Piątki, lubicie 5?

Czu lubisz inne Piątki?

Tak.
85
59%
Nie.
15
10%
Trudno powiedzieć.
43
30%
 
Liczba głosów: 143

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Regis
Posty: 81
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 14:31

Piątki, lubicie 5?

#1 Post autor: Regis » piątek, 30 marca 2007, 20:29

Tak mi się nasunęło podczas czytania tego działu: Czy Piątki lubią inne Piątki? z uzasadnieniem jakimś najlepiej. Jakie cechy cenicie sobie u innych Piątek, a jakie Was denerwują?


Za nami i przed nami noc
W pałacach, bramach i na zakrętach

Awatar użytkownika
ewutek
Posty: 993
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 19:53
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#2 Post autor: ewutek » piątek, 30 marca 2007, 20:34

Odp.: Trudno powiedzieć.
Ech, ta ambiwalencja. ;)

EDIT: tytułem uzupełnienia.

Nie specjalnie dogaduję się z podobnymi do siebie "myślicielami" (znam trzy Piątki). Ten typ jest wyjątkowo trudny w bezpośrednich kontaktach (słownie: półgębkowość dialogu albo wręcz całkowity brak komunikacji werbalnej). W przypadku wystąpienia konfliktu czy diametralnej różnicy zdań bardzo ciężko obu stronom zapomnieć o starciu, co gorsza - cień takiej światopoglądowej niezgody z czasem zaczyna rzutować na całokształ znajomości i psuć ogólne relacje.
Ciekawe, że Piątki nie obrażają się na innych ludzi ze swojego otoczenia w takim stopniu, jak na "swojaków". ;)
Ostatnio zmieniony piątek, 30 marca 2007, 21:11 przez ewutek, łącznie zmieniany 1 raz.
5w6

Awatar użytkownika
hellhound
Posty: 53
Rejestracja: piątek, 13 października 2006, 12:03
Lokalizacja: Szczecin

#3 Post autor: hellhound » piątek, 30 marca 2007, 20:49

znam bardzo niewiele piatek oO dziwne w sumie. ale tak lubie inne piątki gdyż nie wymuszają na mnie zadnego kontaktu, rozumieją mnie jak mam problemy z dogadaniem się z kims w niekomfortowej sytuacji (kiedy trace zimną krew, zaczynam sie pocic i zjada mnie stres). czasem miałem wrazenie ze taka znajomosc jest "bezplodna" choc w sumie tyle wystarczy. natomiast jak juz doszło do otworzenia sie przed sobą obydwu stron to teraz mam chyba przyjaciela na cale zycie ;)
4w5

Awatar użytkownika
tzlm
Posty: 849
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 14:46

#4 Post autor: tzlm » piątek, 30 marca 2007, 20:56

Jeśli byłby nieprzeciętnie inteligentny i bardzo piękny, to bym go sobie nie odmówiła.

Tak serio, to nie wiem. Piątka jest raczej nudna i pewnie byłabym trochę zazdrosna o inteligencję, zaznaczyłam NIE, by być konsekwentnym.

Piątki z forum to wszystkie lubię.
Ostatnio zmieniony piątek, 30 marca 2007, 21:05 przez tzlm, łącznie zmieniany 1 raz.

ktośtam
VIP
VIP
Posty: 973
Rejestracja: poniedziałek, 25 grudnia 2006, 19:25

#5 Post autor: ktośtam » piątek, 30 marca 2007, 21:00

Piątkę trochę trudno spotakć w realnym świecie - zwykle siedzi w domu. Dlatego chyba nie znam żadnej piątki...
5 z forum bardzo lubię. (no, może z nielicznymi wyjątkami)
Ostatnio zmieniony sobota, 31 marca 2007, 11:04 przez ktośtam, łącznie zmieniany 2 razy.

bladymargot
Posty: 62
Rejestracja: poniedziałek, 5 marca 2007, 11:46
Lokalizacja: Śląsk

#6 Post autor: bladymargot » piątek, 30 marca 2007, 21:48

Ostatnio wyszło na to, że znam dwie piątki. Ogólnie je lubię - są wporządku, chociaż trzymają dystans i trudno się o nich wiele dowiedzieć. Najłatwiej od nich coś wyciągnąć, kiedy się siądzie w zadumei koło nich i pozwoli im się mówić.

Lubię te moje dwie piątczki.
5w4

Awatar użytkownika
Lex
Posty: 248
Rejestracja: wtorek, 6 marca 2007, 19:38

Re: Piątki, lubicie 5?

