Piątki a lenistwo

Wiadomość
Autor
sussannah
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 30 marca 2007, 14:41

Piątki a lenistwo

#1 Post autor: sussannah » czwartek, 19 kwietnia 2007, 08:39

Czy piątki to typy megainteligentne ale i megaleniwe i maja słomiany zapał? (no może nie tyle mega co po prostu zdolne ale lenia mają za kołnierzem:P )
Ostatnio zmieniony czwartek, 19 kwietnia 2007, 10:35 przez sussannah, łącznie zmieniany 1 raz.


5w4

Awatar użytkownika
Romulus
Posty: 112
Rejestracja: poniedziałek, 22 stycznia 2007, 21:56
Lokalizacja: Wielkopolska

#2 Post autor: Romulus » czwartek, 19 kwietnia 2007, 09:16

megainteligentne
No nie wiem, w moim przypadku nie :P
megaleniwe
Ojj tak! Szczególnie jak mam się uczyć do egzaminu, lub czytać uczone knigi :lol: Swoją drogą rozleniwiły mnie kompletnie testy, wprowadzone do szkolnictwa. Nigdy nie miałem problemów z ich rozwiązywaniem, dlatego nigdy nie musiałem się wiele na nie uczyć (w tym na maturę, wystarczyły mi fakultety).
słomiany zapał
:oops: W szczególności do ćwiczeń fizycznych, mojego hobby, no i pracy ogółem. Jak mi się zachce, a są takie dni, że wstaje i myślę zrobię x rzeczy dzisiaj. I je robie, to niestety ten zapał wypala się już następnego dnia :roll:
5w4, Pan "niepoważny" :P Całkiem poważnie ;)
Jestem tylko gwiezdnym pyłem.

Kap kap, to kapie ja... prosto na chodnik. O, wdepnąłeś we mnie. Czerwień na twojej podeszwie da się usunąć. Ale czerwień na sumieniu, będziesz nosił do końca swych dni...

Awatar użytkownika
Avis
Posty: 105
Rejestracja: czwartek, 15 lutego 2007, 10:22
Kontakt:

Re: Piątki a lenistwo

#3 Post autor: Avis » czwartek, 19 kwietnia 2007, 10:04

sussannah pisze:Czy piątki to typy megainteligentne ale i megaleniwe i maja słomiany zapał?
Pomijając nieco przesadzone przedrostki "mega", to - przynajmniej w moim przypadku - raczej tak.

Generalnie, nie uczę się prawie wcale, a i tak dostaję czwórki i piątki będąc w stosunkowo dobrym LO.
5w4, ISTj

on

Awatar użytkownika
toner
Posty: 534
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2007, 18:35
Lokalizacja: Kraków

#4 Post autor: toner » czwartek, 19 kwietnia 2007, 10:28

Nie wiem czy megainteligentne ale na pewno bardzo leniwe. Tyle projektów miałem zrobić/zacząć a zajmuje się pierdołami. :lol: :lol: :lol:
5w4 LII

sussannah
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 30 marca 2007, 14:41

#5 Post autor: sussannah » czwartek, 19 kwietnia 2007, 10:33

czy piątki macie coś takiego, że czasem macie wiele chęci, ale siadacie i wam się odechciewa i zajmujecie się jakimis pierdółkami a potem wszytsko robicie na ostatnią chwilę? ja tka mam :/ zgubne...
5w4

Awatar użytkownika
toner
Posty: 534
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2007, 18:35
Lokalizacja: Kraków

#6 Post autor: toner » czwartek, 19 kwietnia 2007, 10:35

sussannah pisze:czy piątki macie coś takiego, że czasem macie wiele chęci, ale siadacie i wam się odechciewa i zajmujecie się jakimis pierdółkami a potem wszytsko robicie na ostatnią chwilę? ja tka mam :/ zgubne...
Często choć nie zawsze :wink: .

Czasem mam wrażenie że powinno być coś co da pożądnie w tyłek żeby się zmobilizować. :wink:

Myślę że piątki dobrze by się czuły jak by miały trudny problem intelektualny do rozwiązania, taki co by obwody w mózgu przepalał. :lol:
5w4 LII

Awatar użytkownika
Lex
Posty: 248
Rejestracja: wtorek, 6 marca 2007, 19:38

#7 Post autor: Lex » czwartek, 19 kwietnia 2007, 12:01

sussannah pisze:czy piątki macie coś takiego, że czasem macie wiele chęci, ale siadacie i wam się odechciewa i zajmujecie się jakimis pierdółkami a potem wszytsko robicie na ostatnią chwilę? ja tka mam :/ zgubne...
Mam identycznie :P Najpierw sobie zaplanuję co to ja bym nie zrobił itd. a potem... tego wszystkiego nie robię, bo mi się nie chce nawet zacząć :P
Np. mam 2 tygodnie na zrobienie zadania do szkoły i jeszcze na zajęciach zaplanuję sobie że już zacznę, a zaczynam pod koniec tych dwóch tygodni :lol:
Ale trzeba przyznać, że jednak zawsze udawało mi się wywiązać na czas.
Obrazek
5w4

Awatar użytkownika
tzlm
Posty: 849
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 14:46

#8 Post autor: tzlm » czwartek, 19 kwietnia 2007, 16:35

Oh, Susanna,
Oh don't you cry for me...

