Plany prokreacyjne Piątek

Ile dzieci masz zamiar zmajstrować i wychować?

Chcę mieć wesołą czwóreczkę lub więcej bejbików
7
4%
Chcę mieć trójkę potomków
15
8%
Wystarczą mi dwa szkraby
58
29%
Zadowolę się jedną latoroślą
22
11%
Chcę odwalić kitę bezpotomnie
67
34%
Nie jestem piątką, ale chcę zobaczyć wyniki
29
15%
 
Liczba głosów: 198

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kotek
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 4 stycznia 2007, 14:53
Lokalizacja: zza biurka

#16 Post autor: kotek » czwartek, 11 stycznia 2007, 01:54

Po przeczytaniu tego wątku we wszystkich "typach" i dogłębnej analizie, z pewnym niepokojem patrzę na przyszły stan polskiej demografii, większość z forumowiczów ma zamiar "odwalić kitę bezpotomnie", a skoro na forum dominuje taki pogląd, to ma to również odzwierciedlenie w rzeczywistości na szerszą skalę, duża część rodaków z pewnością wyjedzie i jak tak dalej pójdzie to będziemy zmuszeni importować jednostki rozpłodowe, bo nasz naród wyginie.



Awatar użytkownika
tzlm
Posty: 849
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 14:46

#17 Post autor: tzlm » czwartek, 11 stycznia 2007, 15:23

kotek pisze:Po przeczytaniu tego wątku we wszystkich "typach" i dogłębnej analizie, z pewnym niepokojem patrzę na przyszły stan polskiej demografii, większość z forumowiczów ma zamiar "odwalić kitę bezpotomnie", a skoro na forum dominuje taki pogląd, to ma to również odzwierciedlenie w rzeczywistości na szerszą skalę, duża część rodaków z pewnością wyjedzie i jak tak dalej pójdzie to będziemy zmuszeni importować jednostki rozpłodowe, bo nasz naród wyginie.
Rodaków owszem, ale tylko tych enneagramowych komputerowców. Reszta będzie się płodzić jak pan bóg przykazał.

Awatar użytkownika
akl
Posty: 113
Rejestracja: środa, 3 stycznia 2007, 15:09

#18 Post autor: akl » czwartek, 11 stycznia 2007, 22:08

tak jest a my jesteśmy jedyni garstką internetowych popaprańców ... Nasz jednostkowa zbiorowość nie ma żadnego wpływu na Ogół.

Ale i tak uważam a kyssz Polsko i tak nie bedzie NAS niedlugo 8) [/i]
4w5 or 5w4 so/sx/sp
Obrazek
Obrazek

Golak
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 12 stycznia 2007, 15:38
Lokalizacja: Ajoła

#19 Post autor: Golak » piątek, 12 stycznia 2007, 15:52

dzieci są fajne (mam małego brata), ale mi bardziej pasuje samotne życie. dlatego nie zamierzam zakładać rodziny :)
5w4/4w5

Mariuss
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 9 lutego 2007, 21:02

#20 Post autor: Mariuss » piątek, 9 lutego 2007, 22:03

A ja Was zaskocze - mam dwie córeczki.
To była moja najlepsza decyzja -ale mówie to po sześciu latach od urodzenia Kasi. Wcześniej nie widziałem sie w tej roli. Podpisałbym sie rekami i nogami pod waszymi postami. Ale teraz nie żałuję swojej decyzji, choć bywa też ciężko. Czy wiecie jakie to błogie uczucie gdy wracam do domu skonany i jeszcze w drzwiach słyszę TATAAA!!? Kiedy wgramolą mi sie na kolana tuląc sie mógłbym góry przenosić. Zawsze ale to zawsze gdy mam zły dzień i wieczorem ręce mi opadają moja córka przychodzi do mnie, całuje mnie w czoło i mówi -tato nie martw sie ja cię kocham. I jak tu nie mieć dzieci.
Nie jestem najlepszym ojcem i pewnie nigdy nie będę. Jednak to właśnie z Kasią potrafie porozmawiać jak z nikim innym. Madzia ma dopiero trzy latka ale nasze relacje są o niebo lepsze niż miałem kiedykolwiek z własnym ojcem.
Nie rezygnujcie pochopnie z posiadania dzieci.
To tylko nasz strach przed niespełnieniem się.
Je stem piatką i jak wszystkie piątki brak mi iskry do działania, zawsze mi brakowało. Ale teraz jest troche lepiej. Znalazłem swoją iskrę, a może nawet trzy. Pierwsza to -chcieć-. Zwyczajnie, kiedy zadaje sobie pytanie czy naprawdę chce coś zrobić i wiem że tak to zamykam oczy, zatykam uszy i robie pierwszy krok. Nauczyłem się po latach ponosić konsekwencje. To nawet nie jest trudne. Dwie pozostałe iskierki witaja mnie co dzień po pracy.
5w4

Awatar użytkownika
Kelaina
Posty: 14
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 22:38

#21 Post autor: Kelaina » sobota, 10 lutego 2007, 02:15

Chciałabym mieć trójkę, ale znając moje możliwości pewnie na dwójce się skończy... Lubię dzieci, zawsze lubiłam i zawsze wiedziałam, że chcę je mieć. Ja chyba jakaś nietypowa na piątkę jestem... :>
100% 5w4 / ISTP

