Sztuka, czy 3 są do tego zdolne?

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Shadow_Vegeta
Posty: 15
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 20:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sztuka, czy 3 są do tego zdolne?

#1 Post autor: Shadow_Vegeta » piątek, 4 maja 2007, 15:22

Jak uważacie, czy 3 są zdolne do prawdziwego tworzenia czegokolwiek? Jestem tym faktem bardzo zainteresowany, bo czy to może być tak że ich sztuka, jakakolwiek by ona nie była(obrazy, fotografie, film, teatr, aktorstwo, rzeźba, byle co) Może mieć zwiazek z większym "uduchowieniem" siebie, lub może pokazaniem swoich emocji na zewnątrz w ten sposob, czy raczej jest to czysty zabieg "marketingowy" ktorym mógłby sie wypromować. Oczywiście, są przypadki takie i takie, ale czy myślicie że trójki są zdolne do tworzenia? W swoim pośpiechu, dążeniu do perfekcji i pracy takiej żeby zaimponować innym.

Ja jestem tym równierz zainteresowany bo głównie wiąże swoja przyszłośc z takimi przedsiemwzięciami artystycznymi i nie dokońca jestem pewien czy moje 3w2 czyli no, "Gwiazda", i moje twory to czysta chęc "pokazania się" czy też możlwe jest to że w taki sposob 3 chcą okazywać swoje emocje, bo inaczej niepotrafią. Napewno jak będę chciał i będę uparty jak to trójki potrafią, do czegoś dojdę, ale czy to będzie płynąć skądś głebiej niż tylko z chęci pochwały? :>


3w2

Awatar użytkownika
tzlm
Posty: 849
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 14:46

#2 Post autor: tzlm » piątek, 4 maja 2007, 15:37

Można przecież łączyć chęć zabłyśnięcia z chęcią przelania uczuć, czy czego tam na papier albo płótno i w ogóle, bla bla bla. To się z sobą nie kłóci, a jeśli nie możesz przezwyciężyć tej chęci zabłyśnięcia, to artysta z ciebie cienki będzie.
W ogóle, to sam, jako Trójka tego nie wiesz? Jeśli nie, to ja Ci jednak nie pomogę. Możesz żałować, że nie jesteś 4w5. Zresztą, teraz liczy się sztuka komercyjna, albo pseudoelitarne Happysad, nie wiem.

Tak przy okazji, pasjonują cię iDroidy?
I to by było na tyle, nie rozumiem zbytnio tego topiku.

Awatar użytkownika
Shadow_Vegeta
Posty: 15
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 20:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3 Post autor: Shadow_Vegeta » piątek, 4 maja 2007, 15:46

Ja nie twierdze że nie wiem, zastanawiam się co o tym myśla inni? Wydaje mi sie że 3 poprostu dążą zregóły do czegoś innego. Ja chce robić głównie dla siebie żeby mi sie to podobało i to mnie dziwi bo to nie jest normalne zachowanie trójki. Zabłysnąć chce każdy, i pisanie że moge żałować że nie jestem 4w5 jest niedożeczne. Czwórki też mają swoje wady, może dosięgają głębiej w stan umysłu niż 3, ale czesto mogą być źle zrozumiane, nie zrozumiałe w tym co robią. 3 zwykle wiedzą co mówią i co chcą przekazać. Moje pytanie jest takie czy w naturze 3 według innych trójek jest możliwość spełnienia poprzez ogólno pojęta sztukę.

Ps. Komercja nie jest zła, jeżeli w komercji też coś jest, choć sam jej nie popieram bo zwykle jest kiczowata. Ale to juz temat na inna rozmowę :P
3w2

Awatar użytkownika
Intryga
Posty: 157
Rejestracja: poniedziałek, 12 lutego 2007, 20:11
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sztuka, czy 3 są do tego zdolne?

