej, żebym je przeżył po swojemu. Będę taki, jaki właśnie mam ochotę. "Fajny?" w porządku. "Nie fajny?" też dobrze. Jeszcze jakiś inny? Wspaniale. Nie zamierzam przejmować się wymogami jakie, niby, stwarza ten świat.
7w8 (~)
When I woke up tonight I said
I'm gonna make somebody love me
And now I know, I know that it's you
You’re lucky, lucky, you're so lucky!!

Awatar użytkownika
Shironeko
Posty: 174
Rejestracja: czwartek, 20 listopada 2008, 11:36
Lokalizacja: że znowu?

#12 Post autor: Shironeko » poniedziałek, 19 stycznia 2009, 17:35

Niezależenie od typu ^^?
7w8 (~)
When I woke up tonight I said
I'm gonna make somebody love me
And now I know, I know that it's you
You’re lucky, lucky, you're so lucky!!

Awatar użytkownika
enngiv
Posty: 209
Rejestracja: środa, 6 czerwca 2007, 12:29
Lokalizacja: Warszawa

hehehehehe

#13 Post autor: enngiv » środa, 28 stycznia 2009, 16:14

Do dupy z Osho...co za napięty dupek...kupił sobie 40 rolsroycow i wmowil kretynom ważny sens...

Do silver...
Zajebisty link...to z jaką łatwoscią, lekkością, humorem a jednocześnie precyzją autor przejechał się po enneagramie wykazując jego poza horyzontalność...SUPER...Pierdole wszystkie maski tak jak to opisano z olbrzymią mocą...tyle że wydźwięk mam rozpaczliwy...

Jeszcze raz wielkie dzięki dla Silvera...
A reszta nadętych dupasów nawet się nie odniosła ze zrozumieniem.
Żałość mnie bierze jak słyszę ludzi ględzących że można się rozwijać i zmieniać w sposób opisany przez Helen w drugiej/pierwszej części...
Ludziom bezdomnym

typ 2w9 ;)
Posty: 15
Rejestracja: wtorek, 13 listopada 2007, 21:15

Osho

#14 Post autor: typ 2w9 ;) » środa, 28 stycznia 2009, 23:40

Umysł to... za m a ł o, ż e b y p o j ą ć O s h o :)

Awatar użytkownika
enngiv
Posty: 209
Rejestracja: środa, 6 czerwca 2007, 12:29
Lokalizacja: Warszawa

ta

#15 Post autor: enngiv » czwartek, 29 stycznia 2009, 08:15

1.Pierwsza fala przyjdzie, padnie Ci do nóg i będzie ślepo patrzeć w oczy...skwitujesz to uśmiechem.
2.Druga fala przyjdzie, powie Ci że rozumie i będziecie podróżowali razem dla wytchnienia Twego.
3.Trzecia fala przyjdzie, zapyta dlaczego i w mocy nie wystarczającej odpowiedzi pójdzie szukać dalej.

Zastanów się czego Ci brakuję.
a)fali
b)kobiety
c)umysłu
Ludziom bezdomnym

ODPOWIEDZ