Awatar użytkownika
ewutek
Posty: 993
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 19:53
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#22 Post autor: ewutek » sobota, 10 lutego 2007, 16:52

Ja chyba jakaś nietypowa na piątkę jestem... :>
Lubienie dzieci nie świadczy o nietypowości. Nietypowe jak na Piątkę jest to, że się myśli o ich "majstrowaniu" :)
5w6

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#23 Post autor: Miltado » sobota, 10 lutego 2007, 17:16

Wydaje mi się, że macie plany podobne do 3 tzn. jedno, dwoje lub brak dzieci. Może to nie zlaeży od enneagramu?
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

ktośtam
VIP
VIP
Posty: 973
Rejestracja: poniedziałek, 25 grudnia 2006, 19:25

#24 Post autor: ktośtam » sobota, 10 lutego 2007, 18:25

Raczej zależy, tylko nie u wszystkich typów jest to wyraźnie widoczne...

Awatar użytkownika
smoothny
Posty: 7
Rejestracja: sobota, 24 lutego 2007, 02:01
Lokalizacja: Lechistan

#25 Post autor: smoothny » sobota, 24 lutego 2007, 03:26

zastanawiajac sie kiedys nad tym problemem doszedlem do wniosku ze chce miec coreczke. koniecznie. bedzie miala na imie Julia. niewazne czy bede mial zone bo od razu wspolczuje osobie ktora musiala by egzystowac ze mna przez nieokreslona ilosc czasu. niemniej warto miec cos co trzyma czlowika przy zyciu. co daje motywacje do codziennego trudu oddychania. no i bedzie na kogo przerzucic niespelnione ambicje :twisted:
i czuje tylko wdziecznosc za kazda chwile mojego malego glupiego zycia/ american beauty

bladymargot
Posty: 62
Rejestracja: poniedziałek, 5 marca 2007, 11:46
Lokalizacja: Śląsk

#26 Post autor: bladymargot » poniedziałek, 5 marca 2007, 22:00

Nie wiem, czy ilośc planowanych dzieci jest związana z osobowością. Jednego jestem pewna - Nie piszczę z zachwytu nad cudzymi dziećmi i nie rzucam się go obcałowywania berbeci w wózeczkach.

Ale kiedy znajdę odpowiedniego "reproduktora" :twisted:
To będę dobrą, czułą ale konsekwentną matką i na pewno oje dziecko nie będzie dostawało szału na środku podłogi w supermarkecie :?
5w4

Awatar użytkownika
Lex
Posty: 248
Rejestracja: wtorek, 6 marca 2007, 19:38

#27 Post autor: Lex » środa, 7 marca 2007, 00:05

A ja sobie czwórkę wymarzyłem :twisted: Mam już nawet imiona dla wszystkich wybrane :P ...ale jak to bywa z piątkami - wszystko dzieje się tylko w mojej głowie :P
ogólnie nie lubię dzieci, ale swoje bym chciał mieć.
Ale to też nie tak, że muszę, bo jak nei będzie, to też się nei powieszę z rozpaczy ;)

Najbardziej jednak mnie martwi:
amadeusz pisze:ale problem zaczyna sie na samym poczatku - dzieci powstaja w wyniku wspolpracy, ze sie tak wyraze, a ja nie potrafie z nikim utworzyc zespolu. zatem.. trudno cokolwiek planowac
no właśnie to :(
Obrazek
5w4

etam
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 4 marca 2007, 21:40
Lokalizacja: warszawa

#28 Post autor: etam » niedziela, 11 marca 2007, 19:24

ewutek -
Lubienie dzieci nie świadczy o nietypowości. Nietypowe jak na Piątkę jest to, że się myśli o ich "majstrowaniu"
mozesz mi to wyjasnic??? poprosze :lol:
4w5
Kawałek po kawałku wielbłąd przegryza się przez kuskus.

Awatar użytkownika
ewutek
Posty: 993
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 19:53
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#29 Post autor: ewutek » niedziela, 11 marca 2007, 20:06

Autorka pisząc o wspomnianym przez Ciebie "majstrowaniu" chciała dokonać rozróżnienia umysłu zajętego planowaniem czynności prokreacyjnych, bez uwzględnienia w założeniach ewentualności użerania się z "konsekwencjami" (dziećmi) w kontekście ich zadeklarowanego "nielubienia". :)
5w6

Awatar użytkownika
Nie mam pomysłu na nick.
Posty: 13
Rejestracja: sobota, 10 marca 2007, 22:55

#30 Post autor: Nie mam pomysłu na nick. » niedziela, 11 marca 2007, 20:22

Nie mam pojęcia, co odpowiedzieć. Nie robię takich planów. Nie wiadomo, jeszcze, czy będzie z kim mieć dzieci. Chociaż, jestem jedynym męskim potomkiem mojej rodziny...może i szkoda geny marnować.
5w4 90% prawdy...
Napisałbym tu jakiś fajny cytat albo motto, ale żaden nie przychodzi mi do głowy, a motta nie mam.

ODPOWIEDZ