#4 Post autor: Intryga » piątek, 4 maja 2007, 15:46

Shadow_Vegeta pisze:Jak uważacie, czy 3 są zdolne do prawdziwego tworzenia czegokolwiek?
Hm, dobre pytanie ;> jednak zależy chyba to bardziej od indywidualnych uzdolnień i zainteresowań, mniej od bycia Zdobywcą.
Może mieć zwiazek z większym "uduchowieniem" siebie, lub może pokazaniem swoich emocji na zewnątrz w ten sposob, czy raczej jest to czysty zabieg "marketingowy" ktorym mógłby sie wypromować.
Właśnie, mysle, że różna sztuka dla 3 to właśnie wyrazanie emocji, których nie potrafimy inaczej okazac. Kontakt ze sztuką jest własnie dla mnie tym oraz oderwaniem sie na chwile od tej codziennosci, zdobywania, wiec ją uwielbiam, pod kazda postacia :D Aczkolwiek moze byc to tez "zabieg marketingowy" - coz szkodzi pokazać swoją artystyczną stronę, czasem mozna wiele zyskac, juz nie mowiac o podziwie i "ah, jak pieknie malujesz/spiewasz/piszesz, itp." ale nie mowie ze jezeli 3 jest artysta to tak robi, bron Boze! :D
Oczywiście, są przypadki takie i takie, ale czy myślicie że trójki są zdolne do tworzenia? W swoim pośpiechu, dążeniu do perfekcji i pracy takiej żeby zaimponować innym.
Oczywiscie, Trójka tez człowiek :D własnie w tym ciągłym pośpiechu to jest dla nas przerwą.
Ja jestem tym równierz zainteresowany bo głównie wiąże swoja przyszłośc z takimi przedsiemwzięciami artystycznymi i nie dokońca jestem pewien czy moje 3w2 czyli no, "Gwiazda", i moje twory to czysta chęc "pokazania się" czy też możlwe jest to że w taki sposob 3 chcą okazywać swoje emocje, bo inaczej niepotrafią.
Jedno i drugie? ;) to juz sam powinieneś wiedzieć, ale myśle, że jednocześnie okazywanie emocji i chęc pokazania sie,w koncu jestes Gwiazda :D no i jedno wcale nie wyklucza drugiego.

Wydaje mi sie że 3 poprostu dążą zregóły do czegoś innego.
Dobrze Ci się wydaje ;) w zasadzie to mało 3 sie chyba spełnia artystycznie, ew. traktuje to jako hobby. 3 zdobywa, 4 tworzy, taki jest stereotyp, który możesz teraz złamać ;)
3w4/5w4, INTp/ISTp

"Ludzi należy albo zjednywać sobie pieszczotą, albo niszczyć, bo za drobne krzywdy będą się mścili, a doznawszy wielkich nie będą już w stanie."
Niccolo Machiavelli

Awatar użytkownika
tzlm
Posty: 849
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 14:46

#5 Post autor: tzlm » piątek, 4 maja 2007, 15:53

Zabłysnąć chce każdy, i pisanie że moge żałować że nie jestem 4w5 jest niedożeczne.
Nie widzisz, że mój tamten jeden post to była jedna wielka głupota?

PS
Ps. Komercja nie jest zła, jeżeli w komercji też coś jest, choć sam jej nie popieram bo zwykle jest kiczowata. Ale to juz temat na inna rozmowę :P
HAHAHAHAHA
Lubisz Happysad.

Idę sobie.

Awatar użytkownika
Shadow_Vegeta
Posty: 15
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 20:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6 Post autor: Shadow_Vegeta » piątek, 4 maja 2007, 16:07

Ah... niestety na każdym forum znajdą sie tacy frustraci jak Ty :P Cóż, życie płynie dalej, chociaż można sie pośmiać ;)
3w2

Awatar użytkownika
tzlm
Posty: 849
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 14:46

#7 Post autor: tzlm » piątek, 4 maja 2007, 16:21

Owned.

Awatar użytkownika
Shadow_Vegeta
Posty: 15
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 20:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8 Post autor: Shadow_Vegeta » piątek, 4 maja 2007, 16:27

I oczywiscie ostatnie słowo musi należeć do Ciebie. :P
3w2

Awatar użytkownika
Basketcase
Posty: 716
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 23:09

#9 Post autor: Basketcase » piątek, 4 maja 2007, 17:10

Tzlm dobrze mówi.

