No to pierwszy temat

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
tzlm
Posty: 849
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 14:46

No to pierwszy temat

#1 Post autor: tzlm » czwartek, 12 października 2006, 14:50

Jestem tym 5w4, wszystko sie zgadza...no to bedzie wszystko. :idea:
Ostatnio zmieniony niedziela, 14 stycznia 2007, 12:04 przez tzlm, łącznie zmieniany 1 raz.



plamka
Posty: 21
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 17:30

#2 Post autor: plamka » czwartek, 12 października 2006, 18:13

tzlm ja tak samo tylko odwrotnie <lol> 4w5 (tak tylko sztuczny tłum robie- strasznie tu cicho) :mrgreen:

Awatar użytkownika
wilku
Posty: 4
Rejestracja: środa, 11 października 2006, 20:36

#3 Post autor: wilku » czwartek, 12 października 2006, 21:25

to ja sie dolacze ( tez do tlumu ... :P ) 7w6 " komik". dla mnei ten test jest swietny w 120% do mnei pasowal :D polecam to wszysktim znajomym ktorych mam ( nawet mamie i babci :P ) i mam nadzieje ze forum jak i cala storna wkrotce sie rozwinie

Szczurek
Posty: 49
Rejestracja: piątek, 13 października 2006, 14:03
Lokalizacja: Bochnia

#4 Post autor: Szczurek » piątek, 13 października 2006, 14:27

w imieniu dziewiątek witam was wszystkich :roll:
jak narazie mało osób na forum ale jestem pewien, że wkrótce to się zmieni :wink:
Everytime you think you're walking,
You're just moving the ground
Everytime you think you're talking,
You're just moving your mouth
Everytime you think you're looking,
You're just looking down

harakiri
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 13 października 2006, 14:28

#5 Post autor: harakiri » piątek, 13 października 2006, 14:48

sztuczny tłum :D fajnie nazwane;) więc ja tez się dołącze;) 4w3 wymiatają;d
" A najlepiej wszelkie zmiany zaczynać od siebie... "

sobiepani
Posty: 11
Rejestracja: sobota, 14 października 2006, 23:57

#6 Post autor: sobiepani » niedziela, 15 października 2006, 00:17

Witam tzlm i "sztuczny tłum" również !

Mój typ zwie się niepokojąco :D : Obserwator obrazoburca - 5w4. I muszę przyznać, że prawie wszytko się zgadza ! Dziwne.. nie myślałam, że można mnie ot tak zaszufladkować :lol: Choć oczywiście wiele jeszcze o mnie brakuje;PPP

A 4w3 rzeczywiście wymiatają;P - wiem coś o tym, bo to typ mojej mamy, powstrzymam się od opisywania naszych skomplikowanych relacji codziennych :D

Co do pomysłu na stworzenie forum - świetny. Można, choćby na podstawie wypowiedzi, obserwować w jakim stopniu trafne są typy enneagramu, jak bardzo mogą się różnić od siebie takie same typy z takimi samymi skrzydłami (np. ja i tzml), hmm, itd, itp. Idę spać 8)

Awatar użytkownika
debaser
Posty: 36
Rejestracja: niedziela, 15 października 2006, 13:47

#7 Post autor: debaser » niedziela, 15 października 2006, 15:54

witam!
ja tez 5w4, opis oczywiście prawdziwy :)

no cos jest z tym 4w3, chyba 5w4 i 4w3 w jakis dziwny sposob sie do siebie przyciagaja :wink: <taka moja obserwacja>
5w4, INTj

Awatar użytkownika
Basketcase
Posty: 716
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 23:09

#8 Post autor: Basketcase » niedziela, 15 października 2006, 23:11

Jestem 4w5 ale 4w3 też mnie przyciągają, sam chciałbym mieć energię i zacięcie, żeby realizować swoje plany. Skrzydło 5 jest tak cholernie męczące...
Obrazek

Awatar użytkownika
Almodi
Posty: 285
Rejestracja: niedziela, 15 października 2006, 17:54

#9 Post autor: Almodi » niedziela, 15 października 2006, 23:29

Jak juz wszyscy robicie ten sztuczny tlum to ja was chetnie wspomoge :)

sobiepani
Posty: 11
Rejestracja: sobota, 14 października 2006, 23:57

#10 Post autor: sobiepani » poniedziałek, 16 października 2006, 20:34

jak miło, że nas - 5 - jest coraz więcej;) Reszta też mile widziana :D
Z moich obserwacji wynika, że z 4w5 mamy bardzo wspólny język, nadajemy niby na tych samych falach, początkowo nawet myślałam, że jestem 4w5, ale to nieprawda.. Tak już widocznie musi być: 5 - "To jest zdecydowanie najbardziej antysocjalny typ w enneagramie.", boskie;P, cóż poradzić :(
4w3 uwielbiam i typ ten czyni mój świat nadzwyczaj żywym a także prowokuje do szaleństw, ale.... często irytuje mnie do granic możliwości;DD Ciężkie relacje;)
5w4

Awatar użytkownika
ozonex
Posty: 31
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 21:08
Lokalizacja: Grójec

