Czym się zajmujecie? (tylko 5)

Wiadomość
Autor
Perwik
Posty: 3600
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 23:08

Czym się zajmujecie? (tylko 5)

#1 Post autor: Perwik » niedziela, 31 lipca 2011, 22:39

Czym się zajmujecie?

Proszę Was abyście odpowiedzieli tylko na pytanie czym się zajmujecie (bo musicie i bo chcecie), ewentualnie co chcecie robić w przyszłości -> jakie sfery życia Was interesują, co robicie, co będziecie robić, a także o czym myślicie.

Proszę Was, abyście nie pisali dlaczego ani po co robicie to co robicie.

Interesuje mnie tylko rejon waszego działania w świecie.

Przykład:

Jestem Perwik (chłopiec) w życiu zajmuję się szeroko pojętym rozwojem. Interesuje mnie w to jak człowiek się rozwija, dlaczego, po co, co mu siedzi w głowie, co robi i dlaczego to robi, jaką ma osobowość. A także co czuje i jak czuje. Często także analizuję dylematy moralne -> dlaczego ktoś/ja tak a nie inaczej postąpił.
Po za tym intensywnie pracuję nad poczuciem dobrego smaku, rozwijam swój gust a także szlifuję umiejętność wyrażania swoich emocji w ekspresji artystycznej po przez słowo/ruch/dźwięk, także w tym sektorze pracuję a właściwie raczkuję. (ważne jest to, że w tym sektorze chcę pracować zawodowo).
W mniejszym stopniu interesuje mnie rozwój fizyczny/sport (chociaż uwielbiam biegać, jeździć na rowerze i tańczyć).
Prawie nigdy nie zastanawiam się nad swoją sytuacją społeczną.
W dziedzinach technicznych oraz ekonomicznych wiem tyle ile muszę wiedzieć, żeby się całkowicie nie pogubić, chociaż nienawidzę biurokracji i staram się jej unikać.
Otoczenie/przyrodę traktuję jako przyjemny dodatek, lubię spacery nad morzem, czasem włóczę się po lesie.


Czyli jak widzicie pytanie jest CO MNIE Z GRUBSZA INTERESUJE



Proszę, aby wypowiadały się tylko osoby z tego podforum i to osoby, które są względnie pewne swojego typu. Zakładam ten temat na każdym podforum, więc proszę abyście odpowiadali „u siebie”. Jeśli odczuwacie bardzo silny wpływ skrzydła lub połączenie z konkretnym typem -> napiszcie o tym.
Możecie podać także swoją płeć, jeśli jest niepewna (nie znam użytkownika a nick nie wskazuje czy to chłopiec czy dziewczynka).



Po co ten temat? Chcę sprawdzić, czy jest jakaś zależność między typami enneagramu a tym czym się ludzie zajmują, gdzie pracują, w jakich sferach życia się rozwijają no i o czym myślą.



Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

Re: Czym się zajmujecie? (tylko 5)

#2 Post autor: Emjotka » poniedziałek, 1 sierpnia 2011, 18:50

Moją główną czynnością życiową jest... eksperymentowanie - sprawdzanie co i w jaki sposób działa i czy pasuje do wcześniejszej wizji-teorii. Najczęstsze obszary moich eksperymentów to psychologia (z naciskiem na rozwojową, poznawczą i tzw. humanistyczną) i to, co związane z przyrodą/polityką/ekonomią. Marzy mi się położenie fundamentów pod społeczność ludzi szczęśliwych, kreatywnych, odpowiedzialnych i kompetentnych. Dlatego planuję wiązać swoją przyszłość przede wszystkim z reformowaniem systemu polskiej edukacji i/lub popularyzacją wiedzy (aktualnie jestem w trakcie gromadzenia teoretyczno-praktycznych podstaw).

