Strona 1 z 1

Rozsądne 7?! Niemożliwe!

: czwartek, 10 kwietnia 2008, 20:43
autor: Tyler
Osobiscie uwazam 7 za typ malo rozsadny, w skrajnych przypadkach za glupiego lekkoducha bez przyszlosci ;) Prawdopodobnie byly to niezdrowe 7. Czy to prawda, ze jestescie malo rozsadne? Wypowiedzcie sie, chcialbym sie dowiedziec, czy mam racje, czy jej nie mam. Pozdrawiam!

: czwartek, 10 kwietnia 2008, 21:29
autor: Kamillot
rozsądek «zdolność trafnego oceniania sytuacji i odpowiadającego tej ocenie zachowania się»


Wydaje mi się, że w codziennym życiu siódemki są rozsądne ze względu na dominujący ośrodek intelektu. Podam trochę teorii.
W grupie 5,6,7 piątkę lęk przed niebezpieczeństwem zmusza do ukrywania się w sferze intelektu, siódemkę do wychodzenia światu naprzeciw, aby o lęku zapomnieć, a szóstka tłumi swój główny ośrodek, natomiast z lękiem walczy w najprostszy sposób - starając się wszędzie zwęszyć niebezpieczeństwo, by go uniknąć.
3,7,8 skupiają się na przyszłości (emocje nie grają zbytniej roli, ważne co będzie jutro), typy agresywne.
To wszystko składa się na to, że siódemka jest rozsądnym typem. Może nie jesteś siódemką? Być może w kwestiach uczuciowych siódemka nie jest rozsądna. Albo jeszcze inaczej. Wpływ szóstki zaburza Ci percepcję otaczającego świata. Nie wierzysz w siebie. Nie wiem co jeszcze...

: czwartek, 10 kwietnia 2008, 21:58
autor: Green Eyes
ja jestem rozsądna, stawiam siebie na pierwszym miejscu i dbam o swoje :roll:

: czwartek, 10 kwietnia 2008, 22:20
autor: Tyler
rozsądek «zdolność trafnego oceniania sytuacji i odpowiadającego tej ocenie zachowania się»
rozsadny to raczej: roztropny, przezorny, mądry, rozważny, przewidujący, rozumny, ostrożny (rozsądny człowiek) sensowny, logiczny, racjonalny, dorzeczny, przemyślany, trzeźwy (rozsądne działanie) [sciagniete z jakiegos slownika]
7 moze i oceni sytuacje, ale jesli jest w jakis sposob niewygodna dla niej, to napewno znajdzie cos przyjemniejszego do roboty, nie neguje umiejetnosci ale czy postapi wedlug rozumu czy raczje wygody, hmm?
Może nie jesteś siódemką?
Wpływ szóstki zaburza Ci percepcję otaczającego świata. Nie wierzysz w siebie.
Czy ja gdzies napisalem ze jestem 7?! Nie, Kamillot.

Jestescie 7 rozsadne, bo stawiacie swoje potrzeby na pierwszym miejscu. troche w tym rozsadku jest ;) ale czy do tego rozsadku zalicza sie tez przedsiebiorczosc? Wykonujecie zadania zapewniajace Wam dobrobyt teraz, a co z przyszloscia? Pominmy, Panie przedsiebiorszo usidlajace bogatych Panow ;)

: piątek, 11 kwietnia 2008, 00:16
autor: chokureika
więc to zależy o co konkretnie Ci chodzi. uważam, że każdy jest jakoś tam rozsądny. jedni są sztywni i trzymają się zasad a inni (np 7 (; ) szaleją i korzystają z życia jednak tak by nie zrobić sobie krzywdy, to też rozsądek.

po 7 które znam zauważyłam, że mimo iż potrafią jakoś zachować się w danej sytuacji to jeśli chodzi o rzeczy, które wymagają czasu, systematyczności są strasznie nieodpowiedzialne i niekonsekwentne.

: piątek, 11 kwietnia 2008, 00:47
autor: picolinek
wg nie ROZSADEK !!!
przez duze "rrrrrrrr" :P

ale natura 7ki jest spontanicznosc <w pozytywnym znaczeniu tego slowa>

: niedziela, 4 maja 2008, 01:17
autor: Eruantalon
Mój Tata jest bardzo rozsądny, a to czysta 7'ka.

: niedziela, 4 maja 2008, 09:27
autor: eudaimonia
Ja kieruje się w życiu zdrowym rozsądkiem a nie np. uczuciami czego wielu nie potrafi pojąć bo przecież "miłość jest najważniejsza" :P

: niedziela, 4 maja 2008, 13:03
autor: pirol
ja mam swoją hierarchię (nie mam pojęcia jak się to pisze :P może tak?, jak jest źle to proszę o poprawienie :) ) ważności często skrajnie różną od innych, niektórzy mówią, że brak mi rozsądku, ale ja go mam, tyle że niektóre rzeczy są wazniejsze od innych:)

: niedziela, 4 maja 2008, 13:17
autor: Wawelski
Tak bywają rozsądne i opiekuńcze 7, które kierują się nie tylko uczuciami, ale też i rozumem.

: czwartek, 17 lipca 2008, 00:44
autor: zielona_trawka
Siódemki są rozsądne

ale także nie odmaiwają sobie rzeczy ktorych nie muszą odmawiać;)
dlatego przez spoleczenstwo moga byc wlasnie tak odbierane

: sobota, 19 lipca 2008, 16:02
autor: Absynt
IMO to jeden z najbardziej zyciowych typow. Osobowosc skazana na sukces dzieki swojej naturalnej przebojowosci. Rozsadek? A coz to znaczy, ale raczej to maja ;].