A co do bycia artystą, to tylko się podzielę taką wiadomością, że ja jako 4w5 so też bardzo chcę "zabłysnąć", jednocześnie wyrażając jakoś siebie. Problem w tym, żeby pozostać uczciwym w stosunku do siebie i innych i nie robić nic z myślą "ale się to ludziom spodoba", tylko robić to, co sprawia satysfakcję samemu sobie. U mnie to poczucie uczciwości jest chyba dość mocne, więc się nie martwię za bardzo o to, że mogę się stoczyć w tworzenie na pokaz, ale czy Wy macie takie wenętrzne poczucie? Czy czujecie, że musielibyście się non stop pilnować? Może warto będąc taką "Gwiazdą" załatwić sobie jakiegoś rzetelnego, ale przyjaznego krytyka 5w4, by kontrolował poziom sztuczności ;]

Ech, tak przeczytałem to co napisałem i wydaje mi sie strasznie głupie, ale dobra, wysyłam.
Obrazek

Awatar użytkownika
Matea
Posty: 1162
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 19:40
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: z wnętrza :>
Kontakt:

#10 Post autor: Matea » piątek, 4 maja 2007, 19:12

Czemu ? :> Ja wcale nie uznałabym tego co napisałeś za głupie. :)
Shadow_Vegeta pisze: Czwórki też mają swoje wady, może dosięgają głębiej w stan umysłu niż 3, ale czesto mogą być źle zrozumiane, nie zrozumiałe w tym co robią. 3 zwykle wiedzą co mówią i co chcą przekazać.

Czyźby ? :> Moim zdaniem trójki raczej same nie wiedzą czego chcą :P Mówiąc - mącą ,robiac - mącą. Może to co chcą przekazać nie jest aż tak skomplikowane jak to co przekazują czwórki ,jednak forma w jakieś to robią możę budzić pewne zastrzeżenia. Żekłabym ,że jest to raczej przerost formy nad treścią w celu zwiększenia efektu ;P Artyści to osoby które mają POTRZEBĘ przekazania czegoś światu w bardziej lub mniej kreatywny sposób. Czwórki doskonale WIEDZĄ co chcą przekazać ,bo czuję to w środku ,mają zdolność od autorefleksji i nie mają zamiaru pozostawać samemu sobie ze swoimi emocjami ,dlatego tworzą. Sztuka jest dla nich raczej ratunkiem przez samotnością i swoja skomplikowaną osobowością. Trójki z tego wywnioskowałam są chyba bardziej defensywne w wyrażaniu swoich uczuć ,do tego bardziej sa chyba uzaleźnione od opini innych dlatego co to tworzą może być niestety mniej "autentyczne".
To co robi artysta moim zdaniem musi być niezależne ,inaczej nie bedzie miało żadnej wartości artystycznej w oczach innych i jednym słowem będzie KICZEM :P
Sztuka komercyjna jest jak dla mnie zupełnie bezwartościowa i chyba każdy tutaj się ze mną zgodzi.
Nie twierdzę ,żę trójki nie są zdolne do tworzenia ,przestrzegam jedynie podobnie jak kolega powyżej ,że trójki jako osobowości niezwykle podatne na sugestię powinny pilnowac się przed tym ,żeby nie robić niczego pod publikę bo to poprostu nie ma sensu. Sztuka nie jest dla poklasku i nie może byc w żadnym wypadku sposobem na pokazanie się. o_O :)
Ostatnio zmieniony piątek, 4 maja 2007, 20:13 przez Matea, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ja nie jestem szalony. Mnie tylko interesuje wolność" - Jim Morrison

_ 4w5_ (ENFj)

"A ja włóczęga, niespokojny duch
Ze mną można tylko
w dali znikać cicho..."

"Together we stand, divided we fall" - Pink Floyd

Awatar użytkownika
Basketcase
Posty: 716
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 23:09

#11 Post autor: Basketcase » piątek, 4 maja 2007, 19:48

Sztuka komertycja jest jak dla mnie zupełnie bezwartościowa i chyba każdy tutaj się ze mną zgodzi.
Ja się nie zgodzę. Dobrze zrobione kino rozrywkowe czy jakikolwiek inny przekaz może mieć swoją wartość. Komercja też może być robiona z pasją.

Ma nieco inne walory niż sztuka, możesz powiedzieć że to płytsze, że to głupsze, ale dla mnie dopóki nie próbuje udawać czegoś więcej niż jest, czyli jest uczciwe, jest w porządku.