Mam na imię Monika, jestem 5w6 i dziewczynką. ;)
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Czym się zajmujecie? (tylko 5)

#3 Post autor: Cotta » poniedziałek, 1 sierpnia 2011, 21:47

Zajmuję tym, czym muszę i tym, co mnie zaciekawi. Ciekawią mnie głównie rzeczy, które poszerzają zrozumienie świata w różnych jego aspektach (i siebie w tym świecie), stąd przewijało się wiele rzeczy związanych z nauką, kosmologią, religiami, filozofiami, kulturami, psychologią, medytacją, jogą, ezoteryką, medycyną naturalną. No i koty. Koty są zawsze ciekawe. Wprawdzie nie pomagają niczego zrozumieć, ale są futerkowe i mruczą, więc są zwolnione z konieczności wnoszenia wartości dodanej w rozumienie świata. :mrgreen:

Zainteresowania artystyczne? Kiedyś rysowałam i pisałam jakieś opowiadania, ale lata całe już tego nie robiłam. Chociaż czasami mnie ciągnie, żeby znowu zająć się rysunkiem. Ale to wymaga spokoju i skupienia, a ja ciągle mam coś innego do roboty, ciągle coś wisi nad głową, ciągle coś dopomina się zajęcia tym. Najchętniej wzięłabym od życia wolne na jakiś czas. :wink:

Cotta, płeć piękna.
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Crimson
Posty: 39
Rejestracja: niedziela, 3 kwietnia 2011, 10:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Czym się zajmujecie? (tylko 5)

#4 Post autor: Crimson » poniedziałek, 1 sierpnia 2011, 22:09

Zaczynam studia socjologiczne na technicznej uczelni - :wink:. Co z tego wyniknie: pojęcia nie mam. Zapewne do wyboru będę miała dwie drogi: medioznawstwo bądź badania. Pod uwagę biorę też opcję, że AGH pokaże mi nieznane perspektywy i zmienię kierunek na ścisły.

Jeżeli chodzi o marzenia: chciałabym wreszcie zmobilizować się do pisania. Zaczęłabym od bajek (interesuje mnie biblioterapia), a jeżeli spodobałoby mi się to, przeskoczyłabym na coś bardziej wymagającego (w bajkach nie jestem zła). Lubię czytać. Ostatnimi czasy coraz mniej literatury pięknej, a więcej podręczników z najróżniejszych dziedzin - bo jednak aby pisać, trzeba mieć o czym, a warsztat nabywa się w praktyce (świadomie nie poszłam na filologię polską/dziennikarstwo).

Myślę, że w ciągu pięciu najbliższych lat i tak najbardziej będą się dla mnie liczyły kwestie towarzyskie oraz rozwoju osobowości. Zamierzam nastawić się na poznawanie ludzi (nie negując jednak swojej piątkowej natury, którą zresztą zaczynam w obecnym wieku doceniać), a nade wszystko - określaniu filozofii życiowej, która nie byłaby dla mnie tak destrukcyjna jak ta z okresu dojrzewania ;). Jeszcze nie wiem, czy będzie to jakiś lekki sport (joga albo pływanie), czy podróże w miejsca w możliwe małym stopniu dotknięte rakiem o nazwie cywilizacja (a co się z tym wiąże, szukanie podobnie zorientowanych osób), czy zakręcenie się w środowisku socjoterapeutycznym albo wizyty u psychologa... Czy wszystko naraz :D... Ale nie chcę, generalnie, przespać najbliższych, najpiękniejszych lat życia.

Dziewczynka, lat 20, typowa piątka szukająca miejsca dla siebie.

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Czym się zajmujecie? (tylko 5)

#5 Post autor: Pierzasta » czwartek, 4 sierpnia 2011, 22:40

Perwik pisze:Czym się zajmujecie?

Proszę Was abyście odpowiedzieli tylko na pytanie czym się zajmujecie (bo musicie i bo chcecie), ewentualnie co chcecie robić w przyszłości -> jakie sfery życia Was interesują, co robicie, co będziecie robić, a także o czym myślicie.

Proszę Was, abyście nie pisali dlaczego ani po co robicie to co robicie.

Interesuje mnie tylko rejon waszego działania w świecie.

