Plany prokreacyjne Piątek

Ile dzieci masz zamiar zmajstrować i wychować?

Chcę mieć wesołą czwóreczkę lub więcej bejbików
7
4%
Chcę mieć trójkę potomków
15
8%
Wystarczą mi dwa szkraby
58
29%
Zadowolę się jedną latoroślą
22
11%
Chcę odwalić kitę bezpotomnie
67
34%
Nie jestem piątką, ale chcę zobaczyć wyniki
29
15%
 
Liczba głosów: 198

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Gudrun
Posty: 932
Rejestracja: wtorek, 4 listopada 2008, 11:08
Enneatyp: Obserwator

#76 Post autor: Gudrun » środa, 5 listopada 2008, 13:59

"Chcę odwalić kitę bezpotomnie" nie brzmi za dobrze ale tak właśnie jest. Nie uważam żeby nadawała się na żonę więc co dopiero zakładanie rodziny, dzieci. Wiem że teraz takie czasy że nie potrzeba męża żeby mieć dzieci...ale to tym bardziej by mi nie odpowiadało.



Awatar użytkownika
Lenka
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 23 listopada 2008, 12:01
Lokalizacja: Lublin

#77 Post autor: Lenka » niedziela, 23 listopada 2008, 12:27

Dzieci, hm.... Chyba bym chciała mieć, ale bardziej by były podobne do mojego chłopaka ;) Najlepiej tak dwoje, to już w sam raz. Utworzyłam parę z typową jedynką- Perfekcjonistą. Naprawdę cieszy mnie jego poukładanie, też jest często taki ,,spokojny'', nie zakłóca mojego spokoju, mogę sobie nawet książkę poczytać, a on sie czymś wtedy zajmuje. Coś wspaniałego :) W pewnym sensie się uzupełniamy. I jakby dzieci były takie jak i on to bym naprawdę była szczęśliwa. Bo nie życzę komuś mieć taki charakter jak ja. Czasem to jest męczące.

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#78 Post autor: yusti » niedziela, 23 listopada 2008, 12:42

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 października 2010, 21:43 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#79 Post autor: Snufkin » niedziela, 23 listopada 2008, 13:18

.
Ostatnio zmieniony sobota, 27 marca 2010, 12:01 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
jancio
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 25 listopada 2008, 00:01
Lokalizacja: Warszawa

#80 Post autor: jancio » wtorek, 25 listopada 2008, 01:36

Yusti, dlaczego miałbym mieć jakiekolwiek wyrzuty sumienia z powodu nierozmnożenia się?
Patrzę na to jak na dwie możliwe drogi(upraszczam że dwie, rzecz jasna są jeszcze opcje dzieci "na boku", dzieci o których się nie wie etc) - z dziećmi i bez nich. Wybierasz jedną lub drugą i tyle. W każdej z nich masz "coś za coś". Po co mieszać do tego jakieś bzdurne wyrzuty sumienia?
Chęć posiadania dzieci to imperatyw biologiczny, cała reszta tej gadaniny to "narzut kulturowy" i tyle. Ulegasz mu albo nie. Mam się czuć winny że potrafię zahaltować program wpisany w geny? Po co i dlaczego miałbym?

Awatar użytkownika
Gudrun
Posty: 932
Rejestracja: wtorek, 4 listopada 2008, 11:08
Enneatyp: Obserwator

#81 Post autor: Gudrun » wtorek, 25 listopada 2008, 13:24

yusti pisze:Wielu z Was nie chce dziatwy. Czy w związku z tym nie myślicie o sobie w kategorii "jestem bezużytecznym samolubnym pasożytem"? Nie macie ..."wyrzutów sumienia" jakichś wątpliwości moralnych? Wiem Wiem...młodzi jesteście. Pewnie się wam z wiekiem pogląd zmieni, bo jednak piątka najbardziej się rozluźnia sexując[czytałam], a przecież nie ma obojętnej dla zdrowia antykoncepcji, bez skutków ubocznych, więc...dziecko się trafi i...Dacie radę!;p
Niezbyt rozumiem dlaczego miałabym mieć z tego powodu wyrzuty sumienia lub tym bardziej dlaczego miałabym uważać się za samolubnego pasożyta :wink:

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

#82 Post autor: SuperDurson » wtorek, 25 listopada 2008, 13:32

Tak to czasem jest, że jak ESI, do tego niezdrowa jedynka - perfekcjonista napisze coś na forum piątek to piątki nie rozumieją i mówią, że jest inaczej..