Awatar użytkownika
Intryga
Posty: 157
Rejestracja: poniedziałek, 12 lutego 2007, 20:11
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#12 Post autor: Intryga » piątek, 4 maja 2007, 22:15

Matea pisze:Trójki z tego wywnioskowałam są chyba bardziej defensywne w wyrażaniu swoich uczuć ,do tego bardziej sa chyba uzaleźnione od opini innych dlatego co to tworzą może być niestety mniej "autentyczne".
To co robi artysta moim zdaniem musi być niezależne ,inaczej nie bedzie miało żadnej wartości artystycznej w oczach innych i jednym słowem będzie KICZEM :P
(...)
Nie twierdzę ,żę trójki nie są zdolne do tworzenia ,przestrzegam jedynie podobnie jak kolega powyżej ,że trójki jako osobowości niezwykle podatne na sugestię powinny pilnowac się przed tym ,żeby nie robić niczego pod publikę bo to poprostu nie ma sensu. Sztuka nie jest dla poklasku i nie może byc w żadnym wypadku sposobem na pokazanie się. o_O :)
Święta racja Mateo, trafiłaś wrecz bezbłędnie. Shadow_Vegeta, to jest właśnie sedno sprawy.
Czy nie wydaje Ci sie, ze znasz lepiej np. swojego Zdobywcę niz on sam? :lol:
3w4/5w4, INTp/ISTp

"Ludzi należy albo zjednywać sobie pieszczotą, albo niszczyć, bo za drobne krzywdy będą się mścili, a doznawszy wielkich nie będą już w stanie."
Niccolo Machiavelli

Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 780
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 11:11

#13 Post autor: Gabriel » piątek, 4 maja 2007, 22:38

Basketcase pisze:A co do bycia artystą, to tylko się podzielę taką wiadomością, że ja jako 4w5 so też bardzo chcę "zabłysnąć", jednocześnie wyrażając jakoś siebie. Problem w tym, żeby pozostać uczciwym w stosunku do siebie i innych i nie robić nic z myślą "ale się to ludziom spodoba", tylko robić to, co sprawia satysfakcję samemu sobie. U mnie to poczucie uczciwości jest chyba dość mocne, więc się nie martwię za bardzo o to, że mogę się stoczyć w tworzenie na pokaz, ale czy Wy macie takie wenętrzne poczucie? Czy czujecie, że musielibyście się non stop pilnować? Może warto będąc taką "Gwiazdą" załatwić sobie jakiegoś rzetelnego, ale przyjaznego krytyka 5w4, by kontrolował poziom sztuczności ;]

Ech, tak przeczytałem to co napisałem i wydaje mi sie strasznie głupie, ale dobra, wysyłam.
Pseudoawangardzista.

Tak mnie nazwałeś, kiedy stwierdziłem, że będę pisał co i jak mi się podoba, dla siebie, bez zważania na opinie innych. I gdzież tu szczerość wobec siebie?
ewutek pisze:Uśmiechnięty chłopiec o dziewczęcych rysach.
Nie ma już dla mnie nadziei. :lol:
4w3 sp lub sx / so ENFJ

Awatar użytkownika
ewutek
Posty: 993
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 19:53
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#14 Post autor: ewutek » piątek, 4 maja 2007, 23:19

Gabriel pisze:stwierdziłem, że będę pisał co i jak mi się podoba, dla siebie, bez zważania na opinie innych.
I jesteś w tym konsekwentny ---> http://enneagram.pl/forum/viewtopic.php?p=30402#30402 :D
5w6

Awatar użytkownika
Matea
Posty: 1162
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 19:40
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: z wnętrza :>
Kontakt:

#15 Post autor: Matea » piątek, 4 maja 2007, 23:29

Intryga pisze:
Święta racja Mateo, trafiłaś wrecz bezbłędnie. Shadow_Vegeta, to jest właśnie sedno sprawy.
Czy nie wydaje Ci sie, ze znasz lepiej np. swojego Zdobywcę niz on sam? :lol:
Nie wiem. Właściwie to sama już nie jestem pewna czy to co mówię jest słuszne ,bo owa trójka mąci mi głowie przeogromnie także sama już nie wiem co mam myśleć. ;P Szczerzę mówiąc uważam ,że albo nie potrafi docenić ile robię ,żeby go zrozumieć ,albo w jakiś sposób przeszkadza mu to ,ze jest taki "roszyfrowalny" i specjalnie mąci ,żeby trochę uatrakcyjnić nasz związek ^^

P.S. A jak kogoś ciekawi jak sztuka jest postrzegana przez czwórki to zapraszam tutaj ;) (szczerze mówiąc to strasznie się przechwalają ;P)
"Ja nie jestem szalony. Mnie tylko interesuje wolność" - Jim Morrison

_ 4w5_ (ENFj)

"A ja włóczęga, niespokojny duch
Ze mną można tylko
w dali znikać cicho..."

"Together we stand, divided we fall" - Pink Floyd

ODPOWIEDZ