Przykład:

Jestem Perwik (chłopiec) w życiu zajmuję się szeroko pojętym rozwojem. Interesuje mnie w to jak człowiek się rozwija, dlaczego, po co, co mu siedzi w głowie, co robi i dlaczego to robi, jaką ma osobowość. A także co czuje i jak czuje. Często także analizuję dylematy moralne -> dlaczego ktoś/ja tak a nie inaczej postąpił.
Po za tym intensywnie pracuję nad poczuciem dobrego smaku, rozwijam swój gust a także szlifuję umiejętność wyrażania swoich emocji w ekspresji artystycznej po przez słowo/ruch/dźwięk, także w tym sektorze pracuję a właściwie raczkuję. (ważne jest to, że w tym sektorze chcę pracować zawodowo).
W mniejszym stopniu interesuje mnie rozwój fizyczny/sport (chociaż uwielbiam biegać, jeździć na rowerze i tańczyć).
Prawie nigdy nie zastanawiam się nad swoją sytuacją społeczną.
W dziedzinach technicznych oraz ekonomicznych wiem tyle ile muszę wiedzieć, żeby się całkowicie nie pogubić, chociaż nienawidzę biurokracji i staram się jej unikać.
Otoczenie/przyrodę traktuję jako przyjemny dodatek, lubię spacery nad morzem, czasem włóczę się po lesie.


Po co ten temat? Chcę sprawdzić, czy jest jakaś zależność między typami enneagramu a tym czym się ludzie zajmują, gdzie pracują, w jakich sferach życia się rozwijają no i o czym myślą.
Tak to czytam i czytam i nie wiem, czemu moja wypowiedź została potraktowana jako niepoważna i usunięta. Może ujmę to inaczej - obecnie celem i motywacją mojego zycia jest obijanie się i chciałabym móc to robić bez martwienia się o finanse. Proszę o nie dyskryminowanie mnie za to, że mam takie a nie inne marzenia i wykazuję mało entazjuzmu. Jeśli chodzi o plany to zamierzam realizować moje marzenie w takim stopniu, w jakim się da.
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

Awatar użytkownika
bodzios
Posty: 695
Rejestracja: poniedziałek, 18 stycznia 2010, 23:06
Enneatyp: Obserwator

Re: Czym się zajmujecie? (tylko 5)

#6 Post autor: bodzios » czwartek, 11 sierpnia 2011, 22:49

Bodzios, chłopiec, ostatnio pozujący na mężczyznę kłania się. :wink:

Jeśli chodzi o kwestie zarobkowe, to zajmuję się sprzedażą. Przede wszystkim na rynki zagraniczne, prawie wyłącznie przez internet/telefon, kontakt osobisty z klientami jest dość rzadki, ot, taka specyfika.Idzie mi całkiem nieźle, tak, jak i firmie, która wyraźnie się rozkręca, od mojego dołączenia do niej już całkiem wtedy przyzwoite obroty na Polskę się podwoiły, na zagranicę wzrosły kilkukrotnie, a i tendencja nadal jest zwyżkowa. Oprócz tej głównej działalności zdarza mi się pogrzebać w komputerach, stworzyć jakieś pisma, wypełniać PITy, hakować GPSy, różne takie. :lol:

Uczę się, a jakże. Pomijając kwestie codzienno-życiowe studiuję sobie od roku na kolejnym kierunku, po licencjacie bądź magisterce mam zamiar zacząć (i skończyć) także kierunek trzeci, będzie nim psychologia, którą od jakichś 2 lat mocno się interesuje, czytam itp.

W tzw. czasie wolnym przede wszystkim śpię, a jeśli już robię coś innego, to najczęściej czytam (w zasadzie wszystko, ostatnio z braku czasu głównie beletrystykę na rozluźnienie bądź książki wokółpsychologiczne hobbystycznie, z rzadka coś historycznego bądź podróżniczego czy politycznego), jeżdżę na mecze bądź oglądam je poza stadionem (te drugie zdecydowanie mniej zabawne), spotykam się ze znajomymi, moim ostatnim wartym wzmianki zajęciem jest degustowanie wszelakich możliwych gatunków piwa, nie będę tu wyliczał, ile różnych "bronków" piłem, bo odpowiedź byłaby jednoznaczna z zaprowadzeniem mnie na najbliższe spotkanie AA. :mrgreen:

