Piątki, lubicie 5?

Czu lubisz inne Piątki?

Tak.
85
59%
Nie.
15
10%
Trudno powiedzieć.
43
30%
 
Liczba głosów: 143

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Herr Mannelig
Posty: 28
Rejestracja: niedziela, 5 kwietnia 2009, 19:17
Lokalizacja: Valhöll

#46 Post autor: Herr Mannelig » wtorek, 7 kwietnia 2009, 20:29

Znam jedną Piątkę i bardzo ją lubię. Ale jedna taka znajomość nie rzutuje na resztę piątek, muszę ich więcej poznać.


5w4,
Obrazek

Awatar użytkownika
Bonusek
Posty: 29
Rejestracja: sobota, 24 stycznia 2009, 18:40
Lokalizacja: Wrocław

#47 Post autor: Bonusek » środa, 8 kwietnia 2009, 23:13

Lubię, można się z nimi dogadać ;>
5w6!

Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 1024
Rejestracja: sobota, 27 września 2008, 16:42
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#48 Post autor: Piotr » czwartek, 9 kwietnia 2009, 13:10

Ja znam samych 5w6 "mechaników", "naukowców" i nie można z nimi za bardzo pogadać na tematy mądrologiczne. Lubię widzieć Piątki w "akcji", darzę ich sympatią, myślę, że dobrze by mi się z nimi pracowało, ale kontakty towarzyskie lepszy by były w grupie różnych ludzi, raczej nie sam na sam (chyba, że z inną 5w4).

Awatar użytkownika
.Anka.
Posty: 450
Rejestracja: poniedziałek, 6 kwietnia 2009, 14:56
Lokalizacja: z rpga ;-)

#49 Post autor: .Anka. » środa, 15 kwietnia 2009, 14:11

A ja doszłam właśnie do wniosku, że z piątka najlepiej się chyba dogadam. Znam trzy 5 i jednej zdzierżyć nie mogę. Dwie pozostałe bardzo lubię. Sarkazm jednej (pewnie myśli, że tego nie cierpię) mnie zniewala! Dużo by pisać, co w niej lubię... Druga ma podobne do mnie zainteresowania i działa na mnie kojąco. To znaczy upodabniam się do niej i jestem mniej wybuchowa, a zdarza mi się to czasem :oops:
6, ESI-Se (nadal nie wierzę, ale co zrobisz, jak nic nie zrobisz?)

Za późno się zorientowałam. Łatwo pomylić 6 z 4.

Awatar użytkownika
sUk
Posty: 207
Rejestracja: środa, 28 stycznia 2009, 19:47
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

#50 Post autor: sUk » piątek, 17 kwietnia 2009, 10:00

Ja piątki lubie. Od razu można się dogadać, bez żadnych pierdół, krótka rozmowa przez telefon albo na żywo i wszystko jest ładnie i konkretnie uzgodnione :p i przynajmniej nie nawijają często językiem, co może męczyć.

G.I.Joe
Posty: 400
Rejestracja: sobota, 10 stycznia 2009, 09:51

#51 Post autor: G.I.Joe » czwartek, 23 kwietnia 2009, 08:53

Piątki w większości są mi obojętne. Z niektórymi odczuwam pewną wieź, inne natomiast drażnią mnie swoją obecnością.

Im bardziej kanciasta, wysoka i wychudzona piątka z aurą wyższości, a w dodatku non stop milcząca tym bardziej działa mi na nerwy.

Awatar użytkownika
Gudrun
Posty: 932
Rejestracja: wtorek, 4 listopada 2008, 11:08
Enneatyp: Obserwator

#52 Post autor: Gudrun » niedziela, 26 kwietnia 2009, 17:16

Tak się zastanawiam i chyba znam niewiele Piątek. Mam podejrzenie co do kilku osób że mogą być Piątkami ale pewności nie mam. W każdym razie, lubię te osoby i dobrze się z nimi dogaduję.

Chinook
Posty: 1122
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 23:30

Re: Piątki, lubicie 5?

#53 Post autor: Chinook » czwartek, 27 sierpnia 2009, 10:22

Jakby się zastanowić najlepiej mi się rozmawia z innymi piątkami, albo z kimś kto ma silne skrzydło 5.

kreska
Posty: 17
Rejestracja: środa, 5 sierpnia 2009, 02:43

Re: Piątki, lubicie 5?

#54 Post autor: kreska » czwartek, 27 sierpnia 2009, 11:59

raczej tak, choć trudno uogólniać..
ale tak wyszło, że moi dotychczasowi partnerzy
byli własnie piątkami..jedna strona medalu..
złota, można powiedzieć ;)
porozumienie bez słów..ogromna motywacja,
druga - prędzej czy później narastały niedomówienia,
które rodziły żal, nerwy.. i koniec końców rozczarowanie.

5w6
5w6

Tycho
Posty: 34
Rejestracja: niedziela, 27 lutego 2011, 21:13
Enneatyp: Obserwator

Re: Piątki, lubicie 5?

#55 Post autor: Tycho » niedziela, 13 marca 2011, 08:04

Najlepszy kontakt - oczywiście przez internet - mam z jedną żeńską 5w4. Bardzo lubię jej umiejętność drążenia różnych tematów, spojrzenia na nie z takiego punktu widzenia, którego nawet nie brałem pod uwagę, umiejętność wykazywania błędów w moim rozumowaniu. Mimo dosyć intensywnego kontaktu na żywo spotkaliśmy się 3 razy - ale nie stanowi to problemu.

