Priorytety 5

Wiadomość
Autor
Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Priorytety 5

#1 Post autor: Snufkin » piątek, 19 czerwca 2009, 19:04

Basket Case pisze:Co jest dla was ważne, ważniejsze i najważniejsze?

Rodzina, kariera, bliscy, przyjaciele, obowiązki zawodowe, obowiązki wobec innych, dotrzymywanie danego słowa, czy może coś zupełnie innego: kariera, sukces, pieniądze, władza, wywieranie wpływu na innych...

Co jest priorytetem?

Do czego dążycie?

Zapraszam do dyskusji.
Taki temat pojawił się u 8* więc postanowiłem go skopiować, mam nadzieję, że się koleżanka BC nie pogniewa :wink:
Ostatnio zmieniony niedziela, 28 marca 2010, 17:55 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.


5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
chupser
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 5 października 2008, 21:55

Re: Priorytety 5

#2 Post autor: chupser » piątek, 19 czerwca 2009, 19:21

Snufkin pisze:notabene u nich priorytetem jest chlanie i dupczenie
to nie tylko domena 8, baaaaardzo szufladkujesz :wink:

Awatar użytkownika
Rinn
VIP
VIP
Posty: 695
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 21:12
Kontakt:

Re: Priorytety 5

#3 Post autor: Rinn » piątek, 19 czerwca 2009, 19:24

Ja niby wiem, na czym mi zależy, ale i tak nie wiem, czego chcę. xD I też mam problem z widzeniem celów w życiu, tak że rozumiem Twój problem, choć pewnie podłoże jest inne.
Snufkin pisze:Marzyć też przestałem bo i o czym ?
Może spróbuj spełnić któreś ze swoich starych marzeń. Udowodnisz samemu sobie, że można, poczujesz satysfakcję i ochotę na więcej. :wink: Marzenia i realizm wcale nie muszą się wykluczać.
w lęku nie ma nic
czego trzeba by się bać

Awatar użytkownika
Gudrun
Posty: 932
Rejestracja: wtorek, 4 listopada 2008, 11:08
Enneatyp: Obserwator

#4 Post autor: Gudrun » piątek, 19 czerwca 2009, 19:31

Z przykrością muszę stwierdzić że mam ten sam problem.
Bez nakierowania na coś konkretnego nie potrafię się sama zebrać do działania, chociaż bardzo bym chciała.
Coraz częściej dochodzę do wniosku że moim priorytetem chyba jest mieć święty spokój. :roll:
Snufkin pisze:Nie zależy mi na karierze, rodzinie czy byciu sławnym. Pomagać ludziom też mi się nie chce bo co z tego będę miał ^^ Marzyć też przestałem bo i o czym ? Wolę być realistą ale taki realizm jest nudny. Jestem życiowym minimalistą bo nie wiem do czego zmierzam. Może ktoś mnie do czegoś zainspiruje ?
A na czymś Ci zależy?

Awatar użytkownika
szyszka
Posty: 44
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2009, 19:45
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pod kocem

#5 Post autor: szyszka » piątek, 19 czerwca 2009, 19:43

Moim priorytetem jest ostatnio nic nie robienie i to jest bardzo wygodny priorytet, tobie też polecam.
Miałam ambitniejszy, ale poszedł się...
There is nothing more practical than a good theory.

Awatar użytkownika
chottomatte
Posty: 1012
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 10:18
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: królestwo nadmorskiej mgły
Kontakt:

#6 Post autor: chottomatte » piątek, 19 czerwca 2009, 19:45

Zwierzał mi się, że tylko na mnie mu zależy. Ale nie wiem czy ufać tym zapewnieniom :mrgreen:

Podejmij wyzwanie, Snuf! Piątki kojarzą mi się z buszmenami...więc zabierz kilka rzeczy (w końcu jesteś minimalistą) i zamieszkaj przez miesiąc w lesie. Zobaczysz czy umiesz znaleźć jedzenie, zbudować szałas, polować na jelenie :D -> Jeśli dasz sobie radę, zyskasz odwagę i wiarę we własne możliwości. A wtedy ruszysz na podbój świata! :mrgreen:
nie przeszkadzaj mi, bo tańczę

Chinook
Posty: 1122
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 23:30

#7 Post autor: Chinook » piątek, 19 czerwca 2009, 19:51

chottomatte pisze:Zwierzał mi się, że tylko na mnie mu zależy. Ale nie wiem czy ufać tym zapewnieniom :mrgreen:

Podejmij wyzwanie, Snuf! Piątki kojarzą mi się z buszmenami...więc zabierz kilka rzeczy (w końcu jesteś minimalistą) i zamieszkaj przez miesiąc w lesie. Zobaczysz czy umiesz znaleźć jedzenie, zbudować szałas, polować na jelenie :D -> Jeśli dasz sobie radę, zyskasz odwagę i wiarę we własne możliwości. A wtedy ruszysz na podbój świata! :mrgreen:
W polskich lasach pogoniłby go leśniczy ;)

