Out of Body Experience (OBE-OOBE)

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
FINIX
Posty: 10
Rejestracja: środa, 4 kwietnia 2007, 23:04
Lokalizacja: Tomaszów Maz
Kontakt:

Out of Body Experience (OBE-OOBE)

#1 Post autor: FINIX » piątek, 6 kwietnia 2007, 18:26

No właśnie chciałem się zapytać czy ktoś z was się tym interesuje, lub zamierza w przyszłym czasie?


Dla mniej rozeznanych w tym temacie słownik: Out of Body Experience


5w4 // GG: 8436579

Awatar użytkownika
Avin
Posty: 1166
Rejestracja: wtorek, 31 października 2006, 15:02

#2 Post autor: Avin » piątek, 6 kwietnia 2007, 21:11

chodzi ci o ludzie praktykujacych to? rozwin temat
Samotnosc pogladow innego czlowieka
i jego dziwna zawila natura
zmusza do usmiechu
gdy inny czlowiek spaceruje ulica
myslac o szczesciu
myslac o zyciu
zwraca uwage szarych ludzi

ten inny czlowiek ma inna dusze
inne widzenie i inne serce

Awatar użytkownika
FINIX
Posty: 10
Rejestracja: środa, 4 kwietnia 2007, 23:04
Lokalizacja: Tomaszów Maz
Kontakt:

#3 Post autor: FINIX » piątek, 6 kwietnia 2007, 22:19

Tak dokładnie o to mi chodzi, chciałbym też podzielić się swoimi doświadczeniami na ten temat.
Osobiście uważam to za cudowną ideologie poznania samego siebie, ale i nie tylko.
5w4 // GG: 8436579

Awatar użytkownika
tzlm
Posty: 849
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 14:46

#4 Post autor: tzlm » piątek, 6 kwietnia 2007, 22:27

FINIX pisze:Osobiście uważam to za cudowną ideologie poznania samego siebie, ale i nie tylko.
How?

Awatar użytkownika
FINIX
Posty: 10
Rejestracja: środa, 4 kwietnia 2007, 23:04
Lokalizacja: Tomaszów Maz
Kontakt:

#5 Post autor: FINIX » piątek, 6 kwietnia 2007, 22:43

Pytasz Jak…? Całym sercem, myślami, uczuciami… ciało nie jest tam potrzebne; twa kreacja jest twoim umysłem i stanem ducha. Astral przestrzeń gdzie liczy się umysł, i ty sam… Jedyne o czym trzeba pamiętać to to żeby się nie bać.
5w4 // GG: 8436579

Awatar użytkownika
tzlm
Posty: 849
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 14:46

#6 Post autor: tzlm » piątek, 6 kwietnia 2007, 22:46

Ale mi chodzi o to, jak przebiega to poznanie, na czym ono polega.

Awatar użytkownika
FINIX
Posty: 10
Rejestracja: środa, 4 kwietnia 2007, 23:04
Lokalizacja: Tomaszów Maz
Kontakt:

#7 Post autor: FINIX » piątek, 6 kwietnia 2007, 22:53

Trudno to opisać, to tak jak by zapytać siebie kim jesteś i czego oczekujesz; W astralu świadomość staje się tobą a ty świadomością, to naprawdę dziwne uczucie zwłaszcza bez ciała. Nasuwa mi się tu film „Kontakt” bo tak naprawdę OOBE nim jest kontaktem z samym sobą w innej płaszczyźnie, na poziomie umysłu – bo tak czy siak umysł najlepiej zrozumie umysł. Proces poznania samego siebie nie jest łatwy; zależy też od naszego stanu ducha i wiary, najlepiej się oczyścić i poznać to co jest przed tobą a dopiero wtedy porównać to z twoimi przekonaniami.
5w4 // GG: 8436579

Awatar użytkownika
tzlm
Posty: 849
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 14:46

#8 Post autor: tzlm » piątek, 6 kwietnia 2007, 23:43

Widzę tu bardzo pokrętną logikę. Mój post będzie równie pokrętny.

Świadomość staje się mną, a ja świadomością, tak jest chyba na co dzień. Kontakt z samym sobą na poziomie umysłu, sugerujesz, że zazwyczaj moje ciało i mój umysł nie mają na siebie wpływu i nie są ze sobą połączone. Zresztą, jak można skontaktować się z adresatem za pomocą adresata.
najlepiej się oczyścić
Co przez to rozumiemy?

Nie, chyba jednak tego nie kminię.

Awatar użytkownika
Kimondo
Posty: 1599
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 17:21
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Spaghettiland
Kontakt:

#9 Post autor: Kimondo » piątek, 6 kwietnia 2007, 23:51

Podobno OObe to inny rodzaj Świadomego snu( w ktorym kreuje się samemu rzeczywistość). Badali to naukową i nierozniło się to niczym od faz świadomego snu. Gdyby to istniało naprawdę wtedy można by się przecież przenieść do kogoś innego kto też przebywa w tym stanie i go spotkać,pogadać. A nikomu się to nie zdarzyło. Znaczy się być w oobe i następnego dnia spotkać się z kims poznanym w tym stanie w umowionym miejscu w czasie oobowego spotkania miejscu.
PS. Probowałęm widzieć swoją aurę. I cholera zdawało mi się że jest biała.
A wszędzie piszą że biała wskazuje na chorobę psychiczną i inne stany nierownowagi i występuje w czasie krotko przed i po śmierci.
Więc chyba miałem omamy.
Ani sukces, ani porażka nie są czymś, czego można doświadczyć z dnia na dzień. Porażkę powodują drobne decyzje, które
podejmujemy w ciągu długiego czasu: nie kończymy spraw, nie przystępujemy do działania, zbyt łatwo się poddajemy...
9w5 i INTJ

