Enneagram: Typ 5 vs. Socjonika

Jestem enneagramową Piątką w typie:

LII
7
20%
ILI
9
26%
EII
1
3%
IEI
3
9%
SLI
4
11%
LSI
1
3%
ILE
2
6%
SEI
1
3%
Inny typ
7
20%
 
Liczba głosów: 35

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#46 Post autor: Orest_Reinn » czwartek, 6 grudnia 2007, 18:28

Nie zależy. Przy udowadnianiu czegokolwiek trzymaj się zasad logiki.



Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#47 Post autor: Hydra » czwartek, 6 grudnia 2007, 23:48

Eruantalon pisze:System o wdzięcznym, czteroliteroym skrócie jest wykładany jakoś rozsądniej. Zgodnie z nim wychodziłoby INT i takie p/j.
Na Alfę mi nie wyglądasz - INTj odpada :)
MY NIE MóWIMY NIC

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#48 Post autor: Eruantalon » czwartek, 6 grudnia 2007, 23:53

Przykro mi, ze fakty nie pasuja Ci do teorii ; p

Wg jakiegos sympatycznego testu:

INTp
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#49 Post autor: Emjotka » piątek, 7 grudnia 2007, 11:20

Orest_Reinn pisze:Nie zależy. Przy udowadnianiu czegokolwiek trzymaj się zasad logiki.
Ależ oczywiście, że zależy. Jeśli mielibyśmy możliwość (na przykład badając zależność genów od socjonicznych funkcji) sprawdzić, (tu założenie, które wcale nie musi się sprawdzić w rzeczywistości) jaki "zestaw" genów warunkuje występowanie u człowieka w ego takiej a takiej funkcji, to wtedy opierając się na tym, że INTp miałby takie a takie geny (wykluczylibyśmy te, które nie zależą od Ne), to wyodrębnienie fragmentu genotypu odpowiedzialnego za Ne pozwoliłoby nam przypuszczać, że wszystkie typy z Ne w ego ten fragment taki sam (bądź niezwykle podobny) mają. A opieralibyśmy się na przykładzie jednego INTpa (u którego wcześniej, /metodą indukcji, opierając się na genotypach osób mających różny socjotyp/ przyporządkowalibyśmy wszystkie geny funkcjom z wyłączeniem Ne).
Eruantalon pisze:Wg jakiegos sympatycznego testu:

INTp
Mirror ENTj - te same funkcje w ego, tylko w innej kolejności. Według mnie Twoją funkcją podstawową jest Te, a Ni używasz tylko ab und zu. Udowodnij mi (proszę), że jest inaczej. :)
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#50 Post autor: Eruantalon » piątek, 7 grudnia 2007, 12:53

Nie wiem, o czym mówisz, moja droga, a co mi ma zalezec na udowadnianiu, ze nie jestem sloniem, gdybym to zrozumial? ; >
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#51 Post autor: Orest_Reinn » piątek, 7 grudnia 2007, 13:28

Ależ oczywiście, że zależy. Jeśli mielibyśmy możliwość (na przykład badając zależność genów od socjonicznych funkcji) sprawdzić, (tu założenie, które wcale nie musi się sprawdzić w rzeczywistości) jaki "zestaw" genów warunkuje występowanie u człowieka w ego takiej a takiej funkcji, to wtedy opierając się na tym, że INTp miałby takie a takie geny (wykluczylibyśmy te, które nie zależą od Ne), to wyodrębnienie fragmentu genotypu odpowiedzialnego za Ne pozwoliłoby nam przypuszczać, że wszystkie typy z Ne w ego ten fragment taki sam (bądź niezwykle podobny) mają. A opieralibyśmy się na przykładzie jednego INTpa (u którego wcześniej, /metodą indukcji, opierając się na genotypach osób mających różny socjotyp/ przyporządkowalibyśmy wszystkie geny funkcjom z wyłączeniem Ne).
To nie jest indukcja.

