IQ piątek

Jakie jest Wasze IQ?

poniżej 85
3
4%
85-100
2
3%
101-115
13
16%
116-130
31
39%
131-145
18
23%
powyżej 145 :)
12
15%
 
Liczba głosów: 79

Wiadomość
Autor
Nomad85
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 16 grudnia 2008, 16:10
Lokalizacja: Toruń

IQ piątek

#1 Post autor: Nomad85 » sobota, 17 stycznia 2009, 18:40

Wiele osób uważa karierę naukowca jako idealną dla typu piątego. Również liczna grupa ludzi twierdzi (i wynika to też z opisu na stronie), że piątki są typem inteligentów, osób bystrych, patrzących na sprawy z boku i bacznie obserwujących świat. Nasuwa się więc pytanie jakie IQ mają forumowi przedstawiciele naszego typu. Czy faktycznie jest ono powyżej przeciętnej czy też może tylko tak się niektórym ludziom wydaje? :)


Nomad85

Awatar użytkownika
Oerciak
Posty: 49
Rejestracja: piątek, 17 października 2008, 03:46
Lokalizacja: Toruń.

#2 Post autor: Oerciak » sobota, 17 stycznia 2009, 19:02

...
Ostatnio zmieniony środa, 13 maja 2009, 01:25 przez Oerciak, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4 i jest dobrze ;)

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#3 Post autor: Emjotka » niedziela, 18 stycznia 2009, 05:39

Oerciak pisze:Jak pisałem w pewnym temacie-
Testy IQ nie oddają inteligencji.
Co najwyżej wyznacza wskaźnik umiejętności robienia tych testów.
Dokładnie. Jeśli inteligencję będziemy rozumieć klasycznie, czyli jako umiejętność rozwiązywania problemów, to wyniki testów IQ należy uznać za umiejętność rozwiązywania problemu pod tytułem test IQ, nic więcej nie jest uzasadnione.

W ankiecie chyba nie zagłosuję, bo test IQ pod "opieką" psychologa robiłam raz w życiu (w szkole podstawowej, nie zrobiłam go do końca - znudziłam się) a w wynikach nieprofesjonalnych testów wychodził mi rozrzut rzędu 30 pkt, co w tym przypadku równa się rozrzutowi rzędu trzech podpunktów. ;)
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

#4 Post autor: Elkora » niedziela, 18 stycznia 2009, 13:05

Są różne rodzaje inteligencji jak się robi u psychologa albo w jakiej poradni to trwa to kurewsko długo a wynik jest całym wykresem
Obrazek

Nomad85
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 16 grudnia 2008, 16:10
Lokalizacja: Toruń

#5 Post autor: Nomad85 » środa, 4 marca 2009, 02:42

Jako że, jak już zdążyła dodać Elkora są różne rodzaje inteligencji nasunął mi się pomysł na inną dyskusję związaną z inteligencją. Cały czas toczy się dyskusja na temat "5 - humanista czy ścisłowiec". Przy okazji wielu takich dyskusji często pada argument (dość powszechny), że największymi geniuszami są/byli ścisłowcy (w domyśle że są bardziej inteligentni). Zgadzacie się z takim postawieniem sprawy? A co dopiero zrobić z faktem istnienia wielu rodzajów inteligencji (7 według jednej z typologii: językowa, logiczno-matematyczna, wizualno-przestrzenna, ruchowa, muzyczna, społeczna, intrapersonalna)? Jak to wszystko pogodzić? Na podstawie czego uważać, że jeden z rodzajów inteligencji jest więcej wart od innego? Czekam na głosy w dyskusji.
PS. Za błędy językowe z góry przepraszam jeśli takowe się pojawiły. Jest dosyć późno więc i umysł niezbyt świeży:)
Nomad85

Awatar użytkownika
M.
Posty: 1196
Rejestracja: czwartek, 31 stycznia 2008, 20:31
Kontakt:

#6 Post autor: M. » środa, 4 marca 2009, 09:28

Nomad85 pisze:Przy okazji wielu takich dyskusji często pada argument (dość powszechny), że największymi geniuszami są/byli ścisłowcy (w domyśle że są bardziej inteligentni). Zgadzacie się z takim postawieniem sprawy?
Bzdura na resorach, inteligentny człowiek to wie.
Dostojewski jest uważany za geniusza. Sołżenicyn. Bach. Beethoven. Kartezjusz. Kant. Sokrates. Aleksander Wielki. Vinci. Ja tak mogę długo wymieniać...
Tylko ograniczeni ludzie czepiają się tych określeń "ścisły", "humanista" jak rzep psiego ogona.
5w4, sp/sx
EII

Chinook
Posty: 1122
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 23:30

#7 Post autor: Chinook » środa, 4 marca 2009, 10:07

I można wymienić jeszcze kilka tuzinów. Sa znane osoby, które mają ponoć wysokie IQ, ale po ich wypowiedziach dla telewizji i prasy tego nie widać...
A niejaki Ted Kaczynski vel. Unabomber - IQ 170.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Theodore_Kaczynski

goshka
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 9 marca 2009, 07:47

#8 Post autor: goshka » poniedziałek, 9 marca 2009, 08:38

Ciekawa jestem jak niechęć do testów IQ ma się do uzyskanych wyników...
ps. u mnie znacząco :wink:
"Życie jest jak pudełko czekaladek, nigdy nie wiadomo co ci się trafi"- F. Gump