I z punktu widzenia piątki - mają rację..
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

arcana85
Posty: 18
Rejestracja: sobota, 13 grudnia 2008, 21:43

#83 Post autor: arcana85 » sobota, 13 grudnia 2008, 22:52

Zero dzieci. Uciekam z miejśc gdzie plączą się te rozwrzeszczane bachory.

Aczkolwiek nie wiem czemu, ale mam przekonanie że sprawdziłbym się w roli wychowawcy, byłbym zasadniczym ojcem. Może zamiast rozpuszczonych bachorów moje dzieci wyszłyby "na ludzi" :D
5w4

ja-5w4
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 16 grudnia 2008, 18:06

#84 Post autor: ja-5w4 » wtorek, 16 grudnia 2008, 19:03

Oo, ciekawa sprawa. Generalnie piątki to chyba tak za bardzo nie chcą, tak mi się wydaje. ja osobiście zadowoliłabym się adoptowanym dzieckiem, ale niczego nie mówię, bo wiele może się przecież zmienić:)

fotoon
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 16 stycznia 2009, 09:54
Lokalizacja: PODKARPACIE

#85 Post autor: fotoon » piątek, 16 stycznia 2009, 10:08

Gudrun pisze:
yusti pisze:Wielu z Was nie chce dziatwy. Czy w związku z tym nie myślicie o sobie w kategorii "jestem bezużytecznym samolubnym pasożytem"? Nie macie ..."wyrzutów sumienia" jakichś wątpliwości moralnych?
Niezbyt rozumiem dlaczego miałabym mieć z tego powodu wyrzuty sumienia lub tym bardziej dlaczego miałabym uważać się za samolubnego pasożyta :wink:
Podam te cytaty jako reprezentacje tego co jestnapisane w poprzednich postach, ponieważ jestem piątką to poniekąd rozumiem odwalenie kity bezpotomnie, ale też myślę, że jest to pewien przejaw nieodpowiedzialności i zbytniego zadufania w sobie. A przecież piątki dużo myślą, (tego nikt nie zaprzeczy:D) i to są już pewne podstawy by dobrze wychować dziecko, bo realia szybko sie zmieniają i piątki są w stanie te przemiany zauważyć, dostrzec braki które mogą sami nadrobić. Poza tym wartość człowieka polega na tym ile może dać światu, a piątki mogą dać dużo i jeśli nie chcą to są pasożytami i powinny mieć wyrzuty sumienia.
To jest moje zdanie i ja je całkowicie podzielam.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#86 Post autor: Snufkin » piątek, 16 stycznia 2009, 10:10

.
Ostatnio zmieniony sobota, 27 marca 2010, 15:42 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Gudrun
Posty: 932
Rejestracja: wtorek, 4 listopada 2008, 11:08
Enneatyp: Obserwator

#87 Post autor: Gudrun » piątek, 16 stycznia 2009, 10:18

Jak ja nie lubię gdy ktoś wmawia mi co "powinnam" ;)

Awatar użytkownika
Vatican Assassin
Posty: 608
Rejestracja: czwartek, 14 sierpnia 2008, 16:54

#88 Post autor: Vatican Assassin » sobota, 24 stycznia 2009, 23:57

sledz pisze:Nie wyobrażam sobie siebie w roli ojca.
Do tego nie podoba mi się kierunek, w jakim idzie świat i społeczeństwo, i nie chciałbym nikogo "skazywać" na życie w takim miejscu.
Dokładnie, z nakreśleniem na drugie zdanie.

Awatar użytkownika
szakalek
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 24 stycznia 2009, 23:51

#89 Post autor: szakalek » sobota, 24 stycznia 2009, 23:59

tzlm pisze:Chcę odwalić kitę bezpotomnie.
Tak.
:roll:
ja również
chyba jestem tą niezdrową piątką bo partnera też mieć nie zamierzam.

Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 1024
Rejestracja: sobota, 27 września 2008, 16:42
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#90 Post autor: Piotr » niedziela, 25 stycznia 2009, 02:11

Ja chciałbym mieć jakieś potomstwo i wychować je jak najlepiej będę umiał wraz z kobietą, którą będę kochał i która będzie się ze mną zgadzała. :)

ODPOWIEDZ