Awatar użytkownika
FINIX
Posty: 10
Rejestracja: środa, 4 kwietnia 2007, 23:04
Lokalizacja: Tomaszów Maz
Kontakt:

#10 Post autor: FINIX » sobota, 7 kwietnia 2007, 01:49

Bardzo przyziemna logika. Astral to rodzaj świata kreatywnej myśli, ideologii płynącej z twojego umysłu. To świat z żaden sposób nie związany na poziomie ludzkim. Posiadasz w sobie tyle kreacji astralnej ile jesteś w stanie zrozumieć. Na co dzień nie jesteś w stanie duchowym z własną świadomością, kierujesz się instynktem lub zachciankami ( nazywam to atrakcjami ). Komunikatywność twojego ciała z umysłem jest też zagłuszana przez czynniki zewnętrzne. Uczucia, ból, cierpienie, miłość te tak ważne ludzkie czynniki sprawiają ze świadomość nie jest w stanie się przez nie przecisnąć. W astralu jest inaczej ciało nie ma wpływu na ciebie, a więc nie obowiązuje ból cierpienie strach czy miłość. Tutaj ty sam decydujesz co w danej chwili odczuwasz.
Adresat do Adresata: To jak w dowcipie
„Siedzi dwóch jasnowidzów na kamieniu i jeden pyta drugiego..
- wiesz..?
- wiem…"
Tak samo jest ze świadomością, kiedy jej doświadczysz zrozumiesz.
Oczyszczenie to stan wyciszenia umysłu; (zobaczyłem, doświadczyłem, zaakceptowałem) rozważam, porównuje ze swoimi doświadczeniami czy przekonaniami. Na tym polega oczyszczenie.
5w4 // GG: 8436579

Awatar użytkownika
tzlm
Posty: 849
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 14:46

#11 Post autor: tzlm » sobota, 7 kwietnia 2007, 08:14

No właśnie, o taką definicję mi chodziło. Napisałeś ładnie, zwięźle i na temat, bez New Age'owego bełkotu.

Ja myślę, że to raczej świetna zabawa, niż okazja do poznania siebie. Ale to nie jest pewne, bobym musiała najpierw OOBE oficjalnie spróbować zanim się wypowiem, tak więc kończę.

Awatar użytkownika
FINIX
Posty: 10
Rejestracja: środa, 4 kwietnia 2007, 23:04
Lokalizacja: Tomaszów Maz
Kontakt:

#12 Post autor: FINIX » sobota, 7 kwietnia 2007, 08:57

Nie musisz doświadczyć problemu, by o nim mówić. Im zawczasu się dowiesz, tym lepiej w przyszłości, Temat nie jest jednostkowy, ale dla wszystkich. Może zostanie bardziej zrozumiany kiedy opisze swoje historie związane z tym światem.
5w4 // GG: 8436579

Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 780
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 11:11

#13 Post autor: Gabriel » sobota, 7 kwietnia 2007, 10:39

Czyli astralny świat może mi na przykład otworzyć drogę do pokładów kreatywności, twórczości?
Btw. w piosenkach Luca Turilli / Rhaposdy of Fire często piepszą o astralnych światach, a ich muzyka (jak dla mnie) jest różnorodna, po prostu wspaniała, niepowtarzalna. Z tego wnioskowałem, że Luca Turilli bawił się w te rzeczy.
ewutek pisze:Uśmiechnięty chłopiec o dziewczęcych rysach.
Nie ma już dla mnie nadziei. :lol:
4w3 sp lub sx / so ENFJ

Awatar użytkownika
toner
Posty: 534
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2007, 18:35
Lokalizacja: Kraków

#14 Post autor: toner » sobota, 7 kwietnia 2007, 10:51

FINIX pisze:Bardzo przyziemna logika. Astral to rodzaj świata kreatywnej myśli, ideologii płynącej z twojego umysłu. To świat z żaden sposób nie związany na poziomie ludzkim. Posiadasz w sobie tyle kreacji astralnej ile jesteś w stanie zrozumieć. Na co dzień nie jesteś w stanie duchowym z własną świadomością, kierujesz się instynktem lub zachciankami ( nazywam to atrakcjami ).
Dlaczego? Czasami zdarza mi się też myśleć.
Komunikatywność twojego ciała z umysłem jest też zagłuszana przez czynniki zewnętrzne. Uczucia, ból, cierpienie, miłość te tak ważne ludzkie czynniki sprawiają ze świadomość nie jest w stanie się przez nie przecisnąć.
Przecież uczucia mogą też działać stymulująco. Moim zdaniem świadomość może się również w ten sposób kształtować. A w ogóle co to jest świadomość? Jeżeli za jej definicję przyjmiemy nasz pogląd na świat, to właśnie jest on kształtowany również przez zmienne warunki środowiska.
W astralu jest inaczej ciało nie ma wpływu na ciebie, a więc nie obowiązuje ból cierpienie strach czy miłość. Tutaj ty sam decydujesz co w danej chwili odczuwasz.
Wow to mi na buddyjską nirwanę wygląda. :wink:
5w4 LII

Awatar użytkownika
Regis
Posty: 81
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 14:31

#15 Post autor: Regis » sobota, 7 kwietnia 2007, 23:34

Kimondo pisze:Gdyby to istniało naprawdę wtedy można by się przecież przenieść do kogoś innego kto też przebywa w tym stanie i go spotkać,pogadać. A nikomu się to nie zdarzyło.
Taak? A czytałeś książkę Darka Sugiera?
Za nami i przed nami noc
W pałacach, bramach i na zakrętach

ODPOWIEDZ