Nasi bohaterowie, ideały

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Intryga
Posty: 157
Rejestracja: poniedziałek, 12 lutego 2007, 20:11
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Nasi bohaterowie, ideały

#1 Post autor: Intryga » czwartek, 26 kwietnia 2007, 01:44

To a'propos kwestii idealizowania. Każdy z nas ma jakieś ideały, ludzi, na których chciałby się wzorować, bohaterów, których podziwia.
A kto stanowi wzór dla Zdobywców?;)


3w4/5w4, INTp/ISTp

"Ludzi należy albo zjednywać sobie pieszczotą, albo niszczyć, bo za drobne krzywdy będą się mścili, a doznawszy wielkich nie będą już w stanie."
Niccolo Machiavelli

ivo7er
Posty: 92
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 16:35
Lokalizacja: Śląskomałopolska

#2 Post autor: ivo7er » czwartek, 26 kwietnia 2007, 13:17

hmm, zdobywca nie ma wzorów. Zwłaszcza, jesli jest też być może 1 - Perfekcjonistą. Zdobywca sam wie najlepiej, rzadko zapyta o radę, i nie będzie się przejmował nasladowaniem kogokolwiek, skoro sam na pewno wymysli cos lepszego! ;-)
"Lepiej spróbować, i potem żałować, niż żałować, że się nie spróbowało..."
1, 3 lub 3w4

Awatar użytkownika
Intryga
Posty: 157
Rejestracja: poniedziałek, 12 lutego 2007, 20:11
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#3 Post autor: Intryga » czwartek, 26 kwietnia 2007, 13:34

ivo7er pisze:hmm, zdobywca nie ma wzorów. Zwłaszcza, jesli jest też być może 1 - Perfekcjonistą.
Widzę, że jesteśmy do siebie bardzo podobne, obie Trójko-Jedynki :D
Jednak ja mam swoje jakies wzory, jest kilka osob, które mi imponują. Naprawde nie masz takich ideałów? Nie patrzysz na nikogo i nie myślisz, że chciałabyś być taka jak on/ona?
3w4/5w4, INTp/ISTp

"Ludzi należy albo zjednywać sobie pieszczotą, albo niszczyć, bo za drobne krzywdy będą się mścili, a doznawszy wielkich nie będą już w stanie."
Niccolo Machiavelli

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#4 Post autor: Miltado » czwartek, 26 kwietnia 2007, 13:34

ivo7er pisze:hmm, zdobywca nie ma wzorów. Zwłaszcza, jesli jest też być może 1 - Perfekcjonistą. Zdobywca sam wie najlepiej, rzadko zapyta o radę, i nie będzie się przejmował nasladowaniem kogokolwiek, skoro sam na pewno wymysli cos lepszego! ;-)
Nadla nie rozumiem twojej konwncji.

Świetny dzial Intryga w końcu coś na luzie :)

Hmm, Valmount z Niebezpieczne związki i ekranizacji pt. "Szkoła uwodzenia"
Oglądałaś może...??
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
Intryga
Posty: 157
Rejestracja: poniedziałek, 12 lutego 2007, 20:11
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#5 Post autor: Intryga » czwartek, 26 kwietnia 2007, 13:49

Miltado pisze:Hmm, Valmount z Niebezpieczne związki i ekranizacji pt. "Szkoła uwodzenia"
Oglądałaś może...??
Niestety ksiażki nie czytałam (jeszcze nie!:D ale w planach ;)) a "Cruel Intentions" uwielbiam :D oglądałam kilka razy i za kazdym razem coraz bardziej mi sie podoba ;) świetny film, świetna fabuła no i ta Trójkowość :) jednak o wiele bardziej podobała mi sie część 1, zupełnie niepotrzebnie zmienili aktorów w 2, moim zdaniem.
(Po przeczytaniu opisu Zdobywcy pierwszym moim skojarzeniem był ten film :D)
3w4/5w4, INTp/ISTp

"Ludzi należy albo zjednywać sobie pieszczotą, albo niszczyć, bo za drobne krzywdy będą się mścili, a doznawszy wielkich nie będą już w stanie."
Niccolo Machiavelli

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#6 Post autor: Miltado » czwartek, 26 kwietnia 2007, 13:57

Dokladnie film świetny, ale tylko 1 część, druga średnio, 3 wogóle nie nawiązuje i nie ma tam raczej 3.
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

ivo7er
Posty: 92
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 16:35
Lokalizacja: Śląskomałopolska

#7 Post autor: ivo7er » czwartek, 26 kwietnia 2007, 22:09

Intryga pisze: Nie patrzysz na nikogo i nie myślisz, że chciałabyś być taka jak on/ona?
Nie! A jeśli ktoś ma jakieś szczegolnie cenne zdolności itp. to po prostu mu gratuluję, ale nigdy nie żałuję, że taka nie jestem!