Awatar użytkownika
InsanityPrawnBoy
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 21:25
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Będzin

#9 Post autor: InsanityPrawnBoy » niedziela, 15 marca 2009, 17:13

dziwne, mnie sie podoba rozwiązywanie takich testów, ale zrobiłem sobie teraz test na stronce UE i mi wyszło 111, raczej nie za fajnie.
5w4

Awatar użytkownika
malna
Posty: 322
Rejestracja: czwartek, 2 listopada 2006, 01:25
Lokalizacja: Wrocław

#10 Post autor: malna » niedziela, 15 marca 2009, 18:13

Emjotka pisze:Jeśli inteligencję będziemy rozumieć klasycznie, czyli jako umiejętność rozwiązywania problemów, to wyniki testów IQ należy uznać za umiejętność rozwiązywania problemu pod tytułem test IQ, nic więcej nie jest uzasadnione.
Rozwiązanie problemu pod tytułem test IQ wymaga dokonania określonych przekształceń. Takich samych, jakie stosujemy dla różnych zmiennych (elementów testu IQ, silnika w samochodzie, postów na forum). Zadania na inteligencję stanowią możliwie abstrakcyjną reprezentację rzeczywistości, bo dążą do oszacowania "czystej" sprawności transformacji; ta z kolei poważnie koreluje ze skutecznością rozwiązywania problemów, a więc z klasycznie rozumianą inteligencją.
4

have a strange day

Awatar użytkownika
sledz
Posty: 848
Rejestracja: wtorek, 13 maja 2008, 22:49
Kontakt:

#11 Post autor: sledz » sobota, 8 sierpnia 2009, 19:11

Bo jak jest przyzwolenie społeczne na to, żeby się chυjnia działa, to tak się właśnie dzieje.
Ostatnio zmieniony piątek, 22 października 2010, 19:16 przez sledz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Bo jak jest przyzwolenie społeczne na to, żeby się chυjnia działa, to tak się właśnie dzieje.

Awatar użytkownika
Nate
Posty: 45
Rejestracja: środa, 12 sierpnia 2009, 00:25
Lokalizacja: Szczecin

#12 Post autor: Nate » środa, 12 sierpnia 2009, 00:53

Jeżeli ktoś zrobił enneagram i zobaczył sławne osoby pokroju Einsteina jako 5w4, to nie wiem, czy powie: jestem przeciętny/a.
A pytanie o inteligencję samą w sobie... jest trochę nie na miejscu. Chyba bardziej liczy się, jak swój intelekt wykorzystamy - poczucie, że mam powyżej 145 punktów wg Mensy nie daje mi przewagi nad innymi. Przewagę daje to, że ten dar wykorzystam. Doda ma powyżej 145 punktów - kto z Was weźmie z niej przykład?

Jeżeli chodzi o typy inteligencji... te testy są już bardziej miarodajne. Robiliśmy kiedyś tego typu testy w szkole na lekcji wychowaczej (lepsze to, niż ćwiczenie rozmów kwalifikacyjnych...) i okazało się, że typy inteligencji matematyczno-logiczna, lingwistyczna, muzyczna, kinestetyczna, intrapersonalna plasują się u mnie na poziomie ok. 20 punktów (czyli maksimum), natomiast inteligencja interpersonalna i ruchowa mowiąc kolokwialnie leży.
Zastanawiałam się nad tym i doszłam do wniosku, że zgodnie z charakterystyką 5w4 podobna sytuacja może, a nawet powinna zaistnieć w przypadkach innych osób właśnie z tego typu... Czy ktoś z tu obecnych robił tego typu testy?
5w4, INTJ. AZ.
"Work smart, not hard. That's my philosophy, boss."
Nie wierzę w ideały - są tylko wyjątki...

neurocyber
Posty: 40
Rejestracja: sobota, 4 lipca 2009, 01:17
Lokalizacja: Wrocław

#13 Post autor: neurocyber » czwartek, 13 sierpnia 2009, 13:37

nawet jesli dobry co co z tego skoro inteligencja emocjonalna kuleje ;)
zapewne pięć, zapewne INTj ;)

Awatar użytkownika
Nate
Posty: 45
Rejestracja: środa, 12 sierpnia 2009, 00:25
Lokalizacja: Szczecin

#14 Post autor: Nate » piątek, 14 sierpnia 2009, 10:10

Na cholerę mi inteligencja emocjonalna? Łatwiej osiągnąc to, czego się chce, nie mając skrupułów. ;]
5w4, INTJ. AZ.
"Work smart, not hard. That's my philosophy, boss."
Nie wierzę w ideały - są tylko wyjątki...

Awatar użytkownika
malna
Posty: 322
Rejestracja: czwartek, 2 listopada 2006, 01:25
Lokalizacja: Wrocław

#15 Post autor: malna » poniedziałek, 17 sierpnia 2009, 13:21

sledz pisze:145
Komu innemu bym gratulowała, ale śledź tylko przez nieuwagę skopał.

Piątka to typ, u którego najczęściej obserwuję zbyt duże mniemanie o własnej inteligencji, być może dlatego, że nadaje jej szczególne znaczenie patrząc przez pryzmat IQ na siebie i innych.
Wygląda to też tak, jakby 5 kompensowały sobie sprawnością intelektualną inne braki; z tego czy innego powodu potrzebują utrzymywać iluzję o swojej wyższości intelektualnej.
4

have a strange day

ODPOWIEDZ