Gorzej jest z 5, które się spotyka w realu - w większości wypadków jeśli uda się z nimi porozmawiać mają ciekawe przemyślenia, ale doprowadzić do sytuacji, w której Obserwator będzie chciał się nimi podzielić nie jest łatwe. Z jedną piątką, z którą jestem na roku (chyba, że to jakiś nieśmiały przedstawiciel innego typu) prawie w ogóle nie mam kontaktu - ale nie stanowi to żadnego problemu; po prostu nie wchodzimy w interakcje.
Wystarczy, że dobrzy ludzie nie będą nic robili, a zło zatriumfuje.
Edmund Burke

Tycho
Posty: 34
Rejestracja: niedziela, 27 lutego 2011, 21:13
Enneatyp: Obserwator

Re: Piątki, lubicie 5?

#56 Post autor: Tycho » niedziela, 13 marca 2011, 18:03

SpoconyArab pisze:Ja się waham między 5 a 7 ale jak to się mówi Mateusz Wajhę przełóż :)
A jaki to związek z tematem, który brzmi "Piątki, lubicie 5" ?
Wystarczy, że dobrzy ludzie nie będą nic robili, a zło zatriumfuje.
Edmund Burke

Awatar użytkownika
Elenwen23
Posty: 19
Rejestracja: czwartek, 9 września 2010, 18:14
Enneatyp: Obserwator

Re: Piątki, lubicie 5?

#57 Post autor: Elenwen23 » niedziela, 13 marca 2011, 19:48

Dla mnie to ciekawe pytanie, bo jestem piątką i z opisem tego typu utożsamiam się właściwie w 100 procentach, dopóki nie poczytam paru wypowiedzi innych piątek na swój temat. Wychodzi mi wtedy zupełnie inny obraz - typowa forumowa piątka to wszechwiedzący milczek, naukowiec lub outsider, nie daj Boże pogadać o głupotach, prawić komplementy - niech wszystko będzie stuprocentowo sensowne i poważne. Ja jestem niezłą gadułą, niesamowicie emocjonalną - to, co we mnie jest autentycznie piątkowe, to to, że z trudnością jest mi o moich uczuciach mówić, tylko że złośliwa natura obdarzyła mnie jasną karnacją. Rumienię się zawsze wtedy, kiedy nie trzeba, a czytać z mojej twarzy można jak z książki. Tak zwana nieszczęśliwa piątka ;)
Lubię piątki z urokiem osobistym - pod tym względem ciekawsze od innych owym urokiem obdarzonych (mam na myśli inne typy, choć to przecież nie reguła), że niezdające sobie z tego sprawy, takie, które w oczach mają głębię. Intrygujące, niezwykłe, inteligentne. Znam takie piąteczki. Choć "znam" to za dużo powiedziane - miałam okazję widzieć i poobserwować:)
Czasami potrzeba wiele czasu, żeby niczego nie zrozumieć.

5w4

Awatar użytkownika
runeii
Posty: 138
Rejestracja: sobota, 27 lutego 2010, 21:09
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Re: Piątki, lubicie 5?

#58 Post autor: runeii » poniedziałek, 21 marca 2011, 19:41

Rozumiem 5 - sama nią będąc - ale jeśli muszę z taką dłużej przebywać, wychodzą ze mnie jakieś straszne niepiątkowe instynkty. ;) Uruchamia mi się czwórkowe skrzydło i zaczyna mnie drażnić nieokazywanie emocji, zdystansowanie i powściągliwość przed "wygłupami". Milczenie i unikanie konfrontacji podjudzają moje połączenie z 8 i zaczynam być złośliwa, zaczepna, dominująca i decydująca. Nie przepadam za tą stroną siebie, wiec chyba wolę towarzystwo innych "numerków".
Odkryj wszystkie sprzeczności w poniższym zestawieniu:
5w4
MBTI: ENFP
Socjonicznie: Ni-EIE lub Ni-LIE.

Awatar użytkownika
Elenwen23
Posty: 19
Rejestracja: czwartek, 9 września 2010, 18:14
Enneatyp: Obserwator

Re: Piątki, lubicie 5?

#59 Post autor: Elenwen23 » środa, 23 marca 2011, 19:48

Mogłabym się pod tym podpisać. Bardzo mnie irytuje unikanie konfrontacji w sprawach ważnych, chowanie problemów pod dywan, "dyplomatyczne" milczenie, kiedy ktoś dużym kosztem zdobywa się na szczerość, prosi o jasne określenie się (wielokrotnie poruszano na tym forum temat niezdecydowanej i nieokreślonej piątki w relacjach miłosnych na przykład). Jest w tym sporo tchórzostwa i egoizmu. Jeżeli to rzeczywiście cecha typowa dla piątek (mam sporo wad, ale ta mnie nie dotyczy;) ), to tego w nich nie lubię.
Ale może to zbytnie uogólnienie? Wiem, że przedstawiciele innych typów też czasem tak postępują.
Czasami potrzeba wiele czasu, żeby niczego nie zrozumieć.

5w4

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Piątki, lubicie 5?

#60 Post autor: Cotta » czwartek, 12 maja 2011, 20:36

Lubię inne piątki. Zostawiają mi tyle przestrzeni, ile lubię i nie przekraczają granic.
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

ODPOWIEDZ