Ale trzeba przyznać, że jednak zawsze udawało mi się wywiązać na czas.
...zarywając noc.
czy piątki macie coś takiego, że czasem macie wiele chęci, ale siadacie i wam się odechciewa i zajmujecie się jakimis pierdółkami a potem wszytsko robicie na ostatnią chwilę? ja tka mam :/ zgubne...
Nawet chęci nie mam.

Ogólnie to Piątki mają tendencje do lenistwa i nierozwijania swoich talentów, pomimo wielu predyspozycji.

:roll:

Awatar użytkownika
Kimondo
Posty: 1599
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 17:21
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Spaghettiland
Kontakt:

#9 Post autor: Kimondo » czwartek, 19 kwietnia 2007, 18:53

Nie sądzę żeby to było lenistwo. Po prostu czasem nie widać ważnego celu przed sobą i dlatego nie chce czegoś się robić. Po co podejmować zbędny wysiłek.
Ani sukces, ani porażka nie są czymś, czego można doświadczyć z dnia na dzień. Porażkę powodują drobne decyzje, które
podejmujemy w ciągu długiego czasu: nie kończymy spraw, nie przystępujemy do działania, zbyt łatwo się poddajemy...
9w5 i INTJ

Awatar użytkownika
Virgo
Posty: 138
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 19:46
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#10 Post autor: Virgo » czwartek, 19 kwietnia 2007, 18:53

Ja generalnie mam wiele 'górnolotnych' planów, jak np przeczytanie wielu książek, napisanie jakiś artykułów, nauczenie sie czegoś, ćwiczenie (fiz), ale fakt faktem ciężko mi sie do tego zabrać, albo zrealizować zamierzenia do końca. Ten problem właściwie jest opisany w enneagramie - mamy kłopot z działaniem.

Awatar użytkownika
Kimondo
Posty: 1599
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 17:21
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Spaghettiland
Kontakt:

#11 Post autor: Kimondo » czwartek, 19 kwietnia 2007, 18:56

No właśnie. Kurczę odezwał się we mnie nihilista lekki. Po co się trudzić skoro i tak zginiemy?
" Marność, nad marnościami, wszystko marność "
Ani sukces, ani porażka nie są czymś, czego można doświadczyć z dnia na dzień. Porażkę powodują drobne decyzje, które
podejmujemy w ciągu długiego czasu: nie kończymy spraw, nie przystępujemy do działania, zbyt łatwo się poddajemy...
9w5 i INTJ

Awatar użytkownika
ewutek
Posty: 993
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 19:53
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Re: Piątki a lenistwo

#12 Post autor: ewutek » czwartek, 19 kwietnia 2007, 20:33

sussannah pisze:Czy piątki to typy megainteligentne ale i megaleniwe
Bywają wzloty i upadki. Jeśli to, czym aktualnie się zajmuję, zupełnie mnie nie interesuje albo odstręcza (jak to na studiach), to świadomie zmieniam się w "megalenia". A jeśli robię to co lubię dostaję skrzydeł i nikt za mną nie nadąża.
Nie sądzę, żeby to o czym tu każdy wspomniał było wyłącznie Piątkową zmorą (z "megainteligencją" włącznie).
5w6

Awatar użytkownika
Avin
Posty: 1166
Rejestracja: wtorek, 31 października 2006, 15:02

#13 Post autor: Avin » czwartek, 19 kwietnia 2007, 21:01

to ja wam zazdrosze tych szerokich mozliwosci i ze tacy zdolni jestescie, u mnie dobre oceny i zdanie examow-to mordega, chce byc 5
Samotnosc pogladow innego czlowieka
i jego dziwna zawila natura
zmusza do usmiechu
gdy inny czlowiek spaceruje ulica
myslac o szczesciu
myslac o zyciu
zwraca uwage szarych ludzi

ten inny czlowiek ma inna dusze
inne widzenie i inne serce

Awatar użytkownika
Avis
Posty: 105
Rejestracja: czwartek, 15 lutego 2007, 10:22
Kontakt:

#14 Post autor: Avis » czwartek, 19 kwietnia 2007, 21:05

Avin pisze:to ja wam zazdrosze tych szerokich mozliwosci i ze tacy zdolni jestescie, u mnie dobre oceny i zdanie examow-to mordega, chce byc 5
Widzisz, to też nie jest takie proste. Człowiek się nie uczy, myśli, że nie umie, a z wielkiego sprawdzianu dostaje ocenę bardzo dobrą. I potem się biedak zastanawia - czy uczyć się, by mieć świadomość (względnie przekonanie), że się wie, czy też pozostawić rzeczy swojemu biegowi.
5w4, ISTj

on

nudis_verbis
Posty: 325
Rejestracja: sobota, 18 listopada 2006, 10:37

#15 Post autor: nudis_verbis » piątek, 20 kwietnia 2007, 10:38

dzieci się na mnie dziwnie patrzą

ODPOWIEDZ