#11 Post autor: ozonex » poniedziałek, 16 października 2006, 21:20

cześć wszystkim

ja też jestem 5w4 :)
że tak powiem "Szczegółowa obserwacja to jedyny klócz do pełnego zrozumienia". Tak więc obserwójmy to może kiedyś się dowiemy po co nam ta obserwacja :P (pierdoły w ramach sztucznego tłumu)

Jednak enneagram opisuje mnie tak w ok. 80%, ale jak dotąd żeden test niepotrafił mnie choćby w 20% opisać tak więc niejest źle :)

sobiepani
Posty: 11
Rejestracja: sobota, 14 października 2006, 23:57

#12 Post autor: sobiepani » poniedziałek, 16 października 2006, 21:53

U mnie rzecz z enneagramem ma się tak: prawie wszystko, co jest tam wymienione pasuje do mnie, lecz przecież mogłabym napisać - iluż rzeczy nie opisali ! :lol:
Dlatego nie jestem w stanie ustalić w ilu procentach ten test mnie określa, ale wychodzę z założenia, że im więcej tajemniczego indywidualizmu, odmienności od wszelakich, stereotypowych testów, tym więcej uroku = tym lepiej:) (a może tym większy stopień odchyłu psychicznego = tym gorzej? :shock: )

Ale twórcom enneagramu i tak należy się ogromna pochwała za taką celność w opisywaniu zalet i przywar 8) W pierwszym momencie po przeczytaniu osłupiałam.
5w4

Awatar użytkownika
Basketcase
Posty: 716
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 23:09

#13 Post autor: Basketcase » wtorek, 17 października 2006, 06:47

iluż rzeczy nie opisali !
Jeśli przeczytałaś tylko opisy ze strony enneagram.pl to się nie dziw. Są one bardzo pobieżne. Żeby naprawdę wgłębić się w swój typ trzeba przeczytać jakąś książkę o Enneagramie. Bardziej rozbudowane opisy są też na stronie http://enneagraminstitute.com
im więcej tajemniczego indywidualizmu, odmienności od wszelakich, stereotypowych testów
Chciałoby się. Niestety, wszyscy mamy nie tak trudne do rozszyfrowania mechanizmy, które nami kierują. Mówisz, jakbyś miałą skrzydło 4. Czwórki bardzo chciałaby być inne i oryginalne, wyjątkowe. Enneagram jest dla nas kubłem zimnej wody. Tak naprawdę ludzi o podobnych osobowościach są miliony na całym świecie. Poza tym "sereotypowy" to nie jest określenie, którym opisałbym Enneagram. Nie jest to sztywny, skostniały system szufladkowania ludzi, ale mapa po motywacjach, emocjach i iluzjach jakie ludzie produkują, aby przetrwać.

Myślę, że to naprawdę jest coś więcej niż sprytnie zrobiony psychotest.
Obrazek

mon
Posty: 4
Rejestracja: środa, 18 października 2006, 18:16
Lokalizacja: z przeszłości

#14 Post autor: mon » środa, 18 października 2006, 21:31

witam Was serdecznie :)

Basketcase, napisałeś:
sam chciałbym mieć energię i zacięcie, żeby realizować swoje plany. Skrzydło 5 jest tak cholernie męczące
Mogłabym napisać to samo.. tylko gdybym miała jakiekolwiek sprecyzowane plany.. yh.

piątkowość jest (dla mnie) strasznie męcząca. dobija mnie ten charakterystyczny dla piątek dystans (hamowanie emocji, filozofowanie, wieczne wahanie, rozważanie, analizowanie, niepewność itp.), ale jakoś nie moge się tego wyrzec. to wydaje się mnie chronić. ale powoduje taki spadek energii i motywacji, że żyć odechciewa!

co motywuje 5w4 ???

pozdrawiam wszystkich!
5w4

NoLeader
Posty: 783
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 01:50

#15 Post autor: NoLeader » czwartek, 19 października 2006, 02:12

Witam, mój typ to 5w4

mon pisze:
piątkowość jest (dla mnie) strasznie męcząca. dobija mnie ten charakterystyczny dla piątek dystans (hamowanie emocji, filozofowanie, wieczne wahanie, rozważanie, analizowanie, niepewność itp.), ale jakoś nie moge się tego wyrzec. to wydaje się mnie chronić. ale powoduje taki spadek energii i motywacji, że żyć odechciewa!

co motywuje 5w4 ???

pozdrawiam wszystkich!
Nie przejmuj się, nie jesteś w tym względzie sama. Motywacja i działanie jest to coś dla mnie cholernie trudnego.

Częsciowo pomaga tutaj kontakt z 7. Zawsze radośni i optymistyczni, z agresją w działaniu. Mało wymagający emocjonalnie, czy coś może być lepszego dla 5? :D

Minusem jest to, że 7 bywają lekkomyślne i nieodpowiedzalne, zwyczajnie denerwujące, ale można wypracować kompromisy.

Druga sprawa, to co jest napisane na tej stronie:

http://www.enneagram.e-delta.com.pl/obserwator.html

Odtrutką jest hojność, jeśli ktoś nie czytał to polecam.

ODPOWIEDZ