Dziwność

Wiadomość
Autor
qasdin
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 25 maja 2008, 22:46

Dziwność

#1 Post autor: qasdin » środa, 28 maja 2008, 22:26

Czy według Was piątki są ogólnie najdziwniejsze ze wszystkich typów?



impos animi
VIP
VIP
Posty: 2251
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 17:09
Lokalizacja: z nikąd

#2 Post autor: impos animi » środa, 28 maja 2008, 22:29

Są czasem dziwne, ale w większości przypadków pozytywnie, według mnie. Więc dla mnie ta dziwność jak najbardziej na plus. Czasem za nią właśnie kogoś lubię.
Czy zdanie okrągłe wypowiesz,
czy księgę mądrą napiszesz,
będziesz zawsze mieć w głowie
tę samą pustkę i ciszę.

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#3 Post autor: Eruantalon » środa, 28 maja 2008, 23:44

Kraków, zabranie enneagramowiczów - "Jesteś dziwny".
Liceum, klasa niemeickojęzyczna - "Jestes nienormalny"
Dziekanat WPIAUJ - "Pan jakiś dziwny jest"
Dowolne spotkanie studentów Prawa - "Ty to jakieś dziwne rzeczy mówisz. I w ogóle co to za pomysł, by straszyć gołębie?"

Ja dziwny? Nie moze być.
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Awatar użytkownika
sianokiszonka
Posty: 63
Rejestracja: wtorek, 25 grudnia 2007, 15:17

#4 Post autor: sianokiszonka » środa, 28 maja 2008, 23:52

Jestem genialna. Lub też beznadziejnie popieprzona.
Jest jakaś różnica? :wink:
5w4 INTj
Wiedział wszystko oprócz tego, czego nie wiedział. Niesamowite.

NoLeader
Posty: 783
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 01:50

#5 Post autor: NoLeader » czwartek, 29 maja 2008, 00:03

Hehe, piąteczki podkręcają swój narcyzm i wyjątkowość, co? :D

Każdy przynajmniej raz w życiu słyszał, że jest dziwny, myślę, że zdarza się to każdemu typowi enneagramu.

Dziwność piątek może być zewnętrznie bardziej widoczna, bo są antyspołeczne, ale jak sie przyjrzycie ludziom, albo pogadacie z innymi to zobaczycie, że kazdy uważa innego za odstającego od normy.

Jak to było napisane w jednej książce, mówi mąż do żony:

Świat oszalał! Oprócz nas dwojga. Aczkolwiek jeśli chodzi o Ciebie też nie jestem pewien :D

Na marginesie ostrzegam przed pielęgnowaniem swojej dziwności, odrębności w swojej głowie. Docelowo to się może okazać kurewsko niebezpieczne jeśli naprawde się w to uwierzy, że jestem ja i reszta świata. Wtedy wyjście na zewnątrz, do otoczenia, może okazać sie wyjątkowo trudne, dużo trudniejsze niż teraz.

Sam to przechodziłem, więc wiem. Wkręcałem sobie, że jestem inny, jestem wyjątkowy, obracam te myśli w swojej glowie, buduję cały świat wokół tego... i pewnego dnia wychodze do ludzi i czuję sie jak w świcie żywych trupów.

Nie polecam.

Awatar użytkownika
MartiniB
Posty: 774
Rejestracja: sobota, 12 stycznia 2008, 21:06

#6 Post autor: MartiniB » czwartek, 29 maja 2008, 00:58

Tak, jesteście dziwne i nawet nie próbujcie tego w sobie zmieniać.

Człowieka inteligentnego nie zwiedzie powierzchowne wrażenie które wywieracie, a na opinii szaraków i tumanów powinno Wam zależeć chyba najmniej ze wszystkich typów :)

qqq
Posty: 383
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2008, 23:17

#7 Post autor: qqq » czwartek, 29 maja 2008, 03:23

Ja jestem perfekcyjnie normalny, to inni są jacyś dziwni ;o

Awatar użytkownika
M.
Posty: 1196
Rejestracja: czwartek, 31 stycznia 2008, 20:31
Kontakt:

#8 Post autor: M. » czwartek, 29 maja 2008, 12:02

Zgadzam się z NoLeader. Przestałam uważać się za dziwną, kiedy dowiedziałam się o E., socjonice, poczytałam o typologii osobowości. Po prostu, różnimy się i tyle.
Remember, you're unique, just like everybody else.