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#52 Post autor: Emjotka » piątek, 7 grudnia 2007, 13:36

:shock:
A miała być?
To był przykład na to, że przykładu można użyć też do dedukcji - udowodnienie Ci, że -zależy-, boś się upierał, że da się tylko indukcyjnie.
Ty chyba naprawdę tracisz kontakt z rzeczywistością...
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#53 Post autor: Orest_Reinn » piątek, 7 grudnia 2007, 13:50

Wychodzisz z założenia, że da się sprawdzić zależność pomiędzy funkcjami a genami badając jednego INTp. A nie da się tego zrobić bez indukcji.

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#54 Post autor: Emjotka » piątek, 7 grudnia 2007, 13:59

Orest_Reinn pisze:Wychodzisz z założenia
Fajnie, że wiesz lepiej, z jakiego założenia ja wychodzę. ;) Naprawdę super, ale nie objawiaj tego światu, okej? Byłabym wdzięczna.
(...)że da się sprawdzić zależność pomiędzy funkcjami a genami badając jednego INTp. A nie da się tego zrobić bez indukcji.
Znów sobie coś dodajesz do moich wypowiedzi. Nigdzie nie napisałam, że to się da zrobić bez indukcji (co więcej - napisałam tam w nawiasie, że do ustalenia tego, które geny warunkowałyby Ne, niezbędna byłaby indukcja). Pokazałam tylko, że przydatna jest tu też dedukcja. Napisałeś, że na podstawie przykładu można coś udowodnić -tylko- metodą indukcji. Nie zgodziłam się z tym i opisałam Ci przykład, który można wykorzystać do dedukcji. Przykład, który od indukcji nie jest oderwany (patrz nawiasy). Rozłączanie tych dwóch metod i mówienie, że w jakichś warunkach da się użyć tylko jednej, jest skazywaniem się z góry na ograniczenie możliwości...
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#55 Post autor: Orest_Reinn » piątek, 7 grudnia 2007, 14:10

Nieporozumienie. Mówiąc "da się tylko indukcyjnie" miałem na myśli "nie da się bez indukcji". Z czym się, jak widać, zgadzasz.

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#56 Post autor: Emjotka » piątek, 7 grudnia 2007, 14:11

Owszem, zgadzam. W 100 %.

Tylko następnym razem zważ na to, że ja czytam nie to, co miałeś na myśli, tylko to, co napisałeś. ;)
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
bluemoonka
Posty: 337
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 23:03
Lokalizacja: Home

#57 Post autor: bluemoonka » sobota, 8 grudnia 2007, 18:32

INFj
W wolnych chwilach robię smutne miny, udaję zwłoki albo wpierdalam batony. - V
5w4
ISTj

Awatar użytkownika
Kemal
VIP
VIP
Posty: 1142
Rejestracja: sobota, 30 grudnia 2006, 23:58
Enneatyp: Lojalista

#58 Post autor: Kemal » sobota, 8 grudnia 2007, 21:29

bluemoonka pisze:INFj
Empatycy wszystkich krajów łączcie się :D :D :D
6w5, ESI, sp/soc

Gdyż obojętność, wiem, byłaby rodzajem szczęścia

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#59 Post autor: Orest_Reinn » sobota, 8 grudnia 2007, 21:33

5 INFj... Do czego to doszło...

Awatar użytkownika
Kantus
Posty: 249
Rejestracja: środa, 23 maja 2007, 18:12

#60 Post autor: Kantus » sobota, 8 grudnia 2007, 22:08

Nie bądż taki stereotypowy Orest :P. Stereotypowy (w sensie taki jak z opisu ;]) Entp nie może taki być. xD
Cóż to? Szukasz? Chciałbyś się udziesięciokrotnić, ustokrotnić? Szukasz zwolenników? - Szukaj zer!

:]

ODPOWIEDZ