Piątki - jak to zmienić?

Wiadomość
Autor
NoLeader
Posty: 783
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 01:50

#31 Post autor: NoLeader » czwartek, 20 września 2007, 06:42

Ja obchodze to tak:

Staram sie “wylapywac” ludzi na osobnosci jesli jest taka mozliwosc I ktos jest warty rozmowy.

Wiem, ze wielu ludzi ceni sobie obiektywizm 5, a nawet bywaja zachwyceni sposobem ich myslenia, ktorego jest tak malo w ogolnym belkocie ludzkim.

Tak zdobywam znajomych :)

Wtedy jesli nawet nie uda mi sie ich zebrac razem, ale jest jeden albo kilku “moich”, czuje sie pewniej wsrod innych.


Druga sprawa, to nie ladowac sie w towarzystwa, ktore z gory sa do dupy. Jesli nie pasuje Ci dyskoteka to staraj sie znalezc jakies inne miejsce, gdzie bawia sie ludzie,

Ja np. dyskotek nie lubie, ale chetnie (chociaz wiadomo z oporami) chodzilem na te imprezy gdzie byli ludzie sluchajacy innej muzyki.

Dodam jeszcze, dla niesmialych 5, ze obawiaja sie one, ze to co powiedza bedzie niezrozumiane przez ogol, albo uznane za glupie.

I to jest w duzej czesci prawda! Ale…ta oryginalnosc myslenia, czasami uznawana za jakis niewiadomo jaki ekstremizm budzi szacunek. Oczywiscie trzeba byc przygotowanym na rozne ciekawe teksty w stylu “zle myslisz” albo cos rownie zabawnego, ale nie ma sie co przejmowac.

I zeby bylo fajnie zakoncze cytatem z jednej piosenki:

See…I’m not insane! In fact I’m kind of rational!

Pozdro!



Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#32 Post autor: Snufkin » sobota, 5 kwietnia 2008, 13:48

.
Ostatnio zmieniony środa, 17 marca 2010, 13:04 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Misty
Posty: 80
Rejestracja: wtorek, 25 marca 2008, 21:35
Enneatyp: Mediator

Re: Piątki - jak to zmienić?

#33 Post autor: Misty » sobota, 5 kwietnia 2008, 14:01

Ramori pisze:Od mojego pierwszego kontaktu z tym forum zastanawiałem się, czy jest możliwość zmiany swojego stylu życia tak, żeby nie być piątką.
Wejść między wrony i krakać jak i ony ;)

A tak na poważnie
Ramori pisze:Jakich sposobów próbowaliście, by ludzie zaczęli Was zauważać?
Ja zmieniłam nastawienie do siebie. Wykształciłam poczucie własnej wartości co przestało być barierą w kontaktach z innymi. Przestałam się bać np. oceniania mnie. Zaczęłam wierzyć że jestem ciekawą osobą i nagle ludzie zaczęli zabiegać o znajomość ze mną. A kiedyś zawsze byłam gdzieś w cieniu...
Jeśli chodzi o wkręcanie się do rozmowy będąc w towarzystwie - ja zawsze obserwuję (!) ludzi i po jakimś czasie wiem z kim chcę porozmawiać. Często ludzie zauważają że coś mało mówię i zagadują sami. Porozmawiamy i już jestem lubiana taka jaka jestem ;)

Moja recepta: więcej uśmiechu i wiary w siebie!

Awatar użytkownika
moonlilithl
Posty: 51
Rejestracja: czwartek, 10 kwietnia 2008, 13:45

#34 Post autor: moonlilithl » czwartek, 10 kwietnia 2008, 21:24

od kiedy zmadrzalam, mam gdzies ludzi...
nie obchodzi mnie co o mnie myśla, czego chca
mam sporo znajomych i przyaciol i im taka wlasnie odpowiadam
pamietam kiedys, jak oblewal mnie zimny pot jak mialam sie wypowiedziec na forum publicznym, chcialam mowic to co ludzie chca uslyszec, chcialam byc lubiana
na szczescie trwalo to krotko i bardziej jestem lubiana za swoj ironiczny usmieszek i zlosliwa docinke
po prostu zamienilam swoje wady w zalety tzn zamiast gadac o niczym, czasami wystarczy jedno odpowiednie zdanie, zeby wszyscy zwrocili na mnie uwage
chociaz generalnie wole siedziec w swoim ukryciu i ogladac innych i smiac sie z ich pustki wewnetrznej..
a znajomych mam skrajnie innych, sa towarzyscy i ciagaja mnie ze soba po tych pubach, diskach i domowkach i czasami jak wypije bywa smiesznie :P
5w4

ODPOWIEDZ