No dobrze, żałuję jedynie, że nie mam zdolności Valmonta w oczarowywaniu ludzi - niejednokrotnie by mi się to przydało...
"Lepiej spróbować, i potem żałować, niż żałować, że się nie spróbowało..."
1, 3 lub 3w4

Awatar użytkownika
Intryga
Posty: 157
Rejestracja: poniedziałek, 12 lutego 2007, 20:11
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#8 Post autor: Intryga » czwartek, 26 kwietnia 2007, 22:26

ivo7er pisze:No dobrze, żałuję jedynie, że nie mam zdolności Valmonta w oczarowywaniu ludzi - niejednokrotnie by mi się to przydało...
Jak to mówią: dla chcącego nic trudnego ;) może Ty rzeczywiście masz w sobie znacznie wiecej 1 niz 3, wiekszośc Jedynek, które znam mówią dokładnie to samo, że chciałyby mieć takie zdolności.
Miltado pisze:Dokladnie film świetny, ale tylko 1 część, druga średnio, 3 wogóle nie nawiązuje i nie ma tam raczej 3.
3 niestety nie oglądałam, ale 2 byłam strasznie rozczarowana w równym stopniu, co 1 zachwycona.


No a teraz coś ode mnie, tak w ramach powrotu do tematu głownego... ;)
Moim wzorem, bo choć to może jednak dziwne dla 3 (?) jest Audrey Hepburn. Nie potrafię tego wytłumaczyć, od pierwszej chwili gdy zetknełam sie z tą postacią byłam pod wielkim wrażeniem. Jak dla mnie pewnien wzór, poprostu prawdziwa dama. (Audrey to 9w1, tak btw ;) moze dlatego lubię ten typ :D)
No i głowni bohaterowie "Cruel Intentions" (jakoś na "szkołę uwodzenia" mam alergie :|) Kathryn i Sebastian. Jedne z niewielu postaci, które są do mnie w jakis sposób podobne.
3w4/5w4, INTp/ISTp

"Ludzi należy albo zjednywać sobie pieszczotą, albo niszczyć, bo za drobne krzywdy będą się mścili, a doznawszy wielkich nie będą już w stanie."
Niccolo Machiavelli

ivo7er
Posty: 92
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 16:35
Lokalizacja: Śląskomałopolska

#9 Post autor: ivo7er » czwartek, 26 kwietnia 2007, 23:53

Ale film w ogóle się nie może równać z książką! Jest może trochę szokujący, ale nie ma nic z czasu powieści!
"Lepiej spróbować, i potem żałować, niż żałować, że się nie spróbowało..."
1, 3 lub 3w4

Awatar użytkownika
Intryga
Posty: 157
Rejestracja: poniedziałek, 12 lutego 2007, 20:11
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#10 Post autor: Intryga » piątek, 27 kwietnia 2007, 00:39

ivo7er pisze:Ale film w ogóle się nie może równać z książką! Jest może trochę szokujący, ale nie ma nic z czasu powieści!
Dlatego mam w planach jutro szukanie ksiązki :D (w zasadzie to dzisiaj...)
Już sam wstęp do streszczenia jej tresci jest dla mnie zachęcający:
Panoramiczny obraz życia osiemnastowiecznej arystokracji francuskiej.
3w4/5w4, INTp/ISTp

"Ludzi należy albo zjednywać sobie pieszczotą, albo niszczyć, bo za drobne krzywdy będą się mścili, a doznawszy wielkich nie będą już w stanie."
Niccolo Machiavelli

ivo7er
Posty: 92
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 16:35
Lokalizacja: Śląskomałopolska

#11 Post autor: ivo7er » wtorek, 8 maja 2007, 20:56

Intryga pisze:
ivo7er pisze:No dobrze, żałuję jedynie, że nie mam zdolności Valmonta w oczarowywaniu ludzi - niejednokrotnie by mi się to przydało...
Jak to mówią: dla chcącego nic trudnego ;) może Ty rzeczywiście masz w sobie znacznie wiecej 1 niz 3, wiekszośc Jedynek, które znam mówią dokładnie to samo, że chciałyby mieć takie zdolności.
Hej, to może ktoś by się podjął łopatologicznego wytłumaczenia mi jak to się robi? :oops: Propozycja jak najbardziej serio! :twisted: (niekoniecznie na forum! ;-))
"Lepiej spróbować, i potem żałować, niż żałować, że się nie spróbowało..."
1, 3 lub 3w4

ODPOWIEDZ