Wsparcie

Wiadomość
Autor
matzo-brei
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek, 22 lutego 2010, 11:47

Wsparcie

#1 Post autor: matzo-brei » piątek, 2 kwietnia 2010, 16:54

Zastanawia mnie to ,jak można pomóc badź wesprzec psychicznie 3 w sytuacji kryzysu w sprawach rodzinnych? załamana 3 ,z tego co zauważyłam, nie przyzna się do swoich odczuc, a już na pewno nie poprosi a pomoc, a nawet co więcej odrzuca ją. Co w takiej sytuacji zrobic?


"I'm a wild child! Come and love me! I want you!" WASP

4w5

Awatar użytkownika
car II
Posty: 558
Rejestracja: piątek, 22 maja 2009, 18:35
Enneatyp: Indywidualista

Re: wsparcie

#2 Post autor: car II » sobota, 3 kwietnia 2010, 20:50

zabić póki słaba :twisted: (taki żarcik)

może postawić jakieś wyzwanie przed nią? Jak sobie poradzi i poczuje sie silna w jednej dziedzinie to nabierze energii żeby radzić sobie w innych.
Podróżując na rumaku akceptowanych emocji, poszukując siebie wprowadzam do doliny łez,teorie sensu życia przez afirmację samego życia we wszystkich jego przejawach odbitych w zwierciadle sztuki.

Awatar użytkownika
Venus w Raku
VIP
VIP
Posty: 1058
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 10:08
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: wsparcie

#3 Post autor: Venus w Raku » sobota, 3 kwietnia 2010, 21:45

Nie wiem, jak pocieszyć 3, bo akurat 3 wydaje się być najbardziej przystosowana do życia i najlepiej sobie daje radę w życiu. Znam dwie trójki i wszystko, co je pociąga to jest praca, praca, praca... za którą idzie sukces. Może trzeba pogadać z 3 po ludzku i zapytać czego ona chce dla siebie, to wtedy będzie wiadomo z czego wynika jej depresja, czy konflikty w rodzinnie, ale pewnie wynika to z braku satysfakcji i zastoju w życiu zawodowym. A więc zadowolić ją można dając jej odpowiednią pozycję zawodowo-społeczną, czego Ty prawdopodobnie nie możesz jej dać.
1w9, 6w5, sp/sx

Saw
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 18:57

Re: wsparcie

#4 Post autor: Saw » poniedziałek, 5 kwietnia 2010, 12:13

Pocieszanie odpada z tego względu, że 3 nienawidzą się zwierzać z problemów ani słuchać pociech bo wtedy czują się po prostu słabe..Pomysł Cara według mnie też odpada. Dla 3 ciągłe wyzwania są meczące poza tym 3 jest raczej dowartościowana więc.. :? Jedyny sposób żeby ewentualnie pomóc 3 to skupić się na czynnikach, które powodują to 'załamanie'. Skupianie się na samej 3 nic nie da bo od pocieszania problem nie zniknie.. takie moje zdanie ;)

Awatar użytkownika
MartiniB
Posty: 774
Rejestracja: sobota, 12 stycznia 2008, 21:06

Re: wsparcie

#5 Post autor: MartiniB » poniedziałek, 5 kwietnia 2010, 13:17

Napraw po cichu to co spierdolił/a.

matzo-brei
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek, 22 lutego 2010, 11:47

Re: wsparcie

#6 Post autor: matzo-brei » wtorek, 6 kwietnia 2010, 17:17

dzieki za wszystkie rady.. jednak z perspektywy czasu dochodze do wniosku ze moja trójeczka udawała swój moment słabosci ku wyzszych celow heh spryciula jeden :P
"I'm a wild child! Come and love me! I want you!" WASP

4w5

ODPOWIEDZ