Ofiara losu?

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kamilri
Posty: 588
Rejestracja: poniedziałek, 23 października 2006, 09:06
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#46 Post autor: kamilri » sobota, 30 czerwca 2007, 16:11

dorot pisze:Ale żeby rozwijać się w pewnych umiejętnościach, trzeba pokonywać pewne ograniczające wady:)
Przykład: Żeby rozwijać się palstycznie i artystycznie, muszę nauczyć się argumentować i prezentować moje "twory" publicznie. Nawet te pozornie trudne do wytłumaczenia. Widziane z perpsektywy "piątki"
Nie zawsze, możliwe że wręcz żadko... Zwłaszcz że niektóre wady można "obejść"... Po za tym nie wiem co ma prezentowanie umiejętności do ich rozwijania...


5 sx/sp, LII

dorot
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 25 czerwca 2007, 10:00

#47 Post autor: dorot » sobota, 30 czerwca 2007, 22:57

Nie wykluczam, podaje przykład. Zreszta w opisie i na innych watkach jest coś o tym, ze piatka nie lubi wystapien publicznych
możliwości są bardziej przerażające niż rzeczywistość

dorot
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 25 czerwca 2007, 10:00

#48 Post autor: dorot » sobota, 30 czerwca 2007, 22:59

Sztuka, design itp. autorskie rzeczy wiaza sie z argumentacja - nie tylko sie robi, ale trzeba tez "bronic" i "reklamowac" dzielo.
możliwości są bardziej przerażające niż rzeczywistość

Awatar użytkownika
ewutek
Posty: 993
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 19:53
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#49 Post autor: ewutek » sobota, 30 czerwca 2007, 23:27

Ale kontakt z odbiorcą, w przypadku sztuki, jest komunikacją pośrednią, dlatego łatwiej (nawet Piątce :)) pokonać strach przed "konfrontacją". Tak mi się wydaje.
5w6

Awatar użytkownika
kamilri
Posty: 588
Rejestracja: poniedziałek, 23 października 2006, 09:06
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#50 Post autor: kamilri » poniedziałek, 2 lipca 2007, 00:49

dorot pisze:Sztuka, design itp. autorskie rzeczy wiaza sie z argumentacja - nie tylko sie robi, ale trzeba tez "bronic" i "reklamowac" dzielo.
Ich prezentowanie często jest związane z argumentacją, rozwój nie... Po za tym można tworzyć dla samego tworzenia...
ewutek pisze:strach przed "konfrontacją"
Dodał bym określenie "(częściowo) publiczną" do "konfrontacji"... Ku ścisłości...
5 sx/sp, LII

Awatar użytkownika
Orest Reinn
Posty: 190
Rejestracja: czwartek, 10 maja 2007, 16:30

#51 Post autor: Orest Reinn » poniedziałek, 2 lipca 2007, 10:04

Ja osobiście lubię publiczne wystąpienia i nie mam z nimi problemów (no, w każdym razie nie jestem w żadnym stopniu nimi zestresowany). Nie generalizujmy tak od razu.

A introwertyzm to nie choroba :P
5w4
XNTp

ODPOWIEDZ