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#9 Post autor: Eruantalon » czwartek, 29 maja 2008, 12:05

Remember, you're unique, just like everybody else.
A to też prawda. Wbrew pozorom, choć czasem wydaje mi się,ze widzę 666 klona tej samej osoby, wszyscy są wyjątkowymi ludźmi. Zwłaszcza ci, których uważamy za dekli. I nawet bezmózgie dresy spod bloku (niestety).

Ale ja jestem wyjątkowo zajebisty \m/ x D
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Awatar użytkownika
inden
Posty: 47
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 20:44

#10 Post autor: inden » czwartek, 29 maja 2008, 15:16

No, jak popatrzę "z boku" na to, co wyrabiam, to sama myślę: "e, świr"... A do tych słyszanych opinii, co Eruantalon wyżej wypisał, dodam "to chore!" xD

Ale co mnie to? Mi tam fajnie jest, innych nie niańczę.

pacanoid
Posty: 378
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 08:46

#11 Post autor: pacanoid » czwartek, 29 maja 2008, 18:36

...
Ostatnio zmieniony czwartek, 16 lipca 2009, 23:21 przez pacanoid, łącznie zmieniany 1 raz.
5

Awatar użytkownika
Screaming eagle
Posty: 44
Rejestracja: poniedziałek, 5 maja 2008, 22:10
Lokalizacja: Szczecin

#12 Post autor: Screaming eagle » czwartek, 29 maja 2008, 23:48

No w moim przypadku ludzi dziwi, że jestem "tak niesamowicie poukładany"... Nie mogą zrozumieć braku odchyleń od normy, którą sobie narzucam, a którą zapewne szanują i doceniają, aczkolwiek sami nie byliby w stanie jej wdrożyć:lol: ... Co do unikalności wszystkich ludzi, to myślę, że jest to bardziej kwestia teoretyczna (no jest to niepowtarzalne DNA, ale niewiele z tego wynika). Już w "Buncie mas" zauważono, że wielu ludzi jest de facto "powtórzeniem typu biologicznego"... Heideger uważał, iż "prawdziwie żyje jedynie ten, kto potrafi stawić czoło śmierci"... Jak dla mnie wyjątkowi są tylko tacy ludzi, którzy potrafią myśleć przez duże "m"... Inna sprawa, że jak ktoś słusznie zauważył, nie ma co strugać romantycznego bohatera oderwanego/niedopasowanego od otoczenia, bo się z tego prędzej czy później tragikomedia zrobi. ;)
"Is there a life before death?"... 5w4

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#13 Post autor: Eruantalon » czwartek, 29 maja 2008, 23:50

Inna sprawa, że jak ktoś słusznie zauważył, nie ma co strugać romantycznego bohatera oderwanego/niedopasowanego od otoczenia, bo się z tego prędzej czy później tragikomedia zrobi. Wink
chxx wiesz o romantycznych bohaterach. I dobrze, ze to był palec, tyle panu powiem.
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Awatar użytkownika
Screaming eagle
Posty: 44
Rejestracja: poniedziałek, 5 maja 2008, 22:10
Lokalizacja: Szczecin

#14 Post autor: Screaming eagle » piątek, 30 maja 2008, 00:08

Eruantalon pisze:chxx wiesz o romantycznych bohaterach. I dobrze, ze to był palec, tyle panu powiem.
W sumie nie trzeba było się w ogóle odzywać. :lol: ...Idea "romantycznego bohatera" jest w ogóle jedną z większych bzdur naszej kultury, więc dziwię się skąd niby Ty miałbyś coś o tym wiedzieć, bo przecież nie z osobistego doświadczenia. :lol: ...A teraz wybaczysz, ale rozmowy w takiej formie to ja sobie na uczelni prowadzę i tam jest na to czas i miejsce, więc dalsza dyskusja mija się z celem z uwagi na jej wątpliwy pragmatyzm, a ja czasu tracić nie lubię. ;)
"Is there a life before death?"... 5w4

Awatar użytkownika
sledz
Posty: 848
Rejestracja: wtorek, 13 maja 2008, 22:49
Kontakt:

#15 Post autor: sledz » piątek, 30 maja 2008, 00:17

Bo jak jest przyzwolenie społeczne na to, żeby się chυjnia działa, to tak się właśnie dzieje.
Ostatnio zmieniony czwartek, 21 października 2010, 22:29 przez sledz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Bo jak jest przyzwolenie społeczne na to, żeby się chυjnia działa, to tak się właśnie dzieje.

ODPOWIEDZ