Awatar użytkownika
Aleksandrowa
Moderator
Moderator
Posty: 1452
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 20:01
Enneatyp: Zdobywca

#8 Post autor: Aleksandrowa » piątek, 19 czerwca 2009, 19:54

To smutne Snuf, co piszesz: Marzyć też przestałem, bo i oczym
Być może nigdy nie zrozumiesz, czym jest uśmiech dziecka o poranku, spokój ducha człowieka szczęśliwego. Zrobisz sobie listę priorytetów, każdy odhaczysz machinalnie...i co będziesz z tego miał ? Chwilę satysfakcji, dumy z własnego ja? I co potem? Zrobisz kolejną listę, byle dotrwać? Ale dotrwać do czego ? Może Nietzsche Ci powie.

Być może zaraz ugryziesz mnie kąśliwym słowem, zrównasz z ziemią trafnym i logicznym do bólu spostrzeżeniem, tak wiem, zdaje sobie sprawę, że ten tekst jest emocjonalny, pełen nieostrych nazw. Przeczytaj siebie, jak piszesz, tu w tym temacie, czy jest co Cię cieszy ?

Nie zależy Ci (prawie) na niczym i to Cię męczy. Dla mnie jesteś jak zagubione dziecko we mgle. I nie mówię tego złośliwie ani dlatego, że jestem Twoim konfliktorem, ani dlatego,że jestem tkliwą Służącą, ale widzę tu człowieka nieszczęsliwego...Snuf, dobre słowo cenniejsze od złota.

Może to co napisałam, to bełkot, ale dla mnie wiele on znaczy.
Did you see SEE se?

Trójkowdwójkę

Człowiek rzadko myli się dwa razy – na ogół TRZY lub więcej.

John Perry Barlow

Awatar użytkownika
szyszka
Posty: 44
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2009, 19:45
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pod kocem

#9 Post autor: szyszka » piątek, 19 czerwca 2009, 20:02

Może nie myśl tyle o znalezieniu priorytetu, to znajdzie się sam.
There is nothing more practical than a good theory.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#10 Post autor: Snufkin » piątek, 19 czerwca 2009, 20:31

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 28 marca 2010, 17:56 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Lifelover
Posty: 244
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 09:30

#11 Post autor: Lifelover » piątek, 19 czerwca 2009, 20:36

Ostatnio zmieniony wtorek, 20 października 2009, 19:13 przez Lifelover, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
szyszka
Posty: 44
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2009, 19:45
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pod kocem

#12 Post autor: szyszka » piątek, 19 czerwca 2009, 20:46

Ostatnio mmoim priorytetem był pewien brunet, cholernie piątkowy, ale uświadomiłam to sobie dopiero jak mi zwiał.

Może piątki tak mają, że zauważają co dla nich było ważne jak już jest za późno.
There is nothing more practical than a good theory.

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Priorytety 5

#13 Post autor: SuperDurson » piątek, 19 czerwca 2009, 20:54

Odpowiem.
Snufkin pisze:
Basket Case pisze:Co jest dla was ważne, ważniejsze i najważniejsze?
Odwaga, szczerość i zrozumienie.

Snufkin pisze:Co jest priorytetem?
Wolność. Chcę być wolny.
Jestem więc.
Snufkin pisze:Do czego dążycie?
Dążę wciąż do zbudowania korporacji, która będzie przynajmniej zapewniała godziwy byt moim potomnym przy ich zerowym wysiłku (dywidenda) i dawała olbrzymie profity, gdy będzie mądrze zarządzana, przez kogo? :mrgreen:
Snufkin pisze:Ostatnio doszedłem do wniosku, że nie mam w życiu jasno określonych priorytetów. Jest to trochę męczące muszę przyznać. Nie chodzi mi w tym momencie o nihilizm w znaczeniu brak sensu życia tylko o brak jasno wytyczonych celów do osiągnięcia.
Ekhm... A gdyby je tak.. wytyczyć? :mrgreen:
Snufkin pisze:Zasada jest taka, że jak pragniemy czegoś dokonać lub coś zdobyć to ta motywacja popycha nas do działania w określonym kierunku.
Dokładnie tak. Na coś czekasz?
A czas leci..

Znasz zasady. A to ty wybierasz.. :wink:
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Lifelover
Posty: 244
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 09:30

#14 Post autor: Lifelover » piątek, 19 czerwca 2009, 20:59

Ostatnio zmieniony wtorek, 20 października 2009, 19:13 przez Lifelover, łącznie zmieniany 1 raz.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#15 Post autor: Snufkin » piątek, 19 czerwca 2009, 21:07

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 28 marca 2010, 17:56 przez Snufkin, łącznie zmieniany 3 razy.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

ODPOWIEDZ