5 - Kumulacja emocji. Jak sobie z tym radzić? Rozwiązania.

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

#76 Post autor: Elkora » sobota, 22 listopada 2008, 19:17

A moim zdaniem stek bzdur
Takie żarty to brak poczucia dobrego smaku, a udawanie ze nie widzę brak szacunku do siebie
Często się sama naśmiewam ze swoich przywar, odcinki w gronie przyjaciół tez są na porządku dziennym ale są pewne granice, a w nich przede wszystkim moja rodzina jest nietykalna, i nie ważne czy jesteś drugie tyle większy dostaniesz w mordę


Obrazek

Awatar użytkownika
pomiar
Posty: 101
Rejestracja: poniedziałek, 28 lipca 2008, 00:35

#77 Post autor: pomiar » sobota, 22 listopada 2008, 21:57

Tu chodzi o to, że zachowując spokój/uśmiech, możesz zrobić, co zechcesz. Możesz dowalić celną ripostę, jednak zrobisz to nie gotując się w środku. Będzie skuteczniej i powiesz, co chcesz, a nie co nieudolnie wymknie się spod języka.
5w4 INTj

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

#78 Post autor: SuperDurson » poniedziałek, 24 listopada 2008, 13:45

Chodzi o coś innego: Gdy ktoś swoim zachowaniem wywoła u Ciebie pewien stan emocjonalny to ten ktoś tak na prawdę Cię kontroluje bo ty robisz w środku to co ten ktoś chce żebyś robiła.
Np chcę żebyś się zdenerwowała (jadę po Twojej matce - wiem już że Cię to zdenerwuje) bo wtedy nie zwrócisz uwagi na detal (w umowie, którą dostaniesz od kogo innego za 5 minut), który chcę abyś przeoczyła. Potrafiąc kontrolować swoje własne wewnętrzne stany możesz skutecznie unikać tego typu manipulacji. W gronie przyjaciół nikt Ci nie zrobi krzywdy, ale świat jest duży i nie jest pełen samych przyjaciół. Miej to na uwadze..
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

ODPOWIEDZ