Planów na przyszłość nie posiadam, są tylko krótkoterminowe cele, które ostatnio skutecznie realizuję. Nie spoglądam na życie z perspektywy planów na kilka najbliższych lat (pomijając wieczne kontynuowanie nauki) lub całego mojego bytu, zobaczymy, co czeka za nastopnym zakrętem.
No UPS - no party. :(

Awatar użytkownika
Szej-Hulud
Posty: 183
Rejestracja: niedziela, 29 maja 2011, 11:54

Re: Czym się zajmujecie? (tylko 5)

#7 Post autor: Szej-Hulud » piątek, 12 sierpnia 2011, 14:11

Szej-Hulud, chłopiec. Często odczuwam silny wpływ skrzydła 4, zwłaszcza gdy pogarsza mi się samopoczucie.

W życiu... no cóż, oczywiście szkoła. Liceum, profil mat-fiz-chem. Staram się zdobyć wiedzę, nie oszukiwając(czyt. nie ściągam i specjalnie ściągania nie ułatwiam, zresztą i tak nie umiem). Zadania bardzo rzadko biorę od innych, tylko wtedy, kiedy naprawdę muszę. Taka (pozorna?) niezależność. Na lekcjach rzadko się zgłaszam. Muszę być pewny swego i wiedzieć, jak się wyrazić.
Mimo wszystko dość często tłumaczę innym różne zagadnienia, z różnym skutkiem.
W czasie wolnym przede wszystkim korzystam z komputera- ostatnio nie gram, czytam różne artykuły( głównie na temat pewnej przyszłej gry, jednak nie tylko). Czytam, być może nie tak dużo jak kiedyś, ale jednak. Przede wszystkim "Świat Dysku", który szczerze uwielbiam, oprócz tego również antyutopie oraz "klasyki" ("Doktor Jekyll i pan Hyde", "Książę"). Kiedyś uległem fascynacji "Diuną"(te Matki Wielebne!).
Kolekcjonuję również minerały. Początkowo interesowały mnie głównie z powodu zainteresowania ezoteryką, jednak ono przeminęło, a skłonność do kolekcjonowania została.
Po powrocie do domu często analizuję miniony dzień, szukając w nim punktów zwrotnych.
Czasami szukam jakichś "dźwigni"- czegoś, co mogłoby wpłynąć na ludzi, zdarzenia itd. Staram się także ocenić(prawda/fałsz) teorie spiskowe, doniesienia o UFO itp.
Często staram się dostrzec prawdziwe pobudki kierujące ludźmi, jednak... najczęściej widzę tylko te negatywne.
5w4,
ENTp-Don Kichot

Ludzie, którym się spełnia życzenia, często okazują się nie całkiem mili. Czy więc powinno się im dać to, czego chcą, czy raczej to, czego potrzebują?

Beneath the rule of men entirely great
The pen is mightier than the sword.

bezimienny
Posty: 159
Rejestracja: środa, 14 kwietnia 2010, 20:23
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Czym się zajmujecie? (tylko 5)

#8 Post autor: bezimienny » wtorek, 16 sierpnia 2011, 00:10

Cóż... staram się zmusić do nauki (jak na razie przegrywam walkę) i zdobycia tytułu inżyniera informatyka (czy będę się starał o tytuł magistra jeszcze nie wiem, możliwe, że zamiast tego wybiorę się na jakieś studia podyplomowe z zakresu ekonometrii, business inteligence albo analiz statystycznych i data mining)

Zawodowo... głównie programuję, tworzę, aktualizuję, poprawiam różnej maści narzędzia przetwarzające dane.

W wolnym czasie dyskutuję na forach internetowych (polityka, gospodarka, ekonomia, społeczeństwo, informatyka, sport, trochę psychologia) gram w gry komputerowe, w piłkę nożną, delektuję się muzyką i szukam nowych interesująco grających zespołów. Zdarza mi się równie czytać książki, od fantasy po horrory.

ODPOWIEDZ