#7 Post autor: Lex » sobota, 31 marca 2007, 12:16

Regis pisze:Tak mi się nasunęło podczas czytania tego działu: Czy Piątki lubią inne Piątki? z uzasadnieniem jakimś najlepiej. Jakie cechy cenicie sobie u innych Piątek, a jakie Was denerwują?
Dobre pytanie :P
Osobiście to nie wiem czy znam jakąś piątkę, więc powiem teoretycznie.
Z jednej strony lubię - są podobne do mnie a to już coś ;)
A z drugiej z takimi osobami trudnymi w kontaktach trudno się dogadać ;) Jako, że ja pierwszy nie zacznę, a jeśli one są takie same to też nie zaczną lub po prostu rozmowy nie bardzo będą się kleić, bo nie będzie nikogo kto by je 'napędzał' (no i to już jest nie tylko teoretycznie, bo takie sytuacje miałem czasem).
Obrazek
5w4

Awatar użytkownika
Kimondo
Posty: 1599
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 17:21
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Spaghettiland
Kontakt:

#8 Post autor: Kimondo » sobota, 31 marca 2007, 13:13

Ja tam zaznaczyłem trudno powiedzieć. W prawdziwym życiu raczej nie znam żadnej piątki( uwaga- czasem wychodzę z domu:). Słowo nie lubić jest dla mnie trochę dziwne ( skoro lubię to za dużo powiedziane a nie lubię dla mnie cechuje się negatywnym wydźwiękiem. Zdecydowanie pośrednie uczucie wybieram. )
Ani sukces, ani porażka nie są czymś, czego można doświadczyć z dnia na dzień. Porażkę powodują drobne decyzje, które
podejmujemy w ciągu długiego czasu: nie kończymy spraw, nie przystępujemy do działania, zbyt łatwo się poddajemy...
9w5 i INTJ

Awatar użytkownika
Virgo
Posty: 138
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 19:46
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#9 Post autor: Virgo » sobota, 31 marca 2007, 21:22

Znam mało piątek, aczkolwiek lubie ludzi o takich cechach. Wiem jednak, że mój partner w żadnym wypadku nie mógłby być piątką.

Awatar użytkownika
Ayla
Posty: 51
Rejestracja: niedziela, 12 listopada 2006, 17:52
Lokalizacja: Warszawa

#10 Post autor: Ayla » niedziela, 1 kwietnia 2007, 22:06

nie wiem, czy 'lubię'. wiem ze bardzo dobrze rozumiem :) ale z emocjami to juz trudniej... bo jakichs szczegolnych uczuc zwykle nie ma miedzy 5 a 5, wg mnie.
5w4

...
Posty: 28
Rejestracja: niedziela, 1 kwietnia 2007, 21:05
Lokalizacja: ...

#11 Post autor: ... » niedziela, 1 kwietnia 2007, 23:44

Niewiele znam piątek. Trochę trudno mi się z nimi dogadać, obustronna aspołeczność nie wpływa dobrze na kontakt. Niemniej jednak jest w nich coś interesującego, "fajnego".
Zaznaczyłem "trudno powiedzieć"
...nie wiem...

Michał L
Posty: 28
Rejestracja: wtorek, 3 kwietnia 2007, 15:25
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

#12 Post autor: Michał L » wtorek, 3 kwietnia 2007, 19:16

Ja za dużo piątek nie znam, ale te co znam lubię.
nie inaczej
5w4
www.zielonapolana.fora.pl
http://www.lastfm.pl/user/system88/
gg 8052711
tlen system88

Awatar użytkownika
madhatter
Posty: 52
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 01:05

#13 Post autor: madhatter » sobota, 14 kwietnia 2007, 12:58

Cóż z piątek, to wiem napewno, że moja mama nią jest i właściwie nie da się z nią o niczym pogadać.
Czy jakąś inną bym był w stanie polubieć ? Nie wiem, może lubię jakąś, a nawet nie wiem, że to 5 ?
Ostatnio zmieniony niedziela, 15 kwietnia 2007, 15:54 przez madhatter, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
kamilri
Posty: 588
Rejestracja: poniedziałek, 23 października 2006, 09:06
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#14 Post autor: kamilri » niedziela, 15 kwietnia 2007, 15:50

W zasadzie tak... Znam conajmniej jedną 5-tkę... Można prowadzić dłuugie rozmowy na dziwne tematy... Po za tym dyskusja w której dwie osoby na raz analizuja temat i na wzajem swoje wypowiedzi jest zabawna (i chyba efektywna)...
5 sx/sp, LII

Awatar użytkownika
miro
Posty: 17
Rejestracja: piątek, 30 marca 2007, 18:15

#15 Post autor: miro » sobota, 21 kwietnia 2007, 18:56

Tak, lubię i bardzo szanuję jedna Piątkę. Przyjaciel. Rzadko rozmawiamy, milczymy ze sobą, czasem maile piszemy (mimo, że stosunkowo często sie widujemy). ale.. hm. z nikim nie mam takiego meta-porozumienia, jak z nim. I wiem, że mogę zawsze polegać, mimo braku (z obu stron) deklaracji czy dużych słów. ot.No i- raz na dłuugi okres czasu- zasadnicza rozmowa się trafia. Taka, która światopogląd, myslenie mi przewraca. Bardzo wazne dla mnie.
5w4

ODPOWIEDZ